Page 3 of 59 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #41

    Default

    το θεμα ειναι πως η sony εκανε την κίνηση φετος και εχει προλάβει την Microsoft. Για εμενα μεγαλο λαθος να βαλει jaguar επεξεργαστή. η gpu θελει δυνατή cpu για να κρατήσει τα fps.


  2. #42
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  3. #43
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Αυτή η φήμη χτες για 8,2 τεραφλοπ είναι αλήθεια;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #44
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  5. #45
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δικαιο...

    Click image for larger version. 

Name:	xbox.jpg 
Views:	140 
Size:	19.1 KB 
ID:	9799

    Spoiler!

  6. The Following 3 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Christos33 (05-04-2017),Snk (05-04-2017),WolfRathmA (05-04-2017)

  7. #46
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ περίμενα να το ανακοίνωναν στην Ε3. Πιστεύω πως για να το ανακοινώνουν τώρα στην Ε3 θα έχουν να μας δείξουν παιχνίδια.
    Λογικά αύριο το πολύ να δούμε κανένα Forza
    Spoiler!

  8. #47
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μπράβο που ανοίξατε καινούριο thread για να μην μπερδεύεται με το άλλο.

    Ποιο πολύ πιστεύω ότι θα ανακοινώσουν ας πούμε Gear 4 σε 4K με patch παρά καινούρια παιχνίδια. Αλλά δε θέλω να είμαι κακός. Ας ανακοινώσουν και κανένα παιχνίδι!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #48
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Εγώ πάντως έχω να πω οτι την αναβάθμιση στη γενιά αυτή την κάναμε ήδη... Αν είναι να "πετάξω" κάπου τα λεφτά μου θα προτιμήσω να πάω να πάρω κανά Switch παρά να αναβαθμίσω το Xbox One... Χωρίς να πω οτι έκλαψα τα λεφτά μου που το πήρα, δεν τρελάθηκα κιόλας overall, πόσο μάλλον το τελευταίο διάστημα που απλά το ξεσκονίζω. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα μπορούσαν να ανακοινώσουν για να με έπειθαν να το κάνω αυτό το βήμα... Ούτε καν προς το παρόν.

    // Φυσικά αναβάθμιση δεν εννοώ το S αλλά το ps4 pro....
    Last edited by gonzalez; 05-04-2017 at 17:23.

  10. #49

    Default

    αμα δε δειξουν παιχνιδια,πολυ απλα πανε κουβα. εχει μαλλιασει η γλωσσα μου,ελεος. δε μπα να 'χει κ 30 τεραφλοπ η πως διαολο τα λενε,αμα δε δωσει παιχνιδια αυτη τη χρονια μαζι με το σκορπιο κ οχι remastered σε 4κ και παπαριες,ολοκαινουριες αποκλειστικοτητες..........πανε για γκρεμο!!!

  11. The Following 3 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    gonzalez (05-04-2017),Nikos326_GR (05-04-2017),spartan (06-04-2017)

  12. #50

    Default

    Το θεμα ειναι τι αντιμετωπιση θα εχει προς του ηδη υπαρχοντες κατοχους του Xbox One. Η Sony μπορει να εβγαλε το Ps4 pro αλλα σε καμια περιπτωση δεν το πλασαρε σαν premium κονσολα τωρινης γενιας οπως παει να κανει η MS με το Scorpio.

  13. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mihalis13 (06-04-2017)

  14. #51
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Θα είναι σε twitch η παρουσίαση ; λινκ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #52
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #53
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ειχε καν stream , απλα το eurogamer ανεβασε βιντεο με specs κλπ που τους εδωσαν οταν τους ειχε καλεσει για παρουσιαση η ms.

    Click image for larger version. 

Name:	Inside the next Xbox  Project Scorpio tech revealed ? Eurogamer.net.jpg 
Views:	91 
Size:	23.4 KB 
ID:	9813




    • Τιμή πιθανόν 499$ (aka 550 στην Ευρωπη πιθανολογω)
    • Microsoft has made a commitment that (unlike PS4 Pro) all improved Scorpio modes for games must be available regardless of the display that's connected. So even with a regular 1080p TV, you'll be able to choose between performance modes that make the game run better, or resolution modes that will then "supersample" the 4K image down to your 1080p display, which should give you superb image quality - basically, a fantastically smooth and pretty picture. It's like having the ultimate anti-aliasing solution
    • Scorpio will run absolutely all Xbox One games better, whether they get patched with 4K/Scorpio enhanced modes or not. Rather than running on an emulated Xbox One, they'll run with the full power of Scorpio unlocked, which in most cases should mean: more stable frame rates that hit their target more often; no screen tearing; maximum possible resolution at all times; nicer-looking textures; and faster load times, thanks to the improved hard drive and the spare 3GB of fast RAM.
    Last edited by james9; 06-04-2017 at 17:23.

    Spoiler!

  17. #54

    Default

    500 με 550 λεω κ γω. ακριβο θα ελεγα. για να πουλησει με τις τιμες αυτες,θελει κ δυνατες αποκλειστικοτητες,γιατι τους βλεπω να το παιζουν μονοι τους εκει στη microsoft.

  18. #55
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #56
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Απλά μας αποκάλυψαν τα specs;;; Εγώ περίμενα να δω κονσόλα..
    Μάλλον δεν κατάλαβα καλά όταν διάβαζα για αποκάλυψη Project Scorpio.
    Τα χαρακτηριστικά είναι πολύ καλά. Σαφώς και δεν μιλάμε για next gen, αλλά θεωρώ είναι ένα μηχάνημα που θα τρέχει άνετα τα παιχνίδια της τωρινής γενιά σε 4Κ
    Spoiler!

  20. #57

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    • Scorpio will run absolutely all Xbox One games better, whether they get patched with 4K/Scorpio enhanced modes or not. Rather than running on an emulated Xbox One, they'll run with the full power of Scorpio unlocked, which in most cases should mean: more stable frame rates that hit their target more often; no screen tearing; maximum possible resolution at all times; nicer-looking textures; and faster load times, thanks to the improved hard drive and the spare 3GB of fast RAM.
    Τους developers τους ρωτησες για το παραπανω?Γιατι ολως τυχαιως τα multiplatform παιχνιδια ειναι που κανουν τις περισσοτερες πωλησεις(βλεπε call,fifa,battlefield κλπ)πλεον στην κονσολα της MS.

  21. #58
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ξεφεύγει επικίνδυνα η Μικρομαλακή και αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι νομίζω.

    Μέση κατάσταση για το Scorpio δε θα υπάρξει. Και φυσικά το κλειδί εδώ είναι η τιμή.. Δε περιμένω να δώ κάτω απο $500. Μπορεί να λέω και λίγα..

  22. #59

    Default

    Προσωπικα απογοητευτικα παρα πολυ γιατι επιβεβαιωθηκαν 2 φοβοι μου

    1)Τσιμπημενη τιμη σε πολυ κακη χρονικη περιοδο κυκλοφοριας. Απο το 2019 και μετα ειναι σιγουρο οτι θα αρχισουμε να ακουμε για επομενες κονσολες,αρα δεν ξερω ποιος θελει να επενδυσει τοσα πολλα χρηματα σε κονσολα μονο και μονο για να τρεχει καλυτερα τα τωρινα παιχνιδια τα οποια μπορει να τα παιξει και σε pc,γιατι στην ουσια το Scorpio αυτο ακριβως ειναι.Ενα Htpc με 4κ blu ray χωρις καν console exclusives πλεον.

    2)Απαξιωση την τωρινης βασης χρηστων του xbox one. Ενω η sony με νυχια και με δοντια παλι καλα προσπαθησε να ''προστατεψει'' την βαση χρηστων των απλων ps4 με οχι μεγαλες αλλαγες απο το ps4 pro, ερχεται η MS και στην ουσια σου λεει να δινεται εμφαση στο scorpio πρωτα(γιατι πως αλλιως θα αξιοποιησει την παραπανω δυναμη ακομα και ξεκλειδωτη)και μετα στο Xbox one.

    Με λιγα λογια σε λιγο θα σου λενε οτι πρεπει να νιωθεις τυχερος που το xbox one τρεχει και τωρινης γενιας παιχνιδια.

  23. #60
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μου φαίνεται άργησε να την βγάλει αλλά πραγματικά είναι πολύ δυνατη κονσόλα.
    Τώρα παιχνίδια δεν νομίζω να βγάλει τίποτα εκτός κανένα Forza, αλλά αν παίζει όπως λέει τα multi-player παιχνίδια θα η καλύτερη επιλογή για αυτούς που παίζουν μόνο τέτοια.
    Βέβαια κάτσε να βγει και να δούμε πράξη όλα αυτά γιατί αλλά βλέπεις και άλλα γίνονται από την συγκεκριμένη εταιρεία.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Page 3 of 59 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •