Page 46 of 59 FirstFirst ... 3642434445464748495056 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #901
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν ισχύει αυτό είναι τότε μιλάμε για τρομερή προσφορά που θα σπρώξει αρκετό κόσμο στην αγορά ενός Xbox.



    Xbox All Access
    Spoiler!

  2. #902
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αν ισχύει αυτό είναι τότε μιλάμε για τρομερή προσφορά που θα σπρώξει αρκετό κόσμο στην αγορά ενός Xbox.

    Xbox All Access
    Νομίζω υπάρχει δέσμευση 2 ετών, το οποίο δεν αναφέρεται. Αν τα βάλεις κάτω, δεν συμφέρει και πολύ.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  3. #903

    Default

    Εχω περιεργεια παντως ποσα βγαζουν οι εταιρειες τα παιχνιδια των οποιων τα παιζεις μεσω του game pass.

    Κοινως αν βγει το νεο gears of war 5 και το παιξω εγω day one μεσω gamepass για το campaign του και τον υπολοιπο μηνα για το multiplayer του,ποσο μεσα μπαινει ο developer που θα χασει ολοκληρη πωληση(αν το αγοραζα κανονικα)?

  4. #904
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Νομίζω υπάρχει δέσμευση 2 ετών, το οποίο δεν αναφέρεται. Αν τα βάλεις κάτω, δεν συμφέρει και πολύ.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

    Το διάβασα για την δέσμευση 2 ετών, δεν πρόσεξα η αλήθεια είναι αν το γράφει και στο συγκεκριμένο site.
    Αν κάποιος θέλει το Χ για παράδειγμα η υπηρεσία κοστίζει 840€ (24Χ35€) αν αγοράσεις το Χ θα δώσεις 500€ και 120€ για το gold μέσα στην διετία.
    Για παράδειγμα δεν παίρνεις το game Pass ε δεν θα πάρεις και 4-5 παιχνίδια μέσα σε 2 χρόνια;
    Πάνω κάτω τα ίδια χρήματα θα δώσεις. Απλώς τώρα θα τα δίνεις σιγά-σιγά και έχεις πρόσβαση και στο game pass.
    Σαφώς δεν κερδίζεις κάποια μεγάλη έκπτωση (γιατί εκεί λες πως δεν συμφέρει) αλλά προσωπικά μου φαίνεται καλή κίνηση.Ίσως μια ιδανική τιμή θα ήταν 30€ το μήνα.
    Πάντως αν βρίσκανε κάποιο τρόπο να κάνεις αυτό το συμβόλαιο χωρίς χρήση πιστωτικής τότε θα συνέφερε πολύ ακόμα και στα 35€.

    @fulgore και εγώ την ίδια απορία έχω....
    Spoiler!

  5. #905
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Προφανώς η Microsoft πληρώνει ένα καλό πόσο τον εκάστοτε developer ώστε να δελεαστει και να δώσει δικαιοματα να βγει στο pass.
    Και του λέει πάρε τόσα (δυνατό πόσο) και βγαλτο η σε υποστηρίζω σαν μισθωτο μέχρι να μου βγάλεις το τάδε παιχνίδι (πληρώνεται από πριν δηλαδή) και μόλις βγει δίνει και κάνα ψιλό. Έτσι κι άλλως τα περισσότερα του pass από ότι έχω καταλάβει είναι της Microsoft.

    Στόχος πάντα είναι οι συνδρομές και με τηνδιετια σου λέει θα καλοπληρωσω 6 - 7 παιχνίδια στη διετία και θα πάρω πολύ περισσότερα από τις συνδρομές συν το στοίχημα να αυξήσει σημαντικά τη βάση χρηστών της.

    Έτσι είναι Win win και ο developer που δεν ρισκάρει στην αγορά αλλά και η Microsoft που κάνει τη δουλειά της προσταθοντας να χτυπήσει τον ανταγωνισμό.

  6. #906

    Default

    οτι προσφορα να βγαλει με το pass,εγω πιστευω δε θα πιασει γενικως αυτο το gaming netflix,δλδ να παιξει μπαλα μονο με το pass η microsoft και να μην εχει καθολου retail.το βρισκω αδυνατο κ ακατορθωτο. το εχω αναφερει ξανα,υπαρχει ενα σοβαρο ποσοστο κοσμου εκει εξω που γουσταρει retail κ μονο.

  7. #907
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default



    Native 4K
    HDR
    Dolby Atmos
    2 settings
    High resolution or High framerate
    Enchanced Texture Resolution
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (09-09-2018)

  9. #908

    Default

    Τελικά όλοι εσείς με Xbox X που έχετε και ps4 pro:

    1) Πέραν της ανάλυσης είδατε πρακτικά μεγάλες διάφορες στα multi ;

    2) πείτε την αλήθεια. Τρώει σκόνη ;

  10. #909

    Default

    με το χερι στην καρδια σου λεω οτι το προ το τρωει η μαρμαγκα,ανοιγει μονο για κανα exclusive.ολα τα υπολοιπα παιχνιδια τα παιζω στο x.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    DJTaurus (09-09-2018),Sir_Teraflop (09-09-2018)

  12. #910

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    με το χερι στην καρδια σου λεω οτι το προ το τρωει η μαρμαγκα,ανοιγει μονο για κανα exclusive.ολα τα υπολοιπα παιχνιδια τα παιζω στο x.
    Το θέμα είναι αν έχετε δει κάποιο multi και στις 2 κονσόλες. Διάφορες μόνο στην ανάλυση θεωρώ ότι δεν είναι κάτι το συνταρακτικό οπτικά.

  13. #911

    Default

    multi δεν ξερω τι εννοεις.διαφορες στην αναλυση εχει αλλα δεν ειναι κ η μερα με τη νυχτα.η κονσολα επισης δεν ακουγεται σαν αεροπλανο οπως το pro κ δεν ζεσταινει καθολου ευκολα.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    DJTaurus (09-09-2018),Mouxlalouda (09-09-2018),Sir_Teraflop (09-09-2018)

  15. #912
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Τελικά όλοι εσείς με Xbox X που έχετε και ps4 pro:

    1) Πέραν της ανάλυσης είδατε πρακτικά μεγάλες διάφορες στα multi ;

    2) πείτε την αλήθεια. Τρώει σκόνη ;

    Δεν τα έχω βάλει δίπλα δίπλα για να κάνω σύγκριση. Βλέπω ότι υπάρχει στο ίντερνετ από διαφορές και διαλέγω που θα πάρω το κάθε ένα παιχνίδι. Από εκεί και πέρα, όπως και να το κάνουμε, όλα τα multi πλέον τρέχουν καλύτερα στο Χ λόγο "ιπποδύναμης". Εμένα με βολεύουν όμως και περισσότερο τα achievement. Μου αρέσει ο τρόπος που μπορώ να μπω άμεσα από το guide και μου αρέσει που μου δείχνει το κατά πόσο της % απέχω από το καθένα κτλ.

    Επίσης αν κάποιο παιχνίδι έχει Atmos (AC: Origins, Tomb Raider κτλ) είναι 100% η επιλογή ότι θα πάει σε αυτό.

    Επίσης, όντως το Χ είναι αθόρυβο. Δεν ακούγεται καν. Αν και κάποιες φόρες το ακούω να τραβάει ζόρια, αλλά όχι όπως το Pro. Καμία σχέση.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    christos-sonyboy (09-09-2018),DJTaurus (09-09-2018)

  17. #913

    Default

    taurus παρε x να σε κανει μαγκα κ ασε τις σκονες κ τα swiffer.

  18. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    DJTaurus (09-09-2018)

  19. #914
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Δεν τα έχω βάλει δίπλα δίπλα για να κάνω σύγκριση. Βλέπω ότι υπάρχει στο ίντερνετ από διαφορές και διαλέγω που θα πάρω το κάθε ένα παιχνίδι. Από εκεί και πέρα, όπως και να το κάνουμε, όλα τα multi πλέον τρέχουν καλύτερα στο Χ λόγο "ιπποδύναμης". Εμένα με βολεύουν όμως και περισσότερο τα achievement. Μου αρέσει ο τρόπος που μπορώ να μπω άμεσα από το guide και μου αρέσει που μου δείχνει το κατά πόσο της % απέχω από το καθένα κτλ.

    Επίσης αν κάποιο παιχνίδι έχει Atmos (AC: Origins, Tomb Raider κτλ) είναι 100% η επιλογή ότι θα πάει σε αυτό.

    Επίσης, όντως το Χ είναι αθόρυβο. Δεν ακούγεται καν. Αν και κάποιες φόρες το ακούω να τραβάει ζόρια, αλλά όχι όπως το Pro. Καμία σχέση.
    Τι θόρυβο σου κάνει σήμερα? Θυμάμαι στις αρχές ήμουν όντως WTF γιατί δεν ακουγόταν τίποτα. Να μην πολυλογώ ήταν ηλίθια ήσυχα σε βαθμό ανησυχητικό - απλώς μετά από μισή - μία ώρα έκανε ένα woosh ξέρναγε την ζέστη και πάλι /mute.

    Μετά από όλα τα updates και τόσο καιρό είναι ήσυχο γενικά αλλά την περισσότερη ώρα την περνάει σαν PC με aftermarket fan να δουλεύει χαλαρά-mid load.

    Δηλαδή αν κλείσεις την τηλεόραση ακούγεται. Αμυδρά αλλά είναι εκεί.

  20. #915
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post


    Native 4K
    HDR
    Dolby Atmos
    2 settings
    High resolution or High framerate
    Enchanced Texture Resolution
    Τώρα αρχίζει και απλώνει το μηχάνημα. Είναι 4k machine κανονικότατα - όχι gimmick.

    Στο μεταξύ σε ζηλεύω έχεις checked τα περισσότερα marks από πάνω - και με τον ήχο θα βιώσεις εμπειρία!

  21. #916

    Default

    με 19 ευρουλακια πηρα mafia 2,shadows of the damned και dante's inferno απο κατι bc προσφορες στο store, ετσι για να θυμηθουμε λιγο τα παλια!

  22. #917
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    με 19 ευρουλακια πηρα mafia 2,shadows of the damned και dante's inferno απο κατι bc προσφορες στο store, ετσι για να θυμηθουμε λιγο τα παλια!
    Εγώ πήρα D&D Chronicles of Mystara, Fight Night Champion και NBA JAM:FIRE EDITION.


    Στο μεταξύ πριν λίγο έγινε BC το Zone of the Enders HD collection και δεν είναι διαθέσιμο digital!!!! Έχω σκυλιάσει. Θέλω σαν τρελός game με MECHS!

  23. #918

    Default

    παντως βαζει κατι γενναιες προσφορες που κ που.πιανω καλαθι κ παω για ψωνια.τσιμπαω 3-4 παιχνιδακια.

  24. #919
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Είχε πολύ πράγμα με 1.99-4.99 όντως.

    Εγώ κυνηγάω τα live arcade. Παιχνιδάρες.

  25. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (11-09-2018)

  26. #920

    Default

    Πενα το performance mode στο Shadow of the tomb raider στο One X. 60fps απολαυση.


  27. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (11-09-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •