Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 201 to 220 of 391

Thread: Marvel's Spider-Man

  1. #201
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εννοείται ότι τα έβγαλαν από το παιχνίδι για να τα πουλήσουν ως dlc.



    Είναι ανθρωπίνως αδύνατο να βγάλεις 3 dlc μέσα σε 3 μήνες, γιατί ο όγκος δουλειάς και quality testing δεν φτάνει.

    Άρα;

    Ήταν ήδη έτοιμα ή έστω ήταν σχεδόν έτοιμα (χρειάζονταν μερικές πινελιές).

    Συνεπώς; Ας τα βγάλουμε και ας τα πασάρουμε στους μαλάκες ως DLC. Και οι μαλάκες θα τα αγοράσουν.

    Πολύ ξύλο χρειάζεται η βιομηχανία εν γένει. Αηδία έχει καταντήσει η ιστορία με τα DLC, τα lootboxes πάσας μορφής, τα GaaS κλπκλπ.

    Γι' αυτό το λόγο, παρόλο που μου αρέσει ως χαρακτήρας ο σπάιντερμαν, θα αγοράσω τον τίτλο όταν η τιμή πέσει αρκετά. Στα DLC εννοείται θα ρίξω υπερ-άκυρο.

    Άει σιχτήρι πια.

  2. #202
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Spider-Man (Insomniac, 7 Σεπτεμβρίου 2018)

    Αργεί παρά πολύ να γίνει το install από το Blu-ray (40+ λεπτά) το update το κατέβασα αμέσως. Είναι φυσιολογικό αυτό;
    Μου έβγαλε και data is corrupted και πάλι από τον αρχή....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  3. #203
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ναι και μενα τοσο εκανε να τελειώσει το install αλλα εγινε κανονικα χωρις προβλήματα

  4. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    mihalis13 (06-09-2018)

  5. #204
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι, δεν είναι καθόλου φυσιολογικό.
    Σε καμία περίπτωση.

    Για κάνε ησυχία στο δωμάτιο και πλησίασε με το αυτί σου να ακούσεις το BD-Drive. Μήπως κάνει σα να σπινάρει επαναλαμβανόμενα; Τότε έχει πρόβλημα το BD-Drive και δεν μπορεί επιτυχώς να διαβάσει τα δεδομένα από το BD-ROM, οπότε προσπαθεί και ξαναπροσπαθεί. Το αποτέλεσμα είναι τεράστια ώρα εγκατάστασης + αρκετά data να μην έχουν μεταφερθεί σωστά στον σκληρό δίσκο = corrupted.

    Επίσης, τσέκαρε το BD-ROM μήπως σου έκατσε δισκάκι με κάποιο γδάρσιμο ή αστοχία υλικού. Αν και πιστεύω ότι ήδη θα το έχεις τσεκάρει (το δισκάκι). Αν όντως είναι το δισκάκι, το πας πίσω από εκεί που το αγόρασες.

    Αν όμως δεν παρουσιάζει κανένα σπινάρισμα το BD-Drive, τότε αυτό που απομένει είναι ότι ο σκληρός δίσκος του PS4 έχει αρχίσει τα bad blocks. Που είναι φυσιολογική φθορά και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι' αυτό. Το μοναδικό κάααααπως που μπορείς να κάνεις είναι να σβήσεις 1 παιχνίδι μεγάλο (πχ. άνω των 60GB) από το PS4 = θα μείνουν αρκετά healthy blocks ελεύθερα = όταν πας να ξανακάνεις εγκατάσταση του σπάιντερμαν θα μπει σε αυτά τα healthy blocks.

    Το να δοκιμάζεις ξανά και ξανά εγκατάσταση, μετά delete, και καπάκι εγκατάσταση μπας και κάποια φορά δεν βγάλει corrupted δεν είναι λύση, γιατί ξεσκίζεις και το BD-Drive και τον ήδη ταλαιπωρημένο σκληρό.
    Last edited by Lefteris_X; 06-09-2018 at 20:53.

  6. #205
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Λογικά παιδιά δεν έχει πρόβλημα. Απλά έτσι είναι το παιχνίδι. Και σε εμένα έκανε 50 λεπτά να κάνει install και έχει βέβαια αλλά 2 gb patch σε 1 ωρίτσα.
    Πάντως άνοιξε και παίζει κανονικά χωρίς πρόβλημα.

    Υπερβολικός ο χρόνος του install πάντως....

  7. The Following User Says Thank You to Peteoklis For This Useful Post:

    mihalis13 (06-09-2018)

  8. #206
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι στο καλό ρε παιδιά;

    Δεν είναι δα και το πρώτο παιχνίδι των 50GB.
    Είναι η πρώτη φορά που ακούω από διάφορα άτομα να λένε ότι απαιτούνται 40-50 λεπτά της ώρας για την εγκατάσταση.

    GoW, GTAV και άλλοι τίτλοι των 50GB και άνω δεν μου έκαναν τόση ώρα. Δεν ξέρω τελικά τι παίζει με το σπάιντερμαν.

  9. #207
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Spider-Man (Insomniac, 7 Σεπτεμβρίου 2018)

    Προχθές που έβαλα παιχνίδι για install μου το έκανε μέσα σε 3 λεπτά. Τώρα το Spider-Man μου πήρε 45...
    Δεν μου έχει ξανατύχει τόσο πολύ.
    Βλέπω είμαστε 3 που είχαμε το ίδιο πρόβλημα. Το έψαξα και λίγο στο google πέτυχα και ένα thread στο εξωτερικό που πάλι υπήρχε το ίδιο πρόβλημα. Άρα δεν πρέπει να είναι τυχαίο...
    Τέλος πάντων, τέλος καλο όλα καλά!
    Παίζω εδώ και 2 ωριτσες και το ευχαριστιέμαι φουλ!!!




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 06-09-2018 at 22:53.
    Spoiler!

  10. #208
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Κι εγώ που το εγκαθιστώ τωρα, κανει περίπου 45 λεπτά

  11. #209
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κάντε μου μια χάρη αν δεν βαριέστε: όταν ολοκληρωθεί το install, εντελώς όμως.......τσεκάρετε τον τελικό αριθμό GB και πείτε μου το νούμερο.

  12. #210
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Κάντε μου μια χάρη αν δεν βαριέστε: όταν ολοκληρωθεί το install, εντελώς όμως.......τσεκάρετε τον τελικό αριθμό GB και πείτε μου το νούμερο.
    Το Spider-Man είναι 50.12gb
    Και το PS4 311.7/408.5


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Lefteris_X (06-09-2018)

  14. #211
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χίλια ευχαριστώ ρε συ Μιχαλιό!

  15. #212
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, το photo mode δεν ειναι διαθέσιμο ακόμα;;; Νόμιζα θα ήταν απο την πρώτη μερα.

  16. #213
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Παιδιά, το photo mode δεν ειναι διαθέσιμο ακόμα;;; Νόμιζα θα ήταν απο την πρώτη μερα.
    Κατέβασες το patch;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #214
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ναι, κανονικά. Μάλιστα βγήκα επίτηδες απο το παιχνιδι και ξαναμπήκα για σιγουριά και τίποτα. Που υποτίθεται οτι βρίσκεται;

    EDIT: Εμφανίστηκε!!!!!!!

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_2052.JPG 
Views:	108 
Size:	555.4 KB 
ID:	11092
    Last edited by Dragonpaul; 07-09-2018 at 01:33.

  18. #215
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μεχρι στιγμής, έχοντας παιξει μονο το πρώτο κεφάλαιο, εχω να πω οτι το παιχνίδι ΕΙΝΑΙ SPIDER-MAN!
    Περισσότερες εντυπώσεις οταν το προχωρήσω.

  19. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    mihalis13 (07-09-2018)

  20. #216
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Παύλο. Ένας φαν του Spider-Man δεν γίνεται να χάσει το συγκεκριμένο παιχνίδι.
    Από story ακόμα δεν έχω άποψη μιας και έχω παίξει μόνο 2-2,5 ώρες. Αλλά από πλευράς gameplay και αίσθησης πραγματικά είναι ένα παιχνίδι 100% Spider-Man!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  21. #217
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καθολου φαν του χαρακτηρα εδω, το πηρα μονο και μονο γιατι ειναι πρωτοκλασσατο exclusive και ΑΑΑ παραγωγη.

    Επαιξα λιγακι εχθες και μπορω να πω οτι επι της ουσιας το παιχνιδι χρησιμοποιει την φιλοσοφια της Rocksteady εμπλουτισμενη με νεα στοιχεια και ενα πραγματικα εντυπωσιακο οπτικο αποτελεσμα. Η αισθηση του μεγεθους της πολης ειναι προτοφανης, ειναι η πρωτη φορα που η Νεα Υορκη σε παιχνιδι, θυμιζει πραγματικα την Νεα Υορκη. Και μπορω να πω (εχοντας παει 2 φορες στην πραγματικη πολη) οτι η λεπτομερεια και η πιστοτητα ειναι πραγματικα αξιομνημονευτη. Επιασα τον εαυτο να βλεπω μικρες -οχι τοσο γνωστες- τουριστικες τοποθεσιες που ειχα επισκευθει.

    Το animation επισης ειναι εκπληκτικο και μου κανει εντυπωση ποσο αρμονικα δενει το ενα animation μετα το αλλο. Αποφευγονται τα φαινομενα του Batman οταν πεφτει ξυλο, που ο χαρακτηρας τηλεμεταφεροταν 10 μετρα μακρια οταν εκανες ενα timed block ή οταν ηθελες να κανεις ενα knockdown. Πολυ πολυ εντυπωσιακο. Και η δουλεια στην καμερα ειναι τρομερη, πολυ κινηματογραφικη ακομα και οταν απλα κινεισαι απο το ενα σημειο με ιστο στο αλλο. Αλλαζει το field of view αναλογα την κινηση και προσδιδει μια κινηματογραφικοτητα και παραλληλα σου προκαλει ιλιγγο.

    Εντυπωση μου εκανε η ποιοτητα του 4Κ στο παιχνιδι αυτο στο Pro. Ναι μεν τα God of War και Horizon ηταν πεντακαθαρα και τα καλυτερα "4Κ" που ειχα δει στο συστημα, ομως το Spiderman μου δειχνει ακομα καλυτερο με την τεχνικη της Insomniac. Το draw distance ειναι τρομερο και αποφευγονται τα φαινομενα που εχουμε σε αλλα παιχνιδια του ειδους οπου τα μακρινα κτιρια ειναι μια θολη μουντζουρα και πρεπει να πλησιασεις για να αλλαξει το level of detail. Πηγα κοντα στην TV μου απο περιεργεια για να το τσεκαρω αυτο και ειλικρινα ακομα και απο τοσο κοντινη αποσταση σε 55 ιντσων οθονη μου φανηκαν ολα αψεγαδιαστα. Νομιζω οτι η τεχνικη της Insomniac ειναι η καλυτερη μεχρι στιγμης. Καταπληκτικο streaming tech.

    Τωρα στα υπολοιπα δεν εχω ακομα αποψη αλλα το παιχνιδι ειναι ευχαριστο στο τροπο χειρισμου, δειχνει τρομερο απο τεχνικης αποψης και περιμενω να δω κατα ποσο τα υπολοιπα θα δεσουν το γλυκο.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (07-09-2018),DJTaurus (07-09-2018),Godweeder (08-09-2018),tsakali GR (07-09-2018)

  23. #218
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Νομίζω πως ειναι σημαντικό να λέει κάποιος ο οποιος εχει επισκεφθεί την πραγματική πόλη οτι ομοιάζει αρκετά με αυτη του παιχνιδιού. Προσωπικά μου εχει κανει τρομερή εντύπωση η λεπτομέρεια στους δρόμους, στα κτίρια, στα καταστηματα κλπ.

  24. #219
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Toπογραφικα ειναι πραγματικα αξιομνημονευτη η δουλεια. Ειναι ολα εκει που πρεπει να ειναι απλα ειναι σε μικροτερες δοσεις. Πχ το Central park ειναι αρκετα πιο μικρο απο το πραγματικο. Τετοια φιλοσοφια κυριαρχει γενικα αλλα ειναι τοσο καλοφτιαγμενο που δεν ενοχλει. Ολες οι συνοικιες ειναι εκει που πρεπει να ειναι τα κτιρια επισης, γενικα φανταστικη απεικονηση της πολης. Με εντυπωσιαζει η λεπτομερεια στο εδαφος. Πραγματικα δεν χανει καθολου.

    Αλλα....

    Ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ που το παιχνιδι δεν εχει επιλογες για custom HUD... αυτο το minimap ειναι αθλιο... και εντελως αχρειαστο μιας και με το R3 βλεπεις οτι χρειαζεσαι... δωσε μια επιλογη ρε Insomniac... ημαρτον 2018 εχουμε.

  25. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (07-09-2018)

  26. #220

    Default

    Άλλο ένα στοιχείο που δείχνει ότι αυτό το studio είναι συνυφασμένο με το να δημιουργεί pure fan τίτλους ακόμα κάνοντας κάτι που φαντάζει απλό και είναι επαναλαμβανόμενο.
    https://www.eurogamer.net/articles/2...ed-with-genius

Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •