Page 55 of 59 FirstFirst ... 545515253545556575859 LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #1081
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Η Microsoft έχει αλλάξει το baseline της ήδη στο X1X πλέον, από την εποχή του Forza 4. Το έχουν ομολογήσει στεγνά σε interview στο Eurogamer.

    Από εκεί και πέρα ναι όντως έχουν και τα tools για να έχουν το αποτέλεσμα του στυλ: Τι θέλει να τρέξει το Gears σε 4K/60? Ε πάρε και το ίδιο αποτέλεσμα σε 1080/30 στο απλό (PIX).

    Βασικά έτσι κατασκευάσανε το X1X, τι να λέμε τώρα.

    - - - Updated - - -

    Είναι και που η Coalition θεωρείται από ότι διαβάζω και από τους Guru στην Unreal (φάνηκε από τις επιδόσεις στα PC του παιχνιδιού).

  2. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (07-09-2019)

  3. #1082
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Να σου πω; Κανά PlayStation θα πάρεις;

  4. #1083
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Να σου πω; Κανά PlayStation θα πάρεις;
    Τώρα που βγήκε η πανέμορφη συλλογή, περιμένω να δω αν θα βγει, κανένα super - super slim μέχρι τα Χριστούγεννα (ξέρεις κανένα περίεργο APU) με τιμή τυρί.

    Δυστυχώς η συλλογή φαίνεται να είναι UK μόνο αλλά αυτό λύνεται εύκολα με γνωστούς εκεί. Είναι ότι θα ήθελα από ένα Playstation.


  5. #1084
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Eντάξει.

    PS5 θα πάρεις;

  6. #1085
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Τώρα που βγήκε η πανέμορφη συλλογή, περιμένω να δω αν θα βγει, κανένα super - super slim μέχρι τα Χριστούγεννα (ξέρεις κανένα περίεργο APU) με τιμή τυρί.

    Δυστυχώς η συλλογή φαίνεται να είναι UK μόνο αλλά αυτό λύνεται εύκολα με γνωστούς εκεί. Είναι ότι θα ήθελα από ένα Playstation.

    Σε κανονικο retail θα βγει αυτή η συλλογη.?

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Η επόμενη γενιά θα μπορεί (και αυτή εδώ ίσως σε παιχνίδια με ελάχιστες απαιτήσεις), αλλά το θέμα είναι ότι τα παιχνίδια δεν θα είναι όπως αυτά αυτής της γενιάς. Θα έχουν πολύ καλύτερα physics, περισσότερο κόσμο στην οθόνη, πιο πολλά αντικείμενα στην οθόνη κτλ.
    Σιγουρα, αλλα και για αυτο τον λογο θα εχουμε και καλυτερους επεξεργαστες την επομενη γενια.

  7. #1086
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Σε κανονικο retail θα βγει αυτή η συλλογη.?
    Κανονικότατα. Είναι πανέμορφη. Δανείζεται μεν artistic touches από κάτι που δεν θυμάμαι να σου περιγράψω (στο tumblr) αλλά είναι να το πω ευγενικά ...μου@@ρες.


    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Σιγουρα, αλλα και για αυτο τον λογο θα εχουμε και καλυτερους επεξεργαστες την επομενη γενια.
    Αυτό τόλμησε να κάνει το Control πριν την ώρα του. Υποθέτω είναι Οut of Control προς το παρόν.

  8. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (07-09-2019)

  9. #1087
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν απαντάς;

  10. #1088
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Eντάξει.

    PS5 θα πάρεις;
    Είμαι hardware enthustiast αλλά σε Peasant Edition, πλέον. Αν η κονσόλα είναι performer και βαράει ακατέβατα δεν υπάρχει λόγος να μην την αγόραζα.

    Ιδανικά θα ήθελα πριν το performance να έλυναν και όποια θέματα:

    - Εγγύηση.

    - Refunds

    - Κόσμια παρουσία στο σαλόνι.

    Δεν έχω άλογο στην κούρσα.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν απαντάς;
    Το τηλέφωνο μου το έχεις- γιατί δεν κάνεις αναπάντητη?

    Έχεις κάποιο σκοπό με αυτά τα post?

    Υποθέτω θες κάποια δημόσια δήλωση αλλά δεν ξέρω τι θα αλλάξει με αυτό.

  11. #1089
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Διπλωματική απάντηση= με δικλείδες ώστε αν δεν σου καλυφθούν να πεις μετά «γι αυτούς τους λόγους δεν την αγόρασα».

    Εν συντομία, θα το πάρεις ναι ή όχι;

  12. #1090
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Διπλωματική απάντηση= με δικλείδες ώστε αν δεν σου καλυφθούν να πεις μετά «γι αυτούς τους λόγους δεν την αγόρασα».

    Εν συντομία, θα το πάρεις ναι ή όχι;
    Τι θα αλλάξει αν αγοράσω αύριο PS4? (ευκολάκι και στο πρόγραμμα).



    Θα γίνω φίλος?

  13. #1091
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Κανονικότατα. Είναι πανέμορφη. Δανείζεται μεν artistic touches από κάτι που δεν θυμάμαι να σου περιγράψω (στο tumblr) αλλά είναι να το πω ευγενικά ...μου@@ρες.




    Αυτό τόλμησε να κάνει το Control πριν την ώρα του. Υποθέτω είναι Οut of Control προς το παρόν.
    Θα μπορουσες να πεις ότι βιαστηκε να βγαλει ένα παιχνιδι πριν την ωρα του.Και το ασχημο ειναι ότι ενώ εβλεπε ότι δεν ετρεχε καθολου καλα στην διαρκεια της αναπτυξης του.(Μονο σε-xbox one x αξιζει να το παιξεις μεχρι στιγμης).Αυτη αποφασισε να το βγαλει για κυκλοφορια.Αλλα από την αλλη δεν ειναι σωστο να ριχνουμε παντα το βαρος στις αδυναμες (τεχνικα) κονσόλες.Οταν με τα ιδια σου τα ματια εχεις δει αυτά τα χρονια, τιτλους με φανταστικο perfomance, όπως και πανεμορφο οπτικο τομεα παραλληλα.

  14. #1092
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πολύ απλό. Εισαι εδώ και 1 χρόνο περίπου σε ps forum.

    Όντας δηλωμένος Xbox και pc user.

    Με επίσης δήλωση ότι δεν έχεις ασχοληθεί με ps από την εποχή του ps1.

    Ερωτώ λοιπόν: θα πάρεις ps5 ναι ή όχι;

    Απλή ερώτηση με δύο μοναδικές απαντήσεις.

    Για παράδειγμα εγώ δεν θα πάρω Xbox ακόμα κι αν έχει 100 petaflops, κοστίζει 100 ευρώ, έχει μέγεθος σπιρτόκουτο και exclusives που σπέρνουν. Είμαι σαφής και απόλυτος.

    Θα δώσεις χρήματα στη σονυ λοιπόν;

  15. #1093
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Θα μπορουσες να πεις ότι βιαστηκε να βγαλει ένα παιχνιδι πριν την ωρα του.Και το ασχημο ειναι ότι ενώ εβλεπε ότι δεν ετρεχε καθολου καλα στην διαρκεια της αναπτυξης του.(Μονο σε-xbox one x αξιζει να το παιξεις μεχρι στιγμης).Αυτη αποφασισε να το βγαλει για κυκλοφορια.Αλλα από την αλλη δεν ειναι σωστο να ριχνουμε παντα το βαρος στις αδυναμες (τεχνικα) κονσόλες.Οταν με τα ιδια σου τα ματια εχεις δει αυτά τα χρονια, τιτλους με φανταστικο perfomance,και πανεμορφο οπτικο τομεα παραλληλα.
    Φίλε Spartan (γιατί σε θεωρώ φίλο όταν αναφέρθηκες σε εμένα με κολακευτικά σχόλια στο άλλο forum και όχι μόνο.)

    Ήμουν κάθετος αλλά δεν τόλμησα να το γράψω για να μην φάω ξύλο και όμως το ανέφερα: Το παιχνίδι δεν έπρεπε να κυκλοφορήσει. Έτσι.

    Από την άλλη πολύ ευχαρίστως σε PM να σου εξηγήσω τι κάνει το παιχνίδι εκεί που δεν τολμάει κανένα άλλο.

    Επίσης ανέφερα πολύ πριν ότι η άλλη εναλλακτική ήταν να ΜΗΝ κυκλοφορήσει. Αυτό δεν ξέρω αν γίνεται. Ότι θες μιλάμε.

  16. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (07-09-2019)

  17. #1094
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δύο υπεκφυγές μέχρι τώρα. Καμία σαφής απάντηση ναι ή όχι.

    Στην τρίτη σηκώνω τα χέρια ψηλά, δεν έχει νόημα. Θα γίνεις σαφής χωρίς να το θες κιόλας!

  18. #1095
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πολύ απλό. Εισαι εδώ και 1 χρόνο περίπου σε ps forum.

    Όντας δηλωμένος Xbox και pc user.

    Με επίσης δήλωση ότι δεν έχεις ασχοληθεί με ps από την εποχή του ps1.

    Ερωτώ λοιπόν: θα πάρεις ps5 ναι ή όχι;

    Απλή ερώτηση με δύο μοναδικές απαντήσεις.

    Για παράδειγμα εγώ δεν θα πάρω Xbox ακόμα κι αν έχει 100 petaflops, κοστίζει 100 ευρώ, έχει μέγεθος σπιρτόκουτο και exclusives που σπέρνουν. Είμαι σαφής και απόλυτος.

    Θα δώσεις χρήματα στη σονυ λοιπόν;
    Σε αυτό το post τι να σου απαντήσω?

    Είπαμε 5~10 πράγματα και από κοντά υποτίθεται.

  19. #1096
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι θες να πεις; Ότι δεν είμαι ειλικρινής;
    Απο κοντά μάλιστα σου έχω πει με τόσα λόγια που θα μπορούσαν να γραφτούν τόμοι ότι δεν πρόκειται ποτέ μου να δώσω χρήματα στην ΜΣ.

    Τι διαφορετικό λέω τώρα; Τίποτα.

    Όπως προείπα στη τρίτη ουσιαστικά μου απαντάς.
    Θενξ!

  20. #1097
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Φίλε Spartan (γιατί σε θεωρώ φίλο όταν αναφέρθηκες σε εμένα με κολακευτικά σχόλια στο άλλο forum και όχι μόνο.)

    Ήμουν κάθετος αλλά δεν τόλμησα να το γράψω για να μην φάω ξύλο και όμως το ανέφερα: Το παιχνίδι δεν έπρεπε να κυκλοφορήσει. Έτσι.

    Από την άλλη πολύ ευχαρίστως σε PM να σου εξηγήσω τι κάνει το παιχνίδι εκεί που δεν τολμάει κανένα άλλο.

    Επίσης ανέφερα πολύ πριν ότι η άλλη εναλλακτική ήταν να ΜΗΝ κυκλοφορήσει. Αυτό δεν ξέρω αν γίνεται. Ότι θες μιλάμε.
    Δεν ειναι δυσκολο να καταλαβει κανεις ότι ο συγκεκριμενος τιτλος της remedy ρουφαει τους επεξεργαστες αυτης της γενιας σαν καλαμακι.Το θεμα ειναι( όπως το ειχες αναφερει και εσυ) ότι επρεπε να το αναβαλουν.(αλλα ειναι πολλα τα λεφτα φιλε )Θα χανανε δηλαδη ένα μεγαλο μεριδιο από πωλήσεις .Στην ουσια μιλαμε για ένα tech παιχνιδι που διαφημιζει στο τι μπορει να κανει η συγκεκριμενη μηχανή γραφικων της remedy.
    Αλλα η πλακα ειναι ότι υπαρχει και ένα infamous second son(που μπορει να κανει παρομοια επιτεύγματα)ακομα και στα 60 φρειμς το δευτερολεπτο στο ps4 pro.Θα μου πεις δεν ειναι ιδια παιχνίδια,ναι δεν ειναι αλλα τα particles και οι real time καταστροφες κανουν παρτυ και εκει περα.Σιγουρα όμως τα physics ειναι πολύ ανωτερα στο control .Αλλα κατι που δεν εχει αναφερει κανεις μεχρι στιγμης,ειναι η πολύ κακη Ai στους εχθρούς του συγκεκριμενου παιχνιδιού.

  21. #1098
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Δεν ειναι δυσκολο να καταλαβει κανεις ότι ο συγκεκριμενος τιτλος της remedy ρουφαει τους επεξεργαστες αυτης της γενιας σαν καλαμακι.Το θεμα ειναι( όπως το ειχες αναφερει και εσυ) ότι επρεπε να το αναβαλουν.(αλλα ειναι πολλα τα λεφτα φιλε )Θα χανανε δηλαδη ένα μεγαλο μεριδιο από πωλήσεις .Στην ουσια μιλαμε για ένα tech παιχνιδι που διαφημιζει στο τι μπορει να κανει η συγκεκριμενη μηχανή γραφικων της remedy.
    Αλλα η πλακα ειναι ότι υπαρχει και ένα infamous second son(που μπορει να κανει παρομοια επιτεύγματα)ακομα και στα 60 φρειμς το δευτερολεπτο στο ps4 pro.Θα μου πεις δεν ειναι ιδια παιχνίδια,ναι δεν ειναι αλλα τα particles και οι real time καταστροφες κανουν παρτυ και εκει περα.Σιγουρα όμως τα physics ειναι πολύ ανωτερα στο control .Αλλα κατι που δεν εχει αναφερει κανεις μεχρι στιγμης,ειναι η πολύ κακη Ai στους εχθρούς του συγκεκριμενου παιχνιδιού.
    Εκεί κατέληξα και εγώ ως συμπέρασμα. Το Can it run Crisis moment που λέμε. Θα έχουμε ps5 και θα ρωτάνε can it run Control? Χαχαχα.

    Στο μεταξύ επιτέλους αν και η γραφή του Linneman είναι ΓΤΠ:



    Το άρθρο: https://www.eurogamer.net/articles/d...-tech-analysis

  22. #1099
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Οι πρώτες ώρες του παιχνιδιού μου θυμίζουν αρκετά gears4 και αυτό δεν είναι καλό για μένα....θα το συνεχίσω να δω τι και αν έχει αλλάξει πραγματικά κάτι.
    Τα γραφικά υπέροχα, απόλυτα αναμενόμενο, για Gears μιλαμε, αλλά σιγουρα έχω δει και καλύτερα σε αλλα παιχνιδια. Εντυπωσιακό πάντως ότι το παιχνίδι τρέχει στα 60fps με dynamic 4k στο X ενώ και στο S είναι το ίδιο παιχνίδι με μόνη διαφορά την ανάλυση και το framerate. Εξαιρετικη δουλειά από την coalition στον τομέα αυτό. Περιμένω να δω και στο gameplay τι άλλαξαν σε σχέση με την μέτρια εως κακη campaign του gears4.

  23. #1100
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Οι πρώτες ώρες του παιχνιδιού μου θυμίζουν αρκετά gears4 και αυτό δεν είναι καλό για μένα....θα το συνεχίσω να δω τι και αν έχει αλλάξει πραγματικά κάτι.
    Τα γραφικά υπέροχα, απόλυτα αναμενόμενο, για Gears μιλαμε, αλλά σιγουρα έχω δει και καλύτερα σε αλλα παιχνιδια. Εντυπωσιακό πάντως ότι το παιχνίδι τρέχει στα 60fps με dynamic 4k στο X ενώ και στο S είναι το ίδιο παιχνίδι με μόνη διαφορά την ανάλυση και το framerate. Εξαιρετικη δουλειά από την coalition στον τομέα αυτό. Περιμένω να δω και στο gameplay τι άλλαξαν σε σχέση με την μέτρια εως κακη campaign του gears4.
    Για αλλαγη gameplay μην περιμενεις τιποτα καινουργιο,Το παιχνιδι με λιγα λογια είναι ένα βελτιωμενο gears 4(μονο στο τεχνικο του τομεα)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •