Page 34 of 45 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 661 to 680 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #661
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πανο οτιδηποτε και να πω ειναι σαφες οτι για εσενα θα ειναι δικαιολογια οποτε δεν εχει νοημα. Και δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να το αναλυσουμε αλλο. Επισης καλο θα ηταν να κανουμε μερικα edit εδω περα διοτι λιγο πολυ εχουμε αποκαλυψει τι συμβαινει προς το τελος του παιχνιδιου και δεν πρεπει να φαινεται ετσι χυμα.

  2. #662
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Chrono

    δεν είμαι καθόλου κολλημένος με το παρελθόν. ΚΑΘΟΛΟΥ.

    Απλώς έχω άλλα γούστα. Εσύ παίζεις Battlefield 1; Εγώ παίζω. Γιατί παίζω; Διότι είναι arcade εντελώς.
    Επίσης παίζω άλλο ένα εξαιρετικό racing arcade που είχε δώσει πριν 2-3 μήνες το Plus. Το ευχαριστιέμαι. Παίζω Gran Turismo; Όχι. Πολύ λίγο και σπάνια.

    Γενικώς είμαι των arcade παιχνιδιών.
    Αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις θα παίξω και κάποιο sandbox, με βατό στόρυ, down to earth όπως το GTA 4/5. Το δε RDR2 (και 1) αποτελούν την εξαίρεση στο κανόνα για τα γούστα μου.
    Τέλος όπως έχω ξαναπεί δεν γουστάρω το οτιδήποτε RPG και RPG-οειδές.

    Αλλά please μην κάνεις αυτόβουλους χαρακτηρισμούς όπως "κολλημένος στο παρελθόν". Τα δεδομένα σε ακυρώνουν, βλέπε Switch και ΑΠΕΙΡΑ arcade παιχνίδια. Για να προσφέρονται σημαίνει ότι υπάρχει τεράστιο κοινό.

    Τέλος πάντων, εγώ δεν λέω "είναι μαλάκας ο Κοτζίμα και όσοι παίζουν είναι ανόητοι και θετικά προκατειλημμένοι", ούτε ότι "οι σημερινοί gamer είναι χάπατα και δέχονται ότι τους σερβίρουν" (γιατί το έχω ακούσει και αυτό). Απλώς έχω διαφορετικά γούστα από τον σημερινό μέσο όρο. Simple.

    Τεσπα, ευχαριστηθείτε το παιχνίδι και μην σας νοιάζει τι λέω εγώ ή ο Παναγιώτης ή ο καθένας.

    Κρατήστε μόνο αυτό: ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του κριτήρια, αντίληψη. Βάσει αυτών λοιπόν απορεί/διερωτάται "πως γίνεται να τους αρέσει ΤΟΣΟ πολύ (λέξη κλειδί: ΤΟΣΟ) αυτό που εμένα μου σπάει τα νεύρα". Αυτή είναι η αντιπαράθεση μεταξύ του Παναγιώτη και εσάς. Δεν προσπαθεί να σας πείσει / και δεν κάνω τον δικηγόρο του. Απλώς απορεί. Κι εσείς απορείτε πως δεν του αρέσει εκείνου.

    Ε, πως θα γίνει τώρα; Σε όλους αρέσει ο πατσάς;

  3. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (26-11-2019)

  4. #663
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Οχι τα παιχνιδια εχουν ωριμασει...Μπορουν να εχουν το βαθος και τις φιλοσοφικες αναζητησεις ενος βιβλιου και μιας ταινιας.
    δεν παιζω το παιχνίδι, αλλά θέλω να απαντήσω πάνω σε αυτο.

    εδώ υπερβάλλεις τα μάλα, φιλοσοφικες αναζητήσεις μπορει να έχει κάποια ταινια ακόμη και ένα ηλεκτρονικό παιχνιδι, αλλά πάντα αυτά τα μέσα πιανουν τέτοια ζητηματα παντελώς επιδερμικά. Μόνο βιβλία αντίστοιχων συγγραφέων καταπιάνονται εις βάθος και με την ουσία αυτών των πραμάτων (φιλοσοφικών αναζητήσεων) τοσο πολύ που ισως σε κάποιον ασυνηθιστο στην ανάγνωση τέτοιων βιβλιων να του "ανατιναχτεί" ο εγκέφαλος απο την εξυπνάδα, την ευστροφια, την γλώσσα που χρησιμοποιούν και από την σκέψη αυτων των ανθρώπων (φιλοσοφων συγγραφέων) και παράλληλα ουκ ολιγες φορές θα νιώσει απεριοριστο θαυμασμό και συγκίνηση, σταματώντας πολλές φορές την ανάγνωση ώστε να επεξεργαστει και να απολαύσει έτσι καλύτερα αυτο που μολις διάβασε.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    Desmond (26-11-2019),Lefteris_X (26-11-2019),ntsmrtz (26-11-2019)

  6. #664
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    My point exactly ΜπικΜποσς.

    Τα σύγχρονα παιχνίδια τέτοιου στυλ είναι "φιλοσοφικές αναζητήσεις λαικής αγοράς".......δηλαδή επιδερμικές αναλύσεις, εύπεπτες για το πόπολο.
    Δεν είναι κάτι κακό ή ανάρμοστο, αλλά είναι αυτό ακριβώς: Ψευδο-κουλτούρα.
    Θέλει κάποιος να την καταναλώσει; Μεγειά του με χαρά του! Δεν τον επικρίνω/κατακρίνω. Δικαίωμά του, αυτά είναι τα γούστα του και πολύ καλά κάνει που τα ευχαριστιέται.

    ΥΓ: Chrono ίσως κι εσύ μετά από 41 χρόνια συνεχούς gamiing να έχεις κατασταλάξει τι σου αρέσει και τι δεν σου αρέσει / ενώ παράλληλα σπάνια να κάνεις δοκιμές για κάτι διαφορετικό - όχι μόνο στο gaming αλλά παντού: μουσική (απεχθάνομαι τα σύγχρονα trends), ντύσιμο, αυτοκίνητα/μηχανές και στυλ οδήγησης, προτιμώ το παλιό ΝΒΑ που έπεφτε ξύλο και είχε διαφορετικό τρόπο διεξαγωγής κλπκλπ. It comes with age και experience. Είναι αναπόφευκτο να έχει κατασταλάξει ένα άτομο στο τι δέχεται, τι δεν δέχεται και κατά πόσο δοκιμάζει "νέα πράγματα". Ζηλεύω την εποχή της "ανακάλυψης", που σαφώς την πέρασα επί πολλάαααα χρόνια κι εγώ. Αλλά πέρασε ανεπιστρεπτί αυτή η εποχή. Maturing λέγεται! (και δεν υπονοώ κάτι αρνητικό προς ΚΑΝΕΝΑΝ)
    Last edited by Lefteris_X; 26-11-2019 at 15:29.

  7. #665
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω παλι δεν απορρησα ποτε και πουθενα. Αυτη ειναι μαλλον και η "απορρια" μου.

  8. #666
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εσύ ναι, δεν απόρησες. Αλλά μπήκες σε μια "ελαφρά" αντιπαράθεση, τουλάχιστον αυτό ερμήνευσα.

    Αν κατάλαβα λάθος διόρθωσέ με, αν έχεις χρόνο βέβαια.

    Όμως, του έχουμε γ@μήσει το ράμμα του θρεντ. Εμένα δεν με χαλάει γιατί δεν παίζω το παιχνίδι, ίσως όμως όσα παιδιά ασχολούνται με αυτό να έχουν χαλαστεί με τον εκτροχιασμό.

  9. #667
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν μπηκα σε καμμια αντιπαραθεση απολυτως. Ερωτηθηκα για την εμπειρια μου, την παρεθεσα, δεν "αρεσε/ικανοποιησε", εδωσα περαιτερω επεξηγηση, και παλι δεν "αρεσε/ικανοποιησε", οποτε οκ παμε παρακατω. Σε καθε μου μηνυμα ακριβως αυτο επαναλαμβανω οτι δεν τρεχει τιποτα οτι ειναι απολυτα δεκτο και κατανοητο το τι αρεσει και τι οχι στον οποιονδηποτε.

    Στο θρεντ του RDR2 με φαγατε ζωντανο επειδη επιχειρηματολογουσα στο γιατι δεν μου αρεσε ο βαρυς χειρισμος, χωρις ποτε να επιβαλλω την αποψη μου. Και εφαγα ενα ωραιοτατο gangbang με χαρακτηρισμους κοροιδιες κλπ. Ολα αυτα εδω, παρολο που εγω με τον Πανο διαφωνω καθετα ως προς το παιχνιδι τα απεφυγα εντελως. Οποτε οχι. Δεν ηρθα σε καμμια αντιπαραθεση και δεν εχω και λογο να το κανω. Αλλο λεω τα επιχειρηματα μου, λεει τα δικα του και διαφωνουμε, ενω παραλληλα καταλαβαινουμε τους λογους που ο μεν σκεφτεται ετσι και ο δε γιουβετσι και αλλο σκοτωνομαστε χωρις λογο.


  10. #668
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αχά. Κατανοητός. Πλήρως.

    Για εμένα δεν έπρεπε καν να δώσεις "επεξήγηση". It is what it is. Γούστο λέγεται και δεν απαιτεί επιχείρημα/επεξήγηση.

  11. #669
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ώπα το πήγατε στο άλλο άκρο...συνηθίζεται..
    δεν είπα ότι ένα παιχνίδι θα ορίσει την φιλοσοφία...είπα ότι θα έχει τέτοιες προεκτάσεις..πιο ώριμες και θα σου δώσουν κάτι παραπάνω από "διασκέδαση" με την κλασσική gaming έννοια του...όταν ένα παιχνίδι σαν το nier(σορυ για την αναφορά ξανά) θέτει ζητήματα όπως η θρησκεία ,φιλοσοφία , ψυχολογία στον βαθμό που μπορεί ως μέσο..θα περάσει κάτι έστω και επιδερμικά αυτό...δεν είπαμε να ορίσει την φιλοσοφία απτά σπάργανα της.... είπαμε μην πάμε στα άκρα..

    Edit:Λευτέρη μου απάντησες απόλυτα σε αυτό που λέω..arcade ,βατό στορυ και κλασσικό διασκεδαστικό gameplay....αυτό λέω τα παιχνίδια έχουν εξελιχθεί από τοτε....εχουν ιστορίες δυνατές, σκηνοθεσία ερμηνείες ...αυτό είναι ωριμότητα

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by chronohill; 26-11-2019 at 16:39.
    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    PDS (26-11-2019)

  13. #670
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μόνο που εμένα αν θέλω να βιώσω τέτοια εμπειρία κρονοχιλλ επιλέγω αλλά μέσα, όχι τα παιχνίδια. Επειδή εισαι νεαρός και λιγότερο έμπειρος σε σχέση με εμένα επέτρεψε μου να σου πω ότι και στα 80ς υπήρχαν τέτοια παιχνίδια. Μέσα στα τεχνικά πλαίσια της εποχής. It came from the desert, Loom, Cruise for a corpse, Future wars, Colonels bequest, operation stealth δεν ξέρεις καν τι σημαίνουν. Ίδιες συνταγές είναι, όπου τα σημερινά παιχνίδια πάτησαν πάνω σε αυτά και λόγω τεχνολογικής εξέλιξης η εμπειρία αυξήθηκε. Guess what όμως; Ούτε τότε επέλεγα τέτοια παιχνίδια. Προτιμούσα τα arcade. Το έχω ξαναπεί: είμαι παιδί των coin op που ούτε αυτά τα πρόλαβες σην αποθέωση τους όποτε ναι, είναι ανέφικτο να αντιληφθείς τι εννοώ. Απόγειο= 80ς. Δεν σε κατηγορώ απλώς προερχόμαστε από τελείως διαφορετικούς κόσμους με αλλά γούστα και άλλα κέφια.

    Μην επιμένεις τσάμπα. Δεν πρόκειται να ταυτιστούμε γιατί έχουμε διαφορετικές προσλαμβάνουσες.

  14. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    chronohill (26-11-2019)

  15. #671
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    δεν παιζω το παιχνίδι, αλλά θέλω να απαντήσω πάνω σε αυτο.

    εδώ υπερβάλλεις τα μάλα, φιλοσοφικες αναζητήσεις μπορει να έχει κάποια ταινια ακόμη και ένα ηλεκτρονικό παιχνιδι, αλλά πάντα αυτά τα μέσα πιανουν τέτοια ζητηματα παντελώς επιδερμικά. Μόνο βιβλία αντίστοιχων συγγραφέων καταπιάνονται εις βάθος και με την ουσία αυτών των πραμάτων (φιλοσοφικών αναζητήσεων) τοσο πολύ που ισως σε κάποιον ασυνηθιστο στην ανάγνωση τέτοιων βιβλιων να του "ανατιναχτεί" ο εγκέφαλος απο την εξυπνάδα, την ευστροφια, την γλώσσα που χρησιμοποιούν και από την σκέψη αυτων των ανθρώπων (φιλοσοφων συγγραφέων) και παράλληλα ουκ ολιγες φορές θα νιώσει απεριοριστο θαυμασμό και συγκίνηση, σταματώντας πολλές φορές την ανάγνωση ώστε να επεξεργαστει και να απολαύσει έτσι καλύτερα αυτο που μολις διάβασε.
    Θα διαφωνησω. Το καθε μεσο εχει το δικο του τροπο/δρομο για να μπει σε τετοιες αναζητησεις. Κανενα βιβλιο για παραδειγμα δεν μπορει να μου προσφερει οτι το The Witness. Οπως το βιβλιο χρησιμοποιει την φαντασια και το κειμενο ως εργαλεια, ετσι το παιχνιδι μπορει με το οπτικοακουστικο κομματι και το immersion της διαδρασης να σε οδηγησει απο διαφορετικα μονοπατια σε φιλοσοφικες αναζητησεις. Το ιδιο ισχυει και για την μουσικη, ταινιες, ζωγραφικη κ.α.
    .

  16. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (26-11-2019),panos74gr (27-11-2019)

  17. #672
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μόνο που εμένα αν θέλω να βιώσω τέτοια εμπειρία κρονοχιλλ επιλέγω αλλά μέσα, όχι τα παιχνίδια. Επειδή εισαι νεαρός και λιγότερο έμπειρος σε σχέση με εμένα επέτρεψε μου να σου πω ότι και στα 80ς υπήρχαν τέτοια παιχνίδια. Μέσα στα τεχνικά πλαίσια της εποχής. It came from the desert, Loom, Cruise for a corpse, Future wars, Colonels bequest, operation stealth δεν ξέρεις καν τι σημαίνουν. Ίδιες συνταγές είναι, όπου τα σημερινά παιχνίδια πάτησαν πάνω σε αυτά και λόγω τεχνολογικής εξέλιξης η εμπειρία αυξήθηκε. Guess what όμως; Ούτε τότε επέλεγα τέτοια παιχνίδια. Προτιμούσα τα arcade. Το έχω ξαναπεί: είμαι παιδί των coin op που ούτε αυτά τα πρόλαβες σην αποθέωση τους όποτε ναι, είναι ανέφικτο να αντιληφθείς τι εννοώ. Απόγειο= 80ς. Δεν σε κατηγορώ απλώς προερχόμαστε από τελείως διαφορετικούς κόσμους με αλλά γούστα και άλλα κέφια.

    Μην επιμένεις τσάμπα. Δεν πρόκειται να ταυτιστούμε γιατί έχουμε διαφορετικές προσλαμβάνουσες.
    Α μπράβο επιλέγεις αλλά μέσα...μην υποτιμάς όμως το μέσο το δικό μας γιατί έχει εξελιχθεί πολύ ,αυτό σου λέω!!!
    Δεν επιμένω ρε συ να σου αλλάξω γνώμη...ούτε να αλλάξουμε το slay...απλά μη επιλέγοντας τέτοιους τίτλους καταλαβαίνεις ότι δεν είσαι αντίστοιχα ενήμερος σε κάτι τέτοιο...εγώ ζω για να παίζω τέτοια παιχνίδια! αντίστοιχα δεν μπορώ να παίζω αμιγώς arcade τίτλους...όταν δεν έχει στορυ νιώθω ότι δεν έχει τόσο ουσία...
    Πολύ σωστό παράδειγμα @PDS το witness έθιγε πολλά ζητήματα
    Βγήκε το νέο patch 1.06 by the way

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. #673
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν το υποτιμώ. Κακώς, κάκιστα το συμπέρανες αυτό. Απλώς έχω διαφορετικά γούστα.

    Που και που κάνω την εξαίρεση, για παράδειγμα παίζω το λαστ οβ ας ρημάστερ που έδωσε το πλας αλλά με μεγάλα διαλείμματα πολλών ημερών. Είναι εξαιρετικότατο επειδή όμως έχει βαρύ στορυ, καταθλιπτικότατο, ασχολούμαι πολύ αραιά. Παραγωγή επιπέδου Χόλυγουντ. Εντούτοις δεν το χαρακτηρίζω «παιχνίδι».

    Πιστεύω ότι έχουμε φτάσει στην εποχή που πρέπει να βρεθεί νέος χαρακτηρισμός για τέτοιους τίτλους πχ interactive digital stories και όχι παιχνίδια, παίγνιο, παιδί (αυτή είναι η ρίζα). Παιχνίδι το rayman, παιχνίδι το gran turismo, παιχνίδι το ds, παιχνίδι το final fantasy, παιχνίδι το rdr2, παιχνίδι το nba2k, παιχνίδι το Detroit, παιχνίδι και το wipeout;

    Ε, δε νομίζω. Πολύ παλιακός ο χαρακτηρισμός παιχνίδι πλέον που δεν περιγράφει μονομιάς όλα τα παραπάνω παραδείγματα.

  19. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    chronohill (26-11-2019)

  20. #674
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Όποιος την θέλει την συλλεκτική.
    https://www.mediamarkt.gr/el/product...4-1225986.html


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  21. The Following User Says Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    chronohill (26-11-2019)

  22. #675
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν το υποτιμώ. Κακώς, κάκιστα το συμπέρανες αυτό. Απλώς έχω διαφορετικά γούστα.

    Που και που κάνω την εξαίρεση, για παράδειγμα παίζω το λαστ οβ ας ρημάστερ που έδωσε το πλας αλλά με μεγάλα διαλείμματα πολλών ημερών. Είναι εξαιρετικότατο επειδή όμως έχει βαρύ στορυ, καταθλιπτικότατο, ασχολούμαι πολύ αραιά. Παραγωγή επιπέδου Χόλυγουντ. Εντούτοις δεν το χαρακτηρίζω «παιχνίδι».

    Πιστεύω ότι έχουμε φτάσει στην εποχή που πρέπει να βρεθεί νέος χαρακτηρισμός για τέτοιους τίτλους πχ interactive digital stories και όχι παιχνίδια, παίγνιο, παιδί (αυτή είναι η ρίζα). Παιχνίδι το rayman, παιχνίδι το gran turismo, παιχνίδι το ds, παιχνίδι το final fantasy, παιχνίδι το rdr2, παιχνίδι το nba2k, παιχνίδι το Detroit, παιχνίδι και το wipeout;

    Ε, δε νομίζω. Πολύ παλιακός ο χαρακτηρισμός παιχνίδι πλέον που δεν περιγράφει μονομιάς όλα τα παραπάνω παραδείγματα.
    Συγχώρεσε με έχεις δίκιο έπρεπε να βάλω εισαγωγικά στο υποτιμώ..είναι και βαριά λεξη...πολύ ωραία τοποθετήθηκες!συμφωνώ!να κάνεις εξαιρέσεις αξίζει τον κόπο θα δεις αλήθεια!και γω πολλές φορές δεν είμαι σε μουντ αλλά με αποζημιώνουν τα ρημαδια!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  23. #676
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πχ, μόλις τώρα είπα να παίξω λίγο LoU Remastered.

    Φόρτωσε το save μου (είχα ξεχάσει που είμαι / έχω να ασχοληθώ 3-4 εβδομάδες)........και με το που ανοίγει η οθόνη, βλέπω ότι είμαι καβάλα σε άλογο με την κοπέλα.
    Ε, εντάξει, έχω πάθει σοκ. Αναλογίζομαι κιόλας ότι αυτό ουσιαστικά είναι PS3 τίτλος (αποφεύγω τη λέξη παιχνίδι) και πραγματικά.......τι να πω; ΕΠΟΣ.

    Καλό μωρέ και το arcade, καλό και το digital story. Απλώς, ακόμα και στα story υπάρχουν γούστα.

    Αρχίζω και τείνω πολύ προς το digital story πάντως.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    chronohill (26-11-2019),DJTaurus (26-11-2019),PDS (26-11-2019)

  25. #677

    Default Death Stranding

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Παρε το last of us..Που ειναι η διασκεδαση σε ενα τετοιο παιχνιδι?Με τοση μαυριλα και τοσες βαθιες αναζητησεις χαρακτηρων?εκει σε ενοχλησε?
    Υπάρχουν πολλοί τρόποι να διασκεδάσεις με το TLOU1. Από τα πιο underrated MP εκεί έξω (αν υποθέσουμε ότι το SP είναι overrated). Δεν φαντάζεσαι πόσοι και ποιοί το παίζουν. Δεν μιλάω για πιτσιρικάδες του Fortnite...

    https://blog.amigaguru.com/the-perfe...tiplayer-game/

    https://www.gamesradar.com/uk/its-a-...-after-launch/

    http://communityvoices.post-gazette....-us-remastered

  26. #678
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Θα σας την σπάσω λίγο
    Είχε update σήμερα 1.06
    "
    Optimized network functionality

    Various performance improvements."



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  27. #679
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παιχνιδι εχει παρα πολλα μυστικα. Ελεγα να ποσταρω εδω μερικα βιντεο αλλα επειδη ειναι παρα πολλα δεν εχει νοημα. Οποιος το εχει τελειωσει παντως και εχει ορεξη ας παει μια βολτα απο youtube και ας κανει μια αναζητηση για secrets/easter eggs. Υπαρχουν μερικες εξαιρετικες λεπτομεριες και hidden mechanics στο παιχνιδι (οπως σε ολα του Κοτζιμα).

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (27-11-2019),panos74gr (27-11-2019)

  29. #680
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Death Stranding

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το παιχνιδι εχει παρα πολλα μυστικα. Ελεγα να ποσταρω εδω μερικα βιντεο αλλα επειδη ειναι παρα πολλα δεν εχει νοημα. Οποιος το εχει τελειωσει παντως και εχει ορεξη ας παει μια βολτα απο youtube και ας κανει μια αναζητηση για secrets/easter eggs. Υπαρχουν μερικες εξαιρετικες λεπτομεριες και hidden mechanics στο παιχνιδι (οπως σε ολα του Κοτζιμα).
    Με βάζεις σε πειρασμό αλλά φοβάμαι μην φάω κανα spoiler.

    Το βάθος και η ποικιλία των μηχανισμών ήταν κάτι που με είχε τρελάνει και στο MGS V που ήταν και το πρώτο Kojima game που έπαιξα

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •