Results 1 to 10 of 10

Thread: Rock Band 4

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default Rock Band 4

    Δεν βρηκα thread για το Rock Band 4.

    θα κυκλοφορησει για ps4 και xbone.

    Rock Band, the award-winning social and interactive music performance experience, is back! Form your own band, rock the world, and live out your ultimate rock and roll fantasy, with your friends, family, or as a solo act. Rock Band 4 delivers the ultimate platform for gamers to experience music, giving players the chance to rock in the shoes of the biggest guitarists, bassists, drummers, and singers of all time. Rock Band 4 delivers the most authentic music game ever, challenging rockers to master lead guitar, bass guitar, drums, and vocals.



    Continuing in the tradition of the series, the music featured in Rock Band 4 spans all genres of rock and includes many hits from legendary artists. Additionally, players will be able to draw from the 2000+ songs available as downloadable content (DLC) in the Rock Band Music Store. Never before have players had access to such a large and varied library of playable songs.
    http://www.ign.com/games/rock-band-4/ps4-20032511

    .

  2. #2
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Η πλήρης λίστα των τραγουδιών
    http://www.enternity.gr/Article/Game...d-4/32944.html

    Ψιλοακριβό το πακετάκι με την κιθάρα, 160 ευρώ και αυτό με τα drums ακόμα πιο ακριβό, πάνω από 300 ευρώ στα μαγαζιά. Θα περιμένω και το Guitar Hero Live που βγαίνει προς τα τέλη του μήνα και θα είναι πιο φθηνό. Είδωμεν
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  3. #3
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    To παιχνιδι δεν υπαρχει πουθενα διαθεσιμο μονο με παραγγελια το βρισκεις και ειναι ακριβο, εγω το πηρα απο το PS Store τελικα αφου μονο το παιχνιδι ηθελα. Το εχω συνδεσει με ηλεκτρονικα τυμπανα με ανταπτορα απο το PS3 και δουλευει αψογα. Παιζω pro drums στο expert με δυο πιατινια και το feel ειναι απιστευτα καλο δυσκολο ομως οσο προχωραει, εχει 65 τραγουδια, υποστηριζει ομως δωρεαν ολα τα τραγουδια που εχεις αγορασμενα απο ολα τα προηγουμενα Rock Band στο PS3. Θα πρεπει να τα κατεβασεις και δεν ειναι ευκολο, αφου πρεπει να τα βρεις και ενω βγαζει purchased κανονικα απο οτι ειδα σε πολλους λενε οτι βγαζει να τα ξανα αγορασουν, εγω δεν εχω καταφερει να συνδεθω ποτε οσες φορες προσπαθησα, ενω μου δειχνει ολα τα τραγουδια να τα αγορασω, δεν συνδεεται. Το παιχνιδι εχει το κλασσικο gameplay, δεν εχει καθολου training mode οπως ειχαν τα προηγουμενα, εχουν βγαλει εντελως το online και δεν μπορεις να παιξεις καθολου με αλλους παιχτες παρα μονο local band, επισης, δεν σε αφηνει να κανεις εγγραφη video clip και οταν κανεις stream κοβει τον ηχο του τραγουδιου. Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο, αν και εχουν βγει τα καινουργια, υποστηριζει και ολα τα παλια οργανα του PS3 χωρις ανταπτορες.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to criter For This Useful Post:

    Gazof (22-10-2015),Kane (16-10-2015)

  5. #4
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Παντως πραγματικα εξωφρενικες τιμες...
    γιατι 150 ευρω για το απλο bundle ενω το guitar hero live ειναι στα 100?
    καλα ας μη μιλησω για τα 350 ευρω που κανει το bundle μαζι με drums και μικροφωνο...

  6. #5
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    απλα τραγικο!!!
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  7. #6
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Πανάκριβο, ok η κιθάρα είναι ποιοτικότερη του Guitar Hero Live, αλλά και πάλι. Εξωφρενική τιμή ειδικά στο σετ με τα drums. Για αυτό βρήκα κιθάρα για το PS3 και μαζί με τα drums που έχω κρατήσει θα θυμηθούμε τα παλιά!
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  8. #7

    Default

    350e τιμη για το σετ με τα Drums ειναι απλα tragic...

  9. #8
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    185€ μόνο για την κιθάρα είναι τραγική τιμή... http://www.public.gr/product/gaming/...prod7771382pp/
    Και δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά από το Guitar Hero Live που το πουλάνε 100-110€
    Spoiler!

  10. #9
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    της ΕΑ δεν ειναι το παιχνιδι?

  11. #10
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    776
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια μηπως εχει κανεις κιθαρα για rockband 4 που να λειτουργει κανονικα; Με ενδιαφερει γιατι μου χαλασε. Αν πουλαει καποιος κατι ας μου πει.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •