Page 20 of 20 FirstFirst ... 101617181920
Results 381 to 391 of 391

Thread: Marvel's Spider-Man

  1. #381
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για να ξεκλειδώσει τα πάντα πρεπει να κανεις και challenges και μάλιστα αρκετα με 3 αστέρια οπότε αν δεν τα ψηνεις κανε λιγο κράτη!


  2. #382
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Για να ξεκλειδώσει τα πάντα πρεπει να κανεις και challenges και μάλιστα αρκετα με 3 αστέρια οπότε αν δεν τα ψηνεις κανε λιγο κράτη!
    Εγω την πατησα και αγοραζα αβερτα ξαι τωρα για τα suits για να παρω την πλατονα πρεπει να κανω τα challenges για 3 αστερια και δεν εχω χειροτερο


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to AriStos13 For This Useful Post:

    Nek_Food (24-01-2020)

  4. #383
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Εγω την πατησα και αγοραζα αβερτα ξαι τωρα για τα suits για να παρω την πλατονα πρεπει να κανω τα challenges για 3 αστερια και δεν εχω χειροτερο


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εύκολα είναι δεν είναι κ τόσο δύσκολο αν κ δεν νομίζω να χρειάζεται να τα κάνεις όλα, εγώ δεν θυμάμαι να έκανα 3 σε όλα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Nek_Food (24-01-2020)

  6. #384

    Default

    Το χειροτερο βασικα στην πλατινα ειναι οτι πρεπει δυστηχως να κανεις τα παντα στον χαρτη περαν απο Challenges.

    Κοινως να κανεις clear ολα τα District(με τα πιο βαρετα τα Crimes).

    Εδω για οποιον ενδιαφερεται και ο σχετικος οδηγος για πλατινα
    http://www.powerpyx.com/marvels-spid...guide-roadmap/

  7. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Nek_Food (24-01-2020)

  8. #385
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το χειροτερο βασικα στην πλατινα ειναι οτι πρεπει δυστηχως να κανεις τα παντα στον χαρτη περαν απο Challenges.

    Κοινως να κανεις clear ολα τα District(με τα πιο βαρετα τα Crimes).

    Εδω για οποιον ενδιαφερεται και ο σχετικος οδηγος για πλατινα
    http://www.powerpyx.com/marvels-spid...guide-roadmap/
    Ναι κ αυτό ήταν για μένα το μόνο βαρετο στο παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Nek_Food (24-01-2020)

  10. #386
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

    Θα προσπαθήσω να είμαι λίγο πιο προσεχτικός στις αγορές μου και τις αναβαθμίσεις αυτών, απλά νιώθω σαν fashion fictim μπροστά στις βιτρίνες - θέλω να τα αγοράσω όλα. Δεν είχα σκοπό να κάνω ξεκαθάρισμα του χάρτη, αλλά έτσι όπως πήγε το πρώτο διήμερο δεν το βλέπω να με αφήνει το OCD μου. Βοηθάει πολύ βέβαια το ότι αυτή την στιγμή έχω ελάχιστα να φαίνονται στον χάρτη και τα περισσότερα τα έχω ήδη "σκουπίσει" (landmarks/backpacks/towers/bases so far) μέχρι να φανούν τα καινούργια που υποθέτω υπάρχουν με την πρόοδο της ιστορίας, η οποία ομολογώ έχει μείνει λίγο πίσω γιατί απλά μου αρέσει να κόβω βόλτες ασκόπως στην πόλη (έχω γεμίσει με αραχνοϊστούς το σύμπαν).

  11. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    AriStos13 (14-01-2020)

  12. #387
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πάπαλα και το παιχνίδι αυτό.

    Εντάξει ό,τι και να πω θα είναι λίγο. Κόλλησα πολύ άσχημα αν και δεν είχα πολύ χρόνο να παίζω κάθε μέρα, όμως επέστρεφα και έκοβα τις βόλτες μου στην πόλη με το απίστευτο σύστημα που έχουν φτιάξει οι άνθρωποι ήταν απλά μία απόλαυση. Τελικά η ποικιλία των exclusives της Sony είναι ο κύριος λόγος που αξίζει να παίρνεις την κονσόλα της πρώτα και μετά όποιανδήποτε άλλη. Το συγκεκριμένο υπέροχο, πανέμορφο, εξαιρετικό gameplay, missions & story.

    Αν τα πάρω με την σειρά, από πλευράς γραφικών είναι όπως είπα πανέμορφο, σε τραβάει σαν το φως τα έντομα την νύχτα. Ο ήχος επίσης μου άρεσε πολύ, λίγο το κεντρικό μοτίβο της μουσικής που επαναλαμβάνεται στην αρχή μπορεί να σε κουράσει αλλά ελάχιστα (έπαιζα με ακουστικά) αλλά τα εφέ μου φάνηκαν καλοδουλεμένα και οι φωνές απόλυτα ταιριαστές στους χαρακτήρες. Το gameplay είναι που σε καθηλώνει πιστεύω ολοκληρωτικά σε δένει στο παιχνίδι και δεν σου επιτρέπει να φύγεις όπως ο ιστός της αράχνης το θύμα της. Είναι η απόλαυση του να γυρνάς ελεύθερα στην πόλη από κτίριο σε κτίριο χωρίς καμιά προσπάθεια από μέρους σου, τόσο φυσικά και αβασάνιστα. Επίσης οι μάχες και τα combos ακόμη και τα gadgetάκια που έχεις όλα τα ελέγχεις απόλυτα χωρίς σκέψη και προβληματισμό.

    Έχει μπόλικα καλούδια να ξεκλειδώσεις με ρυθμό και επίσης χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια από μέρους σου, έχει και κάποια collectibles αλλά όχι τόσο πολλά να σε πνίγουν ή να σε κουράζουν, αν και ίσως να έχει να κάνει με τον ρυθμό και το σύστημα που έπαιξα. Αυτά άλλα προσφέρουν επιπλέον πληροφορίες για την ιστορία (παρελθόν) με απλό και γρήγορο τρόπο, ενώ οι στολές είναι μαγεία να τις βλέπεις και να τις αλλάζεις (αν και προσωπικά πέρασα την περισσότερη ώρα μου με τρεις από αυτές). Τα gadgets στολών, εκτοξευόμενα πολύ χρήσιμα και ενδιαφέροντα τα περισσότερα αν και να πω την αλήθεια δεν έκανα βαριά χρήση τους, ως επί το πλήστον έπαιζα με τον βασικό ιστό που είχα από πολύ νωρίς αναβαθμίσει στο φουλ και μετά με τα combos μάχης (που ξεκλείδωνες με τα XP όσο ανέβαινες επίπεδο).

    Η ιστορία ήταν το καλύτερο από όλα, με μπόλικους χαρακτήρες φίλους και αντιπάλους να παρελαύνουν στην οθόνη με όμορφο ρυθμό και οι όποιες ανατροπές (αναμενόμενες σε μεγάλο βαθμό από μέρους μου) είχαν νόημα και ήταν ταιριαστές στην ώρα και στον τρόπο που υλοποιήθηκαν. Υπήρχαν και στιγμές που χειριζόσουν άλλους χαρακτήρες που έδιναν μία διαφορετική εικόνα και σε ξεκούραζαν λίγο από την συνεχή ενασχόληση σου με τον Spidy (λες και κουραστήκαμε καθόλου). Η πλατίνα για όσους ενδιαφέρονται εύκολη και γρήγορη θα έλεγα, χωρίς να σε κουράζει - σχεδόν προκύπτει μόνη της αν κρίνω από μένα που ουσιαστικά δεν ασχολούμαι πια με το άθλημα εκτός να μου το προκαλέσει το παιχνίδι που παίζω (δεν είναι αγγαρεία).

    Προφανώς και αναμένω την συνέχεια με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον. Η συνταγή είναι εξαιρετική και δύσκολα μπορείς να κάνεις λάθος με αυτή.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Dragonpaul (25-01-2020),mihalis13 (24-01-2020),Slay (25-01-2020),spartan (24-01-2020)

  14. #388
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. The Following 4 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    mihalis13 (26-03-2020),obione (10-11-2020),panos74gr (09-04-2020),Slay (28-03-2020)

  16. #389
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  17. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    hakoo (10-12-2020),psx3 (24-11-2020)

  18. #390
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Marvel's Spider-Man

    Ασχετο μιας και το ειδα προσφατα και μου εκανε τεραστια εντυπωση, το παιχνιδι εχει πουλησει πανω απο 20 εκ. κοπιες.

    Edit
    Το εχει ποσταρει και ο Βαγγελης.

    https://www.essentiallysports.com/ma...-esports-news/

    Τρελο νουμερο για exclusive, νομιζω οτι αυτο το νουμερο το καθιστα ευκολα και ανετα το πιο επιτυχημενο εμπορικα exclusive στην ιστορια του playstation. Δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλο single entry με τοσες πωλησεις οσο πισω και να παμε.
    Ψιλοπουλαει ο spidey η μου φαινεται;


  19. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    PDS (10-12-2020),psx3 (10-12-2020),spartan (10-12-2020)

  20. #391
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Το τελειωσα πριν μια εβδομαδα. Μπορω να πω οτι το ευχαριστηθηκα!!Πολυ fun to play παιχνιδι!

    Πανεμορφα-"κρυστάλλινα" γραφικα, διασκεδαστικο combat system και πολυ καλογραμμενοι διαλογοι με πολυ χιουμορ!! Ειδικα με τους μονολογους του ραδιοφωνικου παραγωγου ελιωσα!

    Επαιξα και τα 3 dlc που ειχαν ωραια ιστορια και νεους εχθρούς και mechanics! Εννοειται οτι πηρα και την πλατινα!

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  21. The Following 3 Users Say Thank You to volyros For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (08-02-2021),mihalis13 (08-02-2021),obione (08-02-2021)

Page 20 of 20 FirstFirst ... 101617181920

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •