Page 51 of 59 FirstFirst ... 41474849505152535455 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #1001
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @ Wolf έχεις βάλει Pin sign in? Αυτό είναι το φυσιολογικό ξέρεις. Εγώ π.χ. που έχω την κονσόλα lock it down εννοείται ότι δεν πρόκειται από το instant on να τρέξει τίποτα χωρίς login/pin/2fa κτλ....


  2. #1002
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Όχι δεν έχω βάλει.

    Πιθανόν να είναι μόνο στο Tomb Raider. Θυμάμαι ότι σε άλλους τίτλους δεν το έκανε. Θα το κοιτάξω όμως, αλλά δεν με ενοχλεί κιόλας.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #1003
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (16-10-2018),Sir_Teraflop (16-10-2018)

  5. #1004
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    https://twitter.com/gossithedog/stat...000077824?s=21

    /
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (20-10-2018)

  7. #1005
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τέλεια νέα!!

    Καλά εννοείται ότι στο Xbox θα το αγόραζα, όπως και το 1 εξάλλου στο 360 το είχα παίξει.

    Και στο Xbox θα είναι δυο δισκάκια; Έχει διαβάσει κανείς τίποτα;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #1006
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Τέλεια νέα!!

    Καλά εννοείται ότι στο Xbox θα το αγόραζα, όπως και το 1 εξάλλου στο 360 το είχα παίξει.

    Και στο Xbox θα είναι δυο δισκάκια; Έχει διαβάσει κανείς τίποτα;

    Η αλήθεια είναι ότι το 4K-UHD drive format των S/X επιτρέπει δισκάκια των 100GB (προφανώς tripple layer BDXL mastered) αλλά και από ότι έχω διαβάσει και τα Quad Layered των 128gb.

    Τώρα τι και πως θα διαλέξουν ένας θεός ξέρει....

  9. #1007
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Η αλήθεια είναι ότι το 4K-UHD drive format των S/X επιτρέπει δισκάκια των 100GB (προφανώς tripple layer BDXL mastered) αλλά και από ότι έχω διαβάσει και τα Quad Layered των 128gb.

    Τώρα τι και πως θα διαλέξουν ένας θεός ξέρει....
    2 δισκάκια πιστευω. Διαφορετικά θα έπρεπε να είχαν εκδόσεις BD / UHD BD κάτι που δεν θα γίνει γιατί απλά θα μπλέξουν τα μπούτια τους οι καταναλωτές.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #1008
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Μετα από αυτό που ειδα το σκέφτομαι σοβαρα για Χ.Πως είναι ετσι ρε το παιχνιδι στα 60????Παιρνει το gran Turismo και το πεταει στα σκουπίδια.
    Μιλαμε ότι είναι και open world κιολας.
    Οτι το horizon ειναι κορυφαιο ειναι δεδομενο αλλα δεν μπορεις να το συγκρινεις με το gt γιατι το δευτερο εχει να υπολογισει ρεαλιστικη φυσικη στη μηχανη γραφικων εκτος απο τον ακομα και σημερα κορυφαιο φωτισμο https://www.gtplanet.net/polyphony-d...at-cedec-2018/
    Παντως εμενα μου αρεσει που ακολουθησαν ποιο ρεαλιστικο φωτισμο στο horizon 4 απο το 3. Οπως και να εχει ειναι η κορυφαια arcade σειρα και το μοναδικο αποκλειστικο της ms που οριζει την κατηγορια αυτη. Επειδη με ενδιαφερει το rtx που ανακοινωσε η nvidia λογικα με την νεα καρτα θα το παρω στο pc.

  11. The Following User Says Thank You to mtifosi For This Useful Post:

    spartan (21-10-2018)

  12. #1009
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Βγήκε το NPD Σεπτεμβρίου. Γενικώς αναμενόμενα τα αποτελέσματα αλλά αυτό σίγουρα όχι:

    Xbox One sales are up YoY and YTD:
    Xbox One hardware dollar sales in September grew more than 30 percent when compared to a year ago, and are now up more than 60 percent year to date.


    The Xbox One X System 1TB Black is the best-selling Xbox One hardware item of the year in both dollars and units sold.


    Power matters.

  13. #1010
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Η λοξα που εχεις με την ισχυ ειναι τρομερη ρε συ! Ενταξει καζουρα κανω τωρα, αλλα πολλες φορες που σε διαβαζω σκεφτομαι αυτο:



    ΥΓ: Κι εμενα μου αρεσει η ισχυς, και θελω το τελευταιο thing αλλα αν δεν μεταφραζεται σε επουσιωδες αποτελεσμα το οποιο μπορω να διακρινω χωρις αμφιβολλια, ειλικρινα το εχω χεσμενο. Δες δηλαδη την γνωμη μου για το 4Κ και θα καταλαβεις.

  14. #1011
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Η λοξα που εχεις με την ισχυ ειναι τρομερη ρε συ! Ενταξει καζουρα κανω τωρα, αλλα πολλες φορες που σε διαβαζω σκεφτομαι αυτο:



    ΥΓ: Κι εμενα μου αρεσει η ισχυς, και θελω το τελευταιο thing αλλα αν δεν μεταφραζεται σε επουσιωδες αποτελεσμα το οποιο μπορω να διακρινω χωρις αμφιβολλια, ειλικρινα το εχω χεσμενο. Δες δηλαδη την γνωμη μου για το 4Κ και θα καταλαβεις.
    Χαχαχα όχι και τόσο άσχημος βρε.


    Σοβαρά τώρα αυτό που μου έκανε εντύπωση (και έτσι όπως το αναφέρει το NPD) είναι ότι το X1X πούλησε περισσότερες μονάδες φέτος από το απλό. Υποθέτω ότι κάτι τέτοιο, αν συνεχιστεί ως τάση, εξυπηρετεί την MS ώστε το X1X να γίνει το απλό/φθηνό xbox στην μετάβαση στην επόμενη γενιά. Το One-S ήδη ζορίζεται πολύ άσχημα στα τελευταία games....(π.χ. Odyssey).

  15. #1012
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Aκριβως για τον λογο που αναφερεις οτι το ΧΒ1 ζοριζεται πολυ, ειναι φως φαναρι οτι οποιος θελει ΧΒΟΧ δυσκολα θα παρει το απλο πλεον.

  16. #1013
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ε λογικό ρε παιδιά. Το base-S είναι ήδη 5 χρόνια στην αγορά και το X 1 χρόνο. Λογικο το ενδιαφέρον να αυξάνεται όσο φτάνουμε στο τέλος της γενιάς για το X και να μειώνεται για μια "κουρασμενη" κονσόλα που εκτός των άλλων ήταν και παραμένει η πιο αδύναμη αυτής της γενιάς. Εξαιρώντας βέβαια πάντα το switch.

    Το RDR2 θα το πάρω και εγώ στο X, και το προηγούμενο το είχα παίξει στο 360 όταν είχε βγει.

  17. #1014
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Η λοξα που εχεις με την ισχυ ειναι τρομερη ρε συ! Ενταξει καζουρα κανω τωρα, αλλα πολλες φορες που σε διαβαζω σκεφτομαι αυτο:

    ΥΓ: Κι εμενα μου αρεσει η ισχυς, και θελω το τελευταιο thing αλλα αν δεν μεταφραζεται σε επουσιωδες αποτελεσμα το οποιο μπορω να διακρινω χωρις αμφιβολλια, ειλικρινα το εχω χεσμενο. Δες δηλαδη την γνωμη μου για το 4Κ και θα καταλαβεις.

    Καλά... ξέρω ένα άλλο άτομο σε άλλο φόρουμ που αν πας και διαβάσεις πως γράφει και τι γράφει το το Χ απλά θα αρχίσουν τα μάτια σου να καίγονται και να αρχίζουν να λιώνουν...

    Και να φανταστείς ότι αυτό το άτομο που σου λέω δε το αγόρασε για να παίζει παιχνίδια... Το αγόρασε για media player και νομίζει ότι είναι το πιο ισχυρό μηχάνημα για αυτή τη δουλειά και στην ουσία είναι απλά για τον π@@τσο!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. #1015
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Native 4K στο One X. Το βάζω εδώ καλύτερα γιατί αφορά μόνο το Xbox.

    60fps mode επίσης αλλά δεν είναι stable.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #1016
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Παπάδες έχει κάνει αυτή η εταιρεία στο BC.

    Δωρεάν remasters πραγματικά είναι τα Xbox Enhanced.

    https://twitter.com/jronald/status/1062755441187315712

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (14-11-2018),Sir_Teraflop (14-11-2018),spartan (15-11-2018)

  21. #1017
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν ήξερα ότι είχαν βγάλει update για το BF1.





    Last edited by WolfRathmA; 15-11-2018 at 15:54.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #1018
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Παπάδες έχει κάνει αυτή η εταιρεία στο BC.

    Δωρεάν remasters πραγματικά είναι τα Xbox Enhanced.

    https://twitter.com/jronald/status/1062755441187315712


    Όπως τα λες είναι:

    Final Fantasy 13 on Xbox One X is a back-compat masterpiece


  23. #1019

    Default Xbox One X

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Χαχαχα όχι και τόσο άσχημος βρε.


    Σοβαρά τώρα αυτό που μου έκανε εντύπωση (και έτσι όπως το αναφέρει το NPD) είναι ότι το X1X πούλησε περισσότερες μονάδες φέτος από το απλό. Υποθέτω ότι κάτι τέτοιο, αν συνεχιστεί ως τάση, εξυπηρετεί την MS ώστε το X1X να γίνει το απλό/φθηνό xbox στην μετάβαση στην επόμενη γενιά. Το One-S ήδη ζορίζεται πολύ άσχημα στα τελευταία games....(π.χ. Odyssey).
    Μην ξεχνας οτι το s κανει upscaling σε 4Κ τα παντα.
    Επειδη πηρα τωρα ενα σε προσφορα και ειχα χρονια το απλο one η διαφορα στο image quality ειναι σημαντικοτατη σε ολα τα παχνιδια σε 4Κ τηλεοραση.
    Προς θεου δεν εννοω οτι ανταγωνιζεται το pro η το x για να μην παρεξηγηθω.
    Αλλα για οποιον εχει 4Κ τηλεοραση ειναι νομιζω η καλυτερη δυνατη αγορα στα base μοντελα. Και γαμω τις εικονες βγαζει,εχει και UHD BP, εχει και optical port., και ειναι και παντελως αθορυβο!
    Τωρα γιατι δεν το κανει αυτο η sony με το απλο ps4 απορω. Με upscaling πανε στα 4Κ το pro (κυριως αυτο) και το x.
    Με upscaling παιζαμε και στην προηγουμενη γενια απο subHD σε HD.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 25-11-2018 at 13:39.

  24. #1020
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δηλαδή μας λες - ότι το X1-S έχει καλύτερο hardware upscaler από το OG-ONE? Γιατί αυτό λες επί της ουσίας έτσι?

    Εντυπωσιακό αν ισχύει όντως. Δεν αμφιβάλλω - ρωτάω.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •