Page 39 of 59 FirstFirst ... 2935363738394041424349 ... LastLast
Results 761 to 780 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #761

    Default

    που τα εχετε δει αυτα τα 100 γιγα δεν ξερω.το μεγαλυτερο που εχω δει ειναι 50κατι γιγα. anyway πουλα το one κ παρε αυτο αμα θες το κατι παραπανω. 500 ευρω ειναι πολλα η αληθεια ειναι,γι αυτο κ σου λεω να πουλησεις το παλιο one,να καλυψεις τη διαφορα.
    εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος μεχρι τωρα,δεν ειχα κανενα προβλημα. τα παιχνιδια οντως φαινονται ομορφα στην κονσολα κ σε 4κ τηλεοραση.22 μαιου βγαινει κ το state of decay 2 αν σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια με zombie κ θα 'σαι κομπλε.


  2. #762
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    είχα βρει σε ξένα site αναλυτικά install sizes. πάνω από 100gb θυμάμαι τα halo και το gears 4 σίγουρα. τώρα με το δεκαπενθήμερο προσφορών θα το πάρω λογικά. έχω και γύρω στα 200 παιχνίδια στο account, οπότε καταλαβαίνεις. ευχαριστώ για την απάντηση.
    Today is a good day to die...



  3. #763

    Default

    δεν εχω περασει μεχρι τωρα στην κονσολα το gears 4 οπως κ κανενα halo,οτι αλλο εχω παιξει απο τα καινουρια ομως κανενα δεν ξεπερνουσε τα 50+ γιγα. ass.creed origins,far cry 5,evil within 2 για παραδειγμα.

  4. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Mouxlalouda (01-05-2018)

  5. #764
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Mouxlalouda View Post
    είχα βρει σε ξένα site αναλυτικά install sizes. πάνω από 100gb θυμάμαι τα halo και το gears 4 σίγουρα. τώρα με το δεκαπενθήμερο προσφορών θα το πάρω λογικά. έχω και γύρω στα 200 παιχνίδια στο account, οπότε καταλαβαίνεις. ευχαριστώ για την απάντηση.
    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    δεν εχω περασει μεχρι τωρα στην κονσολα το gears 4 οπως κ κανενα halo,οτι αλλο εχω παιξει απο τα καινουρια ομως κανενα δεν ξεπερνουσε τα 50+ γιγα. ass.creed origins,far cry 5,evil within 2 για παραδειγμα.
    https://www.eurogamer.net/articles/2...sive-downloads

    Λογικά τα περισσότερα που είναι τόσο μεγάλα πρέπει να είναι first party με κάποιες εξαιρέσεις (FF XV και όλα τα DLC installed πχ).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    christos-sonyboy (01-05-2018)

  7. #765
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    λογικά ναι. σκέψου 3 παιχνίδια να είναι σύνολο 350gb (gears 4, forza 7, halo 5) που αναφέρει και το άρθρο. πας κατευθείαν για εξ. σκληρό.
    Today is a good day to die...



  8. #766

    Default

    Quote Originally Posted by Mouxlalouda View Post
    παιδιά, όσοι έχετε το x, είστε ευχαριστημένοι από την αγορά του; έχω το 1ο xone και σκέφτομαι τη μετάβαση λόγω 4κ. με προβληματίζει λίγο το μέγεθος των παιχνιδιών, έχω διαβάσει 100 γίγα+.
    Δεν εχω το One X αλλα η κονσολα αξιζει με τα 1000 την μεταβαση,ειδικα αν εχεις ηδη ποσα παιχνιδια.
    Οσο για το θεμα με τον σκληρο δισκο που αναφερεις,μπορεις να συνδεσεις ενα μεγαλυτερο δισκο αν χρειαστει αρα μην σε αγχωνει.
    https://www.pocket-lint.com/games/ne...ditional-games
    Last edited by Fulgore; 01-05-2018 at 04:09.

  9. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Mouxlalouda (01-05-2018)

  10. #767
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Επειδη ειμαι κατοχος των παιχνιδιων που αναφερθηκαν, το αρθρο εχει δικιο.

    Συγκεκριμμενα:
    GOW 4 --> 96,6GB
    Halo 5 --> 97,4GB

    Επισης:
    Forza Motorsport 7 --> 69GB
    Halo Collection --> 61,6Gb

    Ολα τα παραπανω ειναι σε retail μορφη.
    Εχω γυρω στα 10-12 παιχνιδια (ολα exclusive), τα υπολοιπα πιανουν μεταξυ 7 με 50 gb.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Mouxlalouda (01-05-2018)

  12. #768
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Η πιο πρόσφατη λίστα με όλα τα παιχνίδια που είναι enhanced για το Xbox One X (τα νούμερα περιλαμβάνουν το πλήρες install των παιχνιδιών + τα αναγκαία titles updates για το X).

    https://www.xboxachievements.com/news/news-28475-[Updated]-Here-s-a-List-of-All-the-Xbox-One-X-Enhanced-Game-Patches-Available-Now.html

    (μικρολαθάκια όπως GB των Marble Void, Metropolis: Lux Obscura, Spiral Splatter, Tesla vs Lovecraft, Where Are My Friends? μάλλον τα προσπερνάμε ως κεκτημένη ταχύτητα αφού λογικά πρέπει να είναι ΜΒ)

  13. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Mouxlalouda (03-05-2018)

  14. #769
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Κάτι πολύ σχετικό με τα παραπάνω και ένα μεγάλο μπράβο στην Microsoft που υποστηρίζει πλέον πολλαπλά δισκάκια για ένα παιχνίδι.

    Μακάρι να το κάνει και η Sony, κάποια παιχνίδια το χρειάζονται (FFXV).


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #770
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Κάτι πολύ σχετικό με τα παραπάνω και ένα μεγάλο μπράβο στην Microsoft που υποστηρίζει πλέον πολλαπλά δισκάκια για ένα παιχνίδι..
    Η δικη μου εκδοση ειναι με ενα δισκακι, ξερει κανεις τι παραπανω εχει το 2ο δισκακι;
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  16. #771

    Default

    Η εν λογω εκδοση ειναι μεταγενεστερη απο οτι βλεπω μιας και ειναι παιχνιδι του 2016,αρα αποκλειεται στο εξωφυλλο να εχει xbox enhanced

    Επισης δεν γνωριζω γιατι εχει 2 δισκακια η συγκεκριμενη εκδοση αλλα οταν ειχε πρωτοβγει ειχε τεραστιο θεμα με το install του αρα ισως να παιζει ρολο σε αυτο.
    Και μιας που δεν γραφει τιποτα πανω το δευτερο δισκακι οπως soundtrack πχ,θελω να πιστευω οτι ειναι ισως για να μειωσει το συνολικο install λογω και xbox one x.

    Στο pc μεχρι και περυσι που επαιζα εγω ειχε φτασει απο τα πολλα updates να θελει κοντα 125gb χωρου παρακαλω.

  17. #772
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    κατεβαίνει εδώ και λίγο το forza horizon 3... άντε να παίξω την παιχνιδάρα σε 4k και HDR... install size 51.1gb
    Today is a good day to die...



  18. #773
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Mouxlalouda View Post
    κατεβαίνει εδώ και λίγο το forza horizon 3... άντε να παίξω την παιχνιδάρα σε 4k και HDR... install size 51.1gb
    Καλοριζικο Γιωργο.
    Εαν πηρες την S 500GB εκδοση με το Horizon, εχουμε παρει την ιδια, αυτην ζαχαρωνα και εγω 1 χρονo τωρα (και λογω forza).
    Απλα περιμενα να πεσει αρκετα η τιμη της, μετα βγηκε το S οποτε εκανα κ αλλο υπομονη γιατι ηθελα το UHD drive.
    Last edited by jk_blue_tiger; 03-05-2018 at 03:07.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  19. #774
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    ευχαριστώ πολύ Γιάννη. Το one x πήρα, απλά επειδή είχα 2 χρόνια την 1η έκδοση του one, έχω πολλά παιχνίδια αγορασμένα και από το gold. να πιάσει τόπο και η ks8000, τσάμπα την αγόρασα; το fh3 το έχω λιώσει, αλλά θέλω να πιστεύω σε native 4k και hdr να είναι απόλαυση.
    Today is a good day to die...



  20. The Following User Says Thank You to Mouxlalouda For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (03-05-2018)

  21. #775
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Η δικη μου εκδοση ειναι με ενα δισκακι, ξερει κανεις τι παραπανω εχει το 2ο δισκακι;
    https://www.reddit.com/r/xboxone/com..._disc_install/

    Φαντάζομαι ότι απλά θα έχει όλα τα patches ενσωματωμένα. 100+ GB αν δεν κάνω λάθος το παιχνίδι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #776
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ένα από τα μειονεκτήματα (για εμένα τουλάχιστον) του Xbox (σε όλες τις κονσόλες) είναι το install. Πραγματικά κάνει πάρα πολύ ώρα για να κάνει install ένα δισκάκι. Μπορεί ο χρόνος να είναι 5-10 λεπτά, μπορεί και παραπάνω σε άλλους τίτλους. Επίσης αν χρειάζεται να κατεβάσεις patch, δεν μπορείς να το τρέξεις το παιχνίδι και θα πρέπει πρώτα να βγεις offline αν θες να το τρέξεις χωρίς το patch.

    "Pain in the ass" ένα πράγμα σε αυτό το κομμάτι το Xbox. Ανέχεται με λίγο υπομονή...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #777
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    Αποστόλη, το gow ultimate edition μου πήρε 1,5 ώρα για να το κάνει install σε offline mode. Επειδή είχα συνηθίσει στο ps4 να γίνεται το install σε 20 δευτερόλεπτα, ξενέρωσα απίστευτα κι γι αυτό τα έχω όλα ψηφιακά και δεν έχω αγοράσει ούτε 1 δισκάκι.
    Today is a good day to die...



  24. #778
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Mouxlalouda View Post
    Αποστόλη, το gow ultimate edition μου πήρε 1,5 ώρα για να το κάνει install σε offline mode. Επειδή είχα συνηθίσει στο ps4 να γίνεται το install σε 20 δευτερόλεπτα, ξενέρωσα απίστευτα κι γι αυτό τα έχω όλα ψηφιακά και δεν έχω αγοράσει ούτε 1 δισκάκι.
    That's one way to push everyone to a digital future
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. #779
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ακριβώς αυτό που είπε. Στο Xbox είναι απαγορευτικό το δισκάκι... LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  26. #780
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δηλαδή έχετε γραμμές που κατεβάζουν πιο γρήγορα από την 1,5 ώρα που κάνει το installation του gears (πόσο είναι 100GB?) και το γυρίζετε στο ψηφιακό για να μην περιμένετε; Απλά ρωτάω...

    Να υποθέσω ότι όση ώρα κάνει install ένα παιχνίδι στο Xbox (S/X), είτε μπορείς να παίξεις κάτι άλλο είτε μπορεί να είναι η κονσόλα standby (μισόκλειστη - χαμηλής κατανάλωσης όπως το PS4), σωστά;

    Μου φαίνεται υπερβολή με τις γραμμές που έχουμε (δεν έχει και vdsl η περιοχή μου οπότε την βολεύω με 15mbps) να το γυρίζει κάποιος στο ψηφιακό και να περιμένει να κατέβουν >50GB για να παίξει την ίδια μέρα. Πιο γρήγορα πας στο μαγαζί, αγοράζεις το δισκάκι και περιμένεις και όση ώρα χρειαστεί για το install (μετά τα title updates δεν χρειάζονται για τα single player).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •