Page 35 of 45 FirstFirst ... 25313233343536373839 ... LastLast
Results 681 to 700 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #681

    Default

    https://twitter.com/KojiPro2015_EN/s...g%2F56846.html
    We are working on another update to address the most common requests from players such as the ability to increase text size or dispose of individual vehicles. The update is set for around mid-December.

  2. #682
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Veteran Metal Gear Solid producer and Kojima Productions founding member Ken-Ichiro Imaizumi, has left the company after Death Stranding.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  3. #683
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Οσοι εχετε ασχοληθει (σοβαρα) με το παιχνιδι η πατε για πλατινα εχω μια απορια, εχω μια μερα παιδευομαι (κυριολεκτικα) και δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει η αν ειναι σοβαρο Βug που δεν το εχουν φτιαξει ακομα..

    Spoiler!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  4. #684
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Οσοι εχετε ασχοληθει (σοβαρα) με το παιχνιδι η πατε για πλατινα εχω μια απορια, εχω μια μερα παιδευομαι (κυριολεκτικα) και δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει η αν ειναι σοβαρο Βug που δεν το εχουν φτιαξει ακομα..

    Spoiler!
    Νομίζω πρώτο ρόλο παίζει το επίπεδο δυσκολίας.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Stefanos (05-12-2019)

  6. #685
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Νομίζω πρώτο ρόλο παίζει το επίπεδο δυσκολίας.
    Τερμα το εχω (στο δυσκολο) απο την αρχη..
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  7. #686
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Κανεις?
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  8. #687
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Τερμα το εχω (στο δυσκολο) απο την αρχη..
    Πρέπει να διαλέξεις PREMIUM DELIVERY όταν παίρνεις την αποστολή (νομίζω πατάς δεξιά πριν την ενεργοποιήσεις)
    επίσης πρέπει να το κάνεις σε ΠΟΛΥ λιγότερο χρόνο
    Spoiler!
    Last edited by fistikis; 04-12-2019 at 20:25.

  9. The Following User Says Thank You to fistikis For This Useful Post:

    Stefanos (05-12-2019)

  10. #688
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by fistikis View Post
    Πρέπει να διαλέξεις PREMIUM DELIVERY όταν παίρνεις την αποστολή (νομίζω πατάς δεξιά πριν την ενεργοποιήσεις)
    επίσης πρέπει να το κάνεις σε ΠΟΛΥ λιγότερο χρόνο
    Spoiler!
    Premium Delivery βαζω κανονικα..
    Spoiler!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  11. #689
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Premium Delivery βαζω κανονικα..
    Spoiler!
    Το LVL στο delivery time το ανεβάζεις κάνοντας time sensitive deliveries οπότε δεν παίζει ρόλο, αν μια αποστολή σου δίνει 30 λεπτά με ziplines το κάνεις σε 2 λεπτά, δοκίμασε το και αυτό.

  12. The Following User Says Thank You to fistikis For This Useful Post:

    Stefanos (05-12-2019)

  13. #690
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Premium Delivery βαζω κανονικα..
    Spoiler!
    Στεφανε, επειδη κι εγω το ιδιο επαθα, η απαντηση ειναι οτι πολυ απλα πρεπει να πας πιο γρηγορα... Αν καποιο σου φαινεται πολυ δυσκολο, ψαξε για αλλα. Ναξερεις οτι πολλα τετοια δινει ο
    Spoiler!


    Εμενα 3 μου λειπουν ακομα.


  14. #691
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by fistikis View Post
    Το LVL στο delivery time το ανεβάζεις κάνοντας time sensitive deliveries οπότε δεν παίζει ρόλο, αν μια αποστολή σου δίνει 30 λεπτά με ziplines το κάνεις σε 2 λεπτά, δοκίμασε το και αυτό.
    Θα δοκιμασω
    Spoiler!


    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Στεφανε, επειδη κι εγω το ιδιο επαθα, η απαντηση ειναι οτι πολυ απλα πρεπει να πας πιο γρηγορα... Αν καποιο σου φαινεται πολυ δυσκολο, ψαξε για αλλα. Να ξερεις οτι πολλα τετοια δινει ο
    Spoiler!


    Εμενα 3 μου λειπουν ακομα.
    Ναι Δημητρη μαλλον ετσι θα κανω, δλδ θα κοιταξω και για αλλες αποστολες αν δεν μου βγει η πρωτη λυση (στο σποιλερ). Σε ευχαριστω.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  15. #692
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μετά από σχεδόν 70 ώρες (68 για την ακρίβεια) τερμάτισα και εγώ αυτό το έπος που ακούει στο όνομα Death Stranding.
    Ένα παιχνίδι που με γέμισε εντελώς και σαν gameplay αλλά εννοείται και σαν ιστορία.
    Ένα εντελώς διαφορετικό παιχνίδι από ότι έχουμε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια και με μια απίστευτη ιστορία που ειδικά στις τελευταίες ώρες είσαι κολλημένος στην οθόνη.
    Μετά από ένα σημείο τελείωνα τα chapter και ήθελα να δω πως θα με εκπλήξει ακόμα ο Kojima μιας και πίστευα πως δεν είχε να μου πει κάτι άλλο για την ιστορία. Όμως ευτυχώς κάθε φορά με διευψευδε.
    Πραγματικό διαμάντι και δύσκολα νομίζω θα παίξω κάτι παρόμοιο.
    Προς το παρόν έχω βάλει μια μπύρα και ακούω αυτήν την κομματαρα.



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  16. The Following 5 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (07-12-2019),chronohill (07-12-2019),Nodens (08-12-2019),panos74gr (07-12-2019),Valkyre (09-12-2019)

  17. #693
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Τελείωσα και εγώ το παιχνίδι. Όταν μπαίνεις στο endgame απλά δεν μπορείς να το αφήσεις και κατέληξα να κοιμηθώ ένα 4 ωρο μόνο εχτές.

    Δεν θα πω ότι είναι αριστούργημα ή κάτι τέτοιο μιας και έχει αρκετά ψεγάδια. Είναι σίγουρα το παιχνίδι που θα μου μείνει από αυτά που έπαιξα φέτος. Απίστευτη ατμόσφαιρα και κόσμος. Μουσική και οπτικός τομέας κορυφαίος. Ωραία mechanics αν και θα ήθελα κάπως μεγαλύτερη ποικιλία στις αποστολές. Mindfuck σενάριο που στο τέλος απογειώνεται.

    Μπράβο στον Kojima και στην όλη ομάδα που έκανε αυτό το παιχνίδι μόνο σε 4 χρόνια. Μπράβο και στην Sony που χρηματοδότησε ένα τέτοιο περίεργο project. Ελπίζω ο Kojima να συνεχίσει να κάνει τέτοια διαφορετικά παιχνίδια και να πέρνει το ρίσκο.

    Μου φαίνεται επίσης απίστευτο το γεγονός ότι σχεδόν τίποτε δεν άλλαξε από αυτά που βλέπαμε στα trailer όλα αυτά τα χρόνια. Ήταν σαφές ότι είχαν το concept, το υφος, και το οπτικό στυλ του παιχνιδιού στο μυαλό τους και μετά έπλασαν στην μηχανή γραφικών για να βγάλει ακριβώς αυτό που είχαμε δει στο πρώτο trailer. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιως.

  18. The Following 5 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    chronohill (11-12-2019),mihalis13 (10-12-2019),sndev (16-12-2019),spartan (19-12-2019),Valkyre (11-12-2019)

  19. #694
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ O Kojima οτι εδειξε στο πρωτο τρεηλερ που ανακοινωσε το παιχνιδι (που ηταν τοσο νωρις απο το χωρισμο του απο την Κοναμι) οχι μονο το εβαλε στο παιχνιδι αυτουσιο αλλα το εξηγησε χωρις να αφηνει ουτε μια απορρια. Ειναι δεδομενο οτι αυτο το παιχνιδι (το στορυ ιδιως) το ειχε στο μυαλο του πολυ πολυ καιρο και το επλαθε. Ειναι εντυπωσιακο το ποσο mindfuck ειναι το reveal trailer που οι περισσοτεροι ειπαμε "οτι ναναι" και τελικα ποσο ανετα και ευπεπτα εξηγειται μεσα στο παιχνιδι.

    Πραγματικα το Death Stranding μου φανηκε πολυ πιο ευκολο στην κατανοηση και της καθε λεπτομερειας σε σχεση πχ με το MGS2 που πραγματικα επρεπε να το αναλυσεις σε τρελο βαθμο. Και το MGS4 το ιδιο.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (11-12-2019)

  21. #695
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Καλημέρα σε όλους!
    Τελείωσα και γω το death stranding με βαριά καρδιά και με έντονα συναισθήματα...Δεν θέλω να μακρυγορησω γιατί αποτι φαίνεται οτι είναι να γίνει έγινε με το παιχνίδι...αυτοί που το τόλμησαν μετά από αυτόν τον πόλεμο που γίνεται στον κοτζιμα οι περισσότεροι το απόλαυσαν...όσοι αφέθηκαν και εισχώρησαν στον κόσμο του μιλάνε για ένα από τα πιο ξεχωριστά παιχνίδια... ισχύει...
    Είναι τρομερό για μένα το ότι φτιάχθηκε ένας κόσμος από το μηδέν μια ιστορία ξεχωρίστη που συνδυάζει ψυχολογία,συνδέσεις με θρησκείες πολιτισμούς και ιδεολογίες...και το τρομερό είναι ότι δημιουργήθηκε ένας sci fi κόσμος πρωτογνορος που πείθει!
    Δεν ξέρω τι να αναφέρω πρώτα..γραφικά;υπήρχαν σημεία που μου κόβανε την ανάσα αναφωνουσα δεν το πιστεύω πόσο αληθοφανή φαίνονται.Tο αγαπημενο μου σημειο ειναι το
    Spoiler!

    Soundtrack?όλα ένα και ένα με αποκορύφωμα το BB theme που θα γίνει κλασικό.
    Η ιστορία παίρνει φωτιά από ένα σημείο και μετά και είχα τον φόβο ότι θα με απογοητεύσει και ότι δεν θα με καλύψει...άκυρο...συγκινήθηκα σε δύο σημεία κ φορτιστηκα πολύ...
    Πάμε και τελικά στο αγκάθι πολλών το gameplay...υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπήκαν στην διαδικασία να μάθουν τα mechanics του παιχνιδιού και το πήγαν κυρίως ποδαρατο... συγνώμη αλλά δεν φταίει το παιχνίδι...το βρίσκω εξίσου διασκέδαστικο με τα mindless pew pew και παραπάνω...τα δίνει όλα το παιχνίδι και δεν θα σποιλαρω...
    Ειπώθηκε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθεί κάποιος με το endgame...συνεχίζω να συνδέω καταφύγια και να διαβάζω backstory και κάτι που μου έτυχε χθες...βρήκα μια γέφυρα και βλέπω την είχα βάλει εγώ!δεν την θυμόμουν!τι ωραίο συναίσθημα να βλέπεις ότι χρησιμοποιηθηκε!Το strand system είναι το feature που ανεβάζει το gameplay εκεί που θα πουν κάποιοι ότι πέφτει λόγω του ότι δεν είναι καθαρόαιμο stelth/action αλά MGS..
    Και πάμε ξανά!οποίος δεν ασχολήθηκε με το strand system εκτός του ότι θα είχε εναν άδειο και ξερό τόπο δεν θα είχε αυτήν την αλληλεπίδραση που μαλλιασε η γλώσσα του κοτζιμα για το πόσο σημαντικό είναι...
    Θέλω να γράψω πολλά αλλά δεν θέλω να κουράσω...
    δυστυχώς το παιχνίδι δέχτηκε πολλά πυρά και ζημιωθηκε αποτι φαινεται...
    Αγάπω το gaming για τέτοια παιχνίδια που θα μου προσφέρουν μοναδικές εμπειρίες και δεν θέλω να σταματήσει ο κοτζιμα και η Σόνυ να τολμούν.
    Για να μην τρελαθούν και αυτοί που δεν τους αρέσει το παιχνίδι,φυσικά και έχει αρνητικά.υπαρχει μεγάλη επανάληψη στα καταφύγια, κλασσικοι κλισέ διάλογοι και ονόματα όπως και δυσκολία στην πρόσβαση σε κάποια σημεια! Δεν τα παραβλέπουμε αλλά ένα παιχνίδι σου αφήνει μια τελική εικόνα...η τελική εικόνα του DS είναι υπέροχη!
    Ελπίζω το παιχνίδι να συνεχίσουν να το ανακαλύπτουν οι gamers και να γίνει cult classic...πραγματικά βλέπω όλους να ενθουσιάζονται όταν το τερματίζουν και είναι πολύ θετικό δείγμα για την συνέχεια!
    Οποιος θέλει κάτι ξεχωριστό τιγκαρισμενο με αγάπη και πάθος να τρέξει τωρα να το αγόρασει!

    Ο κοτζιμα περιέγραψε πολύ εύστοχα το παιχνιδι :δεν θέλω να φτιάξω fast food κάτι εύπεπτο,θέλω να φτιάξω κάτι που θα σου μείνει στο στομάχι θα περάσει η ώρα να το χωνέψεις θα μείνει μέσα σου και θα έχει τελικά να σου δώσει ουσία και δεν θα φύγει από μέσα σου εύκολα....
    Goty 2019? Ειδικά φέτος που δεν έχει και μεγάλο ανταγωνισμό, για πλάκα...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by chronohill; 12-12-2019 at 11:22.
    Spoiler!

  22. The Following 7 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    AlexandrosQV (12-12-2019),dimagic (17-12-2019),mihalis13 (13-12-2019),Nodens (12-12-2019),tsakali GR (25-12-2019),Valkyre (12-12-2019)

  23. #696
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ενω εχω τρελο backlog και λιγο χρονο, αλλα με τρωει ο κωλος μου για πλατινουμ..Το εχει κανει κανενας η το πηγαινει?
    Σκεφτομαι να
    Spoiler!
    διαφωτιστε με παρακαλω!
    Επισης τι κομματαρα και αυτη
    Spoiler!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (15-12-2019),panos74gr (15-12-2019)

  25. #697
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ενω εχω τρελο backlog και λιγο χρονο, αλλα με τρωει ο κωλος μου για πλατινουμ..Το εχει κανει κανενας η το πηγαινει?
    Σκεφτομαι να
    Spoiler!
    διαφωτιστε με παρακαλω!
    Επισης τι κομματαρα και αυτη
    Να ξέρεις είναι αρκετά χρονοβόρο το είχα σκεφτεί κ εγώ στην αρχή,βέβαια αν το γούσταρεις να το κάνεις συνέχισε, αν το πας για πλατίνα μόνο κ μόνο να γίνει πλατίνα θα βαρεθείς την ζωή σου.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  26. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    chronohill (17-12-2019)

  27. #698

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Να ξέρεις είναι αρκετά χρονοβόρο το είχα σκεφτεί κ εγώ στην αρχή,βέβαια αν το γούσταρεις να το κάνεις συνέχισε, αν το πας για πλατίνα μόνο κ μόνο να γίνει πλατίνα θα βαρεθείς την ζωή σου.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Επειδή το πάω για πλατίνα εχοντας το τελειώσει θα διαφωνήσω. Αν θες να κάνεις 5αρια διαλέγεις αποστολές που δίνουν παααρα πολλά λικέ. Μεταφέρεσε με τροχαλίες σε όλο το χάρτη κ συχρονος διαλέγεις legendary αποστολές. Με το σκελετό ισχύος μεταφέρεις πολλά πακέτα από 2 3ς αποστολές. Γεμίζεις αστεράκια στις πόλεις κ legendary σύγχρονος.
    Απλά θέλει λίγο στρατηγική να τελειώνεις πιο γρήγορα. προϋποθέτει να χεις ένα έξυπνο δυκτιο με τροχαλίες όμως. Όπως πχ να ενώσεις ρομποτιστη με μετεορολογικο σταθμό για να κόψεις το χάρτη στα 2

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to sndev For This Useful Post:

    chronohill (17-12-2019)

  29. #699
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειμαι πολυ κοντα στην πλατινα εδω και παρα πολυ καιρο χωρις να εχω κανει καν focus στο να την αποκτησω. Εχω αφησει 2-3 διαδικαστικα τροπαια (κατασκευαστικης φυσεως και collectibles) απλα επειδη βαριεμαι να τα κανω. Αλλα θα τα κανω.

    Αυτο που εχω να πω ειναι οτι σε καμμια περιπτωση δεν ειναι τοσο χρονοβορο οσο καποιοι υποστηριζουν. Εγω ουτε guide διαβασα ουτε τιποτα. Το μονο που μου ειπαν ειναι να παιξω στο hard κατι που θα πρεπει να κανετε εξαρχης. Απο εκει και μετα χρησιμοποιηστε τα εργαλεια που σας δινονται. Ιδιως τις τροχαλιες στο βουνο. Το μονο πραγμα που με ψιλοδυσκολεψε ηταν τα timed sensitive deliveries. Αυτα θελουν λιγη δουλεια. Κατα τα αλλα επαιξα το παιχνιδι με το πασο μου, και πιστευω βγαινει ΑΝΕΤΑ η πλατινα κατω απο τις 100 ωρες και οχι κατι 175 που διαβαζα.

    Συγκεκριμενα τωρα πρεπει να ειμαι στις 110 περιπου ωρες εγω, παιζοντας χαλαρα και μου λειπουν τα 3 τροπαια που ειπα.

  30. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (19-12-2019),panos74gr (19-12-2019),sndev (19-12-2019),Stefanos (19-12-2019)

  31. #700
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να το τσιμπήσω μαζι με το Days Gone μιας και μπηκε σε προσφορά. Ερώτηση. Αξίζει το 10αρικο επιπλέον για την Deluxe?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •