Page 15 of 45 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 281 to 300 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #281
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Τίποτα δεν θα δείξει και εκεί! Είναι θεότρελος ο τύπος! Στην TGS δεν θα δω τίποτα από death stranding εγώ πάντως. Είχα απόψε την περιέργεια και είχα πειστεί ( σαν μπαζο που είμαι) ότι θα έδειχνε κάτι ελαχιστως προφανές. Προτιμώ να μην ξαναδώ τίποτα για το παιχνίδι μέχρι να το παίξω! Με έχει πείσει καιρό τώρα ούτως η άλλως!
    Ο ιδιος ο κοτζιμα το ανακοινωσε αυτο επανω στην σκηνη.Λογικο ειναι να θελει να προμοταρει περισσοτερο το παιχνιδι στην πατριδα του.

  2. #282
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ναι το είδα και τον άκουσα που το είπε. Και χτες υποτίθεται μετά από τόσα χρόνια που είχε να εμφανιστεί κλπ και εδώ και μέρες ξέραμε επισήμως ότι θα παρουσιαστεί το παιχνίδι θα δείξει νέα πράγματα ... επέλεξε να δείξει αυτά π έδειξε. Ναι ήταν νέα πράγματα που δρν ξέραμε άρα ψέματα δεν έλεγε κανεις. Απλά ήταν νέα τέτοια ώστε να μην δείξει τίποτα επι της ουσίας τρολαρισμα για δικούς του λόγους συνεχίζοντας να παίζει με τον κόσμο. Όπως λέει ο Hakoo θα δούμε αν αλλάξει τρόπο που προμοτάρει το παιχνίδι διαφορετικό από αυτόν που μέχρι τώρα έχει. Εγώ δεν θα ασχοληθώ να ψαρωσω άλλο. Πάω κατευθείαν για την αγορά του να το πιάσω στα χέρια μου. Σιγά μην περιμένω τον τρελό!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  3. #283
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καλά είναι σίγουρο ότι έτσι θα πάει μέχρι την κυκλοφορία του δεν πρόκειται να δείξει τίποτα, ξέρει ότι θα πουλήσει φαίνεται από ενδιαφέρον του κόσμου, γιαυτό κάνει κ τα δικά του.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #284
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Πρέπει να είμαι από τους λίγους όπου ενώ με ενδιαφέρει το παιχνίδι διότι με ενδιαφέρει σαν δημιουργός κυρίως αρχίζει και με ενοχλεί πολύ όμως η αλαζονεία του και η πίστη του, ότι και να δείξεις στα nerds αυτά αναφωνούν και ζητωκραυγάζουν.
    Αρνητική διαφήμιση θα μου πείτε κάποιοι. Ισχύει αλλά κουράζει.

  5. #285
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η τεχνοτροπία του Κοτζίμα με έχει κουράσει εδώ και πολλά χρόνια. Τόσο στο story telling, όσο και στο στυλ δομής ενός παιχνιδιού.

    Έπαιξα ευχάριστα το MGS στο PSX. Δεν τρελάθηκα από τη χαρά μου, αλλά οκ, κάπως το ευχαριστήθηκα.

    Έπειτα, έμεινα με το στόμα ανοιχτό από τεχνικής άποψης με το MGS 2 στο PS2. Άρχιζε όμως να με κουράζει η πολυπλοκότητα της δομής, ενώ τα cutscenes-διάλογοι είχαν πάρει "forced-φιλοσοφέ" τροπή = στοιχείο που με απωθεί.

    Κατόπιν έπαιξα το MGS 3 στο PS2. Και πάλι, το εκτίμησα τεχνικώς (λιγότερο όμως από το MGS 2, καθώς το 3 παραήταν φιλόδοξο για τα τεχνικά όρια του PS2, με αποτέλεσμα η συνολική ποιότητα γραφικών να είναι κατώτερη από το MGS 2). Όμως με κούρασε περισσότερο από το MGS 2, ακριβώς λόγω του άσκοπα (κατ' εμέ) "βαρύ" σεναρίου και ανελέητα μεγάλων cutscenes. Πόσες φορές είχα πει "κάτσε να παίξω για κανά μισάωρο το πολύ" κι εν τέλει μου έβγαζαν το λάδι τα cutscenes ή οι άπειροι διάλογοι στο codec, με συνέπεια να χάνω 1 και 1,5 ώρα από τη ζωή μου ενώ είχα αποφασίσει μισή ώρα για gaming.

    Και έρχεται day 1 αγορά το MGS 4 στο PS3. Δεν κατάφερα -λόγω πολυπλοκότητας ΑΙ + gameplay- να βιώσω ούτε καν 30 λεπτά του παιχνιδιού. Όπως και να το προσέγγιζα, δεν τα κατάφερνα να ξεπεράσω τα πρώτα στάδια (ίσα ίσα που είχα συναντηθεί με το ρομποτάκι και μετά = θάνατος από όλες τις μεριές). Προσπαθούσα στελθ; Θάνατος. Προσπαθούσα all guns blazing; Θάνατος. Προσπαθούσα μίξη των δύο; Θάνατος και πάλι. Ασταμάτητα. Ε, το παράτησα εντελώς. Μετά από 1 χρόνο είπα να του ξαναδώσω ευκαιρία. Τζίφος. Μια από τα ίδια. Το παρατάω για δεύτερη φορά. Έχοντας φτάσει στο 2011-12 λέω "ας του δώσω άλλη μια ευκαιρία, θέλω να δω πως εξελίσσεται το στόρυ / παρόλο που αναμένω να με κουράσει ο Κοτζίμα". Καρα-τζίφος εντελώς. Ο θάνατος είχε γίνει ασταμάτητος. Ε, τελικά το παράτησα μια για πάντα.

    Κάνω την ηλιθιότητα και αγοράζω το Ground Zero στο PS4. Δεν κατάφερα να εγκλιματιστώ με το gameplay σε καμία περίπτωση. Πάλι θάνατος με πολλαπλούς τρόπους. Ξανά και ξανά και ξαναμανά προσπαθούσα, αλλά τζίφος εις το τετράγωνο. Θάνατος ολκής. Το παράτησα.

    Όπου.........δίνει το MGS V "δωρεάν" το PS Plus. Λέω "βρε δεν το τσεκάρω, αφού έτσι κι αλλιώς το έδωσε στο Plus, ας δω κι εγώ περί τίνος πρόκειται". Όχι, δεν πέθαινα. Δεν υπήρχε θάνατος, καθόλου μάλιστα! Αντί θανάτου όμως υπήρξε απόλυτη βαρεμάρα. Μου έσπασε τα νεύρα ο Κοτζίμα. Άντε το πολύ τα αρχικά 30 λεπτά της ώρας του παιχνιδιού να βίωσα, από τα οποία γύρω στα 20 ήταν διάλογοι και cutscenes. Ε, βράσε με ρε Κοτζίμα. Πάτησα pause, έκανα Close Application και κατευθείαν delete από το σκληρό δίσκο. Δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανά. (κυριολεκτώ)

    Ερχόμαστε στο σήμερα. Έχω πάρει την απόφασή μου εδώ και πολύ καιρό. Δεν θα ακουμπήσω το DStranding, ούτε καν εάν κάποιος φίλος μου το δανείσει. Ήδη με έχει κουράσει αυτό το "abstract/ψευτο-deep" στυλ του Κοτζίμα. Δεν βλέπω ταινία του Αγγελόπουλου, με προσμίξεις δράσης και στοιχείων εξερεύνησης. Ούτε θέλω να "στοχάζομαι" υπό την ομπρέλα των πολιτικο-πολιτισμικο-οικολογικο-υπαρξιακο-κοινωνικών ανησυχιών του Κοτζίμα.

    Εμένα, όπως και 2-3 πρώην φανατικούς fan του Κοτζίμα.........σόρρυ, αλλά μας έχασες.

    Κύριε Κοτζίμα: καλύτερα να βγάλεις μια TV Series και να πεις πραγματικά ΟΤΙ θέλεις (με όση διάρκεια/deepness επιθυμείς), παρά να φτιάχνεις τέτοια "παιχνίδια". (επίτηδες τα εισαγωγικά)
    Last edited by Lefteris_X; 20-08-2019 at 21:20.

  6. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    euromaster (31-08-2019)

  7. #286
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Η τεχνοτροπία του Κοτζίμα με έχει κουράσει εδώ και πολλά χρόνια. Τόσο στο story telling, όσο και στο στυλ δομής ενός παιχνιδιού.

    Έπαιξα ευχάριστα το MGS στο PSX. Δεν τρελάθηκα από τη χαρά μου, αλλά οκ, κάπως το ευχαριστήθηκα.

    Έπειτα, έμεινα με το στόμα ανοιχτό από τεχνικής άποψης με το MGS 2 στο PS2. Άρχιζε όμως να με κουράζει η πολυπλοκότητα της δομής, ενώ τα cutscenes-διάλογοι είχαν πάρει "forced-φιλοσοφέ" τροπή = στοιχείο που με απωθεί.

    Κατόπιν έπαιξα το MGS 3 στο PS2. Και πάλι, το εκτίμησα τεχνικώς (λιγότερο όμως από το MGS 2, καθώς το 3 παραήταν φιλόδοξο για τα τεχνικά όρια του PS2, με αποτέλεσμα η συνολική ποιότητα γραφικών να είναι κατώτερη από το MGS 2). Όμως με κούρασε περισσότερο από το MGS 2, ακριβώς λόγω του άσκοπα (κατ' εμέ) "βαρύ" σεναρίου και ανελέητα μεγάλων cutscenes. Πόσες φορές είχα πει "κάτσε να παίξω για κανά μισάωρο το πολύ" κι εν τέλει μου έβγαζαν το λάδι τα cutscenes ή οι άπειροι διάλογοι στο codec, με συνέπεια να χάνω 1 και 1,5 ώρα από τη ζωή μου ενώ είχα αποφασίσει μισή ώρα για gaming.

    Και έρχεται day 1 αγορά το MGS 4 στο PS3. Δεν κατάφερα -λόγω πολυπλοκότητας ΑΙ + gameplay- να βιώσω ούτε καν 30 λεπτά του παιχνιδιού. Όπως και να το προσέγγιζα, δεν τα κατάφερνα να ξεπεράσω τα πρώτα στάδια (ίσα ίσα που είχα συναντηθεί με το ρομποτάκι και μετά = θάνατος από όλες τις μεριές). Προσπαθούσα στελθ; Θάνατος. Προσπαθούσα all guns blazing; Θάνατος. Προσπαθούσα μίξη των δύο; Θάνατος και πάλι. Ασταμάτητα. Ε, το παράτησα εντελώς. Μετά από 1 χρόνο είπα να του ξαναδώσω ευκαιρία. Τζίφος. Μια από τα ίδια. Το παρατάω για δεύτερη φορά. Έχοντας φτάσει στο 2011-12 λέω "ας του δώσω άλλη μια ευκαιρία, θέλω να δω πως εξελίσσεται το στόρυ / παρόλο που αναμένω να με κουράσει ο Κοτζίμα". Καρα-τζίφος εντελώς. Ο θάνατος είχε γίνει ασταμάτητος. Ε, τελικά το παράτησα μια για πάντα.

    Κάνω την ηλιθιότητα και αγοράζω το Ground Zero στο PS4. Δεν κατάφερα να εγκλιματιστώ με το gameplay σε καμία περίπτωση. Πάλι θάνατος με πολλαπλούς τρόπους. Ξανά και ξανά και ξαναμανά προσπαθούσα, αλλά τζίφος εις το τετράγωνο. Θάνατος ολκής. Το παράτησα.

    Όπου.........δίνει το MGS V "δωρεάν" το PS Plus. Λέω "βρε δεν το τσεκάρω, αφού έτσι κι αλλιώς το έδωσε στο Plus, ας δω κι εγώ περί τίνος πρόκειται". Όχι, δεν πέθαινα. Δεν υπήρχε θάνατος, καθόλου μάλιστα! Αντί θανάτου όμως υπήρξε απόλυτη βαρεμάρα. Μου έσπασε τα νεύρα ο Κοτζίμα. Άντε το πολύ τα αρχικά 30 λεπτά της ώρας του παιχνιδιού να βίωσα, από τα οποία γύρω στα 20 ήταν διάλογοι και cutscenes. Ε, βράσε με ρε Κοτζίμα. Πάτησα pause, έκανα Close Application και κατευθείαν delete από το σκληρό δίσκο. Δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανά. (κυριολεκτώ)

    Ερχόμαστε στο σήμερα. Έχω πάρει την απόφασή μου εδώ και πολύ καιρό. Δεν θα ακουμπήσω το DStranding, ούτε καν εάν κάποιος φίλος μου το δανείσει. Ήδη με έχει κουράσει αυτό το "abstract/ψευτο-deep" στυλ του Κοτζίμα. Δεν βλέπω ταινία του Αγγελόπουλου, με προσμίξεις δράσης και στοιχείων εξερεύνησης. Ούτε θέλω να "στοχάζομαι" υπό την ομπρέλα των πολιτικο-πολιτισμικο-οικολογικο-υπαρξιακο-κοινωνικών ανησυχιών του Κοτζίμα.

    Εμένα, όπως και 2-3 πρώην φανατικούς fan του Κοτζίμα.........σόρρυ, αλλά μας έχασες.

    Κύριε Κοτζίμα: καλύτερα να βγάλεις μια TV Series και να πεις πραγματικά ΟΤΙ θέλεις (με όση διάρκεια/deepness επιθυμείς), παρά να φτιάχνεις τέτοια "παιχνίδια". (επίτηδες τα εισαγωγικά)
    Πως κατάφερες στο 4 να χάνεις συνέχεια κ εγώ βέβαια το συγκεκριμένο το είχα ένα χρόνο κ δεν το είχα ακουμπήσει μόνο εισαγωγή ώσπου είπα μια μέρα ειπα θα προσπαθήσω ξανά κ μολις πέρασα την εισαγωγή το έλιωσα το τελείωσα 3-4 φορές, (έκανα τα πάντα) νομίζω ότι το πήρα κ πλατίνα, πρέπει να ήταν για μένα το καλύτερο MG μετα το πρώτο φυσικά.
    Το 5 με κούρασε ότι ήταν αποστολές κ δεν ήταν όπως τα προηγούμενα άσε που δεν κατάλαβα Χριστο, μια που δεν ξέρω καλά αγγλικά μια που έπρεπε να βρω κασέτες κ όλα τα σχετικά που είχε κάτι που το βαριέμαι

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #287
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια το αν αξιζει να χαρακτηριστει ο τροπος που προμοταρει το παιχνιδι ο Κοτζιμα "αλαζονικος" ή "υπεροπτικος" ή "τρολαρισμα" θα φανει μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου...

    Δεν ξερω γιατι ξαφνικα ολοι νομιζετε οτι ο Κοτζιμα εχει τις πωλησεις στο τσεπακι του και πραττει με τετοιον τροπο, εγω απεναντιας νομιζω οτι εν γνωση του παιρνει ενα μεγαλο ρισκο καθως μπορει να ειναι πολλα, βλαξ ομως δεν ειναι και γνωριζει οτι το να μην δειχνεις πραγματα εκνευριζει τον κοσμο. Και γνωριζει πολυ καλα (το εχει κανει γνωστο και μεσα απο πολλα tweets του) οτι πολυς κοσμος θα περιμενει τα reviews πριν προχωρησει στην αγορα του Death Stranding. Και σιγουρα εχει ενα σημαντικο αγχος το πως ο κοσμος θα αντιδρασει σε ενα παιχνιδι το οποιο δειχνει να ειναι σε μεγαλο βαθμο "walking simulator".

    Εχει ομως συνειδητα παρει την αποφαση (και το εχει δηλωσει ευθεως παλι μεσα απο συνεντευξεις και κοινωνικα μεσα δικτυωσης) οτι δεν θελει να κανει spoil την εμπειρια του παιχνιδιου, την οποια θεωρει οτι δεν μοιαζει με κατι στο ειδος της, βασικα θεωρει οτι ειναι νεο ειδος/genre.

    Τωρα, οπως λετε μπορει να λεει βλακειες και απλα να προσπαθει βρωμικα να προμοταρει κατι το οποιο δεν υφισταται. Δεν ειναι γνωστος ομως για κατι τετοιο... δεν μας εχει συνηθισει σε απατες, ψεμματα και κοροιδιες. Τωρα πολλοι θα μιλησουν για το MGS2 ομως εκει ο Κοτζιμα ορθως παραπλανησε τον κοσμο για χαρην του παιχνιδιου και της εκπληξεως που εκρυβε η ιστορια του, οχι το gameplay το οποιο μας το εδειξε κανονικοτατα.

    Γενικα δεν ειναι τυπος που κρυβει gameplay... δεν το εχει κανει ΠΟΤΕ αυτο και παροτρυνω οποιον μπορεσει να επιχειρηματολογησει για το αντιθετο. Στορυ ναι, gameplay ΠΟΤΕ. Σωριδον βλεπαμε gameplay για τα MGS στο βαθμο που πλεον ειχαν δειξει το 90% των gadgets του MGSV για παραδειγμα.

    Οποτε το να μην δειχνει gameplay ενω παντα εδειχνε παλαιοτερα, για εμενα ειναι ενθαρρυντικο απο την αποψη οτι θελει τα οποια mechanics εχει ενσωματωσει να μην αποκαλυφθουν ουτε στους παιχτες ουτε στους ανταγωνιστες του, πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου. Επισης δεν ξερουμε το learning curve του παιχνιδιου. Μπορει να ξεκιναει σαν walking simulator τις πρωτες 5 ωρες και μεχρι το τελος να πετας στο διαστημα (ΝΟΤ). Αρα αν ειναι κατι τετοιο τι του ζηταμε να δειξει? Το διαστημα που θα ειναι το αποκορυφωμα ή το ξενερωμα της αρχης? Ή και τα δυο? Οτι και να διαλεξεις λαθος θα ειναι. Δεν ειναι Uncharted που ειναι straightforward φαση.

    Εγω φυλαω την κριτικη μου στο ατομο του Κοτζιμα για μετα την κυκλοφορια και ολοκληρωση του παιχνιδιου. Μεχρι τοτε επιλεγω την αισιοδοξη σκεψη οτι εχουμε να κανουμε με κατι ξεχωριστο στη βιομηχανια και οχι φολα. Το παιχνιδι παντως ειναι βεβαιοτατο οτι δεν θα ειναι για ολους, μην πω για τους περισσοτερους.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (21-08-2019),panos74gr (27-08-2019),toninio (22-08-2019),tsakali GR (26-08-2019)

  10. #288
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ο Κojima εχει το δικαιωμα να κανει πρακτικα ο,τι γουσταρει μιας και εχει κερδισει το δικαιωμα να παρουσιαζει τη δουλεια του οπως ο ιδιος θελει, αν εχουν παει τη βιομηχανια μπροστα καποια ατομα, ε αυτος ειναι σιγουρα μεσα σε αυτα, γεγονος που δεν μπορει να αμφισβητηθει απο κανεναν.
    Απο και και περα ο κοσμος κρινει αυτο που βλεπει και θεωρω απολυτως λογικο να υπαρχουν και αρνητικα σχολια, ειναι ενα προιον που κυκλοφορει σε λιγους μηνες και ο κοσμος ειτε δεν εχει την παραμικρη ιδεα, ειτε εχει μπερδευτει εντελως ειτε το παρακολουθει μεσα απο αναλυσεις επι αναλυσεων στο ιντερνετ που εξηγουν καρε καρε τι μπορει να σημαινει το ενα και το αλλο.
    Για το κομματι της ιστοριας δεν υπαρχει κατι μεμπτο, εχει δειξει οσα θεωρει ο ιδιος οτι χρειαζεται να δειξει για να μην κανει spoil το παιχνιδι και καλα κανει. Τωρα στον τομεα του "πως παιζει" το παιχνιδι ενταξει, οσο καινοτομο και αν ειναι, οσο genre-inventive και αν ειναι, μιλαμε για ενα videogame και το βασικο που πρεπει να ξερει καποιος ειναι "τι κανω σε αυτο το παιχνιδι". Εκει θεωρω οτι υπερβαλλει, μιλαμε για παιχνιδι οχι ταινια.
    Ξαναλεω, εχει κερδισει το δικαιωμα να κανει ο,τι γουσταρει, παραλληλα ομως ο κοσμος δικαιως εχει αποριες. Πολυ λογικο απο τη στιγμη που μιλαμε για videogame που κυκλοφορει σε λιγους μηνες. Για να το αγορασεις πρεπει να ξερεις και πως παιζει.
    Για μενα ειναι day 1 το συγκεκριμενο αλλα καταλαβαινω απολυτα οποιον δεν εχει ενδιαφερον.


  11. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    WolfRathmA (22-08-2019)

  12. #289
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω τον καταλαβαινω. Αλλωστε κι εγω εχω εκφρασει στο παρελθον την απορια μου για το τι παιζει με το παιχνιδι. Ομως θεωρω οπως εχω πει και σε προηγουμενο ποστ οτι με το τρεηλερ που ειχε δειξει την τελευταια φορα (οχι το gameplay το τελευταιο) εδωσε μια αρκετα εντονη ιδεα του τι παιζει και ποιος ειναι ο σκοπος σου. Τωρα το πως παιζει σαφως μπορει να ενοχλησει καποιον που δεν ξερει εξου και το ρισκο που ειπα οτι παιρνει, απο την αλλη θελω να πιστευω οτι υπαρχει καποιος λογος. Ισως τελικα να μην υπαρχει τιποτα, αλλα ο Κοτζιμα δεν συνηθιζει να κρυβει gameplay. Ποτε δεν το εκανε. Οποτε γιατι τωρα;

  13. #290
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ο Kojima είναι καλό "ψωμί" για να γίνει clickbait από την αρνητική, αξίζει δεν αξίζει το Game του.

    1000% o "ειδικός" τύπος θα παίξει με την ψυχολογία των fans, είτε αρνητικά είτε θετικά.

    Εδώ είμαστε και θα το δείτε.

    - - - Updated - - -

    Ειδικά η παρουσίαση και το είναι ο Geoff στο Game είναι ήδη από ότι διαβάζω κόκκινο πανί για πολλά publications

  14. #291
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    https://www.ign.com/articles/2019/08...?sf107536745=1

    Death Stranding: Exclusive Gamescom Trailer Reveals Norman Reedus' Main Mission - Gamescom 2019





    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  15. #292
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    [4Players interview]: Kojima Q&A on Death Stranding


    Μια ωραια συνεντευξη του Κοτζιμα που μιλα γενικοτερα για το εγχειρημα του..
    Εχει παθος ο ανθρωπος και φαινεται...Εφοσον επαιξα σερι τα 4 MGS και μετα το V που οκ φανηκε οτι ειχε τα προβληματα του λογω των θεματων με κοναμι καταλαβα το μεγαλειο του..
    Ο κοτζιμα ειναι κατηγορια απο μονος του..Ξεπερναει την επιθυμια μεχρι και για το TLoU2 για μενα...
    edit: επισης

    Διερευσε το βιντεο briefing
    Last edited by chronohill; 26-08-2019 at 11:59.
    Spoiler!

  16. #293
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Δεν το εχω δει το trailer, ομως δινει καποια στοιχεια για την ιστορια και διαβάζω στο net οτι θα ηταν προτιμοτερο να το αποφυγουν οσοι θελουν να αποφυγουν καθε τύπου spoiler.





  17. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    odytsak (12-09-2019),Sparrow71993 (12-09-2019)

  18. #294
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Αυτός στο κέντρο της αφίσα ο όρθιος . . . ποιος είναι ;


  19. #295
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ανεβηκε το gameplay trailer...fully excited..
    Spoiler!

    το εβαλα σε σπιλερ για καλο και για κακο

    Death Stranding: Breaking Down the Massive New TGS Gameplay Video
    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    odytsak (12-09-2019)

  21. #296
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Οσο πιο πολυ βλεπουμε πραγματα για το παιχνίδι, τοσο πιο πολυ μου φαίνεται βαρετό και κουραστικό. Απο την αρχη το ειχα παρει στραβά, δεν μου άρεσε ούτε σαν θεματολογία ούτε σαν ατμόσφαιρα και μεχρι τωρα με αυτά που έχουμε δει, με απωθεί ακόμα περισσότερο. Το οτι εινα παιχνιδι του Kojima δεν λεει τιποτα, οπως ειναι τα αλλα ειναι κι αυτο. Το λεω αυτο γιατι πιστεύω οτι και μια ξεφλουδισμενη πατατα να έβγαζε μονο οτι θα ειχε το ονομα του πάνω θα είχε αποθέωση από τους φανς και τα media, τα οποία τον αντιμετωπίζουν γενικά σαν τον υπέρτατο Θεο

    Μακάρι να εχω πολύ λάθος για το game αυτό και να είναι masterpiece. Κάποια στιγμή θα το παίξω από περιέργεια, αλλά σίγουρα όχι από την αρχή και όχι πριν υπάρξει μεγάλη πτώση τιμής

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    christos-sonyboy (13-09-2019),Error Flynn (12-09-2019)

  23. #297
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Είναι λογικό να μην αρέσουν σε όλους ολα, αλλά το praise για τον Kojima δεν το θεωρώ καθόλου άδικο προσωπικά. Το έχει κερδίσει ο ίδιος με τις δουλειές του. Ακόμα και το τελευταίο του παιχνίδι που δεν με ενθουσίασε όσο τα προηγούμενα είχε εξαιρετικό gameplay.

    Σίγουρα παιχνίδια του μπαίνουν στο τοπ τεν μου όλων των εποχών. Το hype μου βρίσκεται σχετικά πιο χαμηλά απο άλλες φορες γιατι ειναι open world και οχι γιατι δεν θα βγει κάτι αξιόλογο.
    .

  24. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (12-09-2019),Nodens (12-09-2019),spartan (12-09-2019)

  25. #298

    Default

    Όντως υπάρχει μεγάλο hype για το Death Stranding. Γνωστός μου είναι μεγάλος φαν του kojima και το περιμένει πώς και πώς. Άλλος γνωστός μου δεν θέλει ούτε να ακούει το όνομα του. Γενικά από ότι έχω καταλάβει ο συγκεκριμένος ή θα αρέσει ή δεν θα αρέσει. Προσωπικά είναι από τα παιχνίδια που δεν θα αγοράσω και δεν θα παίξω αλλά θα δω ξανά δυο ώρες gameplay μόνο και μόνο από περιέργεια.

    Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

  26. #299

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Οσο πιο πολυ βλεπουμε πραγματα για το παιχνίδι, τοσο πιο πολυ μου φαίνεται βαρετό και κουραστικό. Απο την αρχη το ειχα παρει στραβά, δεν μου άρεσε ούτε σαν θεματολογία ούτε σαν ατμόσφαιρα και μεχρι τωρα με αυτά που έχουμε δει, με απωθεί ακόμα περισσότερο. Το οτι εινα παιχνιδι του Kojima δεν λεει τιποτα, οπως ειναι τα αλλα ειναι κι αυτο. Το λεω αυτο γιατι πιστεύω οτι και μια ξεφλουδισμενη πατατα να έβγαζε μονο οτι θα ειχε το ονομα του πάνω θα είχε αποθέωση από τους φανς και τα media, τα οποία τον αντιμετωπίζουν γενικά σαν τον υπέρτατο Θεο

    Μακάρι να εχω πολύ λάθος για το game αυτό και να είναι masterpiece. Κάποια στιγμή θα το παίξω από περιέργεια, αλλά σίγουρα όχι από την αρχή και όχι πριν υπάρξει μεγάλη πτώση τιμής
    νομιζα οτι ημουν ο μονος! γενικως δεν τρελενομαι για kojima εγω ετσι και αλλιως. ειδα το σημερινο gameplay και βεβαιωθηκα οτι το παιχνιδι θα ειναι πιο βαρετο κ απ'το θανατο. σεβομαι τους υπολοιπους που το γουσταρουν και το περιμενουν πως και πως ομως.απλα εμενα δεν ειναι του γουστου μου,μα καθολου.

  27. #300
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Είναι λογικό να μην αρέσουν σε όλους ολα, αλλά το praise για τον Kojima δεν το θεωρώ καθόλου άδικο προσωπικά. Το έχει κερδίσει ο ίδιος με τις δουλειές του. Ακόμα και το τελευταίο του παιχνίδι που δεν με ενθουσίασε όσο τα προηγούμενα είχε εξαιρετικό gameplay.
    Ηταν το χειρότερο Metal Gear Solid με το καλύτερο gameplay (αν και γεμάτο βαρετές ανουσιες αποστολές)

    Το κατάφερε και αυτο ο Κοτζίμα

  28. The Following User Says Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    PDS (13-09-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •