Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 41 to 60 of 103

Thread: Farpoint

  1. #41
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Παιδιά μια ερώτηση. Το διαφορά έχει αυτό το όπλο σε σχέση με ένα άλλο που είχε βγει στο PS3 για το PS move;;
    Επίσης δεν υποστηρίζονται τα παλαιότερα περιφερειακά του ps move;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το όπλο δεν το είχα στο ps3,αυτό πάντως έχει 2 αναλογικούς + τα πλήκτρα του ds4 και δεν χρειάζεσαι καθόλου χειριστήριο για να κάνεις κάποια κίνηση εκτός παιχνιδιού.Τα παλιά δεν υποστηρίζονται.



    Quote Originally Posted by Dinos View Post
    Το παρήγγειλα και εγώ. Δεν έχω καταλάβει αν θα παίζεται το παιχνίδι με το όπλο από όρθια ή καθιστή θέση.
    Όπως θές παίζεις,αλλα προτείνουν να παίζεις όρθιος απο ότι διαβάζω.

  2. #42
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Alex View Post
    Το όπλο δεν το είχα στο ps3,αυτό πάντως έχει 2 αναλογικούς + τα πλήκτρα του ds4 και δεν χρειάζεσαι καθόλου χειριστήριο για να κάνεις κάποια κίνηση εκτός παιχνιδιού.Τα παλιά δεν υποστηρίζονται.


    Όπως θές παίζεις,αλλα προτείνουν να παίζεις όρθιος απο ότι διαβάζω.
    Αν θυμάμαι καλά αυτό ήταν
    Spoiler!


    Απλά αναρωτιέμαι αν έχει επιπλέον λειτουργίες πλέον σαν όπλο, γιατί προσωπικά μου φαίνεται ουσιαστικά το ίδιο πράγμα. Δεν έχω παίξει βέβαια και μπορεί να κάνω λάθος.
    Spoiler!

  3. #43
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τα reviews πάντως που διαβάζω είναι διθυραμβικά για το όπλο και ότι είναι πάρα πολύ καλή η αίσθηση και η δόνηση που έχει. Καλές κρητικές έχει πάρει πάντως, αλλά θα περιμένω προς το παρών.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #44
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Μιχάλη, το όπλο του PS3 δεν ήταν αυτόνομο, στην ουσία ήταν αντάπτορας για να μπουν τα Move και Navigation Controllers. Το οποίο όπλο (Sharpshooter λεγόταν) ήταν στα 50 ευρώ. Βάλε άλλα 60 για τα δύο χειριστήρια, το πακέτο πήγαινε στα 110 ευρώ χωρίς παιχνίδι. Το Aim Controller είναι αυτόνομο και μαζί με το Farpoint στα 90 ευρώ, νομίζω είναι πολύ καλό πακέτo, must για όποιον έχει VR και ένας καλός λόγος να πάρει κάποιος VR.

    Χαίρομαι που τα ως τώρα review είναι στο ίδιο μήκος κύματος με τις εντυπώσεις μου από το demo. Ένα επιπλέον θετικό στοιχείο που ξέχασα να γράψω, είναι το ότι με το analog stick δεν γυρνάει η εικόνα δεξιά αριστερά, παρά μόνο με το κοίταγμα/κίνηση της μάσκας, πράγμα που βοηθάει στο θέμα κούρασης και ζαλάδας.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  5. The Following 3 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Christos33 (17-05-2017),mihalis13 (16-05-2017),toninio (17-05-2017)

  6. #45
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Α κατάλαβα.
    Ωραίος Δημήτρη! Εγώ νόμιζα πως και σε αυτό μπαίνει το ps move για αυτό ρωτούσα τι διαφορετικό έχει.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 16-05-2017 at 19:37.
    Spoiler!

  7. #46
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Θα το πάρει κανείς; τώρα πήρα χαμπάρι πως έχει co op. Το δικό μου έχει έρθει αλλά δε πρόλαβα να πάω να το πάρω.

  8. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    gonzalez (16-05-2017)

  9. #47
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Θα το πάρει κανείς; τώρα πήρα χαμπάρι πως έχει co op. Το δικό μου έχει έρθει αλλά δε πρόλαβα να πάω να το πάρω.
    Εγώ θα το πάρω αύριο. Ούτε εγώ το ήξερα οτι έχει co-op, ελπίζω να είναι καλό γενικά, και το co-op πιστεύω θα είναι ενδιαφέρον.

  10. #48
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Έπαιξα για καμιά ώρα!Το παιχνίδι μπορώ να πώ πως ξεπέρασε τις προσδοκίες μου!Είναι νωρίς ακομα βέβαια άλλα μέχρις στιγμής είναι ό,τι καλλίτερο έχω παίξει σε VR μαζί με το Resident Evil.
    Καλά το immersion δεν υπάρχει απλά,είσαι όντως εκεί σε έναν αφιλόξενο πλανήτη!!Σε αυτό σίγουρα παίζει μεγάλο ρόλο το χειριστήριο-όπλο,που είναι εκπληκτικό!Άμεση απόκριση και η στόχευση είναι απόλαυση!
    Αν θές να σημαδέψεις κάτι με ακρίβεια,κλείνεις το ένα μάτι και βλέπεις μέσα απο το σκοπευτικό όπως θα έκανες στην πραγματικότητα!Φοβερή αίσθηση!
    Προτείνω επίσης να παίξετε όρθιοι.Πρίν αρχίσει το παιχνίδι έχει μέχρι και επιλογή ωστε να ρυθμίσεις το ύψος σου.Όντας όρθιος,στρίβεις με το σώμα σου αριστερά-δεξιά,σκύβεις και καλυπτεσαι πίσω απο βράχους και χρησιμοποιείς μονο τον ένα αναλογικό μοχλό για να κινηθείς προς τα μπροστά.
    Αυτή ειναι και η επιλογή στις default ρυθμίσεις και προσωπικά τι βρήκα καλλίτερη και πιό άνετη και φυσική απο το να χρησιμοποιώ τον δεύτερο αναλογικό μοχλό για να στρίβω αριστερά δεξιά.Έτσι δέν ένιωσα και την παραμικρή ενόχληση-ναυτία για όσο έπαιξα.
    Απο γραφικά είναι πολύ καλό,πιο καλό νομίζω απο το Resident Evil(παίζω στο απλό PS4).Υπάρχει μια θολούρα στο τοπίο άλλα διάφορα άλλα πράγματα όπως το όπλο,μέλη απο το πλήρωμα,όργανα του διαστημοπλοίου κτλ,είναι πεντακάθαρα.Φαντάζομαι στο PS4 Pro θα είναι ακόμα πιο καλά τα πράγματα.Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό που βλέπω.
    Για αρχή μονο αράχνες έχω συναντήσει(διάφορα είδη),άλλα είναι τόσο απολαυστική η στόχευση που δεν με ενόχλησε το ότι δεν υπάρχει ποικιλία εχθρών μεχρι στιγμής.Κατατρόμαξα κάποιες φορές που έτυχε να πεταχτούν μπροστά μου χωρίς να το περιμένω!!
    Aυτά για την ώρα,πάω να συνεχίσω!!Όποιος το πάρει θα είναι ωραίο να δοκιμάσουμε και το co-op!

  11. The Following 8 Users Say Thank You to Alex For This Useful Post:

    BillyFlo81 (17-05-2017),Christos33 (17-05-2017),Error Flynn (17-05-2017),isildur83 (18-05-2017),jimbrav (16-05-2017),PDS (16-05-2017),teras1 (16-05-2017),toninio (17-05-2017)

  12. #49

    Default

    Και δύο ελληνικά video reviews μέχρι στιγμής το αποθέωνουν κι αυτο δεν είναι τυχαίο, δηλαδή συμφωνούν με αυτά που λέτε και οι ίδιοι, όσοι το παίξατε. Πιθανόν το Farpoint να αποδειχθεί τρομερά σημαντικός τίτλος, όχι επειδή είναι η παιχνιδάρα (προφανώς είναι ένα απλώς καλό σουτεράκι), αλλά επειδή είναι ίσως το πρώτο κανονικό παιχνίδι στο VR, με ελεύθερη κίνηση στο χώρο και πολύ καλή στόχευση, κάλυψη και άνετο χειρισμό χωρίς το dualshock (εκτός αν έχουν βγει και άλλα τέτοια παιχνίδια και έχω χάσει επεισόδια. Επίσης, και το Resident Evil προφανώς ολοκληρωμένο παιχνίδι είναι, αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι ο χειρισμός με τα move κάπου έχανε κι ήταν καλύτερα με το dualshock).
    Mακάρι το συγκεκριμένο χειριστήριο-όπλο να βρει εφαρμογή και σε άλλα παιχνίδια που θα βγουν, γιατί όπως φαίνεται έχει γίνει καλή και μελετημένη δουλειά. Πάντως χαίρομαι να βλέπω να πετυχαίνουν πράγματα στο VR, γιατί ο σκοπός είναι η καλύτερη εμπειρία στο gaming, κάτι που θέλουμε όλοι........

  13. #50
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Και δύο ελληνικά video reviews μέχρι στιγμής το αποθέωνουν κι αυτο δεν είναι τυχαίο, δηλαδή συμφωνούν με αυτά που λέτε και οι ίδιοι, όσοι το παίξατε. Πιθανόν το Farpoint να αποδειχθεί τρομερά σημαντικός τίτλος, όχι επειδή είναι η παιχνιδάρα (προφανώς είναι ένα απλώς καλό σουτεράκι), αλλά επειδή είναι ίσως το πρώτο κανονικό παιχνίδι στο VR, με ελεύθερη κίνηση στο χώρο και πολύ καλή στόχευση, κάλυψη και άνετο χειρισμό χωρίς το dualshock (εκτός αν έχουν βγει και άλλα τέτοια παιχνίδια και έχω χάσει επεισόδια. Επίσης, και το Resident Evil προφανώς ολοκληρωμένο παιχνίδι είναι, αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι ο χειρισμός με τα move κάπου έχανε κι ήταν καλύτερα με το dualshock).
    Mακάρι το συγκεκριμένο χειριστήριο-όπλο να βρει εφαρμογή και σε άλλα παιχνίδια που θα βγουν, γιατί όπως φαίνεται έχει γίνει καλή και μελετημένη δουλειά. Πάντως χαίρομαι να βλέπω να πετυχαίνουν πράγματα στο VR, γιατί ο σκοπός είναι η καλύτερη εμπειρία στο gaming, κάτι που θέλουμε όλοι........
    Έπαιζε το Resi7 με move?

  14. #51
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παιδιά αν υπαρχει κανεις που παιζει αργα το βραδυ ας με κανει add για διπλο. Θα ηθελα παρα πολυ να δοκιμάσω κι εγω.
    Οντως το resi δεν υποστηρίζει move

  15. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Error Flynn (17-05-2017)

  16. #52
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Πρώτες εντυπώσεις κι από μένα πάρα πολύ θετικές. Το Aim Controller πολύ ακριβές και γενικά πολύ πορωτικό το σκηνικό, θες να πυροβολάς συνέχεια. Τα γραφικά είναι όμορφα, χωρίς να είναι βέβαια κάτι το εξαιρετικό(μέχρι τώρα, σε ps4 pro). Δλδ πχ, το batman θεωρώ οτι ήταν λίγο πιο "καθαρό" γενικά. Το παιχνίδι σε ταξιδεύει πραγματικά, δε θυμάμαι σε κάποιο από όσο έχω παίξει μέχρι τώρα να έχεις τόσο μεγάλο οπτικό πεδίο, γιατί πχ ακόμα και στο resident ήσουν κυρίως σε ένα σπίτι και δεν έβλεπες πολύ μακριά κτλ. Είναι πιστεύω αυτό που περιμένει να δει κανείς σε παιχνίδι vr. Τώρα το παιχνίδι σαν παιχνίδι, θα δείξει, είμαι αρχή ακόμα, αλλά είμαι πολύ ενθουσιασμένος και χαίρομαι! Επιτέλους!
    Επίσης, δε ζαλίστηκα καθόλου, δεν ξέρω αν είναι θέμα συνήθειας, και έπαιζα σε "smooth" rotation με τέρμα ταχύτητα. Βολεύει μια χαρά πάντως το οπλάκι για να κινείσαι.
    Last edited by gonzalez; 17-05-2017 at 17:43.

  17. #53

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Έπαιζε το Resi7 με move?
    Έκανα λάθος εγώ, μπερδεύοντάς το προφανώς με review άλλου παιχνιδιού ή θυμούμενος λάθος τα πράγματα. Μόλις το googl-αρα και το Resi7 υποστηρίζει μόνο το dualshock, καλά έκανες και με διόρθωσες

  18. #54
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Και εγω βασικα μολις το έκλεισα. Επαιξα περιπου 2 ωρες διοτι δουλευω νωρις το πρωί και ήδη έπιασα 12.
    Στα του παιχνιδιού.. Σε Προ (αν και δεν ξερω αν εχει διαφορές) παιδια οσοι έχετε το vr σεβαστείτε τον εαυτο σας και χωρις ενοχές παρτε το παιχνιδι με το οπλο μαζι πακετο. (Οκ εφόσον υπαρχει η οικονομική δυνατότητα.) Μπορει να παίζεις κ με το duashock αλλα καμια σχεση οταν εχεις το οπλο... Αλλαζει ολη η εμπειρία.
    Οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω.. Απίστευτη ατμοσφαιρα.Δεν ειδα καπου co op.Ειμαι πολυ περίεργος ομως αν εχει να το δοκιμάσω. Θα ειναι απίστευτο..
    Last edited by obione; 18-05-2017 at 07:02.

  19. #55
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ερώτηση... το έχετε ξεκινήσει σε όρθια στάση ή καθιστή;

  20. #56
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    ^^^και εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω. Η κίνηση του σώματος έχει κάποιο νόημα?

  21. #57
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Εγώ όρθιος παίζω.Το βρήκα πιο άνετο έτσι γιατί στρίβω με το σώμα προς την κατεύθυνση που θέλω να πάω και προχωράω με τον αναλογικό.Δεν με ζαλίζει καθόλου με αυτόν τον τρόπο.Λίγω στο smooth που το έβαλα στις ρυθμίσεις και έπρεπε να στρίβω με τον αναλογικό μοχλό με ζάλισε.

  22. #58
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    ΟΚ ευχαριστώ. Το ρωτάω γιατί λίγο που έβαλα να δω το παιχνίδι εχτές (ίσα ίσα που έκανα το καλιμπράρισμα και είδα λίγο την αρχή) δυσκολεύτηκε στο να με βρίσκει σωστά. Δηλαδή κανονικά θέλει την κάμερα σε ένα ύψος αρκετά ψηλό (πάνω από την τηλεόραση) και για μένα αυτό είναι λίγο δύσκολο να το κάνω για να μη πω αδύνατον να γίνει. Πρέπει να βρω άλλο τρόπο ώστε να βάλω την κάμερα ψηλότερα.

  23. #59
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Ναι θέλει λίγο ψηλα να είναι η καμερα στο συγκεκριμένο.Γυρω στο ύψος το ματιου λενε ότι είναι ιδανικά.

  24. #60
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Λολ, στο ύψος του ματιού; Στο 1.93-1.95; Καλά κρασιά. Να στερεώσετε με μια κλωστή από το ταβάνι την κάμερα...

  25. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (18-05-2017)

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •