Quote Originally Posted by toninio View Post
Είμαι στο 3ο κεφάλαιο, αν και θα ήθελα να έχω προχωρήσει περισσότερο. Λόγω περιορισμένου χρόνου, το προχωράω αργά (αλλά σταθερά, θέλω να ελπίζω). Το θεωρώ ήδη ένα φοβερό παιχνίδι, one of a kind, κι αυτό του δίνει ιδιαίτερη αξία. Όπως είπε κι ένας φίλος πριν, πάμε για άλλη μία διανομή, κι άλλη μία πριν το κλείσω κλπ κλπ. Το gameplay είναι πολύ μελετημένο. Υπάρχουν στιγμές που λες "τί έκατσε κι έφτιαξε ο τύπος". Εντυπωσιακά, δε, τα physics του παιχνιδιού, που δίνουν υψηλά επίπεδα ρεαλισμού. Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ είναι ότι σε κάθε έξοδο χρειάζεται πολύ καλή προετοιμασία και σχεδιασμός. Γενικά, είναι ένα παιχνίδι που θέλει υπομονή και "ταλαιπωρεί" τον user, αλλά εσκεμμένα, μελετημένα και όμορφα. Και φυσικά ο κόπος, ανταμείβεται.
Έγω έχω φτάσει πλέον στο Chapter 9 από τα 14 που έχω διαβάσει ότι έχει και είμαι ήδη στις 160 ώρες in game καθαρό χρόνο. Δεν μπορώ να ξεκολλήσω κάθε μέρα από το παιχνίδι.
Η συμβουλή μου κάνε λίγο υπομονή τώρα στο Chapter 3, η αίσθησή μου ήταν ότι είναι το κεφάλαιο προς τις αρχές του game που κάνει αρκετή κοιλιά, λόγω του ότι είναι μεγαλούτσικο αν παίζεις και side deliveries και εκτιμώ πολλοί θα το εγκατέλειψαν εκεί.



Μετά το Chapter 6-7 δεν θα μπορείς να το αφήσεις, σε πάει τρένο και αρχίζεις να καταλαβαίνεις και περισσότερα πράγματα.

Αφού κρατιέμαι να μην τελειώσει.