Page 42 of 45 FirstFirst ... 323839404142434445 LastLast
Results 821 to 840 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #821
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #822
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ δεν φαινεται κατι στο τελευταιο ποστ Λεωνιδα.

  3. #823
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Fixed
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (10-06-2021)

  5. #824
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πρεπει να διαβασουμε κατι between the lines απο αυτο το τρεηλερ;

    για εσεις που παρακολουθειτε ζεστα τα τεκτενομενα δωστε φως!

  6. #825
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κλασική τρολλιά Κοτζίμα μου μυρίζει. Don't overthink it... εκτός και αν η Konami δώσει τα δικαιώματα του MGS.

  7. #826
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Εγώ ένα expanded Death Stranding περιμένω, απλά είπε να μας τρολάρει με το MGS γιατί είναι ο Kojima.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #827
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ πιο πολυ πηγαινε το μυαλο μου στο φημολογουμενο remake. Οχι απο τον Κοτζιμα. Εξακολουθω να μην θελω αλλο mgs απο Κοτζιμα. Νεες ιδεες παρακαλω! Αλλα το remake απο την bluepoint θα το γουσταρα!

    προφανως και εδω εχουμε να κανουμε με το directors cut του DS, απλα ελεγα μπας και καμμια συνεννοηση kojima και playstation φαση με ενα σμπαρο δυο τρυγωνια..

  9. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (11-06-2021)

  10. #828
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Death Stranding

    Θέλω πολύ να ξαναπαίξω την παιχνιδάρα στο ps5, ας ελπίσουμε να μην το πουλάνε σαν full game για όσους έχουν ήδη την PS4 έκδοση.


  11. #829
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Και εγώ θέλω πολύ να ξαναπαίξω το παιχνίδι. Αλλά κάτι μου λέει ότι θα είναι stand alone και θα πωλείται ξεχωριστά.

    Στο trailer φουλ τρολιά από Kojima για MGS σίγουρα... Όχι μόνο για το κουτί, αλλά και για την μουσική κιόλας που παίζει, το σκηνικό γενικά της περιοχής, το ποντίκι που μπαίνει μέσα στον εξαερισμό κτλ. Shadow Moses...
    Last edited by WolfRathmA; 11-06-2021 at 09:59.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Brazhlias (14-06-2021)

  13. #830
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Για το theme του trailer τα ειπατε, πιο mgs feeling πεθαινεις.

    Θα ηθελα να σχολιασω δυο σκεψεις μου.
    Director's Cut οναμαζεται ενας τιτλος (συνηθως ταινια) οταν ο σκηνοθετης δεν ειχε ελευθερια να βγαλει το οραμα του οπως ηθελε,
    τον "καπακωσαν" τα μεγαλοστελεχη του publisher/producer κ του "πετσοκοψαν" τον τιτλο.
    Το ονομα της επανεκδοσης θα μπορουσε να ειναι remastered, remix, ps5/xsx upgrade, κλπ, ο Kojima την ονομασε Director's Cut,
    o οποιος τυγχανει να εχει φτιαξει δικο του studio κ ειχε (θεωρητικα) ελευθερια να δημιουργησει οτι game ηθελε.
    Εχω απορια οταν δω τον DC τιτλο να δω τις σεναριακες διαφορες (εαν υπαρχουν) κ ποια η εξηγηση γιατι δεν υπηραχαν αυτες στον αρχικο τιτλο.
    Εκτος εαν το DC ειναι marketing του Kojima για να πουλησει κ αλλες κοπιες, αυτο δεν θα μου αρεσει.

    Τελος θελω να δω εαν στους κατοχους της αρχικης εκδοσης (οπως κ εγω) θα δωθει το DC δωρεαν, εαν οχι θα το σκεφτω διπλα πριν αγορασω αλλον τιτλο του.
    Σε οποιονδηποτε αλλο publisher συνεβαινε το αυτο, απο μενα θα ειχε φαει Χ.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    nikosgnr (12-06-2021)

  15. #831

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ πιο πολυ πηγαινε το μυαλο μου στο φημολογουμενο remake. Οχι απο τον Κοτζιμα. Εξακολουθω να μην θελω αλλο mgs απο Κοτζιμα. Νεες ιδεες παρακαλω! Αλλα το remake απο την bluepoint θα το γουσταρα!

    προφανως και εδω εχουμε να κανουμε με το directors cut του DS, απλα ελεγα μπας και καμμια συνεννοηση kojima και playstation φαση με ενα σμπαρο δυο τρυγωνια..
    Remake του MGS 1 απο bluepoint, αλλα να βαλει το χερακι του και ο κοτζιμα με καμια επιπλεον τρολια, που μονο αυτος μπορει να σκεφτει.

    Στο MGS 5

    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    Valkyre (14-06-2021)

  17. #832
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Death Stranding DirectorΆs Cut launches on PS5 September 24, 2021



    Death Stranding DirectorΆs Cut is packed with a ton of new content and enhanced gameplay features. We are introducing more weapons, equipment and vehicles, a variety of new modes, missions and areas to explore, expanded storylines, and enhancements to the UI. We will also be adding new online features including Friend Play and Leaderboards, more news on that coming soon!
    For starters, the content that weΆre introducing to Death Stranding DirectorΆs Cut was all built and developed from the ground up, following the launch of the original Death Stranding. Everything from the Firing Range area, to the additional missions, to the all-new Fragile Circuit racing mode, the aim was to introduce new content that would further expand the world within Death Stranding while enhancing the core game experience.

    The new content isnΆt simply bolted on either, itΆs been carefully woven into the core game experience and will be made available through discovery as you play. Most of the new content is fairly easy to find, though there are some bits and pieces that will take some time to find and unlock. Although I canΆt really go into too much detail about the new missions and extended storyline at this point, what I can share is that a few hints have been added to the latest trailer weΆve released that give a few clues as to what you can expect – weΆll have more to share on that in the weeks to come – though I can confirm now that all the Half-Life and Cyberpunk 2077 content introduced to the PC version of Death Stranding will also be available in Death Stranding DirectorΆs Cut.
    PorterS, Thank you 4 your contribution!

    Before we get into the PS5 features, wanted to also confirm to the many Porters who have either just made their first delivery, or youΆre off building loads of structures to help other Porters – Unite the Divided! – PlayStation 4 console save data will be transferable. We wanted to ensure that players, no matter where they are in their journey, could pick back up relatively in the same area as they left off when playing the PS4β„Ά version, while also enabling players who have already completed the game the ability to jump to the areas where new content and equipment can be discovered.
    PlayStation 5 features

    • Experience environment effects with the DualSense wireless controllerΆs haptic feedback.
    • Get closer to the world of Death Stranding with bespoke adaptive trigger resistance.
    • Hear sound effects come to life in 3D Audio (requires compatible headphones).
    • Get into the action quickly with the PS5 consoleΆs ultra-fast SSD and near-instant load times.
    • Choose from two picture modes – Performance Mode with upscaled 4K and up to 60FPS or Fidelity Mode in native 4K – both with ultra-wide and HDR support**






    Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι στην παρουσίαση by default για εμένα.

    Ωραία τα upgrades και θα ήθελα πολύ να τα δοκιμάσω. Το μόνο που μου κακοφαίνεται είναι το machine gun που δεν μου πάει καθόλου με το concept (φαντάζομαι ότι θα έχει rubber bullets ή κάτι τέτοιο)

    Με τρώει να δοκιμάσω τις αλλαγές και να το ξαναπαίξω (άλλες 130 ώρες), αλλά από την άλλη δεν είναι παιχνίδι που το ξαναπαίζεις εύκολα / άμεσα. Ίσως να ήθελα καμιά 10ρια χρόνια ανάμεσα στα playthroughs πχ. για να έχει αλλοιωθεί η αρχική εμπειρία στην μνήμη μου.

    Το παιχνίδι είναι απαραίτητο να έχει καταπληκτικό DualSense support. Είναι φτιαγμένα το ένα για το άλλο.

    (Είναι το πρώτο παιχνίδι που έχει ultrawide support στο PS5;; )

    - - - Updated - - -

    Και καινούργια μουσικη!!

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (09-07-2021)

  19. #833
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Πάντως προς το παρόν στα pre-order παρόλο που έχω την ps4 digital deluxe ζητάει όλο το ποσό. Λογικά μόλις κυκλοφορήσει θα υπάρξει η δυνατότητα upgrade με τα 10¤ extra.

  20. #834
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ όπως το βλέπω παίζει να είναι σαν το spiderman να χρειαστεί να αγοράσεις όλο το παιχνίδι κ η τιμή 50 ευρω που το δίνει είναι καλή σε όποιον δεν το είχε αγοράσει, τώρα όσοι το πήραμε περαστικά μας
    Edit
    Βασικά γράφει για τα δέκα ευρώ σε διάφορα site αλλά δεν το βλέπω κάπου επίσημα.
    Edit
    Αλλά κ αυτο να ισχύει αρχίζω κ νευριαζω με τα επιπλέον λεφτά για ένα παιχνίδι το οποίο το έχω αγοράσει δλδ το πήρες 70 θα δώσεις το 80αρι για την νέα γενιά συν δέκα δλδ μετά από καιρό
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 09-07-2021 at 18:19.

    xbox:Christoforo7s

  21. #835
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το μόνο κακό για μένα είναι ότι δεν δώσανε free 60 fps patch (τα ίδια και στο HZD1).

    Εντάξει, βγάλε και την paid edition σου (βλ. GoT), αλλά δώσε και το bare minimum upgrade δωρεάν...

    @Leon

    Τα open world -κακά τα ψέματα- δύσκολα παίζονται 2η φορά (δεν είναι φτιαγμένα για replayability). Δεν είναι Uncharted των 10 ωρών (που κι αυτό δεν θα το παίξουν όλοι 2η φορά, αλλά σίγουρα αυξάνονται οι πιθανότητες συγκριτικά με μεγάλα παιχνίδια). 130 ώρες είναι πολλές για τον μέσο άνθρωπο με ένα σωρό ευθύνες και υποχρεώσεις.

    Εγώ κάτι τέτοια βλέπω ώρες-ώρες και δίνω προτεραιότητα στα linear, καθότι ο χρόνος δεν είναι commodity...

  22. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    cocous (09-07-2021),nikosgnr (10-07-2021),WolfRathmA (19-07-2021)

  23. #836
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Edit
    Βασικά γράφει για τα δέκα ευρώ σε διάφορα site αλλά δεν το βλέπω κάπου επίσημα.
    Επισημο ειναι

    Upgrade path defined

    If you already own the PS4 version of Death Stranding, you can get the PS5 Death Stranding Director’s Cut Digital Deluxe Edition Upgrade for only [$10, €10].


    Καταρχην δεν εχω δει καπου να γραφει ξεκαθαρα κατι για τους κατοχους της retail εκδοσης, εαν θα μπορουμε δλδ να την αναβαθμισουμε.
    Γραφουν μεν αυτο:
    "Buy any version of Death Stranding for PS4 to get the Death Stranding Director’s Cut Digital Deluxe Edition Upgrade for PS5 for the same price mentioned above.***"
    οποτε θεωρω κ ευχομαι οτι θα ισχυει κ για εμας.

    Οσον αφορα το ποσο των 10€.
    Εννοειται οτι προτιμω το free upgrade σε ps5 version (κ ποιος δεν θελει αλλωστε).
    Θεωρω ομως το ποσο των (maximum) 10€ θεμιτο να ζητειται απο τον pub για την εξτρα δουλεια που εριξε για να αναβαθμισει τον τιτλο του.
    Στην προηγουμενη γενια αυτο εγινε στο launch σε καποιους τιτλους κ μετα αλλαξαν πολιτικη κ μας ταραξανε στα remaster, οπου ομως το msrp δεν ηταν 10€, αλλα συνηθως 40€.

    Τωρα για το direcrtors cut & "tons of new content" εχω πολλες αμφιβολιες, κοντος ψαλμος αλληλουια, σε λιγο καιρο θα το μαθουμε.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  24. #837
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ούτε στον Kojima αρέσει ο υπότιτλος "Director's Cut"

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (12-07-2021)

  26. #838
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Επισημο ειναι

    Upgrade path defined

    If you already own the PS4 version of Death Stranding, you can get the PS5 Death Stranding Director’s Cut Digital Deluxe Edition Upgrade for only [$10, €10].


    Καταρχην δεν εχω δει καπου να γραφει ξεκαθαρα κατι για τους κατοχους της retail εκδοσης, εαν θα μπορουμε δλδ να την αναβαθμισουμε.
    Γραφουν μεν αυτο:
    "Buy any version of Death Stranding for PS4 to get the Death Stranding Director’s Cut Digital Deluxe Edition Upgrade for PS5 for the same price mentioned above.***"
    οποτε θεωρω κ ευχομαι οτι θα ισχυει κ για εμας.

    Οσον αφορα το ποσο των 10€.
    Εννοειται οτι προτιμω το free upgrade σε ps5 version (κ ποιος δεν θελει αλλωστε).
    Θεωρω ομως το ποσο των (maximum) 10€ θεμιτο να ζητειται απο τον pub για την εξτρα δουλεια που εριξε για να αναβαθμισει τον τιτλο του.
    Στην προηγουμενη γενια αυτο εγινε στο launch σε καποιους τιτλους κ μετα αλλαξαν πολιτικη κ μας ταραξανε στα remaster, οπου ομως το msrp δεν ηταν 10€, αλλα συνηθως 40€.

    Τωρα για το direcrtors cut & "tons of new content" εχω πολλες αμφιβολιες, κοντος ψαλμος αλληλουια, σε λιγο καιρο θα το μαθουμε.
    Εδω γιατί να είναι θεμιτό το 10€ ενώ στο tushima όχι όμως. . .

  27. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    mihalis13 (12-07-2021)

  28. #839
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Εδώ παίρνεις και τόσα έξτρα με τα $10 εκτός από το ps5 upgrade. Στο ghost of Tsushima έχει $10 το ps5 upgrade και $20 το έξτρα περιεχόμενο.

  29. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (15-07-2021)

  30. #840
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Αν θες δεν κάνεις στο tushima το ps5 upgrade αλλά μένεις με την PS4 έκδοση που είναι 1800p/60 πλέον.
    Μεγάλη συζήτηση τα ps5 patch πλέον, το είπα και στο fifa που πλέον σε ps5 κάνει 80 όχι 70 και αν θες να πάρεις ps4 και ps5 μαζί θέλει την ultimate με 100€

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •