Page 44 of 45 FirstFirst ... 34404142434445 LastLast
Results 861 to 880 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #861
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Κάτι περίεργο με το παλιό save διάβασα και δεν το κατάλαβα καλά. Πρέπει να έχεις πρώτα την παλιά έκδοση και να κάνεις εξαγωγή μέσα από το μενού του παιχνιδιού? Αν κάποιος το κάνει ας μας ενημερώσει. Το αναφέρουν και στο βίντεο παρακάτω.


  2. #862
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον τωρα ειδα ολο το βιντεο του DF για το παιχνιδι.

    Εχει γινει καλη δουλεια με μονο ατοπημα για εμενα αυτο που ειπα πιο πριν με το FOV. Γιατι να μην απομακρυνουν απλα την καμερα λιγο και να διατηρησουν ολη την επιφανεια της τηλεορασης? Θα μου πει κανεις "γιατι χωρις τις μαυρες μπαρες δεν θα τρεχει με σταθερο framerate". Ε ας το δωσουν με το performance πακετο. Ή εστω να το προσθεσουν και αυτο σαν επιλογη.

    Μου καθεται πολυ ασχημα να εχω μαυρες μπαρες πανω κατω το ετος 2021... μου θυμιζει τις παλιες PAL εποχες οπου για να παιξουμε εμεις οι ευρωπαιοι τα παιχνιδια ειχαμε μαυρες μπαρες πανω κατω. Legit λογος για εμενα τοτε να αγορασω μεν το PAL original FFVII, αλλα να το παιξω πειρατικο στην NTFS μορφη του...

    Αnyway περα απο αυτο τα 60 καρε νομιζω θα κανουν θαυματα στο παιχνιδι το συγκεκριμενο, αλλα αυτο που με εχει intrigued περισσοτερο ειναι τα dualsense features που απο οτι φαινεται ειναι απο τα καλυτερα που εχουμε δει μεχρι στιγμης. Επισης το εξτρα content διαβαζω οτι δεν ειναι αμηλητεο και καπως ετσι μπαινω σε σκεψεις για νεο playthrough....

    ΥΓ: Cocous για το save transfer αυτο που ειπε ειναι οτι οταν φορτωσεις το PS4 save αν εχει καποιο quest ανοιχτο (το οποιο ειναι main και δεν μπορεις να το κανεις cancel) τοτε δεν μπορει να γινει export το εν λογω save. Με λιγα λογια το save που θα κανεις export θα πρεπει να μην εχει κανενα quest in progress για να μπορεσει να ολοκληρωθει η διαδικασια.

  3. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (24-09-2021)

  4. #863
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Το έκανα το save. Εύκολο. Απλά θέλει να κατεβάσεις και τις δύο εκδόσεις.


  5. #864
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Κάτι περίεργο με το παλιό save διάβασα και δεν το κατάλαβα καλά. Πρέπει να έχεις πρώτα την παλιά έκδοση και να κάνεις εξαγωγή μέσα από το μενού του παιχνιδιού? Αν κάποιος το κάνει ας μας ενημερώσει.
    Οταν καποιος τρεξει την ps4 εκδοση (αναβαθμισμενη με το τελυταιο patch) εμφανιζεται αυτο το μηνυμα:

    Click image for larger version. 

Name:	death.jpg 
Views:	260 
Size:	59.3 KB 
ID:	12828

    Για την εξαγωγη του save, μεσα στο παιχνιδι παμε σε ενα τερματικο παραδοσης/παραλαβης ΧΩΡΙΣ να εχουμε καποια αποστολη σε εκκρεμοτητα κ κανουμε την εξαγωγη,
    σημειωτεον οσα τροφια ειχαμε παρει στο ps4 δινονται απευθειας στο ps5.
    Last edited by jk_blue_tiger; 24-09-2021 at 17:43.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    cocous (24-09-2021),WolfRathmA (25-09-2021)

  7. #865
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Εχει βγει το upgrade ps4>ps5? δεν το βρισκω πουθενα στο store

    αα διαβασα παραπανω τον φιλο που λεει πρεπει να εχεις το dvd μεσα thanks
    Last edited by FurionMike; 24-09-2021 at 17:45.

  8. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (24-09-2021)

  9. #866
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αν βγάλει κάποια στιγμή ο Kojima αυτά που έχει μέσα στο μυαλό του και φτιάξει Horror game, θα μας στείλει με καρδιακό σίγουρα. Είναι ανατριχιαστικό απλά!


    Death Stranding Director's Cut hides a new P.T. Easter Egg
    https://www.gamesradar.com/uk/death-...pt-easter-egg/



    *Ας αλλάξει και κάποιος τον τίτλο του thread.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #867
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά μια ερώτηση. Παίζοντας στην αρχή το παιχνίδι το πήγαινα σιγά σιγά και ήμουν προσεκτικός στο το τι έκανα. Έχω τώρα δύο μέρες αφού αναβάθμισα σε DC που ασχολούμαι κάνοντας αποστολές που είχα αφήσει κτλ. Όμως δεν θυμάμαι και πολλά και προσπαθώ να προσαρμοστώ στον χειρισμό κτλ. Εντωμεταξύ έκανα μία παραγγελία που έπρεπε να κλέψω κάτι μέσα από την βάση των μουλαριών. Και ο μ@¶×∆λκς έκανα ντου και τα σκότωσα βλέποντας το μύνημα οτι δεν πρέπει να αφήνω τα πτώματα έτσι. Τρόμαξα να τα πάω για κάψιμο διότι ήταν μεγάλη και δύσκολη διαδρομή. Αλλά ρε παιδιά πραγματικά τώρα αν τα παρατούσα τι θα γινόταν? Θα επηρέαζε το παιχνίδι?
    Χαχαχαχαχααα. Είναι πάντως αλλού το παιχνίδι πραγματικά. Μιλάμε θα πρέπει να κατεβάσεις ότι ουσία υπάρχει για να γράψεις κάτι τέτοιο.

  11. #868
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν σκοτωσεις καποιον τοτε πρεπει να τον μεταφερεις για καψιμο σε ενα απο τα facilities που ειναι γι αυτην την δουλεια. Εαν δεν το κανεις θα γινει εκρηξη και θα δημιουργηθει μεγαλος κρατηρας στην περιοχη. Μπορεις να τους αναισθητοποιεις οσο θες αρκει να μην τους σκοτωσεις.

  12. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (09-10-2021)

  13. #869
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default



    Το να πατάει την 2070 super τόσο εύκολα το ps5 δεν το περίμενα

  14. #870

  15. #871
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μπορει να επιβεβαιωθει η φημη οτι το Death Stranding 2 θα συμβει? Δεν ξερω. Το χρειαζομαι.

    ΥΓ: Φοβαμαι βεβαια οτι θα το κανει αναγκαστικα πολυ πιο action επειδη ο κοσμος στις μερες μας δεν εχει υπομονη για κατι διαφορετικο, αλλα ακομα και ετσι δεν ξερω. ΤΟ ΘΕΛΩ.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (04-11-2021),tsakali GR (09-11-2021)

  17. #872
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Σορρυ που το ξεθαβω αλλα τωρα το αγορασα για πρωτη φορα, στο ps5 με 19.99€! Τι παιχνιδαρα ειναι αυτη; Ειμαι chapter 3 και εχω τρελαθει με τα παντα και θελω να κανω ολο και αλλη μια αποστολη και με πιανει το ξημερωμα! Απιστευτο καποιος να το κραξει σε review. Τοσο διαφορετικο παιχνιδι απο ολα τα αλλα, πραγματικα. Γραφικα, ηχος εκπληκτικος, σεναριο αντε γεια. Τι να πεις για αυτο το αριστουργημα. Κοτζιμα εισαι τεραστιος!!!

  18. The Following 4 Users Say Thank You to polakis For This Useful Post:

    obione (13-10-2023),panos74gr (13-10-2023),toninio (22-10-2023),Valkyre (13-10-2023)

  19. #873
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Καταλαβαίνεις λοιπόν κι εσύ ότι το παιχνίδι ( και ξέρω θα διαφωνήσουν αρκετοί ) εφερε αναστάτωση σε κάποιους reviewer’s
    Που το έκοψαν βαθμούς λόγο τις ίδιας του ιδιαίτερης πρωτοτυπίας !!
    Εγώ θα πω χρειαζόμαστε κάπου κάπου τέτοια χαστούκια η gaming σκηνή για να δούμε κάτι συναρπαστικό και διαφορετικό !
    Το gameplay είναι απλά εθιστικό και το story τελείως mindfuck !!
    19.99 λες και ευχαριστώ ! lol

  20. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    toninio (22-10-2023)

  21. #874
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δυστυχως ετσι ειναι. Ο κοσμος δεν ειναι διατεθιμενος να δοκιμασει πολλες φορες κατι διαφορετικο. Το Death Stranding ειναι ο ορισμος του "αποκοσμου", εχει ενα υφος, ενα στυλ και μια γευση εντελως μοναδικη που δεν υπαρχει σε αλλο game εκει εξω. Το ολο feeling που σου βγαζει ο κοσμος, το setting κλπ ειναι αλλοκοτο, εξωγηινο σε συγκριση με οτι αλλο παιζουμε.

    Αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να αρεσει σε ολους, οχι, ουτε καν. Αλλα αν μη τι αλλο ειναι κριμα να βλεπεις να γραφονται καποιες υπερβολες που ωθουν στο να μην βγαινουν τετοιου ειδους τολμηρα παιχνιδια στο μελλον.

  22. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    toninio (22-10-2023)

  23. #875
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Πραγματικά, νομίζω ότι οι πρώτες ώρες του παιχνιδιού για μένα ήταν μια απίστευτη εμπειρία που συχνά φέρνω στο μυαλό μου. Και θα ήθελα πολύ να μπορούσα να την βιώσω ξανά.

    Η όλη φάση από την στιγμή που σου δίνει τον έλεγχο ειναι απίστευτα ατμοσφαιρική. Τα άδεια τοπία που ειναι εντελώς διαφορετικά από κάθε άλλο παιχνίδι, οι καταράκτες στο βάθος, ο ήχος, η ατμοσφαιρική μουσική που μπαίνει στις πιο κατάλληλες στιγμές και μετά το WTF factor που έχει από τα πρώτα λεπτά σε βάζουν εντελώς στο κόσμο του παιχνιδιού. Από τα λίγα παιχνίδια που αυτό που έβλεπα και βίωνα μου προκαλούσε συγκίνηση από την ομορφιά του. Πραγματικά (ειδικά οι πρώτες ώρες) είναι από τις πιο ωραίες και διαφορετικές εμπειρίες που είχα ποτέ σε video game. Θα έλεγα ότι μου έβγαζε έντονα το φυσιολατρικό μου αίσθημα, σαν να πεζοπορούσα για ώρες σε ένα τοπίο μόνος μου χωρίς κανένα περισπασμό.

    Πιο μετά, που σου δίνει τόσα πολλά εργαλεία, οχήματα κλπ έχασε λίγο για μένα κυρίως γιατί δεν υπάρχει τόσο έντονα η αίσθηση της μοναξιάς και αλλάζει και αρκετά ο ρυθμός του παιχνιδιού και των μετακινήσεων. Στις πρώτες περιοχές αναγκαστικά πας αργά, με τα πόδια, και αυτό κατα κάποιο τρόπο σου επιβάλει να ρουφήξεις το τοπίο. Μετά που έχεις μηχανές, αμάξια, δρόμους, τελεφερίκ και οι αποστάσεις γίνονται τεράστιες (αν προσπαθείς να πηγαίνεις με τα πόδια) το χάνεις αρκετά αυτό.

    (τώρα που το σκέφτομαι, ήταν και το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα στην 65άρα OLED που ήταν ένα τεράστιο upgrade από την TV που είχα πριν, ο καλύτερος συνδυασμός για αυτό το παιχνίδι και το ps4 pro που ειχα τότε)
    Last edited by panos74gr; 13-10-2023 at 12:11.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    toninio (22-10-2023),Valkyre (13-10-2023)

  25. #876

    Default

    Μέχρι που λέγανε και γράφανε ότι "τόσο hype, για ένα παιχνίδι, όπου απλά μεταφέρεις δέματα" ή "ταχυδρομικό simulator, το είδαμε κι αυτό" κλπ. Θα πει κανείς, θα γραφτούν κι αυτά.
    Δεν έχει καν σημασία αν έχει καλό gameplay (που έχει και παραέχει) ή αν είναι παιχνιδάρα ή όχι, αλλά μετράει αυτό που λέτε, η μοναδικότητά του. Τον Κοτζίμα δεν τον ξέρω, με τη έννοια ότι δεν είχα παίξει παιχνίδια του (δεν έχω παίξει τα Metal Gear και γι αυτό τώρα περιμένω πώς και πώς τα remakes), αλλά ακόμα και ως σήμερα μου κάνει μεγάλη εντύπωση πώς στο καλό έφτιαξε κάτι τέτοιο. Τί σκεφτόταν;
    Είναι απίθανο δημιούργημα, που πρέπει όλοι να παίξουν, ως το τέλος.

  26. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    Valkyre (22-10-2023)

  27. #877
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ειμαι chapter 8 και προχωραω. Τι επος. Εχω παρει πλεον ολα τα καλουδια και το παιχνιδι εχει αλλαξει εντελως

  28. The Following 2 Users Say Thank You to polakis For This Useful Post:

    chronohill (23-10-2023),toninio (26-10-2023)

  29. #878
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Το τερματισα. Στις 54 ωρες. Τι επος θεε μου; Αγωνια, κλαμα, συναισθηματα απιστευτα. Μακαρι να εβγαινε και δευτερο! Ευχαριστω τον Hideo για αυτο που μας χαρισε. Οτι και να πω ειναι λιγο...

  30. #879
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μα.. βγαινει δευτερο! Και συντομα μαλιστα!

  31. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    toninio (26-10-2023)

  32. #880
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Μα.. βγαινει δευτερο! Και συντομα μαλιστα!
    Ναι δεν ειχα ασχοληθει και δεν το ηξερα! Μολις ειδα το τρειλερ του 2! Καλα κουτι θα μου ερθει...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •