Page 43 of 45 FirstFirst ... 3339404142434445 LastLast
Results 841 to 860 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #841
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Θα ψηφίσει ο καταναλωτής με το πορτοφόλι του, όπως γίνεται πάντα. Ό,τι πει η πλειοψηφία κοινώς.

  2. #842
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Εδω γιατί να είναι θεμιτό το 10€ ενώ στο tushima όχι όμως. . .
    Γιατι ο Kojima δινει extra content χωρις να χρεωνει, ενω η Sucker Punch το χρεωνει κανονικα...

    EDIT

    Επισης
    Α) Αλλο (legendary) status εχει o Kojima, αλλο η Sucker Punch, λιγοι devs εχουν πλεον τετοια καριερα κ τετοια αποδοχη/αναγνωρισημοτητα.
    Το ειχα γραψει κ σε προηγουμενο post

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    ... Σε οποιονδηποτε αλλο publisher συνεβαινε το αυτο, απο μενα θα ειχε φαει Χ."
    Β) Τελος εαν κ τα 2 games ειναι published by Sony, ο Kojima ειναι (μεχρι στιγμης) ανεξαρτητο studio κ δεν ζηταει χρηματα για το δικο του new content,
    σε αντιθεση με τη Sucker Punch που ανηκει στην Sony, αρα η ιδια η Sony χρεωνει κανονικα το δικο της new content.
    Last edited by jk_blue_tiger; 12-07-2021 at 19:36.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  3. #843
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Γιατι ο Kojima δινει extra content χωρις να χρεωνει, ενω η Sucker Punch το χρεωνει κανονικα...
    Για να λέμε του στραβού το δίκιο, η Sucker Punch έδωσε extra content και πολύ "γερό" μάλιστα. Ένα ολόκληρο multiplayer και 60fps έδωσαν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #844
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Για να λέμε του στραβού το δίκιο, η Sucker Punch έδωσε extra content και πολύ "γερό" μάλιστα. Ένα ολόκληρο multiplayer και 60fps έδωσαν.

    Παλαιοτερα ειχα διαβασει οτι σκοπευαν απο την αρχη να δωσουν το mp δωρεαν, απλα λογω covid δεν τα καταφεραν.
    Οποτε το κυκλοφορησαν οπως το Rdr2, απλα δεν βγηκε προς τα εξω η αρχικη τους σκεψη κ ολοι θεωρησαμε οτι μας το εδωσαν out of the blue κ free.

    Οπως κ να χει συζηταμε & συγκρινουμε προιοντα που δεν εχουν καν κυκλοφορησει (Death Stranding D.C.),
    ενω επισης ο καθενας μας εχει αλλα κριτηρια για το εαν, ποιο & μεχρι ποσο αξιζει να πληρωσει νεο περιεχομενο/upgrade για προυπαρχον τιτλο.

    Προσωπικα εχω τα δικα μου κριτηρια & τις δικες μου εξαιρεσεις που εχω αναλυσει σε προηγουμενα post.
    Οταν ενας pub δινει ps5 upgrade for free & αλλος το χρεωνει υπαρχει θεμα, ειδικα οταν ο αλλος ειναι η ιδια η Sony.
    Ακομα χειροτερα οταν καποιο game δεν δινει δικαιωμα να κανεις upgrade, παρα πρεπει να αγορασεις ξανα τον τιτλο
    που κ παλι η Sony ειναι απο τους λιγους που το εχει κανει (Spiderman Remastered).
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  5. #845
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το ότι η Sony δεν έχει σταθερή πολιτική στα 1st party (παρ' όλο που είναι ο publisher) αναφορικά με τα upgrades για μένα είναι καραμπινάτο δείγμα ότι έχει υπερβολικά φιλελεύθερη πολιτική (ενώ θα μπορούσε να είναι και πιο «δικτατορική»).

    Κάθε studio κάνει όπως νομίζει...

  6. #846
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αδιάφορο για μένα αν ήταν free μπορεί να έπαιζα άλλο ένα run, τώρα απλά δεν ασχολούμαι το παίξαμε τότε το τελείωσαμε πάμε για άλλα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #847
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Το ξεκίνησα και εγώ τώρα στην άδεια. Στο κεφάλαιο 3 είμαι και μέχρι τώρα μου αρέσει πολύ.
    Μία ερώτηση έχω για τον Elder. Του πάω παραγγελίες, παίρνω likes από αυτόν αλλά δεν ανεβαίνει η σύνδεση. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

  8. #848
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default


  9. #849
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Για να πω την αλήθεια, όλες οι προσθήκες εκτός απο τις νέες αποστολές μάλλον ανούσιες μου φαίνονται. Κατα την γνώμη μου απομακρύνουν το παιχνίδι από αυτό που μου αρεσε και με τράβηξε σε αυτό, δηλαδή την μάχη με το αφιλόξενο περιβάλλον του, την ηρεμία και την ομορφιά του, αλλά και τον τρόμο που σου προκαλούσαν οι επαφές με τα BTs. Με όλες αυτές τις προσθήκες γίνεται ένα theme park που δεν μου κολλάει με το αρχικό concept.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    mihalis13 (26-08-2021),nikosgnr (31-08-2021),psx3 (26-08-2021),Stefanos (26-08-2021)

  11. #850
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πολλά Competitive features βλέπω (Ranked κλπ.), λες και είναι GTA:O ξέρω γω... GaaS προσπαθούν να το κάνουν κι αυτό;

  12. #851
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά να κάνω μία ερώτηση. Για την αναβάθμιση διάβασα ότι όποια έκδοση και αν έχεις αγοράσει στο ps4 είτε απλή είτε deluxe με 10ευρω αναβαθμίζεται στην Digital Deluxe Director Cut. Ισχύει όμως αυτό?

  13. #852
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Death Stranding

    Edited by Hideo Kojima

    Τον άτιμο!

    Δείτε το!


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (08-09-2021)

  15. #853
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Tο ίδιο ερχόμουν να ποστάρω. Πολύ καλό trailer.
    Πάλι καλά όμως που δεν το κρατησαν και αυτό για το showcase.


  16. #854
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μλκ που τα βρισκει αυτα τα κομματια ο τυπος?? Παντα μου εκανε εντυπωση αυτο... δεν ειναι μονο οτι ειναι πολυ καλες επιλογες ακουστικα αλλα και τα lyrics συνηθως ταιριαζουν πολυ με το υλικο που βλεπει ο θεατης. Και ως γνωστον απο αγγλικα ο Κοτζιμα ειναι γιοκ... οποτε αληθεια δεν ξερω πως λειτουργει η φαση? Εχει ολοκληρο team που τους ζηταει να μαζευουν τραγουδια που δεν τα ξερει κανεις και με την προυποθεση τα lyrics να ταιριαζουν και να του τα δινουν να διαλεξει?

    Εκπληκτικο το τρεηλερ, με φοβερο πραγματικα edit ιδιως για καποιον που εχει παιξει το παιχνιδι. Διαθετει πολλα spoilers αλλα χωρις context.

    Θελω πολυ μεν να το ξαναπαιξω, αλλα δυστυχως περναω μια φαση που δεν θελω να δω βιντεοπαιχνιδι ουτε απο χιλιομετρο (οι διακοπες φταινε και λογικα το μπουχτισμα απο τοσο gaming με την ελευση του PS5). Καποια στιγμη λογικα θα το κανω.

  17. #855
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Είναι απίστευτη παιχνιδάρα. Έχω κολλήσει πάρα πολύ. Είμαι στη δουλειά και σκέφτομαι που θα βάλω την επόμενη τροχαλία για την πορεία που θέλω ή από που θα βρω υλικά για τον επόμενο δρόμο. Όσον αφορά την ιστορία είμαι στο Κεφάλαιο 11 και ένα αρνητικό που σκέφτηκα με το που ξεκίνησα είναι
    Spoiler!
    Πέραν τούτου είμαι εντυπωσιασμένος και μπορώ να πω και εγώ ότι έχω παίξει και εγώ παιχνίδι του Kojima (δύο MGS που δοκίμασα, το IV και το Ground zeroes πήγαν άκλαυτα)
    Εντύπωση μου κάνουν κάτι κτίσματα σε άσχετα τελείως μέρη. Αναρωτιέμαι τι σκεφτόταν ο τύπος; Το έφτιαξε μόνο για να το φτιάξει; Είναι και κάτι καλόπαιδα που παρατάνε τα μηχανάκια τους στη στροφή του δρόμου, πηγαίνω και εγώ τουρμπάτος, από τύχη δεν έχω πέσει πάνω τους.

  18. #856
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Μεγάλη διαφορά στο loading, πολύ ωραίο και το ultra wide. Μακάρι να μπορούσα να το ξεχάσω και να το ξαναέπαιζα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #857
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To letterbox στο ultrawide ειναι απογοητευτικο και το ακυρωνει τελειως για εμενα...

  20. #858
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά με το πιο πάνω βίντεο μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι διαφορά έχει το quality mode με το performance? Αφού και τα δύο τρέχουν στα 60fps ποιος ο λόγος να υπάρχει performance που έχει και χαμηλότερη ανάλυση.
    Last edited by cocous; 23-09-2021 at 18:21.

  21. #859
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γιατι προφανως στο Quality σε καποια σημεια χανει 2-3 frames ενω στο performance τρεχει νερο ακατεβατο 60αρι. Ετσι ηταν και τα modes στο horizon. Σου εδινε 4Κ 30 και 1080ρ 30. Στην ουσια δεν υπηρχε ιδιαιτερος λογος να το παιξει κανεις στο 1080ρ 30 εκτος και αν τα ελαχιστα frames που εχανε το παιχνιδι σε πολυ συγκεκριμενες στιγμες, του ηταν πολυ ενοχλητικα.

  22. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (23-09-2021)

  23. #860
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Death Stranding Director's Cut PS5 Upgrade Is Just £5 in the UK


    10€ παντως ειναι για το Ελληνικο store, βγηκε ηδη κ το εχω βαλει να κατεβαινει (γυρω στα 70GB).
    Να εχετε το ps4 δισκακι μεσα για να το αναγνωρισει κ καθε φορα που θα το τρεχετε πρεπει να ειναι μεσα στο drive για να κανει authenticate.

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά να κάνω μία ερώτηση. Για την αναβάθμιση διάβασα ότι όποια έκδοση και αν έχεις αγοράσει στο ps4 είτε απλή είτε deluxe με 10ευρω αναβαθμίζεται στην Digital Deluxe Director Cut. Ισχύει όμως αυτό?
    Καλη κινηση απο την Konami, εεε τον Kojima ηθελα να πω, οτι μου αναβαθμισε την απλη εκδοση σε dlx (δεν το περιμενα),
    οποτε παιρνουμε ολα τα καλουδια (soundtrack, mini artbook, cosmetic items, κλπ).
    Στην προηγουμενη γενια πληρωναμε τα remaster 20€-30€, μεχρι 10€ το πολυ νομιζω καλα ειναι (κ με λιγο extra content).
    Last edited by jk_blue_tiger; 24-09-2021 at 01:32.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •