Page 43 of 59 FirstFirst ... 3339404142434445464753 ... LastLast
Results 841 to 860 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #841
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Τέτοιο λες?



    ή τέτοιο?






    (Δεν λες που δώσανε και κάτι? )

  2. #842
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι βέβαια, με κουζίνα δεν έχω και δεν θα αποκτήσω ποτέ καμία σχέση!

    Κάτι σε πιο χλωρίδα είχα στο μυαλό μου ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (11-06-2018),Sir_Teraflop (11-06-2018)

  4. #843

    Default

    τελικα αυτο το hyperkin duke controller το εχει βρει κανεις Ελλαδα? ψαχνω σκρουτζ και bestprice αλλα τιποτα.

  5. #844
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Για τσέκαρε το Microsoft Store. Έχω την αίσθηση ότι το πουλάνε και εκεί.

  6. #845

    Default

    ελεγα μωρε μπας κ υπαρχει πουθενα εδω,μην πληρωνω μεταφορικα νεφρο!

  7. #846
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Είναι από την Ninja Theory το βίντεο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Nek_Food (14-06-2018)

  9. #847
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πολύ μεγάλη εξέλιξη για το στούντιο. Μπράβο τους για τις όποιες προσπάθειες έχουν κάνει μέχρι και σήμερα και χαίρομαι ιδιαίτερα που σώθηκε από σίγουρο κλείσιμο. Έχει μέλλον πολύ μπροστά του και πιστεύω τώρα που μπήκε στην ομάδα της Microsoft θα δείξει πραγματικά την αξία της.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #848
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πολύ μεγάλη εξέλιξη για το στούντιο. Μπράβο τους για τις όποιες προσπάθειες έχουν κάνει μέχρι και σήμερα και χαίρομαι ιδιαίτερα που σώθηκε από σίγουρο κλείσιμο. Έχει μέλλον πολύ μπροστά του και πιστεύω τώρα που μπήκε στην ομάδα της Microsoft θα δείξει πραγματικά την αξία της.
    Το track record της MS, στο να καταστρέφει εντελώς τα studio που (εξ)αγοράζει το έχεις ξεχάσει;

    Κάτσε να δούμε τα επόμενα 2-3 χρόνια και μετά αξιολογούμε αν θα έχει μέλλον και τι σόι αξία θα αποδείξει ότι έχει εντός MS.

  11. #849
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ναι, ήθελα να το γράψω και αυτό, αλλά το αμέλησα.

    Εύχομαι και θέλω να είμαι αισιόδοξος να μην καταντήσει σαν την Rare. Έχουν μέλλον μπροστά τους και θα δείξει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #850
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Και εγώ είμαι επιφυλακτικός, το ότι άφησε την Rare να φτιάξει πάντως κάτι ο Spencer είναι ενθαρρυντικό.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #851
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μακάρι να ήταν μόνο η Rare. Όποιο στούντιο πήρε σχεδόν το κατέστρεψε. Ή το ώθησε να παράγει τίτλους που η MS θέλει, όχι τους τίτλους που θέλει το studio (βλέπε bungie που την άρμεξε μέχρι θανάτου).

    Τέλος πάντων, ο χρόνος σίγουρα θα δείξει.

    Να πω ότι είμαι αισιόδοξος θα ήταν μέγιστο ψέμα.

  14. #852
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ναι ενώ την Psygnosis η Sony την αξιοποίησε δεόντως... με remaster (Wipeout/VR) και κλείσιμο. Ομοίως την Millennium Interactive Ltd, αργότερα SCEE Cambridge που έφτιαξε το Medievil για την κάνει Guerilla Cambridge να ανακοινώσει Medievil Remastered/Remake ξέρω εγώ τι και αυτή μας χαιρέτησε. Και μας νοιάζει για την Bungie που μόλις έχασε το μπαγιόκο της MS είδαμε τι έκανε. Ή την platinum και το Scalebound που τα λεφτά που έπαιρνε από την MS αλλού τα ξόδευε.

    Όπως και να έχει αυτό που θέλω να πω είναι: ναι όλοι ξέρουμε που το πήγαινε η MS. Όμως οι αφορισμοί είναι εύκολοι, ειδικά αν δεν ξέρουμε το background...

    Εδώ βλέπουμε έναν Spencer με τα blessings του Nadella. Εκεί θα μείνω και είδομεν. Αν δεν κάνει τίποτα θα πέσει θάψιμο και εκεί φυσικά.

  15. #853
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Ναι ενώ την Psygnosis η Sony την αξιοποίησε δεόντως... με remaster (Wipeout/VR) και κλείσιμο. Ομοίως την Millennium Interactive Ltd, αργότερα SCEE Cambridge που έφτιαξε το Medievil για την κάνει Guerilla Cambridge να ανακοινώσει Medievil Remastered/Remake ξέρω εγώ τι και αυτή μας χαιρέτησε. Και μας νοιάζει για την Bungie που μόλις έχασε το μπαγιόκο της MS είδαμε τι έκανε.

    Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Πάντα ανοίγουν και κλείνουν studio, δεν αντιλέγει κανείς σε αυτό. Αν τα βάλεις όμως κάτω καταλαβαίνεις γιατί έχει κακή φήμη η Microsoft (παρέα με την EA).

    Ή την platinum και το Scalebound που τα λεφτά που έπαιρνε από την MS αλλού τα ξόδευε.

    ????

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #854
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Ναι ενώ την Psygnosis η Sony την αξιοποίησε δεόντως... με remaster (Wipeout/VR) και κλείσιμο. Ομοίως την Millennium Interactive Ltd, αργότερα SCEE Cambridge που έφτιαξε το Medievil για την κάνει Guerilla Cambridge να ανακοινώσει Medievil Remastered/Remake ξέρω εγώ τι και αυτή μας χαιρέτησε. Και μας νοιάζει για την Bungie που μόλις έχασε το μπαγιόκο της MS είδαμε τι έκανε. Ή την platinum και το Scalebound που τα λεφτά που έπαιρνε από την MS αλλού τα ξόδευε.

    Όπως και να έχει αυτό που θέλω να πω είναι: ναι όλοι ξέρουμε που το πήγαινε η MS. Όμως οι αφορισμοί είναι εύκολοι, ειδικά αν δεν ξέρουμε το background...

    Εδώ βλέπουμε έναν Spencer με τα blessings του Nadella. Εκεί θα μείνω και είδομεν. Αν δεν κάνει τίποτα θα πέσει θάψιμο και εκεί φυσικά.
    Σε εμένα λες "ειδικά αν δεν ξέρουμε το background";;;

    Μπερδεύτηκες μήπως;

    Μα τι λες;

    Εκτός κι αν απευθύνεσαι σε άλλον, οπότε σόρρυ πάω πάσο.

  17. #855
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Πάντα ανοίγουν και κλείνουν studio, δεν αντιλέγει κανείς σε αυτό. Αν τα βάλεις όμως κάτω καταλαβαίνεις γιατί έχει κακή φήμη η Microsoft (παρέα με την EA).
    Νομίζω ότι αναφέρθηκα για την κακή φήμη της MS, χωρίς να γράψω σεντόνι στο παραπάνω post. Αλλά δεν μπορώ να δεχθώ αφορισμούς του τύπου ότι studio παίρνει η MS το καταστρέφει. Σε τελική αν η Bungie το παίζει παίχτουρας με το Destiny στο όνομα που έκανε από το Halo το οφείλει έτσι δεν είναι?

    Μεγάλοι άνθρωποι ήμαστε και έμπειροι σχετικά στις γνώσεις μας και ξέρουμε πολύ καλά ότι δεν λειτουργούν έτσι ακριβώς οι εταιρείες.

    Έτσι λοιπόν έδωσα ένα παράδειγμα και από την άλλη πλευρά..

    ps: Όταν ακυρώθηκε το Scalebound παίζανεκαι τέτοιες φήμες...

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Σε εμένα λες "ειδικά αν δεν ξέρουμε το background";;;

    Μπερδεύτηκες μήπως;

    Μα τι λες;

    Εκτός κι αν απευθύνεσαι σε άλλον, οπότε σόρρυ πάω πάσο.
    Όχι αλλά με την λέξη Psygnosis ήθελα να σε ταράξω

    Και κακά τα ψέματα και εγώ ταράζομαι.

  18. #856
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όταν η Sony διέλυσε τη Psygnosis, δεν ήσουν τότε στο φόρουμ, είχα κράξει αβέρτα.

    Όμως, μιλώντας αντικειμενικά, η Psygnosis παρόλο που είχε technological expertise στην PS1/2/3 πλατφόρμα ήταν ένα studio εντελώς out of time - από πλευράς κουλτούρας. Ραλλάκια φουτουριστικά είχαν αρχίσει να κάνουν fade out στις προτιμήσεις του κοινού από το 2002-3.

    Τεσπα, εμένα αυτό που ανέκαθεν με εκνεύριζε στην MS (σε όλα τα τμήματά της) είναι ότι ΠΟΤΕ δεν μπορούσε να πιάσει "τον παλμό" του κοινού, της εποχής και επίσης ΠΟΤΕ δεν μπορούσε να προτείνει μελλοντικές τάσεις. Παν-άσχετη τελείως.
    Επίσης ανέκαθεν είχε αποστειρωμένη corporate τακτική και ροή εργασίας/περιβάλλον, κάτι που είναι πλήρως αντίθετο από τον τρόπο που εργάζονται τα περισσότερα στούντιο. Το αποτέλεσμα είναι η αλλοτρίωση ενός στούντιο ή διάλυση ή τόσο μεγάλη αλλαγή προϊόντων που δεν θυμίζει σε τίποτα το στούντιο προ-εξαγοράς. Τα παραδείγματα είναι πολυπληθή.

    Μετά από όλα αυτά η δυσπιστία και ο επακόλουθος αφορισμός είναι σχεδόν.......αυθόρμητες αντιδράσεις, ενστικτώδεις θα έλεγα.

  19. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (17-06-2018)

  20. #857
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Νομίζω ότι αναφέρθηκα για την κακή φήμη της MS, χωρίς να γράψω σεντόνι στο παραπάνω post. Αλλά δεν μπορώ να δεχθώ αφορισμούς του τύπου ότι studio παίρνει η MS το καταστρέφει.
    Μόνο σε αυτή τη γενιά έχει κλείσει τουλάχιστον 3 studio και ένα ακόμα έχει ανεξαρτητοποιηθεί. Συν τα πόσα cancelled projects.

    Και γενικά όταν έχεις Lionhead, Ensemble + Rare και η μόνη που γλίτωσε (και πως γλίτωσε) είναι η Rare... ντάξει... άδικο δεν το λες...

    Και ευτυχώς που είχαμε το Automata γιατί τώρα πιθανότατα θα κλαίγαμε και την Platinum.

    Σε τελική αν η Bungie το παίζει παίχτουρας με το Destiny στο όνομα που έκανε από το Halo το οφείλει έτσι δεν είναι?
    Και;

    ps: Όταν ακυρώθηκε το Scalebound παίζανεκαι τέτοιες φήμες...
    For the record, κάπου πήρε το μάτι μου που βγήκε ο Kamiya και έλεγε ότι αυτά ήταν π*&%^ και δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #858
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Όταν η Sony διέλυσε τη Psygnosis, δεν ήσουν τότε στο φόρουμ, είχα κράξει αβέρτα.

    Όμως, μιλώντας αντικειμενικά, η Psygnosis παρόλο που είχε technological expertise στην PS1/2/3 πλατφόρμα ήταν ένα studio εντελώς out of time - από πλευράς κουλτούρας. Ραλλάκια φουτουριστικά είχαν αρχίσει να κάνουν fade out στις προτιμήσεις του κοινού από το 2002-3.

    Τεσπα, εμένα αυτό που ανέκαθεν με εκνεύριζε στην MS (σε όλα τα τμήματά της) είναι ότι ΠΟΤΕ δεν μπορούσε να πιάσει "τον παλμό" του κοινού, της εποχής και επίσης ΠΟΤΕ δεν μπορούσε να προτείνει μελλοντικές τάσεις. Παν-άσχετη τελείως.
    Επίσης ανέκαθεν είχε αποστειρωμένη corporate τακτική και ροή εργασίας/περιβάλλον, κάτι που είναι πλήρως αντίθετο από τον τρόπο που εργάζονται τα περισσότερα στούντιο. Το αποτέλεσμα είναι η αλλοτρίωση ενός στούντιο ή διάλυση ή τόσο μεγάλη αλλαγή προϊόντων που δεν θυμίζει σε τίποτα το στούντιο προ-εξαγοράς. Τα παραδείγματα είναι πολυπληθή.

    Μετά από όλα αυτά η δυσπιστία και ο επακόλουθος αφορισμός είναι σχεδόν.......αυθόρμητες αντιδράσεις, ενστικτώδεις θα έλεγα.
    Έτσι όπως τα θέτεις τα πράγματα από την αρχή μέχρι το τέλος - δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

    Δεν υπάρχει λόγος να προσθέσω κάτι άλλο - με κάλυψες απόλυτα.

  22. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Lefteris_X (18-06-2018)

  23. #859
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Μόνο σε αυτή τη γενιά έχει κλείσει τουλάχιστον 3 studio και ένα ακόμα έχει ανεξαρτητοποιηθεί. Συν τα πόσα cancelled projects.

    Και γενικά όταν έχεις Lionhead, Ensemble + Rare και η μόνη που γλίτωσε (και πως γλίτωσε) είναι η Rare... ντάξει... άδικο δεν το λες...

    Και ευτυχώς που είχαμε το Automata γιατί τώρα πιθανότατα θα κλαίγαμε και την Platinum.



    Και;



    For the record, κάπου πήρε το μάτι μου που βγήκε ο Kamiya και έλεγε ότι αυτά ήταν π*&%^ και δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα.
    Λεωνίδα (αν μου επιτρέπεις) δεν...ρε φίλε δεν λειτουργώ έτσι και δίκιο να έχεις που πιθανότατα έχεις, δεν μου λέει τίποτα. Στην φάση που είμαι ένα game στα τόσα δεν μου λέει τίποτα. Και scalebound να έβγαζε η MS ή τα 5 ~10 παιχνίδια που βγάζει η Sony επιπλέον μου είναι αδιάφορα. Και να μην κυκλοφορούσαν ποτέ δεν θα ένιωθα ότι χάνω κάτι. Ίσως για αυτό δεν νιώθω και με την MS. Γιατί δεν νιώθω.

    Παιχνίδια όμως σαν το Colony Wars, το vigilante 8, Destruction Derby και Medievil (reboot) είναι system sellers για μένα.

    Φυσικά εγώ είμαι η μειοψηφία και ως τέτοια κάνω τουμπεκί αλλά μέχρι εκεί.

    Το μόνο hyped παιχνίδι που θα ήθελα να δω από MS είναι fable αλλά και πάλι δεν θα είναι το ίδιο. Όπως και το God of War π.χ. .

    Οπότε δεν περιμένω τίποτα από κανένα. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις. Πιο ειλικρινά δεν μπορώ να το γράψω.

  24. #860
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Λεωνίδα (αν μου επιτρέπεις) δεν...ρε φίλε δεν λειτουργώ έτσι και δίκιο να έχεις που πιθανότατα έχεις, δεν μου λέει τίποτα. Στην φάση που είμαι ένα game στα τόσα δεν μου λέει τίποτα. Και scalebound να έβγαζε η MS ή τα 5 ~10 παιχνίδια που βγάζει η Sony πλέον μου είναι αδιάφορα. Και να μην κυκλοφορούσαν ποτέ δεν θα ένιωθα ότι χάνω κάτι. Ίσως για αυτό δεν νιώθω και με την MS. Γιατί δεν νιώθω.

    Παιχνίδια όμως σαν το Colony Wars, το vigilante 8, Destruction Derby και Medievil (reboot) είναι system sellers για μένα.

    Φυσικά εγώ είμαι η μειοψηφία και ως τέτοια κάνω τουμπεκί αλλά μέχρι εκεί.

    Το μόνο hyped παιχνίδι που θα ήθελα να δω από MS είναι fable αλλά και πάλι δεν θα είναι το ίδιο. Όπως και το God of War π.χ. .

    Οπότε δεν περιμένω τίποτα από κανένα. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις. Πιο ειλικρινά δεν μπορώ να το γράψω.
    Δεκτό.. Απλά επειδή όπως λες μάλλον είσαι στη μειοψηφία, μην πικάρεσαι όταν λέει κάποιος ότι η Microsoft καταστρέφει (αγαπημένα) studios. Μόνο αβάσιμη δεν είναι σαν δήλωση.

    Γιατί όπως και εσύ θα ήθελες ένα Fable "αλλά δεν θα ήταν το ίδιο και να έβγαινε", έτσι και εγώ ήθελα ένα Scalebound και σίγουρα δεν ήθελα να δω την Ensemble να καταλήγει έτσι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •