Page 11 of 59 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #201
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν λέω μόνο για τα Physics, αλλά γενικά σαν παιχνίδι.
    Εννοείται πως δεν μπορώ να κρίνω μια beta αλλά αυτό έχω σαν δείγμα τη δεδομένη στιγμή.
    Και σαφώς δεν είμαι και ο καταλληλότερος να κρίνω μιας και ούτε fan του αυτοκίνητου αθλητισμού είμαι και επόμενως και των sim racing games. Εγώ απλά ανέφερα μια εντύπωση από το κάθε παιχνίδι..
    Στο GT Sport στα 10' λεπτά που έπαιξα πήγε να με πάρει ο ύπνο και έπαιξα 1-2 ώρες με το ζόρι για να μην είμαι άδικος με το παιχνίδι. Ενώ στο forza 6 έβγαλα 3 ώρες σερί μέχρι να βαρεθώ λίγο.

    Spoiler!

  2. #202
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν ένας casual επισκέπτης των racing, βαριέται σε 1-2 ώρες, αυτό είναι καλό για το παιχνίδι.

    Διότι σημαίνει ότι είναι πολύ πιο πολύ sim, παρά casual παιχνίδι που απευθύνεται σε casual παίκτη. Περισσότερη (αυστηρή) οδήγηση, σχεδόν καθόλου wow factor.
    Το Forza δεν είναι τέτοιος τίτλος. Είναι ένας πανέμορφος τίτλος, τόσο τεχνικά όσο και αισθητικά, που κρατάει μια ισορροπία 50-50 μεταξύ (μη-αυστηρής) οδήγησης και wow factor οπτικά.

    Τουτέστιν, το GT Sport απευθύνεται σε "αρρωστάκια" με την καλή έννοια πάντα (όπως η στραβομουτσουνάρα μου). Και φυσικά με τιμονιέρα. Δεν μπορείς να ελέγξεις αμάξι πάνω από 350 άλογα, με ελεγχόμενο γκάζι + απαλό γλυψιματάκι στο φρένο και με το μαλακό το βολάν πάνω σε στροφή (και άλλα πόσα πράγματα κατά την έξοδο της στροφής) με ένα joypad. Και δε πα νά 'ναι joypad υπέρ-χάϊπερ-Ελίτ.

    Άρα λοιπόν, μιλάμε για δύο εντελώς παντελώς παιχνίδια που απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό.

    Ξαναλέω για να μην παρερμηνευθώ: άψογο το καθένα στον τομέα του. Απλώς είναι διαφορετικοί τομείς. Και ελκύουν διαφορετικών γούστων/επιθυμιών gamers.

    Τεχνικά όμως, όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ μου, ο συνδυασμός Xbox Scorpio + Forza 7, το βλέπω εξαιρετικά απίθανο να φτάσει το PS4 Pro + GT Sport. Το μοναδικό στοιχείο, τεχνικά, που το GT Sport θα ρίξει "στα αυτιά" στο Forza είναι το HDR + Rec.2020 χρωματική παλέτα. Εκεί παιδιά, πραγματικά, ακόμα και η GT Sport beta ήταν "out of this world".
    Last edited by Lefteris_X; 21-09-2017 at 20:14.

  3. #203
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Βασικά εγώ θα ήθελα να δω την διαφορά που θα έχει σε κάποιο ίδιο παιχνίδι όπως το project cars 2 που βγαίνει και στης δύο κονσόλες σε 4K

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #204
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λευτέρη το κρίνω γενικα σαν παιχνιδι. Ας πούμε το project cars το λάτρεψα και εχω παίξει γύρω στις 40 ωρες και όλες με controller.
    Το GT sport είπα το βαρέθηκα στα 10 λεπτά. Και εχω παίξει τα προηγούμενα GT. Μόνο με το 6 δεν ειχα ασχοληθεί πολυ.
    Βέβαια μπορει οταν κυκλοφορήσει το παιχνιδι να ειναι πολυ καλύτερο.
    Θα το δοκιμάσω σίγουρα κάποια στιγμή. Απλά η εντύπωση που μου δίνει το GT σε σχέση με τον ανταγωνισμό ειναι πως εχει μείνει πισω πλέον.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  5. #205

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Χτες βρεθηκα στο πλαισιο στο mall εντελως τυχαια . Εκει που εκανα βολτα με την μικρη , επιασε ενα switch και αρχισε να παιζει zelda. Ακριβως διπλα βλπεω να στηνουν μια 65αρα QLED και απο κατω βλεπω ενα dev kit xbox one x. Βλεπω 4-5 ατομα με καμερες να τραβανε , λεω παιδια ειναι αληθινο ή dummy? Μου λενε αληθινο θες να παιξεις? Απλα λεει θα σε τραβηξουμε με την καμερα . Λεω κανενα προβλημα. Αφου το εστησαν και αφου τους εδειξα πως ανοιγουν το HDR (!) επαιξα αρκετη ωρα Forza 7. Ενταξει σιγουρα επαιζε ρολο και η τηλεοραση αλλα αυτο που ειδα ηταν πολυ εντυπωσιακο. 4Κ στα 60 φοβερα χρωματα, απιστευτη εικονα ,ειδικα in car νομιζα οτι εβλεπα βιντεο απο αγωνα. Οσο επαιζα κοιτουσα τις γωνιες, εψαχνα για jaggies κλπ τιποτα απολυτως.

    Ενταξει δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο την turn 10 και φυσικα θα ηθελα να δω ενα shooter ή ενα rpg για να απολαυσω καλυτερα εφε, εκρηξεις , τοπια κλπ . Αν η Ms ειχε στα σκαρια παιχνιδια δικα της , δυσκολα θα αντιστεκομουν και δεν θα το αγοραζα.

    Μιλησαμε κανενα 10λεπτο με τον τυπο , ο οποιος με ρωταγε αν εχω ξαναπαιξει παιχνιδια (στο μεταξυ βγηκας 1ος στους 25 στον αγωνα) , αν εχω κονσολα , αν ξερω απο 4Κ κλπ και πεταγεται ο αδερφος μου και του λεει φιλε δεν ξερεις με ποιον εμπλεξες ο Δημητρης εχει παιξει οσα παιχνιδια εχουν παιξει στη ζωη τους ολοι μαζι μεσα στο mall αυτη τη στιγμη, χαχα.

    Για οποιον θελει να με καμαρωσει ιδου το βιντεο , στο μεταξυ εκοψε αυτα που ελεγα στην καμερα οτι καλο το 4Κ αλλα να δουμε και κανενα αλλο παιχνιδι και οτι τις κονσολες τις κανουν τα παιχνιδια και οχι τα γραφικα κλπ.

    https://www.facebook.com/plaisio.gr/...5867845014273/
    ωραιος! με ενδιαφερουν οι αποψεις απο κοσμο που εχει δοκιμασει το x γιατι το εχω προπαραγγειλει μηνες τωρα κ εχω υψηλες προσδοκιες για την κονσολα. τα σχολια στο fb απαραδεκτα κ ηλιθια αλλα τι περιμενεις απο αναγωγα πιτσιρικια που συνηθως σχολιαζουν.

  6. #206
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Τρομερη δουλεια απο T10...

  7. The Following 2 Users Say Thank You to mtifosi For This Useful Post:

    DJTaurus (24-09-2017),spartan (24-09-2017)

  8. #207

    Default

    Γιατί ρε φούστη μου να είναι exclusive.



    Spoiler!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Lefteris_X (28-09-2017),PDS (28-09-2017)

  10. #208
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αυτό ναι, κι εμένα με έχει "πονέσει" πολύ ρε γμτ.

    Ζηλεύω αφάνταστα.

  11. #209
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default Xbox One X

    Αληθεύει ότι το PUBG θα έχει μόνο 40 παίχτες αντί για 100 Στο pc λένε πάνε για 300 άτομα


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #210

  13. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Gazof (10-10-2017)

  14. #211

  15. #212
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^λολ πραγματικα οι διαφορες ειναι τεραστιες χαχα!

    Βεβαια δεν θεωρω φυσικα οτι ο developer προσπαθησε ιδιαιτερως να αξιοποιησει το PS4 Pro (το Horizon λεει "γεια") αλλα απο την αλλη δεν πιστευω οτι προσπαθησε ιδιαιτερως ουτε με το ΧΒΟΧ Χ οποτε ναι, η διαφορα ειναι απλα πολυ μεγαλη.

  16. #213
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Πιστεύω τα 12gb ram κάνουν την διαφορά ειδικά στα multiplatform ...πάντως επειδή ασχολούμαι αυτό το καιρό με το horizon πραγματικά απορώ πως η guerilla έφτιαξε αυτή την μηχανή γραφικών που ειναι ότι ποιο εντυπωσιακό έχω δει ανεξαρτήτως τεχνικών χαρακτηριστικών ...

  17. The Following 2 Users Say Thank You to mtifosi For This Useful Post:

    Nikoladim (20-10-2017),panos74gr (26-10-2017)

  18. #214

    Default

    Το ερώτημα παραμένει.... αξίζει να δώσει κάποιος 500 ευρώ για καλύτερα textures? Για μένα προφανώς και όχι. Kαι το συγκεκριμένο παιχνίδι λίγο που το δοκίμασα στο Pro είχε από τα χειρότερα γραφικά που έχω δει σε παιχνίδια αυτή τη γενιά.

    https://www.flickr.com/photos/155495492@N04/37089094084/

    https://www.flickr.com/photos/155495...n/photostream/

  19. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Nikoladim (20-10-2017)

  20. #215
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Το ερώτημα παραμένει.... αξίζει να δώσει κάποιος 500 ευρώ για καλύτερα textures? Για μένα προφανώς και όχι. Kαι το συγκεκριμένο παιχνίδι λίγο που το δοκίμασα στο Pro είχε από τα χειρότερα γραφικά που έχω δει σε παιχνίδια αυτή τη γενιά.

    https://www.flickr.com/photos/155495492@N04/37089094084/

    https://www.flickr.com/photos/155495...n/photostream/

    Και φυσικά δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για κάτι τέτοιο και μόνο. Στο βίντεο αναφέρει επίσης ότι το Pro μπορεί να παίξει κανονικά native 4k πάντως. Επίσης αυτό που αναφέραμε και σε παλιότερα post, ότι ΚΑΙ το X θα έχει bottleneck, έρχεται να το αποδείξει και πάλι το βίντεο στο σημείο 7:17.

    Δυστυχώς αυτό παραμένει μειονέκτημα για ένα μηχάνημα των 500 ευρώ. Παραμένουμε να δούμε την τελική έκδοση του παιχνιδιού να δούμε αν όντως ισχύει.
    Last edited by WolfRathmA; 21-10-2017 at 15:42.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  21. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (21-10-2017)

  22. #216
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Digital Foundry: Xbox One X Unboxing + Size Comparisons with PS4 Pro!


  23. #217

    Default

    Γνωρίζουμε αν περιέχει κάτι παραπάνω η Scorpion edition του one x από την κανονική?

    Στάλθηκε από το GM 5 Plus d μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #218
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by apoksilosi View Post
    Γνωρίζουμε αν περιέχει κάτι παραπάνω η Scorpion edition του one x από την κανονική?

    Στάλθηκε από το GM 5 Plus d μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μόνο το stand περιέχει σαν εξτρά για την οριζόντια στήριξη έχω την εντύπωση.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  25. #219
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    προπαρηγγειλα το χ τον Ιουνιο πριν λιγο δεχθηκα τηλεφωνο απο τα public να με ρωτησουν εαν θα κρατησω το preorder και μου ανακοινωσαν οτι επειδη ημουν απο τους πρωτους θα παρω την project scorpio εκδοση μου φτιαξανε την μερα

  26. #220

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    προπαρηγγειλα το χ τον Ιουνιο πριν λιγο δεχθηκα τηλεφωνο απο τα public να με ρωτησουν εαν θα κρατησω το preorder και μου ανακοινωσαν οτι επειδη ημουν απο τους πρωτους θα παρω την project scorpio εκδοση μου φτιαξανε την μερα
    μολις μπηκα να γραψω το ιδιο ακριβως πραμα. ολο λεω για το public αλλα σημερα ξηγηθηκαν πολυ ωραια.ακριβως το ιδιο εγινε κ σε'μενα.

Page 11 of 59 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •