Page 29 of 45 FirstFirst ... 1925262728293031323339 ... LastLast
Results 561 to 580 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #561

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Διαβάστε το κείμενο μια φορά και μέρα να κρίνετε τα headlines που πάντα είναι αναξιόπιστα... ευτυχώς που υπάρχουν και οι Ιάπωνες ως λαός και τους διακρίνει ακόμα η ταπεινότητα...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    "Πρέπει να παραδεχθώ ότι το παιχνίδι έχει λάβει αρκετές φοβερές κριτικές σε Ευρώπη και Ιαπωνία. Εδώ στις ΗΠΑ όμως, τα πράγματα δεν είναι τόσο καλά. Ίσως πρόκειται για ένα παιχνίδι το οποίο είναι δύσκολο να το καταλάβει ένα συγκεκριμένο είδος κριτικών αλλά και τμήμα του κοινού. Οι Αμερικανοί αποτελούν τους μεγαλύτερους fans των FPS (First Person Shooter) παιχνιδιών και το Death Stranding δεν ανήκει στο είδος."

    εμεις το διαβασαμε δυο φορες και δυο μερες,επισης δεν ειμαστε αφελεις για να κρινουμε μονο απο headlines.καταλαβαμε μια χαρα τι λεει. δε χρειαζεται να κατσουμε να αναλυσουμε κατι.

  2. #562

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    πάντα φευγάτος ήταν.

    δε νομίζω σοβαρός άνθρωπος να τον εξέλαβε ποτέ ως νορμάλ άτομο!
    βρισε θεο αν θες...kojima ΠΟΤΕ!

  3. #563

    Default

    https://twitter.com/GameDataLibrary/...13490545246211
    Launch sales of Death Stranding is the biggest IP launch we've seen this generation yet

  4. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    panos74gr (14-11-2019)

  5. #564
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Tην θεωρω καπως χαζη δηλωση για να βγηκε απο το στομα του Kojima, μια συνεντευξη σε ενα Ιταλικο περιοδικο που η Sony εσπευσε να κανει clarification για τη μεταφραση και τρεχα γυρευε. Περα απο αστοχο, ειναι και ενα σχολιο που για πολλους λογους δεν θα εκανε ποτε καποιος εξυπνος ανθρωπος. Αν οντως το ειπε ετσι ακριβως θα εκπλαγω.

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    πάντα φευγάτος ήταν.

    δε νομίζω σοβαρός άνθρωπος να τον εξέλαβε ποτέ ως νορμάλ άτομο!
    Τι το μη φυσιολογικο εχει ο Kojima?

    Btw οσο περισσοτερο το βλεπω το παιχνιδι σε διαφορα videos τοσο περισσοτερο με απωθει, δυστυχως δεν ειναι καθολου του γουστου μου αυτο που βλεπω και αυτα που διαβαζω. Αν μου ελεγε καποιος 1 χρονο πριν οτι λιγες μερες μετα την κυκλοφορια του DS θα περιμενα να παρω το ...Jedi Fallen order θα ελεγα οτι μου κανει πλακα.


  6. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (14-11-2019)

  7. #565

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Tην θεωρω καπως χαζη δηλωση για να βγηκε απο το στομα του Kojima, μια συνεντευξη σε ενα Ιταλικο περιοδικο που η Sony εσπευσε να κανει clarification για τη μεταφραση και τρεχα γυρευε. Περα απο αστοχο, ειναι και ενα σχολιο που για πολλους λογους δεν θα εκανε ποτε καποιος εξυπνος ανθρωπος. Αν οντως το ειπε ετσι ακριβως θα εκπλαγω.



    Τι το μη φυσιολογικο εχει ο Kojima?

    Btw οσο περισσοτερο το βλεπω το παιχνιδι σε διαφορα videos τοσο περισσοτερο με απωθει, δυστυχως δεν ειναι καθολου του γουστου μου αυτο που βλεπω και αυτα που διαβαζω. Αν μου ελεγε καποιος 1 χρονο πριν οτι λιγες μερες μετα την κυκλοφορια του DS θα περιμενα να παρω το ...Jedi Fallen order θα ελεγα οτι μου κανει πλακα.
    το ειπε! η γνωμη μου ειναι οτι ισως του κακοφανηκαν καποιες κακες κριτικες για το ''αριστουργημα'' του και βγηκε να το δικαιολογησει.ηλιθια κινηση τελειως!

  8. #566
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Όταν είδα το patch ήλπιζε σε κάποιο photo mode αλλά δεν...

    Πιάνω τον εαυτό μου να θέλει συνεχώς να βγάζει photo. Δεν θέλω κάτι ιδιαίτερο, απλά κάτι να κρύβει το UI.

  9. #567
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    "Πρέπει να παραδεχθώ ότι το παιχνίδι έχει λάβει αρκετές φοβερές κριτικές σε Ευρώπη και Ιαπωνία. Εδώ στις ΗΠΑ όμως, τα πράγματα δεν είναι τόσο καλά. Ίσως πρόκειται για ένα παιχνίδι το οποίο είναι δύσκολο να το καταλάβει ένα συγκεκριμένο είδος κριτικών αλλά και τμήμα του κοινού. Οι Αμερικανοί αποτελούν τους μεγαλύτερους fans των FPS (First Person Shooter) παιχνιδιών και το Death Stranding δεν ανήκει στο είδος."

    εμεις το διαβασαμε δυο φορες και δυο μερες,επισης δεν ειμαστε αφελεις για να κρινουμε μονο απο headlines.καταλαβαμε μια χαρα τι λεει. δε χρειαζεται να κατσουμε να αναλυσουμε κατι.
    Και πήγα να το γράψω αλλά λέω δεν θα χρειαστεί...όλη την συνέντευξη να διαβάσεις και στα αγγλικά..αν θέλουμε να βρούμε λέξεις να πιαστούμε και ατάκες ουυυυυυυυ άνετα!
    Όπως και να έχει δεν είπε κάτι που δεν ισχύει...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. #568
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Προσωπικη μου αποψη ειναι ότι τον πειραξαν και οι κακες κριτικες απο τους reviewers και οι επισης κακες απο τον κόσμο. Και πριν πεταχτει κάποιος και πει για εσκεμένα 0 (λες και δεν υπαρχουν και εσκεμενα 10 για ισορροπια) να σας παραθεσω βαθμολογίες απο το Metacritic και για τα δυο για να καταριψω αυτο το επιχείρημα.

    MGS3 9.1 οι κριτικοί, 9.1 το κοινο , ηταν αποκλειστικό για το PS2.
    MGS4 9.4 οι κριτικοί, 8,8 το κοινό, ηταν αποκλειστικό για το PS3 και ο kojima έιχε πάρει ξεκάθαρα θέση στο τότε Console War, με την παρομοιωση με το γευμα.
    MGS5 9.3 οι κριτικοί, 8,2 το κοινό, ηταν multiplatform
    DS 8.3 οι κριτικοί, 6,4 το κοινό, ειναι timed exclusive για το PS4 και θα βγει και για PC.

    Και φυσικά το γεγονός ότι έφτιαξε ενα παιχνίδι, που ενώ είχε την απόλυτη ελευθερία να κάνει ότι θελει, βγηκε κατώτερο απο τις προηγουμενες δουλειές του, δεν αναιρεί την ιδιοφύια του Kojima. Απλά αυτό το γεγονός, όπως και οι παραπάνω δηλώσεις, δειχνουν ότι και αυτός είναι ανθρωπος με αδυναμίες, που κάποιες φορές μπορεί να κάνει και κάποιο λάθος.

  11. #569
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρε παιδια εσκεμμενα δεν εβλεπα κριτικες για το παιχνιδι και εκανα ολοκληρο αθλο να καταφερω να μην δω ουτε σκορ ουτε τιποτα πριν το παιξω και τωρα τις τελευταιες 2 μερες αρχισα να μπαινω στο θρεντ και με αυτα που διαβαζα λεω θα εχει παρει αθλιες κριτικες το παιχνιδι και μπαινω μεσα και βλεπω 83 στο metacritic...

    Γενικα εγω δεν πολυδινω δεκαρα πια για το metacritic εξου και το γεγονος οτι δεν το παρακολουθω και πολυ πια, αλλα εχοντας πει αυτο, μονο εγω ρε παιδια θεωρω το 83 μια χαρα βαθμολογια? Ιδιως για ενα τετοιο παιχνιδι που ειναι αρκετα διχαστικο? Ασε που αμα βγαλεις τα 2 υπερβολικα κακα reviews που απεχουν πολυ απο τους υπολοιπους ανεβαινει ευκολα. Δεν ξερω δεν νομιζω να μην κοιμαται τα βραδια ο Κοτζιμα. Το περιμενε αλλωστε.

  12. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (14-11-2019),mihalis13 (14-11-2019),panos74gr (15-11-2019),Slay (14-11-2019)

  13. #570
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τα MG βέβαια είχαν ήδη δημιουργήσει ένα τεράστιο όνομα σαν παιχνίδι και σε συνδυασμό με το όνομα του Kojima επαιρναν υψηλές βαθμολογίες και από κριτικούς και από το κοινό.
    Όπως πιστεύω το DS αν δεν είχε το όνομα του Kojima το πιθανότερο να έπαιζε στο 70-75 σαν βαθμολογία.
    Βέβαια ότι έχω δει μέχρι τώρα για μένα είναι 8+.
    Υπήρχε υπερβολικό hype για το DS και ταυτόχρονα υπερβολικό hate.
    Προσωπικά βέβαια εδώ και πολλά χρόνια δεν δίνω σημασία σε βαθμολογίες. Πλέον διαβάσω reviews μόνο από reviewers που ξέρω πως έχουν παρόμοια γούστα με εμένα και στέκομαι αποκλειστικά στο κείμενο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (14-11-2019),Slay (14-11-2019)

  15. #571
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ξερω τι εννοεις με το υπερβολικο hype για το παιχνιδι. Εγω ειχα πολυ ελεγχομενο ενθουσιασμο για το παιχνιδι. Και αν ακουγα κατι συνεχεια τον τελευταιο καιρο (οπου και σταματησα να παρακολουθω) ηταν συνεχεις αμφιβολλιες και ανησυχιες ως προς το τι φαινεται να ειναι το παιχνιδι και τι δειχνει ο Κοτζιμα.

    Δηλαδη πουθενα δεν ενιωσα οτι εχω να κανω με ενα hype τεραστιο της ταξεως Metal Gear κυκλοφοριων. Ουτε καν.

    Απο εκει και περα, το παιχνιδι εχει τα θεματακια του, αλλα εγω περναω καλα. Ολο και καλυτερα θα ελεγα. Επισης το παιχνιδι προσφερει το ρυθμο που μπορει να θελει ο καθενας. Καποιος μπορει να παει κατευθειαν για το main story και τελειωσε. Αλλος μπορει να παει για τα side και να κανει 100 ωρες. Εγω μαλλον ανηκω στη δευτερη κατηγορια και με εχει εντυπωσιασει το ποσο σε επιβραβευει το παιχνιδι με την ενασχοληση σου με τα γυρω γυρω. Απο θεμα εξοπλισμου και customization δηλαδη ειναι πραγματικα πολυ καλα τα δωρακια που παιρνεις και σου αλλαζουν αρκετα το gameplay.

    Εμενα το παιχνιδι μου θυμιζει λιγο την περιπτωση του No Mans Sky. Που βεβαια εκει τα σχολια ηταν πολυυυυ πιο αρνητικα. Αλλα και εκει ειχες να κανεις με ενα ιδιαιτερο παιχνιδι. Καποιοι το επαιξαν ακομα και στην αρχικη του μορφη και το βρηκαν εξαιρετη εμπειρια και ενθουσιαστηκαν. Αλλοι το βρηκαν απιστευτα βαρετο και μονοτονο.

    Ειναι και λιγο πως θα σου κατσει η ολη φαση. Το σιγουρο ειναι οτι το Death Stranding δεν ειναι για ολους και σιγουρα δεν ακολουθει μια "safe" συνταγη. Εξακολουθω να πιστευω οτι το online component του ειναι ιδιοφυες.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (14-11-2019),Slay (14-11-2019)

  17. #572
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δημήτρη δεν ξέρω αν παρακολουθείς social media, αλλά τόσο καιρό πολύς κόσμος είχε τρομερό ενθουσιασμό για το παιχνίδι, όπως αντίστοιχα παρά πολύς κόσμος εκραζε και κράζει το παιχνίδι.
    Επίσης γινόντουσαν συζητήσεις επί συζητήσεων για οποιαδήποτε θεωρία ερχόταν στον καθένα να αναλύσει.
    Προσωπικά δεν έχω δει για άλλο παιχνίδι τέτοιες αντιδράσεις τον τελευταίο καιρό.
    Ούτε εγώ είχα hype για το παιχνίδι. Με είχε κερδίσει το trailer αλλά πάντα είχα έτος ενδοιασμούς μου.
    Πρώτον γιατί το MGSV δεν μου άρεσε καθόλου και δεύτερον γιατί το gameplay του φαινόταν βαρετό. Αν και παίζοντας τελικά δεν το βρίσκω καθόλου βαρετό

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (14-11-2019)

  19. #573
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παω πασο για τα social media πραγματικα δεν τα παρακολουθω καθολου. Στα gaming sites και forums που ψιλοκυκλοφορω δεν ειδα πανικο. Ακομα και εδω τα περισσοτερα που διαβαζες τον τελευταιο καιρο ηταν ανησυχητικα.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (14-11-2019),Slay (14-11-2019)

  21. #574

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Και πήγα να το γράψω αλλά λέω δεν θα χρειαστεί...όλη την συνέντευξη να διαβάσεις και στα αγγλικά..αν θέλουμε να βρούμε λέξεις να πιαστούμε και ατάκες ουυυυυυυυ άνετα!
    Όπως και να έχει δεν είπε κάτι που δεν ισχύει...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    το εξηγει δυο φορες ο slay,διαβαζε. φυσικα και δεν ισχυει η μαλακια που ειπε o απιστευτος τιτανομεγιστος υπερανω κριτικης kojima. σταματα να κανεις λες και εισαι μετοχος στην kojima productions. δε μπορει να κρινει ενας ηλιθιος μια χωρα που εχει κοντα 1 δις πληθυσμο,λεγοντας οτι γουσταρει να παιζει μονο πολεμικες μαλακιες,επειδη ΤΟΛΜΗΣΕ ενα gaming καναλι να του βαλει ασχημη κριτικη.

  22. #575
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    το εξηγει δυο φορες ο slay,διαβαζε. φυσικα και δεν ισχυει η μαλακια που ειπε o απιστευτος τιτανομεγιστος υπερανω κριτικης kojima. σταματα να κανεις λες και εισαι μετοχος στην kojima productions. δε μπορει να κρινει ενας ηλιθιος μια χωρα που εχει κοντα 1 δις πληθυσμο,λεγοντας οτι γουσταρει να παιζει μονο πολεμικες μαλακιες,επειδη ΤΟΛΜΗΣΕ ενα gaming καναλι να του βαλει ασχημη κριτικη.
    Νομιζω οτι ξεφευγεις...

    Ουτε κανεις εδω του οποιου του αρεσουν τα παιχνιδια του Κοτζιμα ξαφνικα σημαινει οτι τον θεωρει "απιστευτο τιτανομεγιστο υπερανω κριτικης", ουτε οτι ειναι "μετοχος της Kojima Productions", ουτε και επειδη εκανε ενα σχολιο ο Κοτζιμα για τα αμερικανικα γουστα παει να πει οτι εβγαλε καπνους επειδη καποιος κριτικος "τολμησε" να του βαλει κακη βαθμολογια...

    Αν μη τι αλλο υπαρχει μια Α ειρωνια να λες για μετοχες στην Κοτζιμα Productions οταν το nickname σου εχει μεσα "sonyboy", οπως και να αποκαλεις "ηλιθιο" εναν πολυ επιτυχημενο στον χωρο ανθρωπο ανεξαρτητα απο το αν σου αρεσουν ή οχι τα παιχνιδια του. Σορρυ αλλα πρεπει να στο πω... αν καποιος ακουγεται συγχισμενος εδω περα μαλλον εισαι εσυ που ξεκαθαρα εχεις μια Α αντιπαθεια για τον Κοτζιμα. Καλα κανεις και την εχεις, δεν θα σου πει κανενας το αντιθετο, αλλα οταν γραφεις να εχεις επιγνωση αυτου και οχι να προσπαθεις να πεις ολους τους γυρω σου οτι ειναι τυφλοι ακολουθοι και μετοχοι ενος ηλιθιου... δηλαδη ημαρτον.

    ΥΓ: Οι ΗΠΑ δεν εχουν κοντα 1 δις πληθυσμο. Ουτε καν το 1/3 αυτου.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (14-11-2019),Slay (14-11-2019)

  24. #576

    Default

    δε σε ζητησε καποιος για δικηγορο,επισης δεν αναφερθηκε καπου το ονομα σου. σε εναν συγκεκριμενο απανταω.

  25. #577
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Νομιζω οτι ξεφευγεις...
    θα συμφωνησω, δεν προσφέρουν κάτι αυτοι οι τόνοι.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    δε σε ζητησε καποιος για δικηγορο,επισης δεν αναφερθηκε καπου το ονομα σου. σε εναν συγκεκριμενο απανταω.
    Ηρεμία, δεν καταλαβαίνω γιατί τόση επιθετικότητα.

  26. #578
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    δε σε ζητησε καποιος για δικηγορο,επισης δεν αναφερθηκε καπου το ονομα σου. σε εναν συγκεκριμενο απανταω.
    Και εγω απανταω σε εσενα. Γιατι εδω και παρα πολυ καιρο βγαζεις μια τρομερη επιθετικοτητα και ειρωνια σε συνδυασμο με μπολικους χαρακτηρισμους/υπονοιες προς αλλα μελη. Και μαλλον πρεπει να ηρεμισεις λιγακι. Δεν ξερω γιατι εχεις φαει τετοιο σκαλωμα με τον Κοτζιμα λες και σου ειπε κανεις οτι πρεπει ντε και καλα να σου αρεσει η δουλεια του. Χρεη δικηγορου μπορω και θα κανω οπου και οποτε κρινω εγω οτι πρεπει να κανω οταν βλεπω ατομα να ξεφευγουν. Τα αντιστοιχα χρεη δικηγορου θα επραττα και αν εβλεπα καποιον να δοξαζει συστηματικα τον Κοτζιμα και να τα βρισκει ολα τελεια απανω του.

  27. #579
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Μονιμως ετσι ειναι τα posts σου τελευταια christos, πολυ επιθετικοτητα για το τιποτα και χωρις λογο.
    Οι μαλακες, οι ηλιθιοι, οι καραγκιοζηδες δινουν και παιρνουν στα posts σου και μαλιστα χωρις να υπαρχει κανενας λογος. Για θεματα gaming αυτο το υφος ειναι εντελως ακυρο. Χαλαρωσε λιγο.



  28. #580

    Default

    σε ειρωνειες δεν μπορω να απαντησω διαφορετικα δυστυχως. δε θα μπω στη διαδικασια να κανω πριντ σκριν που και ποτε, ουτε και θα δωσω περαιτερω εκταση εδω μιας και θα αποχωρησω απ'το θεμα.

    - - - Updated - - -

    by the way μιας και βλεπω πεσιμο,καντε μου και μονιμο ban,δεν εχω θεμα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •