Page 40 of 45 FirstFirst ... 30363738394041424344 ... LastLast
Results 781 to 800 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #781
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και εγω για PS5 το παω. Ευχομαι να υπαρχει upgrade.
    .

  2. #782
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Και εγω θέλω ενα ps5 upgrade για να το παίξω άλλη μια απο την αρχή.

    Μοναδική εμπειρία.


  3. #783
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ρε 'σεις δώστε καμιά ιδέα/βοήθεια εδώ.

    Το ξεκίνησα χθές και εγώ, κόλλησα απίστευτα σε αυτό το διαμάντι του Kodjima, όμως ο βασικός μου προβληματισμός είναι οτι αισθάνομαι πως το προχωράω πολύ γρήγορα(; )

    Έχω φτάσει στο 3ο Chapter μετά απο 6-7 ώρες περίπου στο 3ο καταφήγιο

    Spoiler!


    Δωσ'τε κάποιο Tip για την αρχή τουλάχιστον, γιατί αισθάνομαι χαμένος στο κόσμο του.

  4. #784
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Ρε 'σεις δώστε καμιά ιδέα/βοήθεια εδώ.

    Το ξεκίνησα χθές και εγώ, κόλλησα απίστευτα σε αυτό το διαμάντι του Kodjima, όμως ο βασικός μου προβληματισμός είναι οτι αισθάνομαι πως το προχωράω πολύ γρήγορα(; )

    Έχω φτάσει στο 3ο Chapter μετά απο 6-7 ώρες περίπου στο 3ο καταφήγιο

    Spoiler!


    Δωσ'τε κάποιο Tip για την αρχή τουλάχιστον, γιατί αισθάνομαι χαμένος στο κόσμο του.
    Λοιποοοον.
    Spoiler!


    Αυτα για αρχη! Το παιχνιδι ειναι αστερι. Απο τα καλυτερα που επαιξα στην γενια και απο τα πιο αγαπημενα μου!

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  5. The Following 2 Users Say Thank You to volyros For This Useful Post:

    mihalis13 (20-12-2020),nikosgnr (20-12-2020)

  6. #785
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Thnx για τις πληροφορίες.

    Λογικά μακακία θα πω, αλλά αυτό που προσπαθώ να μπω στη λογική, είναι κατά πόσο τα κτίσματα που θα φτιάξω βοηθάνε ουσιαστικά.

    Πόσα πρέπει π.χ. να κάνω. Φαντάζομαι θα το καταλάβω στη πορεία.

    Το παιχνίδι είναι απλά ΔΙΑΜΑΝΤΙ. Το κατάλαβα απο το πρώτο λεπτό.

  7. #786
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Thnx για τις πληροφορίες.

    Λογικά μακακία θα πω, αλλά αυτό που προσπαθώ να μπω στη λογική, είναι κατά πόσο τα κτίσματα που θα φτιάξω βοηθάνε ουσιαστικά.

    Πόσα πρέπει π.χ. να κάνω. Φαντάζομαι θα το καταλάβω στη πορεία.

    Το παιχνίδι είναι απλά ΔΙΑΜΑΝΤΙ. Το κατάλαβα απο το πρώτο λεπτό.
    Έχεις μεγάλη ποικιλία και αρκετή ευελιξία στο τι θα φτιάξεις και πως θα δημιουργήσεις το δικό σου δίκτυο. Μην σε αγχωνει πάρα πολύ αυτό.

    Υπάρχει φυσικά ένα όριο στο παιχνίδι αλλά νμζ ότι είναι υπεραρκετό για να καλύψει τις ανάγκες σου.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    nikosgnr (20-12-2020)

  9. #787
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Κατάλαβα. Θα το δω πως θα πάει στη πορεία τότε.

    Ευχαριστώ!

  10. #788
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Κάτι τελευταίο επειδή θα το πάω για Platinum.

    Βλέπω πως δεν έχει Trophy δυσκολίας, διαβάζω όμως πως χρειάζεται να παίξεις στο Hard (το έχω κρατήσει Normal) για S Rank.

    Αυτά τα Deliveries πότε εμφανίζονται?

  11. #789
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κατα τη γνωμη μου το πας μια χαρα με το παιχνιδι. Ενα μεγαλο λαθος που εκαναν πολλοι ηταν να κολλησουν για αρκετο διαστημα στο κεφαλαιο 3? (δεν ειμαι σιγουρος) Νομιζω εκει που εισαι τωρα. Προχωρα το παιχνιδι γιατι μετα ξεκλειδωνουν πολλα πραγματα και gadgets που εμπλουτιζουν τις ικανοτητες σου στο delivery σε μεγαλο βαθμο και τα κανουν ολα πιο ευκολα και απολαυστικα. Μην προσπαθεις να "καθαρισεις" μια περιοχη για να προχωρησεις. Ειναι τραγικο λαθος στο συγκεκριμενο παιχνιδι!

  12. #790
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Έκανα το ακριβώς αντίθετο, προχώραγα και προχωράω το Story, όπου έφτασα να λεω μήπως κάνω κάποια μακακία.

    Καλώς ή κακώς για παιχνίδια που έχω σκοπό να παίξω, δε τσεκάρω τίποτα.

    Ούτε Trailer, σχόλια κτλ. Θέλω να το δω μόνος μου.

    Αλλά τώρα επειδή και το παιχνίδι είναι κάτι διαφορετικό, παραξενεύτηκα.

    Με το S Rank τελικά τι παίζει? Θέλει αλλαγή σε Hard?

  13. #791
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν δεν κανω λαθος αναφερεσαι στα "Premium Deliveries" και ναι για να παρεις το τροπαιο πρεπει να παρεις το υψηλοτερο δυνατο rating το οποιο ειναι SS rank αν δεν θυμαμαι καλα. Πρεπει να ξεκινησεις απο νωρις να το κανεις αυτο. Δεν θυμαμαι ακριβως ποτε το premium delivery γινεται available. Στην ουσια οταν σου εμφανιζει μια αποστολη σου δινει την δυνατοτητα να την κανεις πιο δυσκολη με το να επιλεξεις να κανεις premium delivery. Αυτο θα εχει διαφορετικα αποτελεσματα αναλογα την αποστολη. Για πχ μια αποστολη που σε κανονικο delivery σου λεει εχεις 1 ωρα για να την φερεις εις περας, αν επιλεξεις premium delivery θα πρεπει να την κανεις σε 30 λεπτα. Και παντα θα σε βαθμολογει στο πως τα πηγες το παιχνιδι. Δηλαδη δεν πρεπει να την τελειωσεις μεσα σε 30 λεπτα και τελειωσες, πηρες SS rank. Οχι πρεπει να εισαι αντιστοιχα καλος και να την τελειωσεις γρηγορα ή χωρις προβληματα ιδιαιτερα (να χασεις φορτιο κλπ).

    Γενικα ακουγεται δυσκολο αλλα δεν ειναι. Ειναι αρκετα ευκολο και γρηγορο μολις καταλαβεις πως λειτουργει και οι περιορισμοι των premium deliveries ειναι ηδη παρα πολυ γενναιοδωροι και συγχωρουν πολλα λαθη.

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    nikosgnr (21-12-2020)

  15. #792
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Θέλω να βγει PS5 upgrade να ξανά παίξω αυτό το ΕΠΟΣ!!

    Μακάρι Θεέ μου!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #793
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Θέλω να βγει PS5 upgrade να ξανά παίξω αυτό το ΕΠΟΣ!!

    Μακάρι Θεέ μου!!
    Μαζί σου!

  17. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    WolfRathmA (22-12-2020)

  18. #794
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αν δεν κανω λαθος αναφερεσαι στα "Premium Deliveries" και ναι για να παρεις το τροπαιο πρεπει να παρεις το υψηλοτερο δυνατο rating το οποιο ειναι SS rank αν δεν θυμαμαι καλα. Πρεπει να ξεκινησεις απο νωρις να το κανεις αυτο. Δεν θυμαμαι ακριβως ποτε το premium delivery γινεται available. Στην ουσια οταν σου εμφανιζει μια αποστολη σου δινει την δυνατοτητα να την κανεις πιο δυσκολη με το να επιλεξεις να κανεις premium delivery. Αυτο θα εχει διαφορετικα αποτελεσματα αναλογα την αποστολη. Για πχ μια αποστολη που σε κανονικο delivery σου λεει εχεις 1 ωρα για να την φερεις εις περας, αν επιλεξεις premium delivery θα πρεπει να την κανεις σε 30 λεπτα. Και παντα θα σε βαθμολογει στο πως τα πηγες το παιχνιδι. Δηλαδη δεν πρεπει να την τελειωσεις μεσα σε 30 λεπτα και τελειωσες, πηρες SS rank. Οχι πρεπει να εισαι αντιστοιχα καλος και να την τελειωσεις γρηγορα ή χωρις προβληματα ιδιαιτερα (να χασεις φορτιο κλπ).

    Γενικα ακουγεται δυσκολο αλλα δεν ειναι. Ειναι αρκετα ευκολο και γρηγορο μολις καταλαβεις πως λειτουργει και οι περιορισμοι των premium deliveries ειναι ηδη παρα πολυ γενναιοδωροι και συγχωρουν πολλα λαθη.
    Ναι μπράβο, σε αυτό αναφέρομαι.

    Thnx για τις πληροφορίες. Έτσι και αλλιώς έχω δρόμο μπροστά.

  19. #795
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Ρε 'σεις δώστε καμιά ιδέα/βοήθεια εδώ.

    Το ξεκίνησα χθές και εγώ, κόλλησα απίστευτα σε αυτό το διαμάντι του Kodjima, όμως ο βασικός μου προβληματισμός είναι οτι αισθάνομαι πως το προχωράω πολύ γρήγορα(; )

    Έχω φτάσει στο 3ο Chapter μετά απο 6-7 ώρες περίπου στο 3ο καταφήγιο

    Spoiler!


    Δωσ'τε κάποιο Tip για την αρχή τουλάχιστον, γιατί αισθάνομαι χαμένος στο κόσμο του.
    Το νούμερο 1 ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ και ΧΡΗΣΙΜΟ tip είναι με το που ξεκλειδώσεις τις τροχαλίες (ziplines) να αρχίσεις να επενδύεις τοποθετώντας από μία σε στρατηγικά σημεία. Όσο προχωράς στο παιχνίδι θα γλιτώσεις άπειρο χρόνο και επίσης πιο μετά, αφού θέλεις να κάνεις τα "premium deliveries" στο hard, απλά θα προσκυνάς στην ευκολία και την "ασφάλεια" που σου παρέχουν.
    Το είχα γράψει κι εδώ http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post667790

    Το 2ο απόλυτο tip για εμένα είναι να εξοπλίστείς και να αναβαθμίσεις πλήρως το Bola Gun, ένα όπλο που εκτοξεύει ένα σκοινί σαν σφεντόνα παγιδεύοντας προσωρινά τους εχθρούς και τους βγάζει αναίσθητους για αρκετό χρονικό διάστημα μέχρι να πας κοντά να τους δώσεις μια κλωτσιά και να βγούν εντελώς off.
    Είναι το υπέρτατο gadget και για τα BTs, από κάποιο σημείο και μετά δε θα σε απασχολεί αν υπάρχουν. Εγώ μέχρι το τέλος του παιχνιδιού με αυτό έπαιζα, δεν έριξα ούτε μια κανονική σφαίρα και πραγματικά με το Bola Gun fully upgraded είσαι ασταμάτητος.

    Οι πρώτες 20 - 40 ώρες με το παιχνίδι αν ασχολείσαι με όλα και ειδικά μέχρι το κεφάλαιο 3 είναι το πιο κρίσιμο σημείο αν θα συνεχίσεις να παίζεις. Μόλις περάσεις το Chapter 4 μετά το story αρχίζει να είναι καταιγιστικό και ξεδιπλώνει όλες τις αρετές του δίνοντας γερές δόσεις από την ιστορία και αρχίζεις να έχεις πολλές επιλογές με το νέο εξοπλισμό και κάποια ωραία hacks για να συντομεύεις τις παραδόσεις και από το κεφάλαιο 8 και μετά δε θα μπορείς να ξεκολλήσεις.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    nikosgnr (23-12-2020),Valkyre (22-12-2020)

  21. #796
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επισης.... οταν εισαι στα βουνα παντα μαζι σου να παιρνεις ενα floating carrier... μπορεις να το καβαλησεις και να κανεις στην ουσια snowboard... ειναι επος.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    nikosgnr (23-12-2020),toninio (23-12-2020),tsakali GR (22-12-2020)

  23. #797
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Το νούμερο 1 ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ και ΧΡΗΣΙΜΟ tip είναι με το που ξεκλειδώσεις τις τροχαλίες (ziplines) να αρχίσεις να επενδύεις τοποθετώντας από μία σε στρατηγικά σημεία. Όσο προχωράς στο παιχνίδι θα γλιτώσεις άπειρο χρόνο και επίσης πιο μετά, αφού θέλεις να κάνεις τα "premium deliveries" στο hard, απλά θα προσκυνάς στην ευκολία και την "ασφάλεια" που σου παρέχουν.
    Το είχα γράψει κι εδώ http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post667790

    Το 2ο απόλυτο tip για εμένα είναι να εξοπλίστείς και να αναβαθμίσεις πλήρως το Bola Gun, ένα όπλο που εκτοξεύει ένα σκοινί σαν σφεντόνα παγιδεύοντας προσωρινά τους εχθρούς και τους βγάζει αναίσθητους για αρκετό χρονικό διάστημα μέχρι να πας κοντά να τους δώσεις μια κλωτσιά και να βγούν εντελώς off.
    Είναι το υπέρτατο gadget και για τα BTs, από κάποιο σημείο και μετά δε θα σε απασχολεί αν υπάρχουν. Εγώ μέχρι το τέλος του παιχνιδιού με αυτό έπαιζα, δεν έριξα ούτε μια κανονική σφαίρα και πραγματικά με το Bola Gun fully upgraded είσαι ασταμάτητος.

    Οι πρώτες 20 - 40 ώρες με το παιχνίδι αν ασχολείσαι με όλα και ειδικά μέχρι το κεφάλαιο 3 είναι το πιο κρίσιμο σημείο αν θα συνεχίσεις να παίζεις. Μόλις περάσεις το Chapter 4 μετά το story αρχίζει να είναι καταιγιστικό και ξεδιπλώνει όλες τις αρετές του δίνοντας γερές δόσεις από την ιστορία και αρχίζεις να έχεις πολλές επιλογές με το νέο εξοπλισμό και κάποια ωραία hacks για να συντομεύεις τις παραδόσεις και από το κεφάλαιο 8 και μετά δε θα μπορείς να ξεκολλήσεις.
    Ρε 'συ δε μπορούσα να ξεκολλήσω απο τη πρώτη στιγμή.

    Κάποια παιχνίδια, όσο διαφορετικά και να είναι, αν έχουν αυτό το "κάτι" να σε κολλήσουν στο τοίχο, τελείωσε.

    Το 'χα διαβάσει αυτό για το Bola Gun που 'χες γράψει.

    Ακόμα δεν το 'χω πάρει, αλλά ναι θα πάω προς τα εκεί.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επισης.... οταν εισαι στα βουνα παντα μαζι σου να παιρνεις ενα floating carrier... μπορεις να το καβαλησεις και να κανεις στην ουσια snowboard... ειναι επος.
    Θα το έχω και αυτό στα υπόψιν.

    Ακόμα δεν έχει κάνει εμφάνιση.

  24. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    toninio (23-12-2020)

  25. #798

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επισης.... οταν εισαι στα βουνα παντα μαζι σου να παιρνεις ενα floating carrier... μπορεις να το καβαλησεις και να κανεις στην ουσια snowboard... ειναι επος.
    Πολύ καλό αυτό, μακάρι να το ήξερα όταν έπαιζα. Χαχα, καλή φάση.
    Όσοι παίζετε τώρα, να ξέρετε (όπως ήδη προειπώθηκε) ότι παίζετε κάτι μοναδικό και ανεπανάληπτο. Δεν θα βρείτε πουθενά αλλού τέτοια εμπειρία σε videogame. Οπότε απολάυστε το. Το κεφάλαιο 3 ναι, είναι το μεγαλύτερο, μαζί με το 4, το πιο ζόρικο, αυτό με την περισσότερη ταλαιπωρία. Μετά παίρνει για τα καλά μπροστά το στόρι.
    Ενώ θα ήθελα να ξαναγίνω Sam σε άλλο ένα playthrough, στο Ps5 με ότι καλό συνεπάγεται αυτό, από την άλλη το θεωρώ τίτλο που παίζεται μία φορά. Μπορεί στο μέλλον να τη δω αλλιώς, θα δείξει.

  26. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    nikosgnr (23-12-2020)

  27. #799
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Αν και το απέφευγα, αποφάσισα να μοιραστώ τη δικια μου τραυματική εμπειρία με το death stranding τωρα που ζωντάνεψε ξανα το νήμα.

    Spoiler!


    Για την ιστορία, το DT το έπιασα τον περασμένο Μάρτιο στο πρώτο lockdown, κόλλησα στο σημείο που σας ανέφερα κανα διήμερο πριν την κυκλοφορία του TLOU II και μετά ακολούθησαν διακοπες, στη συνέχεια το Ps5 και σήμερα δεν είμαι διατεθειμένος να το προσπαθώ ξανά.

    Και να κάνουμε λίγο χαβαλέ, δεν ξέρω πόσοι από σας έχετε ακούσει κασέτες του Χάρυ Κλύνν. Σε μία από αυτές, ένας δημοσιογράφος έπαιρνε συνέντευξη στον κύριο Τραμπάκουλα για ένα ιπτάμενο δίσκο που προσγειώθηκε στο μαντρί του. Ο κύριος Τραμπάκουλας κατά την διάρκεια της συνέντευξης, ανέφερε συνέχεια ότι δεν μπόρεσε να δει το αντικείμενο από κοντά, γιατί όταν πλησίασε, χτύπησε κατά λάθος το κεφάλι του στην πόρτα και ζαλίστηκε και λιποθύμησε. Όταν ο δημοσιογράφος κλείνοντας την συνέντευξη τον ρώτησε τι θα συμβούλευε τους ακροατές που τον άκουγαν εκείνη την στιγμή, ο κύριος Τραμπάκουλας απάντησε ότι θα πρέπει να προσέχουν την πόρτα. Αυτό που θα συμβούλευα όποιον ασχοληθεί με τον τίτλο, είναι να χει μαζί του πάντα ένα δεύτερο ζευγάρι αρβύλες.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    psx3 (23-12-2020),toninio (24-12-2020),Valkyre (23-12-2020)

  29. #800
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ σε όλο το παιχνίδι πάντα είχα ένα δεύτερο ζευγάρι αρβύλες για αυτό ακριβώς τον λόγο.
    Δεν ήξερα που θα πάω τι θα συναντήσω και πόσο θα αντέξουν οι αρβύλες.
    Και δεν πιάνουν και καθόλου χώρο, απλά τις κρεμάς στην εξάρτηση.

    Αλλά ρε συ δεν είχες κανένα save παραπάνω; Να έκανες load και να το έβαζες.
    Πραγματικά κρίμα να το αφήσεις αυτό το παιχνίδι αφού έφτασες τόσο μακριά.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •