Page 42 of 59 FirstFirst ... 3238394041424344454652 ... LastLast
Results 821 to 840 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #821
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    @ James - Δεν παρεξηγούμαι μην ανησυχείς - No problem που λέμε.

    Δεν έχω θέμα ως hardware enthusiast κυρίως και gamer δευτερευόντως, πρόβλημα με τα μηχανήματα ή τις εταιρείες, αλλά με τα fanboys από πίσω (εκεί τρελαίνομαι και αλλάζω χαρακτήρα). Δεν αναφέρομαι σε εσένα φυσικά ομοίως.

    Βέβαια κάποιος θα μπορούσε να αποκαλέσει και όλα τα παιχνίδια π.χ. της Nintendo" ψηφιακό εμετό" την σημερινή εποχή αλλά όλοι θέλουν να γίνει 3rd party... Μην πας μακριά. Δες το WoW π.χ. που είναι με modified engine του 2004... Και το overwatch δεν είναι και κάτι cutting edge, εδώ που τα λέμε.


    @ Valkyre: Το post μου δεν είχε σκοπό αυτό που βγάζεις ως συμπέρασμα. Σιγά μην ασχοληθώ με fortnite και εγώ ο ίδιος. Την πέρασα και την ξεπέρασα την φάση εδώ και χρόνια. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι με την προτίμηση μου, θα μειώσω την προτίμηση άλλου. Μην πιάνεσαι στο fortnite δηλαδή. Δες gta, δες Lol, δες WoW. Ειδικά το τελευταίο αν και Gaas μπορεί να είναι ίσως η απόλυτη single player εμπειρία. Μέχρι και role playing μπορείς να κάνεις στο συγκεκριμένο π.χ.

    Θεωρώ πως τα λεγόμενα του κυρίου Booty είναι περισσότερο οικονομοτεχνικά παρά ρεαλιστικά. Το Sea of Tears π.χ. μπορεί κάποια μέρα για παράδειγμα να γίνει το καλύτερο παιχνίδι και να αποκτήσει τον τίτλο του Sea of Thieves. Το Quantum break από την άλλη είναι αυτό που είναι. Μέχρι εκεί. Το ένα μπορεί να σε κρατήσει με υλικό για καιρό το άλλο το έπαιξες και πάπαλα. Αυτά τα σημεία πιστεύω ότι θίγει ο Matt Booty.



    Spoiler!
    Καταλαβαινω μια χαρα και τι ειπε ο τυπος στο αρθρο και τι ειπες εσυ. Φυσικα και μιλαγε με κυριο γνωμονα το κομματι του business. Το οποιο εγω εχω χεσμενο οταν ερχεται σε αντιθεση με τα θελω μου στο χομπυ αυτο.

    Αλλα ειδικα στο κομματι που λες Quantum break / Sea of Thieves διαφωνω καθετως και εξηγουμαι. Το οτι μπορει το Sea of Thieves να γινει ενα σπουδαιο παιχνιδι μετα απο 3 χρονια, 15 πατς και 23 DLC προσωπικα το μονο που μου λεει ειναι οτι ηταν ενα κακιστο παιχνιδι. Το Quantum Break μπορει να ειναι αυτο που ειναι, αλλα αν ειναι καλο, τοτε ταυτοχρονα ειναι διαχρονικο. Το Sea of Thieves ποιος εχει την υπομονη να περιμενει ποτε θα γινει αυτο που επρεπε να ηταν? Το οτι εγω μπορει να εχω παιξει 100 ωρες Sea of Thieves μεχρι αυτο να γινει καλο παιχνιδι, εσυ πιστευεις οτι εγω θα εχω τον ιδιο ενθουσιασμο? Αποκλειεται. θα εχω βαρεθει. Οσο καλο και να γινει θα εχω βαρεθει το καλλιτεχνικο του στυλ, τα gameplay mechanics και ουτω καθε εξης. Τουλαχιστον σε εμενα ετσι παει. Δεν μπορω εγω να περιμενω ποτε το καθε κακο παιχνιδι θα εξελιχθει σε κατι καλο με την δικαιολογια του game as a service. Το θεωρω απαραδεκτη πρακτικη και κυριολεκτικα αφορμη για να κυκλοφορουν μισοτελειωμενα και τσαπατσουλικα παιχνιδια.

    Τα ιδια εκανε και το No Mans Sky. Μας εταζε λαγους για πετραχιλια και τελικα ουτε λαγοποδαρο δεν ηταν... το οτι τωρα, μετα απο τοσο καιρο παει να γινει (γιατι εχει ακομα) αυτο που υποτιθεται θα ηταν εμενα προσωπικα δεν μου λεει απολυτως τιποτα και ουτε και που προκειται να ασχοληθω.

    Τα παιχνιδια για να με κρατησουν ή να το πω πιο σωστα, να με "κερδισουν" πρεπει οταν τα βαζω στην κονσολα μου να ειναι ετοιμα και να ξεχειλιζουν ποιοτητα. Μπορω να δεχθω καποια διορθωτικα πατς τα οποια βελτιωνουν το performance τα bugs κλπ, αλλα το να αρχισεις να μου προσθετεις ιστορια οταν δεν ειχε, ολοκληρα mechanics που δεν ειχε και γενικα να μου δινεις ενα - ενα τα κομματια αυτου που ειχες υποσχεθει, τοτε σε εχω γραμμενο εκει που δεν πιανει μελανι...

  2. #822

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Κάτι θες να πεις εσύ αλλά δεν το λες
    Περιμενω καποια καλα exclusives που ακουγονται δεξια και αριστερα(εκτος του Forza Horizon)κυριως το Ori αν ακολουθησει τα βηματα του προηγουμενου παιχνιδιου που ηταν παρα πολυ καλο.

    Επισης οπως ειχα πει και πιο παλια,ειμαι πολυ χαρουμενος που η MS ακολουθησε το μοντελο του play anywhere και γιατι με γλυτωσε απο βεβαιη αγορα του One X(χρηματα που θα πανε τωρα για το Switch ),και γιατι προσφερει cross platform δυνατοτητες που ειναι κατι που το θεωρω μεγαλη μαγκια.
    Λιγο στα παιχνιδια ειναι που εχασε την μπαλα γιατι εκανε την περιεργη κινηση να δωσει περισσοτερη βαση στις υπηρεσιες χωρις να εχει κατι το δεδομενο(κακη θεωρω και την ολη επιλογη να προμοταρει timed exclusives ως δικα της exclusives)για το μεγαλυτερο κομματι αυτης της γενιας.

    Θελω να ελπιζω οτι φετος στην Ε3 θα κλεψει την παρασταση(γιατι ισως παιξει τεραστιο ρολο αυτη η Ε3 οχι μονο για αυτη την γενια αλλα και για την επομενη)αρα ειμαι σε θετικη διαθεση προς αυτην να κανει την διαφορα την τελευταια στιγμη.
    Last edited by Fulgore; 05-06-2018 at 00:36.

  3. #823
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Περιμενω καποια καλα exclusives που ακουγονται δεξια και αριστερα(εκτος του Forza Horizon)κυριως το Ori αν ακολουθησει τα βηματα του προηγουμενου παιχνιδιου που ηταν παρα πολυ καλο.

    Επισης οπως ειχα πει και πιο παλια,ειμαι πολυ χαρουμενος που η MS ακολουθησε το μοντελο του play anywhere και γιατι με γλυτωσε απο βεβαιη αγορα του One X(χρηματα που θα πανε τωρα για το Switch ),και γιατι προσφερει cross platform δυνατοτητες που ειναι κατι που το θεωρω μεγαλη μαγκια.
    Λιγο στα παιχνιδια ειναι που εχασε την μπαλα γιατι εκανε την περιεργη κινηση να δωσει περισσοτερη βαση στις υπηρεσιες χωρις να εχει κατι το δεδομενο(κακη θεωρω και την ολη επιλογη να προμοταρει timed exclusives ως δικα της exclusives)για το μεγαλυτερο κομματι αυτης της γενιας.

    Θελω να ελπιζω οτι φετος στην Ε3 θα κλεψει την παρασταση(γιατι ισως παιξει τεραστιο ρολο αυτη η Ε3 οχι μονο για αυτη την γενια αλλα και για την επομενη)αρα ειμαι σε θετικη διαθεση προς αυτην να κανει την διαφορα την τελευταια στιγμη.
    Βασίκα προτεραιότητα θα είναι το game pass που πάει σφαίρα από ότι κατάλαβα, παιχνίδια όπως το sea of thieves κ το state of decay 2 έπιασαν εκατομμύρια από χρήστες game pass.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #824
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Βασίκα προτεραιότητα θα είναι το game pass που πάει σφαίρα από ότι κατάλαβα, παιχνίδια όπως το sea of thieves κ το state of decay 2 έπιασαν εκατομμύρια από χρήστες game pass.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οι πωλήσεις στο Xbox Wire είναι καθαρά physical/digital και όχι gamepass. Το ίδιο και με το SoT.

  5. #825

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Βασίκα προτεραιότητα θα είναι το game pass που πάει σφαίρα από ότι κατάλαβα, παιχνίδια όπως το sea of thieves κ το state of decay 2 έπιασαν εκατομμύρια από χρήστες game pass.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Προσωπικα το game pass δεν μαρεσει ως τωρα που εφαρμοζεται και στα νεα παιχνιδια,γιατι απαξιωνεις στην ουσια το παιχνιδι αφου ειναι διαθεσιμο day one στο game pass σε αισθητα χαμηλοτερη τιμη.
    Και αυτο εχει μεγαλυτερες επιπτωσεις στα single player παιχνιδια ή αλλα και σε παιχνιδια που δεν εχουν τοσο δυνατο(απο πλευρας αντοχης χρονου)online και ξερεις οτι δεν προκειται να ασχοληθεις πανω απο 1 μηνα.

    Αν για παραδειγμα το Sea of thieves δεν ειχε game pass πιστευω οι αντιδρασεις του κοσμου θα ηταν πιο εντονες.

  6. #826
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Οι πωλήσεις στο Xbox Wire είναι καθαρά physical/digital και όχι gamepass. Το ίδιο και με το SoT.
    Έχεις δίκιο λάθος μου δεν εννοούσα πωλήσεις, για χρήστες ήθελα να γράψω
    Edit
    Σωστά το έγραφα χρήστες, δεν έγραφα για πωλήσεις.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #827
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Καταλαβαινω μια χαρα και τι ειπε ο τυπος στο αρθρο και τι ειπες εσυ. Φυσικα και μιλαγε με κυριο γνωμονα το κομματι του business. Το οποιο εγω εχω χεσμενο οταν ερχεται σε αντιθεση με τα θελω μου στο χομπυ αυτο.

    Αλλα ειδικα στο κομματι που λες Quantum break / Sea of Thieves διαφωνω καθετως και εξηγουμαι. Το οτι μπορει το Sea of Thieves να γινει ενα σπουδαιο παιχνιδι μετα απο 3 χρονια, 15 πατς και 23 DLC προσωπικα το μονο που μου λεει ειναι οτι ηταν ενα κακιστο παιχνιδι. Το Quantum Break μπορει να ειναι αυτο που ειναι, αλλα αν ειναι καλο, τοτε ταυτοχρονα ειναι διαχρονικο. Το Sea of Thieves ποιος εχει την υπομονη να περιμενει ποτε θα γινει αυτο που επρεπε να ηταν? Το οτι εγω μπορει να εχω παιξει 100 ωρες Sea of Thieves μεχρι αυτο να γινει καλο παιχνιδι, εσυ πιστευεις οτι εγω θα εχω τον ιδιο ενθουσιασμο? Αποκλειεται. θα εχω βαρεθει. Οσο καλο και να γινει θα εχω βαρεθει το καλλιτεχνικο του στυλ, τα gameplay mechanics και ουτω καθε εξης. Τουλαχιστον σε εμενα ετσι παει. Δεν μπορω εγω να περιμενω ποτε το καθε κακο παιχνιδι θα εξελιχθει σε κατι καλο με την δικαιολογια του game as a service. Το θεωρω απαραδεκτη πρακτικη και κυριολεκτικα αφορμη για να κυκλοφορουν μισοτελειωμενα και τσαπατσουλικα παιχνιδια.

    Τα ιδια εκανε και το No Mans Sky. Μας εταζε λαγους για πετραχιλια και τελικα ουτε λαγοποδαρο δεν ηταν... το οτι τωρα, μετα απο τοσο καιρο παει να γινει (γιατι εχει ακομα) αυτο που υποτιθεται θα ηταν εμενα προσωπικα δεν μου λεει απολυτως τιποτα και ουτε και που προκειται να ασχοληθω.

    Τα παιχνιδια για να με κρατησουν ή να το πω πιο σωστα, να με "κερδισουν" πρεπει οταν τα βαζω στην κονσολα μου να ειναι ετοιμα και να ξεχειλιζουν ποιοτητα. Μπορω να δεχθω καποια διορθωτικα πατς τα οποια βελτιωνουν το performance τα bugs κλπ, αλλα το να αρχισεις να μου προσθετεις ιστορια οταν δεν ειχε, ολοκληρα mechanics που δεν ειχε και γενικα να μου δινεις ενα - ενα τα κομματια αυτου που ειχες υποσχεθει, τοτε σε εχω γραμμενο εκει που δεν πιανει μελανι...
    Όπως είπα πριν, το post μου ήταν καθαρά οικονομοτεχνικό (όσο είναι δυνατόν) και δεν αφορά συγκρίσεις single/multi κλπ. ούτε εξετάζω γούστα και προτεραιότητες. Κακώς μπαίνεις σε αυτό το loop.

    Εκτός και αν θεωρείς ότι αυτός που παίζει overwatch ή hearthstone ή PUBG ή WoW , είναι λιγότερο gamer για την επιλογή του γιατί δεν γουστάρει single player που δεν το πιστεύω ότι το εννοείς.

    Ξέρεις πολύ καλά ότι αυτά τα games ξεκινάνε από fad και γίνονται Hit. To ξέρω ότι το ξέρεις.

  8. #828
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Όπως είπα πριν, το post μου ήταν καθαρά οικονομοτεχνικό (όσο είναι δυνατόν) και δεν αφορά συγκρίσεις single/multi κλπ. ούτε εξετάζω γούστα και προτεραιότητες. Κακώς μπαίνεις σε αυτό το loop.

    Εκτός και αν θεωρείς ότι αυτός που παίζει overwatch ή hearthstone ή PUBG ή WoW , είναι λιγότερο gamer για την επιλογή του γιατί δεν γουστάρει single player που δεν το πιστεύω ότι το εννοείς.

    Ξέρεις πολύ καλά ότι αυτά τα games ξεκινάνε από fad και γίνονται Hit. To ξέρω ότι το ξέρεις.
    Εγω παλι νομιζω οτι εφοσον συμφωνιυμε στα ουσιαστικα (μιας και δεν ασχολεισαι με Fortnite οπως λες), καλο θα ηταν να μην κανουμε τους κινεζους στην κουβεντα, ουτε να προσπαθουμε να συνταξουμε εννοιολογικο λεξικο των βιντεοπαιχνιδιων αλλιως θα μπορουσα κι εγω να σου πω οτι και η θειτσα που παιζει φιδακι στο Νοκια 3310 ειναι gamer. Ναι τυπικα ειναι gamer, αλλα επειδη μιλαμε μεταξυ μας νομιζω ειναι σαφες στο που η ολη κουβεντα γυρω απο τις δηλωσεις της MS παει, και ας το αναφερεις εσυ οικονομοτεχνικα ή οπως θες. Ολο το ιντερνετ πανω στο debate single-gaas το παει, μην σφυριζουμε εμεις κλεφτικα τωρα επειδη το Fortnite βγαζει 3.5 δυς και εμεις το αναφερουμε οικονομοτεχνικα.

    Η ουσια λοιπον ειναι μια. Εσυ τι προτιμας; Ονειρευεσαι να παιρνεις κουτσουρεμενα παιχνιδια σε μορφη -Α (γιατι ουτε σκετο Α δεν αξιζουν) και να περιμενεις κανα χρονο να γινουν ΒΕΤΑ ή προτιμας να σου βγαλει ενα πρωτοκλασσατο single player παιχνιδι η MS που θα εκμεταλλευεται πραγματικα το (πλεον ανεκμεταλλευτο) hardware που εχεις μπροστα σου θα ειναι διαχρονικο και θα κλεψει τις εντυπωσεις;

    Εισαι ικανοποιημενος απο μια τακτικη GAAS επειδη προφανως ειναι κερδοφορα επιχειρηση; Θες νεα παιχνιδια ή απλα θες ενα Sea of Thieves να ανανεωνεται καθε 1-2 μηνες; Ποσο πλιατσικο πια θα κανεις στον κοσμο του; Ποσο θα σε κρατησουν τα mechanics? Βασικα ποιος μιλαει για το Sea of Thieves πλεον; Που ειναι ο ντορος; Βλεπω στα νεα και καθε 15 God of War αρθρα υπαρχει 1 για το Sea of Thieves? Δεν ειναι παιχνιδι που θα κερδισει εντυπωσεις δε πα να το κανουν αριστουργημα μετα απο 2 χρονια....

    Και ξερω απο τα γραφομενα σου οτι δεν θες κατι τετοιο θες λιγο απο ολα οπως κι εγω. Αλλα ρε συ πρεπει να πεσει κραξιμο αν η MS θελει να παει κατα GAAS μερια. ΠΡΕΠΕΙ. Οχι να προσπαθησουμε να το εκλογικευσουμε επιχειρηματικα (που ειναι λογικο).

    Εγω ειλικρινα παρακαλαω η MS να παρουσιασει κατι πραγματικα φρεσκο και single player (κι ας εχει και multi) γιατι αν καταφερουν και περασουν το GAAS σαν το νεο στανταρ της βιομηχανιας και ακολουθησουν και οι αλλοι τα βηματα τους, εγω θα απεχω... ναι ξερω... ποιος χεστηκε για το τι θα κανω εγω. Αλλα αν ειναι να εξισωνουμε αυτον που παιζει φιδακι με αυτον που παιζει Fortnite και αυτον που παιζει Quantum Break, τοτε ας το αφησουμε το αθλημα.

    ΥΓ: καθεις ειναι ελευθερος να παιζει οτι θελει και οπως θελει. Οπως και καθεις ειναι ελευθερος να μπορει να εκφραζει τον εντονο προβληματισμο του για καποιες απεχθεις πρακτικες (παντα κατα την αποψη του).

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (05-06-2018),Sir_Teraflop (05-06-2018),Slay (07-06-2018)

  10. #829

    Default

    Εγω παντως για τα περι Gaas και παραπανω παραδειγματων μου ηρθε στο μυαλο και το προσφατο Final Fantasy XV παιχνιδι που επαιξα πριν λιγο καιρο.

    Ενα παιχνιδι το οποιο κυκλοφορησε το 2016 απο την γνωστη Square Enix(εχει φυσικα και υποστηριξη στο One X),βγαλανε κυριολεκτικα κομματια απο το story του παιχνιδιου και τους κεντρικους χαρακτηρες του για να τα πουλησουν αργοτερα ως dlc.
    Και σαν να μην φτανει αυτο ανακοινωνουν μια complete εκδοση(παιχνιδι+season pass για την ακριβεια)και σου ανακοινωνουν και αλλα dlc για να καλυψουν τις ηδη υπαρχουσες τρυπες του παιχνιδιου που θα κυκλοφορησουν το 2019.
    Δηλαδη οποιος αγορασε το παιχνιδι το 2016,θα πρεπει να περιμενει κοντα 3 χρονια για να δει την πληρη εκδοση του και να πληρωσει και ποσα dlc εξτρα?
    Αυτο ειναι το gaming που θελουμε?

    Τωρα για τα παραπανω online παραδειγματα αυτοι που παιζουν στην Ελλαδα τα παραπανω παιχνιδια το κανουν αφενος για την παρεα(που λεμε στο σχολειο/σχολη που συμπεριλαμβανει και τα internet cafe)και αφετερου γιατι τους βγαινει πιο φθηνα να απασχολουνται ολη την χρονια με αυτα τα παιχνιδια απο το να αγοραζουν καθε μηνα 2-3single player παιχνιδια.

    Γιαυτο και στην Ελλαδα καθε χρονο κυριως ποδοσφαιρακια πωλουνται και γιαυτο και εχει πεσει η κινηση στα Ελληνικα forum,ειτε αυτα αφορουν xbox ή nintendo,ειτε ακομα και το δημοφιλη στην χωρα μας Sony.

  11. #830
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και αυτο που εκανε η Square με το FFXV ειναι λαθος οχι ομως τοσο για το DLC οσο γιατι το παιχνιδι φαινοταν οτι δεν ειναι ετοιμο. Κοιτα DLC αν το αξιζουν πραγματικα δεν ειμαι αντιθετος. Καταλαβαινω οτι ειναι τεραστιες οι επενδυσεις και θελουν καπως να βγαλουν ενα Α τζιρο/κερδος. Αν ειναι τιμιο το DLC ειμαι υπερ. Συγκεκριμενα το FFXV δεν ηταν τοσο τιμιο με καποια DLC του ας πουμε.

    οποτε ναι σαφως και δεν αρκει ενα παιχνιδι να λεγεται Fortnite για να το κραξεις, μπορει καλλιστα να ειναι ενα single player παιχνιδι το οποιο φαινεται οτι βαζει το χρημα πρωτο και την ποιοτητα δευτερη.

    και το No Mans Sky που μας διαφημιζε σαν τρελη η Σονυ single player εμπειρια ηταν και αναθεμα οπως ειπα και πιο πανω και αν ηταν το 20% αυτου που διαφημιζαν...ειναι λιγο απατη...

    Και ναι η οικονομικη κατασταση βολευει τον κοσμο να ασχολειται με pubg και ποδοσφαιρακια και παρομοια, ιδιως απο την στιγμη που ειναι παιχνιδια τα οποια προσφερονται για twitch streaming και ο καθενας ψαχνει να κανει το κασε του και την φημη του διαδυκτιακα....

    ΥΓ: προς αποφυγην παρεξηγησεως. Δεν προσπαθω να πω οτι θελω να απαγορευτουν παιχνιδια οπως το Fortnite...προς θεου να υπαρχουν τετοια παιχνιδια αν μη τι αλλο τα εχει αναγκη μια υγιης βιομηχανια. Εγω απλα δεν θελω να φτασουμε στο σημειο να κινειται η ολη βιομηχανια αποκλειστικα (ή στο μεγαλυτερο μερος της) γυρω απο αυτην την φιλοσοφια και να παψουν να υπαρχουν παιχνιδια για ολα τα γουστα.

  12. #831
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Discord και πλέον από αυτά που ακούγονται, ενσωμάτωση Google Assistant + Alexa.

    It looks like Amazon Alexa and Google Assistant are coming to Xbox One



    Meanwhile at Sony Headquarters...

    Spoiler!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #832

    Default

    Μιας και αναμενουμε σε λιγες μερες την Ε3 η Microsoft θα βγαλει καποιες προσφορες αυτες τις μερες(φανταζομαι απαντηση στις αντιστοιχες προσφορες της Sony).

    Απο πλευρας υπηρεσιων Xbox live ή xbox game pass για 1 μηνα με μολις 1 ευρω.

    Θα υπαρξει και μειωση τιμης και στις κονσολες με πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα την μειωση τιμης στο xbox one x στα 450
    Οι προσφορες αναμενεται να ανεβουν σημερα https://news.xbox.com/en-us/2018/06/04/e3-sale/

  14. #833
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Βασικα εχει πολυ καλες προσφορες για καποιες ημερες.Νομιζω 2 εβδομαδες ..κατι τέτοιο.

    https://m.gamestop.com/pages/sale/xbox-big-fun-deals

    349$ για το x
    Περιμένω με ενδιαφέρον την παρουσίαση της Microsoft.Hell I saw EA yesterday...and I survived!

  15. #834
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    https://www.amazon.co.uk/Xbox-Game-M...xbox+game+pass

    Μην πάρω κανένα στον λαιμό μου - δεν ξέρω αν θα λειτουργεί το code γιατί ο μπατίρης ούτε αυτό έχω να πάρω (λογικά ναι) αλλά το windowscentral.com αναφέρει ότι λειτουργεί κανονικά ως επέκταση υπάρχουσας συνδρομής.

  16. #835
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #836
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το παιχνίδι είναι τρέλα !

  18. #837
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    ....
    Σε είδα το βράδυ μέσα - το είδες στο mixer? Αυτήν την εβδομάδα υποτίθεται θα μας έρθει mail για τα rewards (ναι δεν είναι μόνο το παιχνίδι)! Αν σου έρθει τίποτα σφύριξε.

  19. #838
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Σε είδα το βράδυ μέσα - το είδες στο mixer? Αυτήν την εβδομάδα υποτίθεται θα μας έρθει mail για τα rewards (ναι δεν είναι μόνο το παιχνίδι)! Αν σου έρθει τίποτα σφύριξε.
    Ναι μέσα ήμουν. Το είδα στο mixer. Τώρα για rewards και τέτοια δεν ξέρω τι τύφλα μου. Δεν κατάλαβα κιόλας τι θα δώσουν κτλ.

    Κορυφαίο το Horizon. 4K 60fps σε open world. Θα είναι σαν MMO με always online. Πολύ καλή φάση!


    Black Desert




    Το συγκεκριμένο είναι πάρα πολύ γνωστό MMO στο PC. Έχω καμένους φίλους που παίζουν, αλλά στην παρέα είμαι ο μόνος που δεν έχω PC
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #839
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Να σου πω την αλήθεια και εμένα με εντυπωσίασε αυτό που είδα - ωραίο combat. Θα προσπαθήσω να μείνω όσο αντέχω μακριά - θα γίνει ζημιά αν κολλήσω (πάλι) με MMO. Δηλαδή μου έβαλα βέτο να μην πάρω pc για αυτόν λόγο και θα την πάθω με το xbox?

    Αυτό που κερδίζεις είναι ένα.... mixpot! όπως λέμε lootbox!




  21. #840
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το μοναδικό ενδιαφέρον από το mixpot είναι το.............pot. Δώσε αληθινό pot και μετά θα είμαι για πάντα MS Evangelist.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (11-06-2018),Leon_DiZ (11-06-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •