Page 38 of 59 FirstFirst ... 2834353637383940414248 ... LastLast
Results 741 to 760 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #741
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @veng64

    Α, γεια σου. My point exactly. Χρυσοί αιώνες. Όταν το Sim City, το Police Quest, Sim Earth, Theme Park / Hospital έδιναν τα ρέστα τους.

  2. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (13-04-2018)

  3. #742
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Loom ρε φίλε - Loom!

    Αλήθεια τι στο διάολο έχουν γίνει τα adventures στις ημέρες μας.??? Είναι ένα είδος το οποίο παρόλο που δεν μπορώ να πω ότι ήμουν ιδιαίτερα φανατικός αλλά τα έπαιζα χαλαρά πάντα και τα είχα ισότιμα με άλλα είδη έχει εξαφανιστεί... Όχι τίποτα άλλο αλλά τι θα παίζουμε στα γεράματα που τα twitch skillz μας θα έχουν μηδενιστεί??? Χαχαχα!

  4. #743
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ρε συ το Loom, είχε ολόκληρη ομάδα μουσικών (με γερά @@) που έγραψαν νέα γλώσσα επικοινωνίας μέσω μουσικής! Νότες= λέξεις = νέα γλώσσα. Τι να λέμε τώρα;

    Στο σήμερα (στις κονσόλες) θεωρούμε Adventures τα παιχνίδια της Telltale, ο Θεός να τα πει adventures (γελάνε και οι πέτρες).

    Πάντως σε PC και Mac, υπάρχουν ακόμα κλασικά adventures. Από devs που ασχολούνται αποκλειστικά με αυτά. Και φυσικά, δεν τα ξέρει κανείς πέραν από τους λίγους που ασχολούνται.

  5. #744

    Default


  6. #745
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προκατ απάντηση σε δημοσιογράφο. Και του χρόνου Phil, όχι ότι φταις εσύ βέβαια. Έτσι όπως τα έχει κάνει η ms δεν σώζεται η κατάσταση με τίποτα.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Lefteris_X (14-04-2018),Slay (14-04-2018)

  8. #746
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Καλά μην το ξεσκίσουμε το νήμα τελείως - εκτός και αν εννοείτε να πάρουμε PC όλοι επειδή, κάποτε, ΘΑ, βγει STAR CITIZEN. Με την ίδια υπόσχεση πήραν και οι περισσότεροι PS (και το γεγονός ότι ήταν το πιο δυνατό box τότε που βγήκε και κόστιζε και 100 παρακάτω σε συνδυασμό με το PR disaster που πέρναγε το XBOX, το οποίο σήμερα είναι επιθυμητό για πολύ κόσμο -βλέπε gamepass). Ας χαλαρώσουμε. Όλη μέρα πόλεμο - καραγκιόζηδες της MS, δεν έχει τα παιχνίδια κτλ. διαβάζω...

    Ευτυχώς που έπεσε και σοβαρή συζήτηση για το BC γιατί κάποια στιγμή νόμιζα ότι βρίσκομαι στο insomnia.

    Πολύ hate έπεσε στο νήμα και χωρίς λόγο... Κουτιά είναι. Η ψυγεία/φούρνοι/δίλιτρα που τα αλλάζεις σε scheduled time όπως περιέγραψε ο Lefteris-X.

    Αν είναι το νήμα για ξεκάβλωμα επειδή βγήκε το GoW τόσο αργά στην γενιά και αισθάνονται δικαίωση κάποιοι (και δικαίως) σβήστε το ή κλειδώστε το όπως έκανε το vaping.gr στο νήμα του Iqos.

    Moderation μηδέν. Μόνο ο PDS στάθηκε στο ύψος του.

    Τον Οκτώβρη που έρχεται το κουτί του νήματος θα παίζει την καλύτερη έκδοση του RDR2. Θα το πάρετε για αυτό? Είναι λόγος να σας κινήσει το ενδιαφέρον ή όχι?


    Θα μου κάνει υποδείξεις ο "αγαπητός", εμένα που είχα το πρώτο 8088 PC στην Ελλάδα (ξέρει ο L-X ποιος και τι είμαι) o οποίος πούλησε με το mining την 1070 του τα κέρατά του πήρε μια 1050ti να παίζει 1080p σαν εμάς τους console peasants για να βγάλει τα σπασμένα για την 2070, για το αν παίζει το x1x 4k. Ναι ρε φίλε παίζει καλύτερα από κάθε pc των 500 και 1000 ευρώ αν θες.

    Τι υποκρισία χριστέ μου...
    Last edited by Sir_Teraflop; 14-04-2018 at 01:25.

  9. #747
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post

    Aυτό που λένε και οι δύο πρέπει να το βάλει πολύς κόσμος στο μυαλό του και βλέπω ότι λίγοι καταλαβαίνουν τι σημαίνει έμπρακτα.

    Όταν πλέον ένα studio για να φτιάξει ένα παιχνίδι χρειάζεται 4-5, ίσως και 6 χρόνια, πρακτικά μιλάμε για χρονικό διάστημα εφάμιλλο μιας γενιάς κονσολών. Και σκεφτείτε ότι σε πολλές περιπτώσεις, τα αποτελέσματα δεν είναι και τα καλύτερα (Mass Effect Andromeda 5 χρόνια, AC Unity 6 χρόνια)

    Το Sea of Thieves, το οποίο απ' ό,τι φαίνεται κυκλοφόρησε κακήν κακώς για να έχει κάτι η Microsoft μέσα στο 2018, ξεκίνησε να αναπτύσσεται τριγύρω στις 25 Μαρτίου του 2018. (Στις 31 του ίδιου μήνα ανακοίνωσαν πως έγινε διευθυντής ο Spencer. Τυχαίο; Θυμήθηκε ξαφνικά η Microsoft την Rare.) Τι κοινό έχουν όλα τα παραπάνω παιχνίδια; Οι περισσότεροι που τα έπαιξαν είπαν ότι χρειαζόντουσαν παραπάνω χρόνο ανάπτυξης.

    Απορώ λοιπόν με το σχόλια τύπου "άντε να βγάλει κανένα παιχνίδι". Από ποιον; Και πότε; Δεν το λέω με κακία, αλλά πραγματικά, δεν πιστεύω ότι βγαίνει ο χρόνος για να κάνουν κάτι και το ξέρουν. Η γενιά έχει χαθεί και είναι αποτέλεσμα χρόνων αδιαφορίας για την ανάπτυξη σωστού portfolio στούντιο. Και προσωπικά τουλάχιστον, δεν βλέπω να αλλάζει κάτι σημαντικά στη νέα γενιά.





    Ένα quote του Yoshida που πάντα το θυμάμαι σε τέτοιες συζητήσεις.

    The Resurgence of Japan Studio

    Yoshida was visibly excited when I brought up Japan studio -- gratified that it's got some attention. "I'm extremely excited that the Japan Studio is getting on the map again," says Yoshida. Recently, it shipped Puppeteer for PS3, and contributes Knack to the PS4's launch lineup.

    While he acknowledges it's a small part of the WWS pie -- approximately 80 percent of the organization's money is spent outside of Japan -- it's close to Yoshida's heart. But with the shifts in the Japanese console market, the company has realized it's more crucial to have homegrown talent making games, too.

    "The market in Japan has been changing for the past couple years. Many Japanese publishers have found the new mobile/social platforms very profitable for them -- I don't know for how long. They have been doing very good business releasing social games... they started to shift resources. That kind of reemphasized the importance of the studios we have in Japan," Yoshida explains.

    "We were very fortunate that lots of great Japanese third party games were coming out on PlayStation, from Konami, Namco, Square Enix, Capcom... [but] because they are shifting their resources away from consoles, we have to make sure we have very strong games coming out from our Japan Studio. And it takes years, many years, to turn around a studio," he explains.

    Allan Becker, founder of Sony Santa Monica, moved to Japan to take it over in 2011, and he's instituted changes to bring Japan Studio back to fighting fit. Becker "has done an amazing job to get the studio's focus on a smaller number of projects, and focus on quality of titles, and the results started to show," Yoshida says. "I'm extremely proud of the games they have released for this year, and the last year: Gravity Rush, Puppeteer, Rain, Soul Sacrifice, Knack."

    He offers another good reason to keep the studio around: "They tend to try new things, it's their nature," he says, with a smile. "You never know what will come out from that studio in Japan."
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (14-04-2018),WolfRathmA (29-04-2018)

  11. #748

    Default

    sorry αλλα θα το πω,γαμηθηκε το thread ασυστολα κ απο ολες τις τρυπες. επισης ναι οκ δεν εχει exclusive games κ ναι το ps4 παει ορθιο σε σχεση με το xbox. να τα κλεισουμε λιγο αυτα γιατι κουρασαν. κ να μεινουμε στο θεμα,αυτο που ποσταρα σχετικα με τον phil ειναι δεν ειναι προκατ,ειναι επι του θεματος τουλαχιστον κ ειναι για καποιον που μπορει να διαβαζει εδω,ενα νεο που ισως να ηθελε να ξερει. γινει δεν γινει αυτο που λεει,ειναι σχετικο με το θεμα ξαναλεω.

    σε καθε σχετικο σχολιο,παντα θα υπαρχει hate κ κραξιμο για το ποσο σκατα-κακη-σκουπιδι κ αλλα τοσα ειναι η microsoft κτλ.δε λεω να ποσταρουμε μονο καλα εννοειται, αλλα αφηστε να παρει κ μια ανασα το θεμα.
    αλλιως παιδια σβηστε τα threads που αφορουν την microsoft να τελειωνει το θεμα.

  12. #749
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Ελπίζω να μην βιαστούν να το βγάλουν. Φαίνεται καλύτερο από το πρώτο μέχρι στιγμής. Αν βάλουν πολλούς npc's και αντίπαλες ομάδες (ό,τι έλειπε από το πρώτο) θα είναι δυνατό. Πόσο τέλειο θα ήταν να βασίζεται στο lore του the walking dead;




  13. #750
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Εφυγαν τα off-topic. Προσωπικές επιθέσεις για το τι έγινε σε άλλα forum νομίζω δεν ενδιαφέρουν κανέναν εδώ μέσα και σίγουρα το νήμα του Xbox δεν είναι μέρος για να γίνουν τέτοιες συζητήσεις.

    Όπως ήσασταν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    christos-sonyboy (14-04-2018),PDS (14-04-2018)

  15. #751
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ...
    Τα ίδια συμβαίνουν παντού και κάθε φορά που βγαίνει ένα exclusive της Sony, της Nintendo - δες π.χ. resetera τώρα, ξαφνικά το Kotaku θυμήθηκε να γράψει άρθρο κλπ.

    Από την άλλη σε αυτό που λες ο Phil τα ίδια είπε και όταν βγήκε HZD κλπ. Και εγώ το πιστεύω ότι τα εννοεί. Το ζήτημα είναι ότι ακούγεται ότι του έχουν κλείσει και άλλο την στρόφιγγα με τα μαρούλια οπότε ότι και να λέει αν δεν μπορεί να τα κάνει δώρον άδωρον. Επειδή ένα παιδί εδώ είπε πολύ σωστά ότι τα παιχνίδια δεν φτιάχνονται σε μια νύχτα και σε συνδυασμό να μην κάνει η MS ανακοινώσεις για υλικό που θα έρθει σε 5 χρόνια αλλά άμεσα, θεωρώ ότι θα μείνουμε για αρκετό καιρό με την απορία για το αν ισχύει αυτό που έγραψα δυστυχώς.

  16. #752

    Default

    θα το δουμε,μπορει να ετοιμαζεται κατι καιρο τωρα κ να μην εχουν πει απολυτως τιποτα μεχρι την καταλληλη στιγμη,καμια E3 ισως να περιμενουν για ανακοινωσεις. ισως να μην εχει κ τιποτα κ να λεει παπαρες,δεν το ξερει κανεις αυτο. εγω αυτο που ξερω ειναι οτι περιμενω τον μαιο το state of decay 2.

  17. #753
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Έφαγα την ξενέρα της ζωής μου, μου κόπηκαν πόδια, μου @@@@ την ημέρα, το Σ.Κ. μου καταστράφηκε, ο μήνας και ο επόμενος.

    Πείτε μου ότι γράφουν βλακείες ή δεν ισχύει αυτό:

    https://www.trueachievements.com/n32...g-for-xbox-one

    Ένα - μα ένα - franchise - κόσμος - σύμπαν - setting μου αρέσει σε αυτόν τον μάταιο κόσμο και πήρα άρον άρον το xbox για αυτό και δεν έρχεται ενώ είχε ανακοινωθεί και πήγα να ρίξω και preorder μόλις τώρα στο store της MS - ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ το είχα δει και δεν είχα φράγκα να το προ-παραγγείλω και πάω τώρα και το βλέπω εξαφανισμένο - ψάχνω στο google και μου έβγαλε το παραπάνω. Θα είχε και X1X patch.

    Terminators !!!!! θέλω μωρή MS όχι ζόμπι και παιχνιδάκια για παιδάκια...

    Δεν περιγράφεται πόσο μα πόσο butthurt είμαι τώρα.... πάει καταστράφηκα.
    Last edited by Sir_Teraflop; 15-04-2018 at 12:33.

  18. #754
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    θα το δουμε,μπορει να ετοιμαζεται κατι καιρο τωρα κ να μην εχουν πει απολυτως τιποτα μεχρι την καταλληλη στιγμη,καμια E3 ισως να περιμενουν για ανακοινωσεις.
    Περισσοτερο για wishfull thinking μου κανει αυτο να σου πω την αληθεια. Οπως λενε ολοι τα παιχνιδια απαιτουν και χρονο και studio για να τα αναπτυξει, και ειναι προφανες οτι η MS δεν εχει studio για αυτη την δουλεια, και πλεον λογω της μεγαλης διαφορας με το Ps4 δεν μπορει καν να αγορασει απο τριτους exclusives οπως εκανε στην αρχη της γενιας (Sunset Overdrive, εκεινο με τα ζομπι, Son of Rome) Εαν εδινε τους πορους και τους ανθρωπους για first party exclusives αυτο θα είχε φανει πλεον, οπως φενεται τωρα για την Sony.

    Επισης για να μην ξεχνίομαστε, να απαριθμήσω και μερικούς λόγους που το one ειχε περισσοτερα exclusives στο launch σε σχέση με το PS4.
    Beyond: Two Souls, God of War: Ascension, Gran Turismo 6, The Last of Us και αυτο χωρις να υπολογίσω μικροτερα παιχνίδια και third party για το Ps3 οπως το Ni No Kuni. OΛΑ τα παραπανω κυκλοφόρησαν το 2013, την χρονια που λανσαρίστηκε το PS4.

    Αυτο που θέλω να πω είναι οτι εαν εχεις μηχανη παραγωγης αποκλειστικων, αυτο δεν κρύβεται. Ειναι προφανες οτι η MS εχει διαλέξει αλλο δρόμο οπως προειπαν αλλοι, τωρα το εαν θα της βγει μελλοντικα αυτο θα δειξει, προς το παρον ομως δεν της εχει βγει.

  19. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    christos-sonyboy (14-04-2018)

  20. #755

    Default

    καλα κ γω δεν ελπιζω.αυτο που θα γινει παλι στη φετινη εκθεση της,ειναι να παρουσιασει multiplatform παιχνιδια κ το ποσο γαματα θα φαινονται στο x,παρτε κ καμια 10αρια bc παιχνιδια κ ειστε κομπλε.

  21. #756
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Vengeance 64 για προσεχε λιγο τι γραφεις, αν εχεις νευρακια μπορεις να πας να τα ξεσπασεις αλλου. ΟΚ?

  22. #757
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Και το expansion του RDR tested από DF:



    Δείχνει πολύ όμορφο ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα. Καλά το RDR2 θα τα σπάει όπως φαίνεται στο βίντεο.





    @ Slay Sorry για αυτό έπεσε edit. - αλλά δεν ξέρεις πόσο hyped ήμουν για το παιχνίδι. Από ότι κατάλαβα πρέπει να έγινε ps4 timed exclusive τελικά.
    Last edited by Sir_Teraflop; 15-04-2018 at 13:09.

  23. #758
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    https://www.eurogamer.net/articles/d...-on-xbox-one-x

    "It's potentially a revolution in the console space - just as it has been for PC gamers. Variable refresh technology is a big win for improving the game experience, lessening judder and removing screen-tearing. It's a pretty simple concept really, levelling out performance by putting the GPU in charge of when the display should present a new frame. It's a game-changer. No longer are unlocked frame-rates a problem - in fact, 40-50fps gameplay can look almost as smooth as 60fps. It's a remarkable trick, but crucially, it works. Nvidia's G-Sync led the way, but it's AMD's alternative - FreeSync - that has been built into Xbox One, and we've finally had the chance to test the technology. Clearly it's still early days, but at its best, the results are quite remarkable."

    Έχει πολύ πληροφορία το άρθρο παιδιά γενικά για τα monitor και λοιπά που συζητούσαμε σε άλλο νήμα.
    Last edited by Sir_Teraflop; 19-04-2018 at 20:52.

  24. #759

    Default

    αν κ αφορα κ τα δυο xbox ,θα το ποσταρω εδω.


  25. #760
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    παιδιά, όσοι έχετε το x, είστε ευχαριστημένοι από την αγορά του; έχω το 1ο xone και σκέφτομαι τη μετάβαση λόγω 4κ. με προβληματίζει λίγο το μέγεθος των παιχνιδιών, έχω διαβάσει 100 γίγα+.
    Today is a good day to die...



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •