Page 7 of 20 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 121 to 140 of 391

Thread: Marvel's Spider-Man

  1. #121
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #122
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Eνταξει το ειδα αποσπασματικα λογω σποιλερς αλλα WOW!!!!!Δεν ειμαι φαν του spidy αλλα δειχνει εκπληκτικο
    Spoiler!

  3. #123
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ειδα και γω αποσπασματικα το trailer και πηρα μεγαλη χαρα που ειδα περισσοτερους vilains
    Spoiler!

    Ηθελα περισσοτερους εχθρους σε αυτο το παιχνιδι καθως δεν με καλυπταν μονο ο Mr Negative που βλεπαμε συνεχεια, ακομα ουτε και ο Kingpin, o Shocker και ο Osborn που εμφανιστηκαν στις προηγουμενες παρουσιασεις του παιχνιδιου.

    Day one απο μενα, πραγματικα ολα δειχνουν οτι η Insomniac θα μας δωσει ενα παιχνιδι του Spidey της προκοπης, οπως εκανε η Rocksteady με τον Batman (αληθεια, που χαθηκαν αυτοι....?)
    Μακαρι να παει καλα και να ακολουθησει και sequel.

    Ακολουθουν εντυπωσεις απο Polygon που δοκιμασανε το παιχνιδι (υπαρχει και video στη σελιδα απο το demo).

    Edit: Ακολουθεί κ το demo που έδειξε πριν λίγη ώρα η insomniac:

  4. The Following 3 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    hakoo (13-06-2018),Kane (14-06-2018),Leon_DiZ (13-06-2018)

  5. #124
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Νομίζω ότι αυτό το βίντεο μου άρεσε πιο πολύ απ' όλα τα άλλα που έχουμε δει. Στη μάχη μόνο που δεν φώναζα "πάτα το L1+R1"

    Δείχνει να είναι από τα παιχνίδια που θα έχουν πολύ ευχάριστο gameplay.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #125
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    οπως εκανε η Rocksteady με τον Batman (αληθεια, που χαθηκαν αυτοι....?)


    Υπάρχει εντονότατη φημολογία 2016-17-18 (αρκετό καιρό δηλαδή) ότι ετοιμάζουν open-world Superman τίτλο.

  7. #126
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Οντως, το γνωριζω, ομως εφοσον μετα απο τοσο καιρο δεν εχει διαρρευσει τιποτα απο το studio, αλλα ουτε επιβεβαιωνεται η παραπανω φημη, με κανουν να αναρωτιεμαι τι μπορει να ετοιμαζουν τοσο καιρο.. Μενει να δουμε αν οντως θα συνεχισουν την πορεια τους με καποιον αλλον ηρωα ή θα καταπιαστουν κατι διαφορετικο. Η αληθεια ειναι οτι δεν με τρελαινει η ιδεα του superman σε videogame, ομως αν οντως γινει κατι τετοιο τελικα και ειναι και απο την Rocksteady, τοτε το θεμα αλλαζει.

    Να ναι καλα η Insomniac που φαινεται προς το παρον πως θα μας δωσει και εκεινη ενα σοβαρο comic hero game για να ασχοληθουμε φετος στο PS4 μηπως και ξεχαστει καπως και η φετινη απουσια τους απο την Ε3.

  8. #127
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Για να ανακοινώσουν κάτι, οτιδήποτε, πρέπει πρώτα να το "επιτρέψει" η DC.

    Και επειδή η DC τα έχει κάνει μπάχαλο με τις Σούπερμαν ταινίες και έχει στα σκαριά νέες ταινίες (μπούρδες ή όχι ακόμα δε γνωρίζουμε), εμφανώς έχει βάλει "μπλοκέ" στον dev να μην ξεστομίσει τίποτα.
    Ίσως μάλιστα να υπάρχουν αντιθέσεις/ενστάσεις μεταξύ dev και DC για την απεικόνιση/χειρισμό/plot του παιχνιδιού, καθώς ως γνωστό η DC έχει χάσει τη μπάλα εντελώς, δεν ξέρει τι της γίνεται πια. Και όλα αυτά να επηρεάζουν το development. Ενδεχομένως να βρεθεί στην χείριστη θέση ο dev να ακυρώσει όλο το project μετά από χρόνια δουλειάς και χρημάτων, γιατί η DC μαλακίστηκε όσο δεν πάει.

    Και αυτά τα επικριτικά σχόλια τα λέω, παρόλο που είμαι οπαδός φανατικός του Superman από το 1978 μέχρι σήμερα.

  9. #128
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  10. #129
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Είχα τις αμφιβολίες μου για το αν θα το πάρω Day One ή όχι, μετά το τελευταίο demo πείστηκα 100% που πρόκειται για ένα πολύ καλό και διασκεδαστικό Spider-Man game.
    Spoiler!

  11. #130
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    22 λεπτα free roaming gameplay



    Aν κατι εχουν πραγματικα καταφερει, ειναι το sense of scale της πολης. Πραγματικα απο τα λιγα παιχνιδια (ισως το μονο? πριν το cyberpunk) που πετυχαινει απολυτα να σε κανει να νιωθεις οτι εισαι στη Νεα Υορκη. Kαι επειδη την εχω επισκευθει, ξερω τι λεω! Ειναι το παιχνιδι που με κανει να πιστευω οτι το Cyberpunk ειναι achievable.

    Μπραβο τους.




  12. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (15-06-2018),DJTaurus (15-06-2018),enstikto (15-06-2018),Viper (15-06-2018)

  13. #131
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Φοβερο φαινεται! Αυτο που λες Δημητρη, εμενα πανοραμικά μου φανηκε μικρη η πολη.

    Και επισης με χαλαει καπως το running animation, ιδιως στο σκαρφαλωμα των πολυκατοικιών. Είναι αρκετα γρήγορο, καθολου ρεαλιστικο..

  14. #132
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Φοβερο φαινεται! Αυτο που λες Δημητρη, εμενα πανοραμικά μου φανηκε μικρη η πολη.

    Και επισης με χαλαει καπως το running animation, ιδιως στο σκαρφαλωμα των πολυκατοικιών. Είναι αρκετα γρήγορο, καθολου ρεαλιστικο..
    Η πολη προφανως και ειναι πιο μικρη σε μεγεθος (λογικο ειναι) αλλα μην φανταστεις οτι το Manhattan ειναι κανα χαωδες απο πλευρας εκτασης νησι. Η αισθηση του μεγεθους των κτιριων σε αναλογια με τους ανθρωπους, το ολο vibe και η αρχιτεκτονικη ειναι εκπληκτικη. Ο μονος τροπος να καταλαβεις οτι η πολη εχει μικροτερο μεγεθος απο την αληθινη ειναι να ανεβεις σε ενα παρα πολυ ψηλο κτιριο. Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις πραγματικα δεν το καταλαβαινεις.

    Το τρεξιμο ειναι οντως περιεργο και καθολου ρεαλιστικο, αλλα το καταλαβαινω αυτο να υπαρχει στο παιχνιδι για να μπορεις να ευχαριστιεσαι τη μετακινηση και να ειναι γρηγορη απο point A σε point B. Αλλιως θα ηταν αρκετα κουραστικο η αληθεια ειναι.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (15-06-2018)

  16. #133
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Συγκρινω την περιπτωση του πυργου που ειδαμε να σκαρφαλωνει ο Spidey με αυτη του Space Needle στο Infamous, οπου με λιγο κοπο μπορουσες να εχεις στο πιατο ολοκληρη την θεα του Seattle για ανταμοιβη. Την ιδια δυσκολια θυμαμαι ότι ειχε και το σκαρφαλωμα σε καποιους ουρανοξύστες στο Infamous, ενώ στο παραπανω βιντεο φαινεται οτι μεσα σε ελλαχιστο χρονο μπορεις φτανεις στην κορυφη κάθε πυργου (η περιπτωση αυτή μου θυμιζει αρκετα το Spiderman 3 της Activition).

    Είναι το μονο πραγμα που μου χτυπαει ασχημα από οσα εχω δει μεχρι στιγμης, ελπιζω να μειωσουν στην τελικη εκδοση του την ταχυτητα τουλαχιστον για το σκαρφαλωμα/ανεβασμα των πυργων.

  17. #134

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Συγκρινω την περιπτωση του πυργου που ειδαμε να σκαρφαλωνει ο Spidey με αυτη του Space Needle στο Infamous, οπου με λιγο κοπο μπορουσες να εχεις στο πιατο ολοκληρη την θεα του Seattle για ανταμοιβη. Την ιδια δυσκολια θυμαμαι ότι ειχε και το σκαρφαλωμα σε καποιους ουρανοξύστες στο Infamous, ενώ στο παραπανω βιντεο φαινεται οτι μεσα σε ελλαχιστο χρονο μπορεις φτανεις στην κορυφη κάθε πυργου (η περιπτωση αυτή μου θυμιζει αρκετα το Spiderman 3 της Activition).

    Είναι το μονο πραγμα που μου χτυπαει ασχημα από οσα εχω δει μεχρι στιγμης, ελπιζω να μειωσουν στην τελικη εκδοση του την ταχυτητα τουλαχιστον για το σκαρφαλωμα/ανεβασμα των πυργων.
    Συμφωνώ μαζί σου ως προς το πως φαίνεται στο μάτι η κίνηση όταν περπατάει τόσο γρήγορα στους ουρανοξύστες. Το θέμα είναι τι αίσθηση σου αφήνει η κίνηση όταν το χειρίζεσαι εσυ και απ ότι λένε τα previews έχει την πιο μεστη αίσθηση βάρους από κάθε άλλο spidey.

  18. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    PDS (15-06-2018)

  19. #135
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Και επισης με χαλαει καπως το running animation, ιδιως στο σκαρφαλωμα των πολυκατοικιών. Είναι αρκετα γρήγορο, καθολου ρεαλιστικο..
    Ισχυει, ειναι σαν να μη παταει καλα. Σαν να γλυστραει.

    Βεβαια φανταζομαι εχουν δοκιμασει και πιο ρεαλιστικες προσεγγισεις που πιθανον κουραζαν στις δοκιμες.

    Οπτικα θα μου αρεσε να εχει διακριτικο και πιο αργο τρεξιμο στα κτηρια (να μη μπορεις να ανεβεις ολο το κτηριο, αλλα να σου δινει φορα ενα κομματι του τοιχου).

    edit. με προλαβε ο DJTaurus.
    .

  20. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    DJTaurus (15-06-2018)

  21. #136

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ισχυει, ειναι σαν να μη παταει καλα. Σαν να γλυστραει.

    Βεβαια φανταζομαι εχουν δοκιμασει και πιο ρεαλιστικες προσεγγισεις που πιθανον κουραζαν στις δοκιμες.

    Οπτικα θα μου αρεσε να εχει διακριτικο και πιο αργο τρεξιμο στα κτηρια (να μη μπορεις να ανεβεις ολο το κτηριο, αλλα να σου δινει φορα ενα κομματι του τοιχου).

    edit. με προλαβε ο DJTaurus.
    Ο Καλιφας είπε ότι η αλληλεπίδραση με τα κτίρια του θυμισε sunset overdrive. Όποτε όλα μια χαρά....μπορεί να φαίνεται ψεύτικη και χωρίς βάρος αλλά όταν το χειρίζεσαι δεν το καταλαβαίνεις. Το έχω παίξει το Sunset είναι αρκετά ισορροπημένο για το είδος του παιχνιδιού.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    BillyFlo81 (15-06-2018),PDS (15-06-2018)

  23. #137

    Default

    Σχεδον 2.5μηνες μεινανε για να το παιξουμε.Ουτως ή αλλως κατι αλλο απο πλευρας exclusive για το 2018 δεν κυκλοφορει αρα θα τραβηξει παραπανω τα βλεματα του κοσμου οσο πλησιαζουμε στην κυκλοφορια του.

  24. #138
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ακόμα δεν έχω δει στα ελληνικά καταστήματα να παίζει για pre order steelbook edition που με ενδιαφέρει (ούτε την συλλεκτική έχω πετύχει πουθενά)
    Κανονικά δεν θα έπρεπε και εκεί να είχαν ανοίξει τα pre orders;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  25. #139

    Default

    Οχι γιατι και στα αλλα γνωστα exclusive(με ελαχιστες εξαιρεσεις)τελευταια στιγμη ανεβαιναν οι limited και collectors edition για προπαραγγελια.

    Επισης δεν βοηθαει το γεγονος οτι μπαινουμε και στο καλοκαιρι.

  26. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mihalis13 (16-06-2018)

  27. #140
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εγώ, πάντως, ορέγομαι απο τωρα το photo mode του παιχνιδιού....!!!!!

Page 7 of 20 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •