Page 26 of 45 FirstFirst ... 1622232425262728293036 ... LastLast
Results 501 to 520 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #501
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Μεχρι οσο εχετε παιξει, πιστευετε οτι ειναι παιχνιδι που μπορει να το παρακολουθησει και καποιος μαζι σου ενω παιζεις ή θα βαρεθει?
    Ρωταω γιατι τα open world δεν ειναι τοσο για παρεα, οσο πχ το Uncharted ή το Detroit.
    Ημουν σε πάρτι εχτές με φίλο κ δεν μιλάμε μόνο έτσι καμία μικρή κουβέντα για κάτι που δεν κατάλαβα εγώ ή αυτός.
    Γενικά πάντως δεν είναι για πολύ κουβέντα κ φασαρία, εγώ θέλω ησυχία γιατί έχει μπουρου μπουρου είναι ένα παιχνίδι που δεν θες να χάσεις κάτι, σαν μια ταινία.
    Edit
    Βέβαια δεν είναι κ βαρετό να το βλέπει κάποιος χωρίς να παίζει, αν το βρει ενδιαφέρον μπορεί να παρακολουθήσει, τώρα αυτό βέβαια είναι θέμα γούστου.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 08-11-2019 at 23:05.

    xbox:Christoforo7s

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    PDS (08-11-2019)

  3. #502

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Μεχρι οσο εχετε παιξει, πιστευετε οτι ειναι παιχνιδι που μπορει να το παρακολουθησει και καποιος μαζι σου ενω παιζεις ή θα βαρεθει?
    Ρωταω γιατι τα open world δεν ειναι τοσο για παρεα, οσο πχ το Uncharted ή το Detroit.
    Δε νομίζω να έχει κάποιος υπομονή να σε περιμένει να βρεις τρόπο να διασχίσεις ένα ποτάμι, να ανέβεις μια βουνοπλαγιά κοκ

  4. The Following 3 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Christos33 (09-11-2019),PDS (09-11-2019),Slay (09-11-2019)

  5. #503
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Το ξεκινησα και εγω σημερα.Τα γραφικα του και το hdr ειναι τοπ επιπεδου.Επαθα πλακα με αυτό που ειδαν τα ματια μου..

  6. #504
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Να ρωτήσω κάτι υπάρχει πουθενά επιλογή στο παιχνίδι ή στο ps4 να μεγαλώνει τα γράμματα, μου φαίνονται αρκετά μικρά κ πρέπει να παίζω ποιο κοντά κάτι που χαλάει γιατί δεν βολεύομαι αρκετά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το είδα το ρώτησαν και στο Reddit και δυστυχώς δεν γίνεται...λογικά με επόμενο update..
    Mου ήρθε και μένα επιτέλους!απτην ανυπομονησία μου πήγα τώρα πρωί πρωί και το πήρα από το κούριερ!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Christos33 (09-11-2019)

  8. #505
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Το είδα το ρώτησαν και στο Reddit και δυστυχώς δεν γίνεται...λογικά με επόμενο update..
    Mου ήρθε και μένα επιτέλους!απτην ανυπομονησία μου πήγα τώρα πρωί πρωί και το πήρα από το κούριερ!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το κατάλαβα, εντάξει την παλεύω κάπως, αλλά τα μικρά γράμματα έχω θέμα, δλδ κοίταγα πως λειτουργεί κάποιο εργαλείο κ έπρεπε να πάω κοντά να διαβάσω.
    Ευτυχώς υπότιτλοι κ email είναι ποιο μεγάλα.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #506
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Επιλογή δυσκολίας έχει το παιχνίδι και αν έχει σε τι δυσκολία προτείνετε να παιχτεί;

    Sent from my Mi A3 using Tapatalk
    Last edited by nickolas82; 09-11-2019 at 11:27.

  10. #507

    Default Death Stranding

    Αν έχει επιλογή... κατά την άποψη μου, παιχνίδι του Kojima παίζεται μόνο στο πιο δύσκολο επίπεδο. Και αυτό διότι στην ουσία το «δύσκολο» σημαίνει πιο «πραγματικό» όταν μιλάμε για τον Kojima.
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  11. #508

    Default

    Το παιχνίδι έχει 4 επίπεδα δυσκολίας, Very Easy - Easy - Normal - Hard.

    Εδώ περιέχει αρκετές πληροφορίες σχετικά με τις διαφορές των επιπέδων δυσκολίας.
    Last edited by Nodens; 09-11-2019 at 12:40.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Nodens For This Useful Post:

    DJTaurus (09-11-2019),nickolas82 (09-11-2019)

  13. #509
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ παίζω κανονικό γιατί θέλω να χαρώ το παιχνίδι κ να δω το story δεν ξέρω πόσο πάει ποιο δύσκολο αλλά το φορτίο θέλει να μάθεις καλά το χειρισμό γιατί σου σπάει τα νεύρα ώρες ώρες.
    Πάντως οπότε θες αλλάζεις το λέει στην αρχή.
    Edit
    Χάχα ένας φίλος μου έβαλε ταμπέλα Free to lise κ άφησε το ένα ζευγάρι μπότες
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 09-11-2019 at 11:47.

    xbox:Christoforo7s

  14. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    nickolas82 (09-11-2019)

  15. #510
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Παίδες preorder κωδικός:

    KG3B-LNN8-APL8

    Εγώ δεν θα το παίξω, καλό κάψιμο σε όσους ασχοληθούν


  16. #511
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Να βάλω κάτι ακόμα;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    AlexandrosQV (10-11-2019),DJTaurus (09-11-2019),Gazof (09-11-2019)

  18. #512
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Η εθνική Lake knot city - South knot City έιναι ετοιμη σε όλο της το μήκος. Ετοιμο είναι επίσης και το κομμάτι απο τον κόμβο του Μάστορα μέχρι το κεντρο διανομής. Ημιτελές είναι το κομμάτι απο το κέντρο διανομής μέχρι την Mountain knot city, αλλα το δύσκολο κομμάτι απο την Mountain Knot μέχρι την πεδιάδα ειναι έτοιμο, η υπολοιπη διαδρομή είναι φλαταδούρα και έχει και κάποια κομμάτια δρόμου ετοιμα. Υποτιθεται ότι απο τις συνδέσεις μπορείς να πεις στο παιχνιδι ότι θελεις να βλεπεις περισσότερα απο τον ταδε παικτη. Δοκιμάστε το να δείτε εαν βλεπετε τα κτίσματα μου, γιατί όπως βλέπετε μπορείτε να κάνετε την ζωή σας ποιο ανετη.


  19. #513
    Member kokoras's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    drama
    Posts
    32
    Name
    kostas

    Default

    Χαίρεται, λιτά και συνοπτικά..η δεύτερη καλύτερη αγορά που έχω κάνει ποτε μου μετά το mgs4!

  20. The Following 4 Users Say Thank You to kokoras For This Useful Post:

    AlexandrosQV (10-11-2019),Christos33 (10-11-2019),chronohill (09-11-2019),spartan (09-11-2019)

  21. #514
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχοντας παίξει κανένα 7ώρο μόνο θετικές εντυπώσεις έχω προς το παρόν.
    Καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν αρέσει σε αρκετό κόσμο και είναι λογικό.
    Το έχω βάλει στο hard, αλλά μέχρις στιγμής δεν μπορώ να πω πως είναι δύσκολο παιχνίδι.
    Από story φαίνεται πολύ ενδιαφέρον από την πρώτη στιγμή, γραφικά, cutscenes, ερμηνείες, μουσική, ήχος όλα τέλεια.
    Προσωπικά δεν χορταίνω να παίζω το Death Stranding, τώρα αν στις 20-30 ώρες βαρεθώ αυτό δεν το ξέρω.
    Πάντως μέχρι τώρα είναι όλα μια χαρά και η ιστορία εξελίσσεται ομαλά και σου αποκαλύπτονται πράγματα σιγά σιγά.
    Spoiler!

  22. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    AlexandrosQV (10-11-2019),chronohill (09-11-2019),spartan (09-11-2019)

  23. #515
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Προσωπικά δεν χορταίνω να παίζω το Death Stranding, τώρα αν στις 20-30 ώρες βαρεθώ αυτό δεν το ξέρω.
    Πάντως μέχρι τώρα είναι όλα μια χαρά και η ιστορία εξελίσσεται ομαλά και σου αποκαλύπτονται πράγματα σιγά σιγά.
    Μέχρι και την Port Knot City νομίζω ότι ετσι ήμουν και εγω, όταν άλλαξα περιοχή άρχισα να ξενερώνω. Στην 1η αποστολή της Mountain knot city ήταν το σήμείο που είπα δυνάτα , αντε και γ@$@

  24. #516
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Μέχρι και την Port Knot City νομίζω ότι ετσι ήμουν και εγω, όταν άλλαξα περιοχή άρχισα να ξενερώνω. Στην 1η αποστολή της Mountain knot city ήταν το σήμείο που είπα δυνάτα , αντε και γ@$@
    Χάχα αυτό το λέω κ τώρα εγώ αν είναι τίγκα κ παει σαν να έχει πιει δέκα μπύρες

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. #517
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Χάχα αυτό το λέω κ τώρα εγώ αν είναι τίγκα κ παει σαν να έχει πιει δέκα μπύρες
    χε χε χε χε χε μικρέ ανόητε, ακόμα δεν έχεις φάει καλή ξενέρα. Εγω έφαγα 3 χοντρές, η τελευταία βέβαια ήταν fatality.

    Ενοχλητικο και σπασαρχιδικο μπορεί να είναι απο την αρχη, αλλα υπάρχουν σημεία που λες, αυτο αποκλειεται να το εκανε ο Kojima σε παιχνιδι του.

  26. #518
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    χε χε χε χε χε μικρέ ανόητε, ακόμα δεν έχεις φάει καλή ξενέρα. Εγω έφαγα 3 χοντρές, η τελευταία βέβαια ήταν fatality.

    Ενοχλητικο και σπασαρχιδικο μπορεί να είναι απο την αρχη, αλλα υπάρχουν σημεία που λες, αυτο αποκλειεται να το εκανε ο Kojima σε παιχνιδι του.
    Χάχα εγώ ποιο πολύ έβριζα γιατί ήξερα κ ήθελα να περάσω το ποτάμι η τον γκρεμό κ πάλι καλά που ήταν λίγες ζημιές, μπορούσε κ χειρότερα, γενικά έχω παρατηρήσει ότι θέλει να παίζεις ήσυχα όχι βιαστικά γιατί θα πάθεις ζημιά.
    Περιμένω να δω την συνέχεια είναι πρώτη φορά που σκέφτομαι σε παιχνίδι τι θα δω πίσω από εκεί, τι θα βγει εδώ, πως θα πάει η ιστορία στα άλλα ( παιχνίδια) απλά την έβλεπα, μου θυμίζει πάντως MGV στο τρόπο που δείχνει της αποστολές (βέβαια εδω έχουμε like) κ λίγο detroit αν κ δεν έχει καμία σχέση στο gameplay αλλά μου το θυμίζει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 09-11-2019 at 19:39.

    xbox:Christoforo7s

  27. #519
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Μπορείτε να βάζετε κανένα σποιλερ ταγκ η σας είναι δύσκολο;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  28. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Error Flynn (09-11-2019)

  29. #520
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Είμαι στην αρχή έχοντας παίξει λίγες ώρες, πολύ ιδιαίτερο παιχνίδι και νομίζω ότι αυτό και το Last Guardian είναι τα πιο περίεργα παιχνίδια που έχω παίξει στο PS4. Είναι ενδιαφέρον ότι υπάρχουν προσπάθειες που θέλουν να ξεχωρίσουν και να είναι μοναδικές οπότε με χαρά θα το παίξω ξέροντας ότι ίσως να υπάρχουν σημεία που να είναι βαρετά.

    Τα μουσικά κομμάτια είναι πραγματικά ένα και ένα και ταιριάζουν απόλυτα με το ύφος του παιχνιδιού. Πάντως όσο προχωράω τόσο πιο πολύ με "κερδίζει" το Death Stranding και χαίρομαι γιατί στην αρχή ήμουν αρκετά επιφυλακτικός μιας και δεν είναι και τόσο του στυλ μου, αλλά σιγά σιγά αποκτάει ενδιαφέρον. Γενική Ταχυδρομική simulation θυμίζει ώρες ώρες, ήθελα να το πω
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  30. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    mihalis13 (09-11-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •