Page 49 of 59 FirstFirst ... 39454647484950515253 ... LastLast
Results 961 to 980 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #961
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    ^^ Ευχαριστώ πολύ που είπες το αυτονόητο.


    Χθες το βράδυ έβαλα forza 4 να παίξω επιτέλους και πέτυχα το drivatar σου - κατί κουλό οδηγούσες και δεν σε προλάβαινα να δω τι εργαλείο είχες χαχα.



    Σε ποιο mοde το παίζεις? Το 4k ή το 60fps? (ξέρω ότι έχεις 4K) -βρήκα το 60 fps mode πολύ πιο καλό στην απόκριση.

    4Κ παίζω. Δεν έχω βάλει να δω το 60fps να δω πως είναι. Θα το βάλω να το δοκιμάσω.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #962
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Μηπως το αγαλμα το ειδες απο την μπροστα μερια και οχι απο την πισω?
    Εκανες ζουμ στο συγκεκριμενο σημειο για να δεις την λεπτομερεια των οπισθιων?
    Be carefull what you wish for :

    Spoiler!


    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    4Κ παίζω. Δεν έχω βάλει να δω το 60fps να δω πως είναι. Θα το βάλω να το δοκιμάσω.
    Καλά παίζεις να ξενερώσεις με το hit στην ανάλυση - εδώ εγώ σε FHD ένιωσα την διαφορά από το supersampling αλλά πραγματικά με τα 60fps έτρεχα πολύ καλύτερα πλέον.

    Ρε γαμώτο απογοητεύτηκα με τα controls - παίζω (πάντα) με manual gearbox και το γκάζι/φρένο στο δεξί stick και αλλαγή ταχυτήτων στα triggers αλλά δεν βρήκα τέτοιο setting και το ένα που είναι έτσι δεν έχει κουμπί να αλλάζεις κάμερα.

    Δεν έχει να φτιάξεις τα controls όπως θες εσύ - έτσι?

  3. #963
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Σημερα κατεβασα το odyssey για την ακριβεια το εβαλα να παιζει στα 20gb (μολις με αφησε δηλαδη).
    Μολις εφτασα στο σημειο με το αγαλμα και το σπιτι, ουτε θολωμενους τοιχους βρηκα ουτε θολωμενο το αγαλμα οπως φαινεται στις φωτογραφιες, βεβαια εχω αλλαξει σκληρο σε εναν καλυτερο sata3 1,75tb αλλα και απο πισω κατεβαζε φουλ το υπολοιπο παιχνιδι.
    Το παιχνιδι σε ps4pro με οθονη 4κhdr ειναι επος απο το λιγο που το βλεπω
    Το παιχνίδι όπως έγραψε και ο Wolfrathma από πάνω δεν είναι θολό επειδή είναι θολό αλλά όπως ανέφερε το DF έχει streaming θέμα στο PS4PRO όπου παίζει όχι να αργήσουν αλλά να μην φορτώσουν καν textures.

    Όλα αυτά τα γιατί και πως τα έχει αναλύσει αναλυτικά στο forum εδώ o Lefteris-X περί winchester δίσκων κλπ.

    Το X1X το αποφεύγει προς το παρόν αυτό το θέμα λόγω τις μεγαλύτερης RAM μέρος της οποίας μπορεί να χρησιμοποιήσει για ramdisk-cache.

    Απλώς το Odyssey είναι από αυτά τα games προφανώς που γρηγορότερος δίσκος ίσως βοηθάει. Πολύ χρήσιμο το post σου ως εκ τούτου.

    PS: δίσκος sata 3 1.75 tb δεν υπάρχει - 2 TB είναι ο δίσκος σου και προφανώς σε μπέρδεψε η μετατροπή Megabit σε Megabyte + το χώρο που καταλαμβάνει το λειτουργικό.

    Καλοπαίχνιδο

  4. #964
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    4Κ παίζω. Δεν έχω βάλει να δω το 60fps να δω πως είναι. Θα το βάλω να το δοκιμάσω.
    Λοιπόν έκανα συγκρίσεις μιας και εχθές που το έτρεξα ήταν πολύ αργά το βράδυ και ήμουν πτώμα. Το resolution mode έχει όντως καλύτερα γραφικά (περισσότερα εφέ+downsampling) αλλά!: το 60 fps mode μου θύμισε όταν είχα πρωτοπαίξει Daytona στα coin-op .... καμία σύγκριση. Μα καμία.


    Ειδικά η εισαγωγή του παιχνιδιού που την έπαιξα πάλι με έκανε να νιώσω ότι είμαι σε arcade room πολλά χρόνια πριν....

    Γιορτή φωτός - ήχου και 60 fps να βλέπεις το καπό του αυτοκινήτου να νιώθεις!

  5. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (07-10-2018)

  6. #965
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Το παιχνίδι όπως έγραψε και ο Wolfrathma από πάνω δεν είναι θολό επειδή είναι θολό αλλά όπως ανέφερε το DF έχει streaming θέμα στο PS4PRO όπου παίζει όχι να αργήσουν αλλά να μην φορτώσουν καν textures.

    Όλα αυτά τα γιατί και πως τα έχει αναλύσει αναλυτικά στο forum εδώ o Lefteris-X περί winchester δίσκων κλπ.

    Το X1X το αποφεύγει προς το παρόν αυτό το θέμα λόγω τις μεγαλύτερης RAM μέρος της οποίας μπορεί να χρησιμοποιήσει για ramdisk-cache.

    Απλώς το Odyssey είναι από αυτά τα games προφανώς που γρηγορότερος δίσκος ίσως βοηθάει. Πολύ χρήσιμο το post σου ως εκ τούτου.

    PS: δίσκος sata 3 1.75 tb δεν υπάρχει - 2 TB είναι ο δίσκος σου και προφανώς σε μπέρδεψε η μετατροπή Megabit σε Megabyte + το χώρο που καταλαμβάνει το λειτουργικό.

    Καλοπαίχνιδο
    https://www.skroutz.gr/s/6575447/Sea...1750LM000.html

    Ο ιδιος σκληρος εβγαινε σε 2tb και 1,75tb με χαμηλοτερη τιμη και τον εχω πολυ καιρο

  7. #966
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Το παιχνίδι όπως έγραψε και ο Wolfrathma από πάνω δεν είναι θολό επειδή είναι θολό αλλά όπως ανέφερε το DF έχει streaming θέμα στο PS4PRO όπου παίζει όχι να αργήσουν αλλά να μην φορτώσουν καν textures.

    Όλα αυτά τα γιατί και πως τα έχει αναλύσει αναλυτικά στο forum εδώ o Lefteris-X περί winchester δίσκων κλπ.

    Το X1X το αποφεύγει προς το παρόν αυτό το θέμα λόγω τις μεγαλύτερης RAM μέρος της οποίας μπορεί να χρησιμοποιήσει για ramdisk-cache.

    Απλώς το Odyssey είναι από αυτά τα games προφανώς που γρηγορότερος δίσκος ίσως βοηθάει. Πολύ χρήσιμο το post σου ως εκ τούτου.

    PS: δίσκος sata 3 1.75 tb δεν υπάρχει - 2 TB είναι ο δίσκος σου και προφανώς σε μπέρδεψε η μετατροπή Megabit σε Megabyte + το χώρο που καταλαμβάνει το λειτουργικό.

    Καλοπαίχνιδο
    Ή μπορει απλα να βγει ενα patch αργοτερα για το pro που να βελτιωνει/λυνει αυτο το θεμα.

    Ξεκίνησα το παιχνίδι χθες στο Χ, δεν έχω να πω κάτι άλλο από αυτά που εχουν ήδη ειπωθεί, το παιχνίδι είναι πανέμορφο....Και η κονσόλα αθόρυβη όπως αναμενόταν.
    Last edited by kostasb13; 07-10-2018 at 14:37.

  8. #967
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    DCs Arkham Universe
    Ο νεος τιτλος της rocksteady.Την βαζω εδώ την ειδηση,διοτι φημολογειτε ότι θα ανακοινωθεί στην Χ018 τον νοεμβριο από την microsoft.

    https://www.reddit.com/r/BatmanArkha...y_batman_game/

  9. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Nikoladim (07-10-2018)

  10. #968
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    https://www.skroutz.gr/s/6575447/Sea...1750LM000.html

    Ο ιδιος σκληρος εβγαινε σε 2tb και 1,75tb με χαμηλοτερη τιμη και τον εχω πολυ καιρο
    Δεν το ήξερα ότι μετά τις cpu/gpu γίνεται και σε δίσκους. Short stroked έκδοση των 2tb. Λογική η χαμηλότερη τιμή....
    Last edited by Sir_Teraflop; 07-10-2018 at 19:15.

  11. #969
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    DJTaurus (09-10-2018)

  13. #970

    Default Xbox One X

    Όχι δεν θα αγοράσεις κονσόλα για ένα παιχνίδι. Αυτή τη φορά θα είσαι δυνατός και θα σκεφτείς ορθολογικά..........

    Πως να αντισταθείς ρε παιδιά σε αυτό το μεγαλούργημα ;; Το αγόρασα.


  14. The Following 6 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    christos-sonyboy (12-10-2018),mtifosi (21-10-2018),PDS (12-10-2018),Sir_Teraflop (12-10-2018),spartan (13-10-2018),WolfRathmA (14-10-2018)

  15. #971
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Όχι δεν θα αγοράσεις κονσόλα για ένα παιχνίδι. Αυτή τη φορά θα είσαι δυνατός και θα σκεφτείς ορθολογικά..........

    Πως να αντισταθείς ρε παιδιά σε αυτό το μεγαλούργημα ;; Το αγόρασα.

    Πήρες Χ1Χ? που έλεγες ή PC Version?

  16. #972
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν ειμαι o σουπερ fan των racing games αλλα το Horizon ειναι ακριβως αυτο που θελω απο τα racing games.

    Mεγειες DJTaurus
    .

  17. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    DJTaurus (13-10-2018)

  18. #973

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Όχι δεν θα αγοράσεις κονσόλα για ένα παιχνίδι. Αυτή τη φορά θα είσαι δυνατός και θα σκεφτείς ορθολογικά..........

    Πως να αντισταθείς ρε παιδιά σε αυτό το μεγαλούργημα ;; Το αγόρασα.
    σιγα μην αγορασε ο μεγαλυτερος hater του x,την ιδια την κονσολα κ μαλιστα για ενα παιχνιδι!!! εκτος κ αν πηρες απλα το παιχνιδι σε pc.

  19. #974

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν ειμαι o σουπερ fan των racing games αλλα το Horizon ειναι ακριβως αυτο που θελω απο τα racing games.

    Mεγειες DJTaurus
    Ο λογος για τον οποιο δεν με εβλεπες να συμμετεχω στο θεμα του gran turismo ειναι γενικα τα Forza που τα προτιμουσα απο το πρωτο motorsport του αρχικου xbox

    Προφανως προτιμω για τα δικα μου γουστα το πιο arcade Horizon,μιας και δεν υπαρχει πλεον η αλλη αγαπημενη μου arcade σειρα,τα Burnout

    Για το Horizon 4 προσωπικα θα περιμενω πρωτα να βγουν τα 2 dlc/expansions του(οπως εγινε και με το FH3)και μετα θα κοιταξω για αγορα που θα εχει πεσει και λιγο η τιμη(πιο πολυ επειδη ηδη εχω λιωσει το FH3 αλλιως θα το ειχα παρει day one).

  20. #975
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Nαι και μενα το horizon με τραβαει οχι το κλασικο Forza
    .

  21. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (12-10-2018)

  22. #976

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    σιγα μην αγορασε ο μεγαλυτερος hater του x,την ιδια την κονσολα κ μαλιστα για ενα παιχνιδι!!! εκτος κ αν πηρες απλα το παιχνιδι σε pc.
    Όταν εμείς ξετρυπώναμε τα barns εσείς βλέπατε replay στο gran tourismo


  23. #977
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Όταν εμείς ξετρυπώναμε τα barns εσείς βλέπατε replay στο gran tourismo

    Έλα πες ρε hater πήρες X1X τελικά?

  24. #978
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Όχι δεν θα αγοράσεις κονσόλα για ένα παιχνίδι. Αυτή τη φορά θα είσαι δυνατός και θα σκεφτείς ορθολογικά..........

    Πως να αντισταθείς ρε παιδιά σε αυτό το μεγαλούργημα ;; Το αγόρασα.

    Μετα από αυτό που ειδα το σκέφτομαι σοβαρα για Χ.Πως είναι ετσι ρε το παιχνιδι στα 60????Παιρνει το gran Turismo και το πεταει στα σκουπίδια.
    Μιλαμε ότι είναι και open world κιολας.
    Last edited by spartan; 13-10-2018 at 01:24.

  25. #979
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Μετα από αυτό που ειδα το σκέφτομαι σοβαρα για Χ.Πως είναι ετσι ρε το παιχνιδι στα 60????Παιρνει το gran Turismo και το πεταει στα σκουπίδια.
    Μιλαμε ότι είναι και open world κιολας.

    Δες αυτό γιατί δεν κάνεις κανένα λάθος σε αυτά που έγραψες:


  26. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (13-10-2018),spartan (13-10-2018)

  27. #980
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Δες αυτό γιατί δεν κάνεις κανένα λάθος σε αυτά που έγραψες:

    Πως να κανω λαθος?Εχω λιωσει ολα τα φορζα horizons μεχρι στιγμης.Αλλα οι τυποι ειναι μαστερ στο επιπεδο των γραφικωνΣυγνωμη που θα το πω η αλλα η playground εχει βαλει τα γυαλια ακομα και στην turn 10.Μιλαμε για tech wizards οχι αστεια.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •