Page 19 of 45 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast
Results 361 to 380 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #361
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Καλά διαφωνώ. Άλλο Konami άλλο Kojipro. Σε τελική δεν έδωσε η Sony internal developed engine, με βοήθεια εσωτερικού της Studio (ICE) στην Konami για 6 μήνες exclusivity.

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση πιο πολύ από όλα είναι γιατί δεν είναι published από την SIE στα PC.

    Στυλ readyset heroes...

  2. #362
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Μα μιλαμε για ενα third party studio(και η Konami τετοιο δεν ειναι; ) που βγαζει ενα παιχνιδι το οποιο παραμενει exclusive στο console area και εχει και 1.5 χρονο headstart σε συγκριση με το PC.

    Δηλαδη η Sony εκανε μια συμφωνια με ενα third party studio(kojipro) η οποια ειναι ανωτερη απο αυτη που εξελισσεται πλεον με ολα τα first party exclusives της MS(τα οποια βγαινουν pc day one)...

    Θα συμφωνησω μαζι σου μονο αν βγει σε XBOXone.
    .

  3. #363
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν βλεπω κατι το μεμπτο, νομιζω οτι το ειχε αφησει ανοικτο εξ αρχης για εκδοση PC και θεωρω οτι ειναι εντελως ξεκαθαρος προς την Sony. Δεν εφυγε απο την Konami παιρνοντας τοσα ρισκα με δικο του studio για να καταληξει παλι στην ιδια θεση. Θελει να ειναι ανεξαρτητος και ηταν σαφης εξ αρχης, η Sony σε καμια περιπτωση δεν επεσε απο τα συννεφα, υποθετω οτι η συμφωνια ηταν αυτη εξ αρχης, δλδ exclusivity για καποιο χρονο, funding για να μπορεσει να σταθει στα ποδια του και μετα το παιχνιδι να μπορει να κυκλοφορησει τουλαχιστον σε PC για να μπορεσει και το δικο του studio να ξεκινησει.
    Η Sony κερδισε ενα exclusive για καποιο χρονο που κακα τα ψεματα τα παιχνιδια εχουν συγκεκριμενο εμπορικο κυκλο, ο kojima θα βγαλει καποια χρηματα απο την pc εκδοση για να μπορεσει να σταθει στα ποδια του το studio. Η συμφωνια προφανως και ηταν συγκεκριμενη απο την αρχη, και για την μηχανη γραφικων και για ολα.
    Τωρα στο γιατι το ειπε τωρα και δεν περιμενε το launch,
    προφανως ηταν κι αυτο μερος της συμφωνιας, ο Kojima θεωρει οτι κατι θα βγαλει απο την PC version και δεν θελει να την καψει. Αν το παιχνιδι εκανε ολο τον εμπορικο του κυκλο χωρις να ξερουν ολοι οι ενδιαφερομενοι οτι θα κυκλοφορησει καποια στιγμη σε PC ειναι σαν να καιει απο τωρα τη συγκεκριμενη εκδοση.
    Εγω το βλεπω win-win και για τις 2 πλευρες παντως.
    Αναμενουμε το review Παναγιωτη, ειμαι πολυ περιεργος για τον συγκεκριμενο τιτλο.


  4. #364
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Κάτσε ρε PDS γιατί σε χάνω ώρες ώρες.

    Καταρχήν δεν υπάρχει 1.5 χρόνος headstart. Αυτό ήταν τρολλιά που μόνο ο Fulgore θα καταλάβει (EGS/505 Games).

    6 μήνες είναι το headstart.

    Δεύτερον δεν δίνεις στον κάθε 3rd party, μια από τις καλύτερες αν όχι την καλύτερη game engine σου (που έχεις στάξει λεφτά έτσι?) για 6 μήνες exclusivity.

    Τρίτον δεν ανέφερα καν την λέξη xbox (ούτε sony/nd doom όπως σε προηγούμενο post σου).

    Γράφω τους προβληματισμούς μου λες και ήμουν #Team Sony.

    Και θεωρώ ότι είναι εύλογοι.

  5. #365
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Τωρα στο γιατι το ειπε τωρα και δεν περιμενε το launch,
    Το εχει πει απο το 2015 επισημα. Απο τοτε δεν εχει πει επισημα οτι ειναι ps5 exclusive. Οποτε τι θα επρεπε να κρατησουμε? Οτι εξακολουθει να ειναι timed φυσικα και οτι δεν θα βγει για One. Ολο αυτο εχει δημιουργηθει απο τους φορουμ users κτλ και το speculation/κουτσομπολιο(θα βγει/δεν θα βγει σε pc)

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Κάτσε ρε PDS γιατί σε χάνω ώρες ώρες.

    Καταρχήν δεν υπάρχει 1.5 χρόνος headstart. Αυτό ήταν τρολλιά που μόνο ο Fulgore θα καταλάβει (EGS/505 Games).

    6 μήνες είναι το headstart.

    Δεύτερον δεν δίνεις στον κάθε 3rd party, μια από τις καλύτερες αν όχι την καλύτερη game engine σου (που έχεις στάξει λεφτά έτσι?) για 6 μήνες exclusivity.

    Τρίτον δεν ανέφερα καν την λέξη xbox (ούτε sony/nd doom όπως σε προηγούμενο post σου).

    Γράφω τους προβληματισμούς μου λες και ήμουν #Team Sony.

    Και θεωρώ ότι είναι εύλογοι.
    Α οκ 6 μηνες, νομιζα 1.5 χρονο. Δικο μου λαθος.

    Χωρις να αλλαζει βεβαια κατι απο το τελευταιο ποστ μου.

    Πως γινεται να μην δωσεις κατι για να εχεις console exclusive ενα third party game;
    Δεν την χαρισες, την δανεισες(?). Επισης ξερουμε αν δεν θα εχει ενα μικρο κερδος απο την pc version λογο της μηχανης? Νομιζω(σχεδον σιγουρος) πχ οτι για να φτιαξεις παιχνιδι με Unity ειναι τσαμπα, αν ομως πουλησεις παιχνιδια που εχεις φτιαξει με την Unity τοτε θα εχει ενα κερδος η Unity.
    Εισαι σιγουρος οτι η Sony δεν θα εχει?

    ΥΓ. Πολλες φορες δεν χρειαζεται να λεγονται καποια πραγματα, απλα φαινονται αυτα ειτε το πεις ευθεως ειτε οχι (για το Sony is doomed, MS, και το σημερινο). Ειναι αγαπημενο μου σπορ να βλεπω μονο πισω απο τις λεξεις : P
    .

  6. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (28-10-2019)

  7. #366

    Default

    Το μονο αξιο αναφορας στην ανακοινωση αυτη ειναι η χρονικη περιοδος που επελεξε να βγει η δηλωση,ειδικα μιας και περιμενουμε και τα reviews σε λιγες μερες.
    Οχι τοσο για αυτον φυσικα,αλλα για τις πωλησεις του τιτλου στο Ps4.

    Τωρα θα μου πεις,δεν θα πουλησει στο ps4 με 100+μυρια player base,ειδικα αν τα review ειναι και πολυ θετικα?Προφανως και θα πουλησει.

    Απλα με αυτο τον τροπο σιγουρα θα χασει καποιους απο τους αγοραστες.Ειναι το ακριβως αντιθετο απο οτι εκανε πολυ εξυπνα η Rockstar με το προσφατο Red Dead 2 ή πιο παλια με το GTA V.

    Και το Detroit πχ κυκλοφορησε και στο PC αργοτερα,αλλα η ανακοινωση αυτη ηρθε πολυ πιο μετα απο την κυκλοφορια του τιτλου.

    Για μας τους καταναλωτες φυσικα τετοιες ανακοινωσεις ειναι οτι το καλυτερο υπο την εννοια οτι εχουμε περισσοτερες επιλογες να παιξουμε τον τιτλο που θελουμε σε διαφορετικες απο μια πλατφορμες(ειδικα ο Wolf που ετοιμαζει και νεο υπολογιστη θα πρεπει να κανει τουμπες τωρα ).
    Ας το βγαλουν και στο Xbox αλα Hellblade και Nier Automata.

    Για την Sony παλι,δεν νομιζω οτι ηταν οτι το καλυτερο το timing κυριως επειδη η ανακοινωση εχει μεσα και συντομη σχετικα ημερομηνια κυκλοφοριας του τιτλου.

    Οπως και να εχει αναμενουμε τελος της εβδομαδας τα Reviews για να δουμε τελικα(στο περιπου παντα)τι ρολο βαραει το ιδιο το παιχνιδι.

  8. #367
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Α οκ 6 μηνες, νομιζα 1.5 χρονο. Δικο μου λαθος.

    Χωρις να αλλαζει βεβαια κατι απο το τελευταιο ποστ μου.

    Πως γινεται να μην δωσεις κατι για να εχεις console exclusive ενα third party game;

    ΥΓ. Πολλες φορες δεν χρειαζεται να λεγονται καποια πραγματα, απλα φαινονται αυτα ειτε το πεις ευθεως ειτε οχι (για το Sony is doomed, MS, και το σημερινο).
    Δεν πάει έτσι.

    Χρειαζόταν να γράψω το αυτονόητο ότι σε εταιρίες τέτοιου μεγέθους, αυτά τα πράγματα είναι φυσιολογικά?

    Όπως σε κάθε επάγγελμα, κάποιος μπορεί να βαρέθηκε, να βρήκε πιο επικερδής δουλειά ή να μην άντεξε πλέον τις συνθήκες, να τσακώθηκε με το αφεντικό κτλ..

    Απλά όταν τα "σπας", μιας και είμαστε εκτός του "χώρου", αυτό δείχνει ότι δεν υπάρχει και στο game development το "ονειρικό" περιβάλλον που όλοι βιώνουμε στα games που φτιάχνουνε. Όπως φυσικά σε κάθε άλλο τομέα εργασίας.

    Δεν είναι δηλαδή κάτι που πρέπει να δίνεις βάση, παρά μόνο σε συγκεκριμένα άτομα σε θέσεις "κλειδί".

    Από εκεί και πέρα, θα μου φαινόταν πολύ ενδιαφέρον αν η Sony κάνει πλέον "game engine leasing" (κάτι καινούργιο) και ακόμα πιο ενδιαφέρον αν βλέπαμε κάποιο Sony Launcher στα PC με κάποια IP της.

    Γιατί να το δώσει στην 505 games, στηρίζοντας πιθανότατα το EGS?

  9. #368
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Το εχει πει απο το 2015 επισημα. Απο τοτε δεν εχει πει επισημα οτι ειναι ps5 exclusive. Οποτε τι θα επρεπε να κρατησουμε? Οτι εξακολουθει να ειναι timed φυσικα και οτι δεν θα βγει για One. Ολο αυτο εχει δημιουργηθει απο τους φορουμ users κτλ και το speculation/κουτσομπολιο(θα βγει/δεν θα βγει σε pc)
    Δεν αντιλεγω αλλα για να ειμαστε ειλικρινεις, ο πολυς κοσμος δεν θα θυμηθει τι ειχε πει καποια στιγμη ο Kojima το 2015. Προφανως η συμφωνια ηταν το παιχνιδι να εχει το promotion ενος exclusive και αυτο εγινε. Το παιχνιδι προμοταριστηκε σαν αποκλειστικοτητα και δεν ειναι τυχαιο που ο Kojima δεν μιλουσε γι αυτο το θεμα ολον αυτο το καιρο. Να γινει και των 2 οι δουλιτσα κοινως και η ουσια ειναι οτι και οι 2 ειναι ευχαριστημενοι με ολο αυτο, μιας και το παιχνιδι στη συνειδηση του μεσου gamer ειναι ps exclusive αλλα παραλληλα οι ενδιαφερομενοι ξερουν οτι θα κυκλοφορησει καποια στιγμη για PC.
    Δεν γινονται τυχαια αυτα τα πραγματα.


  10. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    PDS (28-10-2019),Sir_Teraflop (28-10-2019),Slay (29-10-2019)

  11. #369
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ειχα κανει edit στο ποστ μου το προηγουμενο, οπου εγραψα για το κερδος που μπορει να εχει απο την μηχανη η sony. Τεσπα οταν μπαινουμε σε ''κουτσομπολιο'' μη γνωριζοντας ουτε το 1% της αληθειας μπαινουμε επικινδυνα και σε εδαφη θεωριων συνωμοσιας, χανοντας την ουσια/αληθεια και συχνα πλαθοντας ασυνειδητα μια που μας αρεσει. Σε βλεπω να μπαινεις συχνα σε αυτη την διαδικασια, για μενα χωρις να εχεις να κερδισεις κατι απο αυτο.

    Η ουσια ειναι οτι ενα third party studio λειτουργει καλυτερα για την Sony απο οτι ενα first party της MS. Εκει ειναι ο ανταγωνισμος οχι vs pc. Οποτε δεν βλεπω λογο να ανησυχεις.

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Γράφω τους προβληματισμούς μου λες και ήμουν #Team Sony.

    Και θεωρώ ότι είναι εύλογοι.
    Nα στο πω πιο απλα. Εχεις δειξει(και καλα κανεις αν αυτο πιστευεις) οτι δεν προβληματιζεσαι που η MS τα εχει δωσει ολα(οχι μονο την χρηση μιας μηχανης για ενα παιχνιδι) και day οne. Και προβληματιζεσαι οτι η Sony κρατα console exclusive ενα third party game στο συστημα της και 6 μηνες πριν κυκλοφορισει στο PC.
    Σε σχεση με την προηγουμενη γενια και τον Kojima αυτο ειναι κερδος για την Sony, οχι λογος προβληματισμου. Αυτη ειναι η ουσια.

    Αυτη η ανησυχια λοιπον ειναι καπως αντιφατικη. Αυτο βλεπω εγω πισω απο την λεξεις. Και το καταλαβαινω γιατι εισαι XBOX φαν(δεν ειναι κακο, αν και δεν καταλαβαινω προσωπικα γιατι χαχα : P). Aπλα θελω να πω...φαινεται, δεν χρειαζεται να αναφερεις την λεξη MS, Sony is doomed κτλ(βλ πχ παλιοτερα ποστ σου για τις αποχωρησεις απο Sony).
    .

  12. #370
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Nα στο πω πιο απλα. Εχεις δειξει(και καλα κανεις) οτι δεν προβληματιζεσαι που η MS τα εχει δωσει ολα(οχι μονο την χρηση μιας μηχανης για ενα παιχνιδι) και day οne. Και προβληματιζεσαι οτι η Sony κρατα console exclusive ενα third party game στο συστημα της και 6 μηνες πριν κυκλοφορισει στο PC.

    Αυτη η ανησυχια ειναι καπως αντιφατικη. Αυτο βλεπω εγω πισω απο την λεξεις. Και το καταλαβαινω γιατι εισαι XBOX φαν(δεν ειναι κατι κακο). Aπλα θελω να πω...φαινεται, δεν χρειαζεται να αναφερεις την λεξη MS, Sony is doomed κτλ(βλ πχ παλιοτερα ποστ σου για τις αποχωρησεις απο Sony).

    Λολ ούτε fan του εαυτού μου είμαι χαχαχαχαχ

    Πάμε πάλι γιατί ο γραπτός λόγος είναι γραπτός:

    - Έχεις πάρει λεφτά από την Sony και κάνεις την ανακοίνωση πριν κυκλοφορήσει το παιχνίδι στο σύστημα της Sony: FAIL (ότι έγραψε και ο Fulgore δηλαδή...)

    - Είσαι η Sony και δεν το κάνεις publish στα PC (ενώ το κάνεις στο PS4) για λόγους που δεν ξέρουμε και το δίνεις στην άσχετη την 505 ???

    Αυτά ήταν τα points μου.

  13. #371
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Nα στο πω πιο απλα. Εχεις δειξει(και καλα κανεις αν αυτο πιστευεις) οτι δεν προβληματιζεσαι που η MS τα εχει δωσει ολα(οχι μονο την χρηση μιας μηχανης για ενα παιχνιδι) και day οne. Και προβληματιζεσαι οτι η Sony κρατα console exclusive ενα third party game στο συστημα της και 6 μηνες πριν κυκλοφορισει στο PC.
    Σε σχεση με την προηγουμενη γενια και τον Kojima αυτο ειναι κερδος για την Sony, οχι λογος προβληματισμου. Αυτη ειναι η ουσια.
    Μα η ίδια η MS δεν προβληματίζεται γιατί XBOX=WINDOWS, εγώ θα προβληματιστώ?

    Για να παίξεις Death Stranding στο PC θα θες windows. Windows =MS=xbox.

    Offtopic τελείως αλλά η MS με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα κερδίσει.

    Δες όμως την πρώτη παράγραφο για το πως θα κέρδιζε και η Sony (παραπάνω, γιατί λεφτά πήρε σίγουρα για τα Publishing Rights).

  14. #372
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οι αποριες ευλογες αλλα για μενα εχουν την εξηγηση τους, προφανως ηταν μεσα στους ορους του Kojima οταν εγινε η συμφωνια. Ανακοινωση τωρα για να μην καει η μελλοντικη pc εκδοση και οχι εκδοση στα PC απο την Sony γιατι προφανως ο Kojima θελει να βγαλει καποιο extra profit απο την εκδοση στα PC, δεν αποκλειω να εχει γινει ηδη η συμφωνια για το ποιος θα ειναι ο εκδοτης εκει.
    Ασε που η Sony ακομα και να μπορουσε/της δινοταν η ευκαιρια δεν θα ηθελε πιστευω να εκδοσει για PC.


  15. #373
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Οι αποριες ευλογες αλλα για μενα εχουν την εξηγηση τους, προφανως ηταν μεσα στους ορους του Kojima οταν εγινε η συμφωνια. Ανακοινωση τωρα για να μην καει η μελλοντικη pc εκδοση και οχι εκδοση στα PC απο την Sony γιατι προφανως ο Kojima θελει να βγαλει καποιο extra profit απο την εκδοση στα PC, δεν αποκλειω να εχει γινει ηδη η συμφωνια για το ποιος θα ειναι ο εκδοτης εκει.
    Η 505 games.

    Είναι πολλά τα SweeneyBucks.

  16. #374
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Μεγαλη ανακοινωση αυτη για τους pc gamers κακα τα ψεμματα.Αλλα ειχε φανει εξ αρχης οτι δεν προοριζοταν σε αποκλειστικο τιτλο.Τεσπα μακαρι τουλαχιστον να βγει καλο σαν παιχνιδι και να το ευχαριστηθουν ολοι.Παντως κανει μπαμ οτι η pc εκδοση του παιχνιδιου,θα είναι το απευθειας πορτ και για το launch του ps5.Ενα 8 μηνο περιπου δηλαδη η αποκλειστικοτητα του παιχνιδιού στην κονσολα της sony


  17. #375
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Α ανακοινωθηκε και εκδοτης? Sorry στραβωμαρα.
    Ενταξει, προσωπικα δεν μου κανει εντυπωση, ξαναλεω μου φαινεται win-win και για τις 2 πλευρες.
    Σιγουρα ενα μεσο studio ποτε δεν θα επαιρνε τετοια συμφωνια απο τη Sony αλλα δεν μιλαμε για μεσο studio.


  18. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (28-10-2019)

  19. #376
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Λολ ούτε fan του εαυτού μου είμαι χαχαχαχαχ

    Πάμε πάλι γιατί ο γραπτός λόγος είναι γραπτός:

    - Έχεις πάρει λεφτά από την Sony και κάνεις την ανακοίνωση πριν κυκλοφορήσει το παιχνίδι στο σύστημα της Sony: FAIL (ότι έγραψε και ο Fulgore δηλαδή...)

    - Είσαι η Sony και δεν το κάνεις publish στα PC (ενώ το κάνεις στο PS4) για λόγους που δεν ξέρουμε και το δίνεις στην άσχετη την 505 ???

    Αυτά ήταν τα points μου.
    Για το πρωτο μπορω να συμφωνησω(βλ ποστ hakoo με το οποιο συμφωνουμε και οι δυο αν κρινω απο το like), οχι γιατι δεν το ξεραμε οτι θα βγει σε pc, αλλα το χειριστηκαν με σιωπη για μεγαλο διαστημα. Αλλα καποιος θα πει(εγω : P) οτι παντα υπαρχει σιωπη οσον αφορα τις pc versions. Στην E3 πχ ανακοινωνονται για τις 2 κονσολες παιχνιδια και χεστηκαν να ανακοινωσουν την PC version.

    Για το δευτερο ακομα περισσοτερο δεν γνωριζουμε τι εγινε. Οποτε μπαινουμε παλι σε υποθεσεις. Σιγουρα θα γνωριζουν καλυτερα οι ιδιοι τι εκαναν. Και φανταζομαι θα εκαναν οτι καλυτερο για την καθε πλευρα(kojima/Sony).

    Για αυτο λεω οτι δεν εχει νοημα το κουτσομπολιο. Μπαινουν απειρες μεταβλητες και ο καθενας κραταει οτι θελει, που παλι μακρια απο την αληθεια θα ειναι. Μονο το αποτελεσμα εχει για μας ουσια.

    Να πω ενα κουτσομπολιο για παραδειγμα. Ο lead Writer της Obsidian εχει παει Guerrilla. Μπορει να εχει φυγει απο εκει(βσκ αυτο το link λεει οτι ειναι ακομα), αλλα αν ανατρεξεις σε threads για το Fallout new Vegas τα θετικα σχολια ολων ειναι για την γραφη. Καθως το παιχνιδι δεν αλλαξε σχεδον καθολου απο το F3 κατα τα αλλα.
    Παρ'ολα αυτα το τελευταιο παιχνιδι της Obsidian εχει αποσπασει καλες κριτικες. Θελω να πω οτι δεν εχει νοημα ολο αυτο.
    .

  20. #377
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Για αυτο λεω οτι δεν εχει νοημα το κουτσομπολιο. Μπαινουν απειρες μεταβλητες και ο καθενας κραταει οτι θελει, που παλι μακρια απο την αληθεια θα ειναι. Μονο το αποτελεσμα εχει για μας ουσια.

    Να πω ενα κουτσομπολιο για παραδειγμα. Ο lead Writer της Obsidian εχει παει Guerrilla. Μπορει να εχει φυγει απο εκει(βσκ αυτο το link λεει οτι ειναι ακομα), αλλα αν ανατρεξεις σε threads για το Fallout new Vegas τα θετικα σχολια ολων ειναι για την γραφη. Καθως το παιχνιδι δεν αλλαξε σχεδον καθολου απο το F3 κατα τα αλλα.
    Παρ'ολα αυτα το τελευταιο παιχνιδι της Obsidian εχει αποσπασει καλες κριτικες. Θελω να πω οτι δεν εχει νοημα ολο αυτο.
    Βρε το σχόλιο μου ήταν περί καθυστέρησης. Όχι backstab στην ND/SONY. Αν χάσεις τον lead animator π.χ. είναι λογικό να καθυστερήσεις μέχρι να τον αντικαταστήσεις, αν πρέπει να τελειώσεις πέντε σκηνές ακόμα.

    Ουδείς αναντικατάστατος που λένε - αλλά μέχρι τότε έχεις το θεματάκι σου.

    Τα άτομα παίζουν ρόλο ως άτομα πάντως.

    Σιγά μην κόλλαγε ολόκληρη ND με 500 άτομα προσωπικό, για ένα άτομο...

  21. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (28-10-2019)

  22. #378
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ε ναι για αυτο λεω οτι δεν εχουν και τοσο νοημα αυτες οι συζητησεις τελικα. Οι devs πανε και ερχονται, συμφωνιες γινονται κτλ.
    .

  23. #379
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά καλησπέρα. Σε γενικές από αυτά που εχουν δείξει πώς το βλέπετε το παιχνίδι? Γιατί πέρα από το Cast και τα γραφικά που φαίνονται ωραία σαν gameplay δεν με συγκίνησε. Βλέπω εναν τύπο να τρέχει φορτωμένος και να ρίχνει δίκτυα με το όπλο στους εχθρούς. Δεν ξέρει κανείς βέβαια αν έχει ποικιλία όπλων κτλ. Πολύ stelth στοιχείο και γενικά σαν να βλέπω ίδιο animation κίνηση κτλ απο τον Snake στο Metal Gear. Τι να πω. Μακάρι να είναι καλό. Αν και φοβάμαι πως μόνο και μόνο που ειναι του Kojima θα το αναδείξουν αξίζει δεν αξίζει. Χαίρομαι πάντως που θα έχει την Ελληνική Γλώσσα και υποτίτλους. Όμως αν το τιμήσω θα γίνει πολύ αργότερα που θα πέσει και η τιμή του μιας και εχω στο μυαλό μου για επόμενη γρήγορη αγορά το Call of duty και δυστυχώς την τωρινή στιγμή δεν υπάρχει ουτε ο χρόνος ουτε η οικονομική δυνατότητα και για τα δύο μαζί.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 28-10-2019 at 18:51.

  24. #380
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Είναι εντυπωσιακό πάντως vengeance που για άλλα exclusives της sony δεν γράφεις απολύτως τίποτα, για το ίδιο το death stranding δεν είχες γράψει απολύτως τίποτα, συγκεκριμένα 2 ποστς όλα κι ολα και σήμερα τα έχεις δώσει όλα. Φαίνεται η χαρά σου....χαρα που υπαρχει για τους δικους σου λογους βεβαια. Μην ανησυχείς και προβληματίζεται τόσο για την sony, δεν πείθεις.

    Όσον αφορά την είδηση, το μόνο ας πούμε περίεργο είναι ότι ανακοινώθηκε τώρα, πριν την κυκλοφορία του παιχνιδιού.
    Κατά τ'άλλα το παιχνίδι θα βγει 7 και βάλε μήνες πριν το pc (όχι 6, αρχές καλοκαιριού λεει) χρόνος που είναι αρκετός για να πείσει κάποιον να παίξει το παιχνίδι στο ps4, αν θέλει να παίξει τωρα και δεν θέλει να περιμένει. Και εννοειται οτι θα βγει και στο ps5. Επιπλέον, ο Kojima είναι third party όπως ειπώθηκε και από τα παιδιά πιο πάνω, αναμενόμενο ήταν ότι αργά ή γρήγορα θα γίνει, θα ανακοινωθει. Προσωπικα δεν μου καιγεται καρφι αν η sony θα χασει πωλησεις, αυτο που με ενδιαφερει ειναι το παιχνιδι και αν θα ανταποκριθει στις προσδοκιες.
    Περιμένω και εγώ την κριτική του Slay, έχω τις αμφιβολίες μου για το παιχνίδι και θέλω να δω τι τελικά θα είναι.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •