Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 141 to 160 of 391

Thread: Marvel's Spider-Man

  1. #141
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^Και γω Παύλο. Ελπίζω να φροντίσουν να έχουν ετοιμο το photo mode την πρώτη μέρα κ να μην το προσθέσουν μετά από ένα μήνα όπως στο God Of War.


  2. #142
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα!

    Η αλήθεια είναι ότι στα κομικ σπάνια βλέπεις τον Σπάϊντυ να κάνει σκαρφαλώνει σε κτήρια και όταν το κάνει είναι κανονικό αραχνο-έρπειν όχι περπάτημα.

    Για σκεφτείτε όμως, αν ήταν έτσι στο παιχνίδι; Η ροή θα έπεφτε κατακόρυφα λες και κόλλησες σε αμμοπαγίδα.
    Συνεπώς ήταν μονόδρομος να τον κάνουν να τρέχει με τα ίδια dynamics που τρέχει στον δρόμο σε μια οριζόντια ευθεία. Ναι, στο μάτι φαίνεται τελείως awkward, αλλά δε ήταν "αναγκαστική" αλλαγή.

    Αυτό που θέλω οπωσδήποτε είναι να έχει διαθέσιμη την στολή των late 70s, αυτή δηλαδή που γνώρισα τον Σπάϊντερ-μαν.
    Διότι όλες αυτές που έχω δει για το παιχνίδι μου φαίνονται πολύ future-suits, πολύ "διαφορετικές" στα μάτια μου.

  3. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (16-06-2018)

  4. #143
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Καλημέρα!

    Η αλήθεια είναι ότι στα κομικ σπάνια βλέπεις τον Σπάϊντυ να κάνει σκαρφαλώνει σε κτήρια και όταν το κάνει είναι κανονικό αραχνο-έρπειν όχι περπάτημα.

    Για σκεφτείτε όμως, αν ήταν έτσι στο παιχνίδι; Η ροή θα έπεφτε κατακόρυφα λες και κόλλησες σε αμμοπαγίδα.
    Συνεπώς ήταν μονόδρομος να τον κάνουν να τρέχει με τα ίδια dynamics που τρέχει στον δρόμο σε μια οριζόντια ευθεία. Ναι, στο μάτι φαίνεται τελείως awkward, αλλά δε ήταν "αναγκαστική" αλλαγή.

    Αυτό που θέλω οπωσδήποτε είναι να έχει διαθέσιμη την στολή των late 70s, αυτή δηλαδή που γνώρισα τον Σπάϊντερ-μαν.
    Διότι όλες αυτές που έχω δει για το παιχνίδι μου φαίνονται πολύ future-suits, πολύ "διαφορετικές" στα μάτια μου.
    Αν δεν κανω λάθος σε ένα βίντεο λέγανε ότι έχουν απειρες στολές. Μερικές τους τις έφερναν οι designers χωρίς καν να τις ζητήσουν. :Ρ
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #144
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως το παιχνίδι φαίνεται πολύ διασκεδαστικό!
    Από την πρώτη παρουσίαση μου άρεσε, αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν θα το έπαιρνα Day One.
    Πλέον έχοντας πετύχει και κάποια gameplay videos έχω πειστεί και λογικά πάει για day one αγορά.
    Spoiler!

  6. #145
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Αν δεν κανω λάθος σε ένα βίντεο λέγανε ότι έχουν απειρες στολές. Μερικές τους τις έφερναν οι designers χωρίς καν να τις ζητήσουν. :Ρ
    Ναι, το έχω διαβάσει.

    Ελπίζω όπως είπα, να συμπεριέχεται η εν λόγω στολή που ανέφερα, διότι όλες αυτές που έχω δει δεν μου κάνουν ιδιαίτερο "κλικ".

  7. #146
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  8. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (18-06-2018)

  9. #147
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Στα ελληνικα και το Spiderman!

    Σύμφωνα με συνέντευξη της Liliana Laporte, γενική διευθύντρια του PlayStation στην Μεσόγειο και στην Ιβηρική, στο Enternity.gr στα πλαίσια της Ε3 2018, μετά την επιτυχία του God of War στην χώρα μας, σκοπεύουν να κυκλοφορήσουν ολοένα και περισσότερους τίτλους με ελληνικά. Ένας από αυτούς είναι το πολυαναμενόμενο Spider-Man το οποίο θα περιέχει ελληνικούς υπότιτλους, ενώ οι επερχόμενοι PlayLink τίτλοι αναμένεται να έρθουν πλήρως εξελληνισμένοι. Τέλος αναφέρει ότι εργάζονται με την ομάδα στο ελληνικό γραφείο ώστε να δουν ποια από τα παιχνίδια που αντικρίσαμε στην Ε3 2018 μπορούν να αποκτήσουν τουλάχιστον ελληνικούς υπότιτλους, αν και στην Sony ευελπιστούν στο απόλυτο. Δηλαδή να έρθουν όλοι στα ελληνικά.
    Χαιρομαι που μας υπολογιζει η Sony, ευχομαι να ακολουθησουν και αλλοι..

  10. The Following 7 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    AlexandrosQV (21-07-2018),Gazof (20-06-2018),geogoku (07-08-2018),Kane (19-06-2018),Leon_DiZ (18-06-2018),PDS (18-06-2018),Snk (18-06-2018)

  11. #148
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #149
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Η πόζα είναι ίδια με μια πόζα από το The Amazing Spider-Man (την ταινία). Λέτε να δούμε Lizard (λόγω πιθανής έμπνευσης από την ταινία το λέω);

  13. #150
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όλες οι πόζες είναι από το κόμικ.
    Ακολούθως όλες οι ταινίες έχουν πάρεις τις πόζες από αυτό.

    Ε, λογικό οι πόζες του παιχνιδιού να βασίζονται στο κόμικ.

    Το οποίο κόμικ πλέον, ξαναέφτασε στο Τεύχος #1 την προηγούμενη εβδομάδα.......με την επανεμφάνιση του Lizard στην τελευταία σελίδα (δεν λέω πως και τι για λόγους σπόιλερ)

  14. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    AlexandrosQV (21-07-2018)

  15. #151
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    BillyFlo81 (20-07-2018),chronohill (20-07-2018),DJTaurus (20-07-2018),Kane (20-07-2018)

  17. #152
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Πολυ καλό το story trailer, εχω ενθουσιαστεί με το παιχνίδι, ως φαν του ήρωα το περιμενω πως κ πως γιατι είμαι πεπεισμένος ότι θα καταφέρει να μου σβήσει την απογοήτευση που μου αφησε η τελευταια ταινια. Όλα δείχνουν ότι επιτελους θα απολαύσουμε ένα superhero game της προκοπής και από marvel μεριά.

    Όμορφη κ η limited του ps4pro:


  18. #153
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  19. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    DJTaurus (28-07-2018)

  20. #154
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αρχίζει δειλά-δειλά η Special Edition να κάνει την εμφάνιση της για pre order και στις Ελληνικές αλυσίδες.

    https://www.public.gr/product/marvel...prod9241275pp/

    https://www.sevenspot.gr/ps4-games/m...ps4-87137.html

    O Κωτσόβολος έχει και τις 2 εκδόσεις (special & collectors) αλλά μόνο για αποστολή στο σπίτι.

    https://www.kotsovolos.gr/site/gamin...pecial-edition

    https://www.kotsovolos.gr/site/gamin...or%60s-edition
    Spoiler!

  21. #155
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πότε εξαντλήθηκε κιόλας η Collectors...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #156

    Default

    Απο τις πρωτες μερες που εγινε διαθεσιμη στις μεγαλες αλυσιδες πριν κατι μερες.

    Κλασσικα θα ανεβασανε λιγα κομματια και θα μπηκαν οι γνωστοι sculpers να τις αγορασουν για να τις πουλησουν ακριβοτερα πιο μετα.

    Την εχει δει ο κοσμος πλεον φαση του τυπου''βγαζω μεροκαματο απο τις collectors''.....

  23. #157
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν την έχει φέρει το Public και μου κάνει μεγάλη εντύπωση πάντως.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. #158
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Την ειχε φερει αλλα εξαντληθηκε
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  25. #159
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Η Collector's ανέβηκε προσωρινά σε αρκετά καταστήματα, αλλά έχει γίνει ένας μικρός χαμός γιατί τα διαθέσιμα κομμάτια θα'ναι λίγα. Γενικώς και στην Ευρώπη δεν θα κυκλοφορήσουν αρκετά τεμάχια από ότι δείχνει στα περισσότερα e-shops και έχουν βάλει τον κόσμο σε μια διαδικασία ανταγωνισμού και κυνηγιού για το ποιος θα εξασφαλίσει το παιχνίδι. Οι scalpers θα κάνουν τρελή μπίζνα.

    Εντωμεταξύ, κλασικά τα ελληνικά καταστήματα δέχονται τα pre-orders αβέρτα και στο τέλος θα κλάψει κοσμάκης που θα μείνει με τη χαρά στο χέρι για να το θέσω κομψά.
    Δείτε απλά τι έχει γίνει με την κουβέντα στο thread εδώ: https://www.skroutz.gr/s/14579419/Ma...PS4/discussion

  26. #160

    Default

    Καλοκαιριατικα με τις πυρκαγιες δεν νομιζω να ετρεξαν ολοι να ριξουν 165ευρω για την συλλεκτικη του Spiderman.

    Προφανως και εχουν τα παιδια δικιο οτι τα αρχικα κομματια διαθεσιμοτητας ηταν λιγα.

    Οσο για την κουβεντα στο σκρουτζ,ναιμαζευτηκαν ολοι οι μαυραγοριτες(λογαριασμο μονο για να σχολιασουν για την συλλεκτικη του spider man )να κανουν παραπονα διαθεσιμοτητας.
    Last edited by Fulgore; 02-08-2018 at 01:22.

Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •