Page 10 of 59 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1180

Thread: Xbox One X

  1. #181
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Παραξενο Χρηστο και ναι γενικα ειναι/ηταν ενημερωμενοι στο συγκεκριμενο τομεα.
    Υ.Γ. : Oυτε το Yakuza Kiwami (Steelbook Edition) ειχαν φερει.. το πηρα απ' αλλου..

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  2. #182

    Default

    κ δε βλεπω να το φερνουν κιολας....

  3. #183
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Rise of the Tomb Raider shines in HDR on Xbox One X



    It's an experience we can try to bring home to you today with a full HDR capture of the Gamescom demo. If you're watching on YouTube on a standard range screen, you'll get a downsampled, tonemapped presentation - though in itself, it does show a slightly different look to the lighting. To view in HDR, users of mid-range and high-end Samsung 4K TVs can track down the video via the YouTube app, while Chromecast Ultra owners can stream the video to their HDR screens and get an equivalent effect.

  4. #184
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Χτες βρεθηκα στο πλαισιο στο mall εντελως τυχαια . Εκει που εκανα βολτα με την μικρη , επιασε ενα switch και αρχισε να παιζει zelda. Ακριβως διπλα βλπεω να στηνουν μια 65αρα QLED και απο κατω βλεπω ενα dev kit xbox one x. Βλεπω 4-5 ατομα με καμερες να τραβανε , λεω παιδια ειναι αληθινο ή dummy? Μου λενε αληθινο θες να παιξεις? Απλα λεει θα σε τραβηξουμε με την καμερα . Λεω κανενα προβλημα. Αφου το εστησαν και αφου τους εδειξα πως ανοιγουν το HDR (!) επαιξα αρκετη ωρα Forza 7. Ενταξει σιγουρα επαιζε ρολο και η τηλεοραση αλλα αυτο που ειδα ηταν πολυ εντυπωσιακο. 4Κ στα 60 φοβερα χρωματα, απιστευτη εικονα ,ειδικα in car νομιζα οτι εβλεπα βιντεο απο αγωνα. Οσο επαιζα κοιτουσα τις γωνιες, εψαχνα για jaggies κλπ τιποτα απολυτως.

    Ενταξει δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο την turn 10 και φυσικα θα ηθελα να δω ενα shooter ή ενα rpg για να απολαυσω καλυτερα εφε, εκρηξεις , τοπια κλπ . Αν η Ms ειχε στα σκαρια παιχνιδια δικα της , δυσκολα θα αντιστεκομουν και δεν θα το αγοραζα.

    Μιλησαμε κανενα 10λεπτο με τον τυπο , ο οποιος με ρωταγε αν εχω ξαναπαιξει παιχνιδια (στο μεταξυ βγηκας 1ος στους 25 στον αγωνα) , αν εχω κονσολα , αν ξερω απο 4Κ κλπ και πεταγεται ο αδερφος μου και του λεει φιλε δεν ξερεις με ποιον εμπλεξες ο Δημητρης εχει παιξει οσα παιχνιδια εχουν παιξει στη ζωη τους ολοι μαζι μεσα στο mall αυτη τη στιγμη, χαχα.

    Για οποιον θελει να με καμαρωσει ιδου το βιντεο , στο μεταξυ εκοψε αυτα που ελεγα στην καμερα οτι καλο το 4Κ αλλα να δουμε και κανενα αλλο παιχνιδι και οτι τις κονσολες τις κανουν τα παιχνιδια και οχι τα γραφικα κλπ.

    https://www.facebook.com/plaisio.gr/...5867845014273/

    Spoiler!

  5. The Following 12 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (21-09-2017),Christos33 (21-09-2017),chronohill (21-09-2017),Kane (21-09-2017),Leon_DiZ (21-09-2017),modecris (21-09-2017),Nek_Food (21-09-2017),Nikoladim (21-09-2017),Snk (21-09-2017),Valkyre (21-09-2017),Viper (21-09-2017),WolfRathmA (21-09-2017)

  6. #185
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έλα ρε Φίλε κ το είδα το πρώι το βίντεο από το πλαίσιο, καλή φάση Forza 7 4K με βλέπω να πηγαίνω mall να το δω από κοντά

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #186
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Α ρε Δημήτρη! Είσαι πρώτη μούρη!

    Είμαι φουλ καμένος gadgetάκιας και παρόλο που ξέρω ότι, δεν πρόκειται να ασχοληθώ με το Xbox One X αν το πάρω, και ότι θα δώσω λεφτά για κάτι που δε θα το χρειαστώ/χρησιμοποιήσω, παρ'όλα αυτά το θέλω. LOL

    Θέλω και Switch! Ξανά LOL!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Error Flynn (21-09-2017)

  9. #187
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    @james

    Καλά αλλιώς σε είχα στο μυαλό μου τελικά όμως σου πάει το φιγουρίνι που φοράς.
    Τυχερούλι, σου έκατσε, το δοκίμασες, με κάτι τέτοια είναι που δημιουργούνται οι ανάγκες. Άντε καλορίζικο... Πότε με το καλό θα το πάρεις το κορ... κονσόλι;

    Ωστόσο σοβαρά λες για 65" QLED αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν φταίει το βίντεο και τα πλάνα όπως είναι γυρισμένο, αν φταίει που αν είδα καλά είναι curved, δεν την κάνω πάνω από 50"~55" (με το ζόρι) όπως την βλέπω... Που είναι ρε τα μπαούλα (CRTs) που είχαμε στα σαλόνια μας και γέμιζε το μάτι μας (και μας έβγαζαν και έξω από το σπίτι).

    Άσχετο... στο Media στην Συγγρού έχουν μία 98" που μου γυάλισε... τα λεφτά να την πάρω και το σπίτι να την βάλω μου λείπουν και την παραγγέλνω.

  10. #188
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια η αληθεια ειναι οτι ημουν μοντελο παλια...πολυ παλια...ενταξει δεν ημουν!

    Η tv ειναι οντως 65 και καποιες φορες εκανα βημα πισω για να βλεπω ολοκληρη την οθονη μιας και το χειριστηριο ηταν wired. Η αναγκη μου δημιουργειται καθε φορα που βγαινει νεα κονσολα αλλα αν δεν βρω λογο να το δικαιολογησω στον εαυτο μου δεν την παιρνω. Στο Xbox one ηταν το master chief collection με το που κυκλοφορησε δεν υπηρχε περιπτωση να μην το παρω. Τωρα στο X δεν βλεπω κατι στον οριζοντα , τα enhanced games και τα forza δεν αρκουν.

    Spoiler!

  11. #189
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Η tv ειναι οντως 65 και καποιες φορες εκανα βημα πισω για να βλεπω ολοκληρη την οθονη μιας και το χειριστηριο ηταν wired. Η αναγκη μου δημιουργειται καθε φορα που βγαινει νεα κονσολα αλλα αν δεν βρω λογο να το δικαιολογησω στον εαυτο μου δεν την παιρνω. Στο Xbox one ηταν το master chief collection με το που κυκλοφορησε δεν υπηρχε περιπτωση να μην το παρω. Τωρα στο X δεν βλεπω κατι στον οριζοντα , τα enhanced games και τα forza δεν αρκουν.
    Πάλι καλά που έχω και εσένα και με βάζεις στο σωστό δρόμο βρε Δημήτρη!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    james9 (21-09-2017)

  13. #190
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χαχαχχα σωστός ο James (ρε συ; έχεις τσακωθεί με ψαλίδια και ξυραφάκια; λολ! αστειεύομαι σαφώς)


    Τα πρώτα σχόλια στο FB του Πλαισιίου απο κάτω έχουν μεγάλο γέλιο πάντως: "playstation μόνο ρε", "ο λαός θέλει Gran Turismo" και διάφορα άλλα τέτοια.

  14. #191
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Χαχαχχα σωστός ο James (ρε συ; έχεις τσακωθεί με ψαλίδια και ξυραφάκια; λολ! αστειεύομαι σαφώς)


    Τα πρώτα σχόλια στο FB του Πλαισιίου απο κάτω έχουν μεγάλο γέλιο πάντως: "playstation μόνο ρε", "ο λαός θέλει Gran Turismo" και διάφορα άλλα τέτοια.
    Ναι ρε δεν παρεξηγουμαι προς Θεου! Οντως τα σχολια δειχνουν και το επιπεδο της μεγαλης μαζας gamer στην Ελλαδα. Ενας με ειπε και φανμποι της ms Λολολολ!

    Spoiler!

  15. #192
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι το είδα αυτό με το φανμπόϋ, φυσικά το προσπέρασα γιατί ξέρω ότι δεν είσαι σε καμία πλατφόρμα φανατικός, απλώς είσαι friend της τεχνολογίας.

    Όταν λέμε "Mall" εννοούμε αυτό στο Μαρούσι; Πως είχα την εντύπωση ότι μένεις Λαμία; Εκτός κι αν "Mall" υπάρχει και Λαμία, οπότε είπα μαλακία αχαχ.

    Πάντως, κρίνοντας από το βίντεο (και με τα "μάτια μου" που μπορούν να καταλάβουν την πραγματική ποιότητα σα να ήμουν εκεί), ομολογώ πως από τεχνικής άποψης αυτό που έβλεπα ήταν αρτιότατο. Δε νομίζω να το μπορεί να το φτάσει το GTurismo, ούτε καν στο PS4 Pro. Αν συνυπολογίσουμε και τις καιρικές αλλαγές, τότε η διαφορά θα είναι μεγάλη μεταξύ των δύο τίτλων.

    Βέβαια σε τέτοια παιχνίδια (ραλλάκια) τον μεγαλύτερο ρόλο έχει το gameplay/physics παίζοντας με τιμονιέρα.

    Όσο αφορά την εξάπλωση του Xbox brand στην Ελλάδα και αυτή του PS brand, παιδιά (από έγκυρες πηγές, που όμως δεν τολμούν να μιλήσουν γιατί η MS Hellas καραδοκεί) η διαφορά είναι τεράστια. Μιλάμε για 90%-10%, τέτοια κατάσταση. Χαώδης διαφορά. Στην εποχή X360 - PS3 τα νούμερα ήταν 70%-30% και αυτό για τα πρώτα χρόνια. Στο δε Xbox (το πρώτο) η κατάσταση ήταν 95%-5%.

  16. #193
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Α ρε Δημήτρη! Είσαι πρώτη μούρη!

    Είμαι φουλ καμένος gadgetάκιας και παρόλο που ξέρω ότι, δεν πρόκειται να ασχοληθώ με το Xbox One X αν το πάρω, και ότι θα δώσω λεφτά για κάτι που δε θα το χρειαστώ/χρησιμοποιήσω, παρ'όλα αυτά το θέλω. LOL

    Θέλω και Switch! Ξανά LOL!
    Συμπονάω !

  17. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    WolfRathmA (21-09-2017)

  18. #194
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Χτες βρεθηκα στο πλαισιο στο mall εντελως τυχαια . Εκει που εκανα βολτα με την μικρη , επιασε ενα switch και αρχισε να παιζει zelda. Ακριβως διπλα βλπεω να στηνουν μια 65αρα QLED και απο κατω βλεπω ενα dev kit xbox one x. Βλεπω 4-5 ατομα με καμερες να τραβανε , λεω παιδια ειναι αληθινο ή dummy? Μου λενε αληθινο θες να παιξεις? Απλα λεει θα σε τραβηξουμε με την καμερα . Λεω κανενα προβλημα. Αφου το εστησαν και αφου τους εδειξα πως ανοιγουν το HDR (!) επαιξα αρκετη ωρα Forza 7. Ενταξει σιγουρα επαιζε ρολο και η τηλεοραση αλλα αυτο που ειδα ηταν πολυ εντυπωσιακο. 4Κ στα 60 φοβερα χρωματα, απιστευτη εικονα ,ειδικα in car νομιζα οτι εβλεπα βιντεο απο αγωνα. Οσο επαιζα κοιτουσα τις γωνιες, εψαχνα για jaggies κλπ τιποτα απολυτως.

    Ενταξει δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο την turn 10 και φυσικα θα ηθελα να δω ενα shooter ή ενα rpg για να απολαυσω καλυτερα εφε, εκρηξεις , τοπια κλπ . Αν η Ms ειχε στα σκαρια παιχνιδια δικα της , δυσκολα θα αντιστεκομουν και δεν θα το αγοραζα.

    Μιλησαμε κανενα 10λεπτο με τον τυπο , ο οποιος με ρωταγε αν εχω ξαναπαιξει παιχνιδια (στο μεταξυ βγηκας 1ος στους 25 στον αγωνα) , αν εχω κονσολα , αν ξερω απο 4Κ κλπ και πεταγεται ο αδερφος μου και του λεει φιλε δεν ξερεις με ποιον εμπλεξες ο Δημητρης εχει παιξει οσα παιχνιδια εχουν παιξει στη ζωη τους ολοι μαζι μεσα στο mall αυτη τη στιγμη, χαχα.

    Για οποιον θελει να με καμαρωσει ιδου το βιντεο , στο μεταξυ εκοψε αυτα που ελεγα στην καμερα οτι καλο το 4Κ αλλα να δουμε και κανενα αλλο παιχνιδι και οτι τις κονσολες τις κανουν τα παιχνιδια και οχι τα γραφικα κλπ.

    https://www.facebook.com/plaisio.gr/...5867845014273/
    Πρωτος ξαδερφος του Πιρλο ?

  19. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    james9 (21-09-2017)

  20. #195
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ναι το είδα αυτό με το φανμπόϋ, φυσικά το προσπέρασα γιατί ξέρω ότι δεν είσαι σε καμία πλατφόρμα φανατικός, απλώς είσαι friend της τεχνολογίας.

    Όταν λέμε "Mall" εννοούμε αυτό στο Μαρούσι; Πως είχα την εντύπωση ότι μένεις Λαμία; Εκτός κι αν "Mall" υπάρχει και Λαμία, οπότε είπα μαλακία αχαχ.

    Πάντως, κρίνοντας από το βίντεο (και με τα "μάτια μου" που μπορούν να καταλάβουν την πραγματική ποιότητα σα να ήμουν εκεί), ομολογώ πως από τεχνικής άποψης αυτό που έβλεπα ήταν αρτιότατο. Δε νομίζω να το μπορεί να το φτάσει το GTurismo, ούτε καν στο PS4 Pro. Αν συνυπολογίσουμε και τις καιρικές αλλαγές, τότε η διαφορά θα είναι μεγάλη μεταξύ των δύο τίτλων.

    Βέβαια σε τέτοια παιχνίδια (ραλλάκια) τον μεγαλύτερο ρόλο έχει το gameplay/physics παίζοντας με τιμονιέρα.

    Όσο αφορά την εξάπλωση του Xbox brand στην Ελλάδα και αυτή του PS brand, παιδιά (από έγκυρες πηγές, που όμως δεν τολμούν να μιλήσουν γιατί η MS Hellas καραδοκεί) η διαφορά είναι τεράστια. Μιλάμε για 90%-10%, τέτοια κατάσταση. Χαώδης διαφορά. Στην εποχή X360 - PS3 τα νούμερα ήταν 70%-30% και αυτό για τα πρώτα χρόνια. Στο δε Xbox (το πρώτο) η κατάσταση ήταν 95%-5%.
    Ναι Λαμια μενω αλλα κατεβηκα για μια επισκεψη σε ενα γιατρο και παντα κανω μια βολτα Mall για να χαζεψω και να φαω.

    Συμφωνω μαζι σου οτι δε γινεται να φτασει τετοιο αποτελεσμα το pro . Επαιζα σε αποσταση κατω των 2 μετρων η εικονα ηταν crystal clear , πουθενα jaggies, καμια παραμορφωση σε αποτομες στροφες, εννοειται πουθενα framedrop ακομα και οταν εβλεπα 10 αμαξια μπροστα μου, φωτισμοι εκπληκτικοι , in car καμερα να νομιζω οτι οδηγω πραγματικο αυτοκινητο.

    Αν ημουν φαν της οδηγησης και των αγωνων θα εκλαιγα απο χαρα αλλα το μυαλο μου εμενα ετρεχε σε bioshock και ico last of us.

    Οδηγικα οσο μπορω να πω με τις φτωχες μου γνωσεις το αποτελεσμα ηταν τοσο καλο οσο σε ολα τα forza. Αλλα ξαναλεω δεν ειμαι ειδικος.

    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    DJTaurus (22-09-2017)

  22. #196
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ έκλαψα με αυτό το σχόλιο:

    Ποιον τυχερό φίλο μωρέ; Αυτός είναι ο Γιώργος Σαμαράς
    Spoiler!

  23. #197
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εντάξει, με ποδόσφαιρο δεν ασχολούμαι εδώ και δεκαετίες, οπότε δεν αντιλαμβάνομαι το σχόλιο, χααχαχ.

    Πάντως, εδώ είμαι και εδώ είστε, αν δεν κάνει κάτι "μαγικό" στο gameplay η Polyphony Digital στο Gran Turismo, θα φάει μεγάλη ήττα από την σύγκριση PS4 Pro + GT <--> Xbox Scoprio + Forza 7.

    Και να σας πω την πικρή μου αλήθεια; ΚΑΛΑ να πάθει.

  24. #198
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως εγώ με την ελάχιστη ενασχόληση που έχω με sim racing games, έπαιξα πρόσφατα το Forza 6 μιας και το είχε για ένα ΣΚ δωρεάν στο Xbox. Σε σχέση με την beta του GT sport που έπαιξα είναι η μέρα με τη νύχτα.
    Νομίζω πως το GT είναι πολύ πίσω πλέον σε σχέση με τον ανταγωνισμό..
    Spoiler!

  25. #199
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Κατσε να δούμε το τελικό GTsport με την beta δεν μπορείς να κάνεις σύγκριση.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  26. #200
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν είναι πίσω Μιχάλη. Απλά πρέπει να ασχολείσαι πολύ γερά/βαθιά με ραλλάκια για να το καταλάβεις.

    Είναι αρκετά "δυνατό" στα physics και στον χειρισμό ακόμα το GT, παρόλο που ήταν beta.

    Αλλά όπως είπα: πρέπει κάποιος να ασχολείται πολύ, πάρα πολύ, με ραλλάκια για να το καταλάβει/εντοπίσει.

Page 10 of 59 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •