Page 36 of 45 FirstFirst ... 26323334353637383940 ... LastLast
Results 701 to 720 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #701
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eξαρταται το τι σημαινει για εσενα να εχεις το steelbook cover. Για in game items δεν αξιζει με τιποτα κατα τη γνωμη μου. Οποτε αποφασισε αν το steelbook αξιζει τα 10 ευρω.

  2. #702
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Eξαρταται το τι σημαινει για εσενα να εχεις το steelbook cover. Για in game items δεν αξιζει με τιποτα κατα τη γνωμη μου. Οποτε αποφασισε αν το steelbook αξιζει τα 10 ευρω.
    Οχι δεν το έχω και τόσο μανία με steelbooks και τέτοια. Για το παιχνίδι πιο πολύ. Αν υπάρχει κάτι που δεν το παίρνεις παίζοντας

  3. #703
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Υπαρχει αλλα ειναι καθαρα αισθητικης φυσεως... και το παιχνιδι θα σου δωσει καλυτερα αντικειμενα απο αυτα στην πορεια του.

  4. #704
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Υπαρχει αλλα ειναι καθαρα αισθητικης φυσεως... και το παιχνιδι θα σου δωσει καλυτερα αντικειμενα απο αυτα στην πορεια του.
    Να σαι καλά Ευχαριστώ. Αγοράστηκε ήδη στα 49 Ευρω στις προσφορές Ιανουαρίου. Τώρα να βρω και χρόνο να ασχοληθώ. Όπως είχα πει και εξαρχής. Μπορεί να χαλάστηκα σε γενικές γραμμές με την εικόνα του παιχνιδιού, χωρίς να σημαίνει όμως ότι δεν θα το παίξω. Δεν υπήρχε περίπτωση να άφηνα παιχνίδι όπως αυτό με τέτοιο casting και δουλειά από Έλληνες (Μετάφραση Υποτιτλισμός) να πάει χαμένο.

  5. #705
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!

    Το ξεκίνησα και εγώ προχθές με το πάσο μου και είμαι στο Chapter 3 προς το παρόν.
    Διάβασα μία σήμερα όλο το thread από την αρχή και θέλω να σχολιάσω κάτι... παρατήρησα ότι ανά 8-10 σελίδες υπάρχουν διαφωνίες-καβγάδες (πολλές φορές για τόσο άκυρους ή άσχετους με το game λόγους) που κρατάνε για αρκετές σελίδες μετά και εκτός ότι είναι κουραστικό, με στεναχώρησε. Γιατί αυτά τα threads ναι μεν είναι κουβέντα, αφαιρούν πολύ όμως από τον πληροφοριακό και game-oriented χαρακτήρα του νήματος και δε βοηθάνε καθόλου κάποιον που μπορεί να διαβάζει για να ενημερωθεί για το παιχνίδι ή να ακούσει απόψεις.

    Πραγματικά υπήρχαν στιγμές που πάταγα next-next γιατί δεν ήθελα να διαβάζω borderline online τσακωμούς. Εντάξει, είναι ενδεικτικό του πόσο διχάζει το παιχνίδι τον κόσμο, όμως αν τα δείτε κι εσείς με καθαρό και ουδέτερο μάτι, νομίζω θα συμφωνήσετε. Τελοσπάντων, συγχωρέστε μου το σχόλιο, αλλά είναι αυτό που ένιωσα διαβάζοντας 36 σελίδες σερί.

    Τώρα στο προκείμενο, αργώ να φτάσω μέχρι εκεί, όμως ποιο σημείο θεωρείτε ότι είναι το "point of no return" για τον τερματισμό, όπου θα πρέπει να υπολογίσεις αρκετό χρόνο για να το παίξεις μονομιάς;
    Το ρωτάω γιατί διάβασα κάποιους να λένε ότι δεν μπορούσαν να ξεκολλήσουν και τους έστειλε για γερό ξενύχτι χαχα.

    Επίσης, έχω μια απορία για ένα mechanic, στα δέματα που κουβαλάς έχει ένα "damage" και ένα "container damage". Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς συνδέονται-λειτουργούν αυτά τα 2, γιατί δεν το έχω καταλάβει καλά νομίζω. Πέφτω ας πούμε σε περιοχή με BTs ή πιάνει βροχή και έχουν απώλεια αυτά τα indexes, αλλά δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω για να το γλιτώσω ή να το διορθώσω π.χ.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    AlexandrosQV (25-12-2019),Nikos326_GR (03-01-2020)

  7. #706

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!

    Το ξεκίνησα και εγώ προχθές με το πάσο μου και είμαι στο Chapter 3 προς το παρόν.
    Διάβασα μία σήμερα όλο το thread από την αρχή και θέλω να σχολιάσω κάτι... παρατήρησα ότι ανά 8-10 σελίδες υπάρχουν διαφωνίες-καβγάδες (πολλές φορές για τόσο άκυρους ή άσχετους με το game λόγους) που κρατάνε για αρκετές σελίδες μετά και εκτός ότι είναι κουραστικό, με στεναχώρησε. Γιατί αυτά τα threads ναι μεν είναι κουβέντα, αφαιρούν πολύ όμως από τον πληροφοριακό και game-oriented χαρακτήρα του νήματος και δε βοηθάνε καθόλου κάποιον που μπορεί να διαβάζει για να ενημερωθεί για το παιχνίδι ή να ακούσει απόψεις.

    Πραγματικά υπήρχαν στιγμές που πάταγα next-next γιατί δεν ήθελα να διαβάζω borderline online τσακωμούς. Εντάξει, είναι ενδεικτικό του πόσο διχάζει το παιχνίδι τον κόσμο, όμως αν τα δείτε κι εσείς με καθαρό και ουδέτερο μάτι, νομίζω θα συμφωνήσετε. Τελοσπάντων, συγχωρέστε μου το σχόλιο, αλλά είναι αυτό που ένιωσα διαβάζοντας 36 σελίδες σερί.

    Τώρα στο προκείμενο, αργώ να φτάσω μέχρι εκεί, όμως ποιο σημείο θεωρείτε ότι είναι το "point of no return" για τον τερματισμό, όπου θα πρέπει να υπολογίσεις αρκετό χρόνο για να το παίξεις μονομιάς;
    Το ρωτάω γιατί διάβασα κάποιους να λένε ότι δεν μπορούσαν να ξεκολλήσουν και τους έστειλε για γερό ξενύχτι χαχα.

    Επίσης, έχω μια απορία για ένα mechanic, στα δέματα που κουβαλάς έχει ένα "damage" και ένα "container damage". Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς συνδέονται-λειτουργούν αυτά τα 2, γιατί δεν το έχω καταλάβει καλά νομίζω. Πέφτω ας πούμε σε περιοχή με BTs ή πιάνει βροχή και έχουν απώλεια αυτά τα indexes, αλλά δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω για να το γλιτώσω ή να το διορθώσω π.χ.
    Άστο να σε μαγέψει κ να σε κολλήσει μέχρι να πεις δε γίνεται πρέπει να κοιμηθώ έχω αυτό να κάνω αύριο. όταν φτάσεις κεφάλαιο 11 τότε λόγο του ότι θα χεις μπουχτισει με τα προηγούμενα κεφάλαια κ σε συνδιασμό ότι θα αρχίσει να σου εξηγεί θα νιώσεις την ανάγκη να το τερματίσεις σαν ιστορία. Εκεί στο hard θες ελεύθερο χρόνο χωρίς να νυστάζεις ένα 3ορο 4ορο σερί.

    Τώρα στα πακέτα. Σκέψου ένα κουτί. Μέσα στο κουτί έχεις γυαλικά. Είναι άλλο καταστρέφω το εξωτερικό κουτί που το κάνει η βροχή του χρόνου πχ κ διορθώνετε με σπρέι η με κτίσμα-θα δεις παρακάτω-,κ άλλο στραβοπαταω πέφτω κάτω οπότε σπραπατσαρετε το κουτί εξωτερικά όπου διορθώνετε με σπρέι αλλά συγχρόνως από τη πτωση ΣΠΆΝΕ τα γυαλικά μέσα. Εκεί πάει κατεστραμμένο κ δε διορθώνετε.
    Τώρα ίδιο παράδειγμα η βροχή χρόνου σου καταστρέφει το εξωτερικό κουτί 100% κ αρχίζει πλέον να διαβρώνει κ τα γυαλικά εσωτερικά αφού δεν έχει άλλο εξωτερικό κουτί να κάψει. Ότι καταστρέψει από τα γυαλικά Παπαλα. Το εξωτερικο επαναφέρετε στο 100% με σπρέι. Εσένα σε νοιάζει το εσωτερικό (γυαλικά) να παραδώθουν στο 100%

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to sndev For This Useful Post:

    tsakali GR (26-12-2019)

  9. #707
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πριν κυκλοφορήσει το παιχνίδι, όπως είχα πει κι εδώ, ήμουν πολύ αρνητικός και μου φαινόταν πολύ βαρετό αλλά κάποια στιγμή ήθελα να το δοκιμάσω. Τελικά το πήρα και αυτή τη στιγμή είμαι στην αρχή του chapter 4

    Καμία σχέση με αυτό που περίμενα και που έβλεπα στα διάφορα vids. Το παιχνίδι είναι φοβερό, αξίζει τα λεφτά του στο 100%. Δεν μπορώ να σταματήσω να παίζω, λέω άντε να κάνω άλλη μια παραγγελία, κι άλλη μια, κι άλλη μια, και τελικά καταλήγω να μην μπορώ να σταματήσω

    Μέχρι το τέλος το ξέρω οτι εχω πολύ δρόμο ακόμα αλλά δεν πιστεύω ότι θα βαρεθώ, ειδικά άμα συνεχίζει έτσι, να ξεκλειδώνεις συνέχεια νέα πράγματα

  10. The Following 4 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    AlexandrosQV (27-12-2019),chronohill (27-12-2019),mihalis13 (28-12-2019),tsakali GR (28-12-2019)

  11. #708
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Θεωρώ πως όποιος εβγαλε τα 3-4 πρώτα chapters και το παιχνίδι τον κράτησε αποκλείεται να βαρεθεί μετά

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  12. #709
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω το πλατιναρα πριν λιγες μερες. Και ναι μπαινω στον περιασμο να τρεξω αλλο ενα playthrough... αν και τωρα κατεβασα το A Plague Tale που ηθελα καιρο να το παιξω.

    Πιστευω οτι το Death Stranding θα γινει cult. Παρολο που δυστυχως θα ειναι εμπορικη αποτυχια. Οσους βλεπω παντως στο youtube να τελειωσαν το παιχνιδι και live τα σχολια τους / reaction μετα το τελος, ειλικρινα κανεναν δεν πετυχα που να λεει "πεταξα την ωρα μου". Για να μην πω για το συναισθηματικο αποτελεσμα που ειχε το παιχνιδι σχεδον σε ολους.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (02-01-2020),tsakali GR (02-01-2020)

  14. #710
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Υπάρχουν κάπου στοιχεία για τις πωλήσεις;

  15. #711
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν εχω δει κατι συγκεκριμενο για πωλησεις λιγα που διαβαζω απο εδω και απο εκει οτι ας πουμε απο τη δευτερη εβδομαδα εμεινε πισω απο το Days Gone που κυκλοφορει τοσο καιρο και οτι εριξαν και την τιμη κλπ. Σημαδια που δειχνουν εμπορικη αποτυχια. Γενικα το word of mouth εκανε αρκετα κακο στο παιχνιδι. Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι που το χαρακτηριζουν walking simulator χωρις να το εχουν δοκιμασει, θα αλλαζαν αποψη αν το επαιζαν. Δεν λεω ολοι φυσικα, αλλα σιγουρα αρκετοι απο αυτους, οπως και αποδειχθηκε ακομα και εδω στην μικρη μας κοινοτητα.

  16. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (02-01-2020)

  17. #712
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Μου κάνει μεγάλη εντύπωση το ότι έχει λιγότερες πωλήσεις από το days gone ειδικά όταν το days gone είναι στην κυκλοφορία τόσο καιρό ήδη.

    Είναι όντως κρίμα γιατί έχοντας παίξει και τα 2 θεωρώ το death stranding πολύ καλύτερο παιχνίδι.

  18. #713
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Πολλά spoilers στο τρέιλερ, προτείνω να προσέχετε.

    Εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην γράψω τίποτα ακόμη, προς το παρόν ανυπομονώ κάθε μέρα να γυρίσω σπίτι να παίξω και όταν το βάλω, χάνω την αίσθηση του χρόνου. Χθες παίζει να ήμουν στο game σερί πάνω από 12 ώρες.
    Το ξεκίνησα εννοείται χωρίς να έχω επηρεαστεί καθόλου από όσα έλεγαν και όσα άκουγα, με ανοιχτό μυαλό και όρεξη να εξερευνήσω αυτό που έχει φτιάξει ο Kojima. Στο in game ρολόι είμαι κάπου στις 45 ώρες και δεν έχω τελειώσει ακόμη το Chapter 3.

    Εκτός από τα main quests ασχολούμαι αρκετά με τα standard deliveries και μου αρέσει κάθε φορά η πρόκληση του να φέρω εις πέρας την παράδοση με τον πιο καλό τρόπο, να προσέξω τι εξοπλισμό θα πάρω, αν θα συνδυάσω αποστολές και να κατασκευάσω πράγματα που θα βοηθήσουν εμένα και τους άλλους. Αυτό το σύστημα συνεργατικότητας που έχει φτιάξει ο άνθρωπος είναι απίθανο, δεν μπορώ να ανακαλέσω άλλο videogame με τόση έμφαση στη συνεργατικότητα.

    Επίσης, είναι τόσο όμορφος και εντυπωσιακός ο κόσμος που πολλές φορές θα σπαταλήσω ώρες να τριγυρνάω με τη μηχανή για να μαζεύω "πεταμένα" δέματα για να βοηθήσω άλλους παίκτες ή να βοηθήσω να χτιστούν δρόμοι και γέφυρες για να γίνει η ζωή όλων μας πιο εύκολη. Το soundtrack στρατηγικά τοποθετημένο στις σεκάνς του παιχνιδιού, σε ταξιδεύει. Για τον τεχνικό τομέα δεν υπάρχει τίποτα να πεις, τα γραφικά είναι κινηματογραφικού επιπέδου, το physics-collision σύστημα από τα πιο καλά που έχω δει και το παιχνίδι τρέχει νερό (στο PS4 Pro).

    Κάτι τελευταίο, με έχει εντυπωσιάσει όλο το UX και το σύστημα για τον εξοπλισμό, παρόλο που έχει το κλασικό εμμονικό στυλ του Kojima με τα πολλά μενού και τα σχετικά μικρά γράμματα, δεν μπορώ παρά να θαυμάσω το βάθος και τη συνθετότητα όλων αυτών που υπάρχουν εκεί μέσα ως επιλογές.

    Ανησύχησα από τα σχόλια και τα reviews ότι μπορεί να βαρεθώ, όμως προς το παρόν ακόμη και το παραμικρό πράγμα που κάνω ξεκλειδώνει νέες επιλογές, νέα πράγματα και προχωράει σιγά σιγά την ιστορία, γεμίζοντάς με αγωνία για το τι θα γίνει παρακάτω.
    Εντωμεταξύ όσο μαθαίνεις τους μηχανισμούς του παιχνιδιού και τη συμπεριφορά των πραγμάτων στο παιχνίδι, μπορείς να γίνεσαι πολύ καλύτερος.

    Λέω να συγκρατηθώ με αυτά τα λίγα και θα επανέλθω όταν με το καλό το τελειώσω, λογικά θα μου πάρει κανένα μήνα ακόμη χαχα.
    Παίζω εξαρχής στο Hard και με τα trophies πάει αρκετά καλά και μου φαίνεται ότι και για την πλατίνα δεν θα χρειαστεί grinding, είδωμεν.
    Last edited by tsakali GR; 02-01-2020 at 18:15.

  19. The Following 5 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    AlexandrosQV (02-01-2020),chronohill (02-01-2020),MajereMP44 (03-01-2020),mihalis13 (04-01-2020),Valkyre (02-01-2020)

  20. #714
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Αν και δεν έχω παίξει πολύ, όσο οσα δει μέχρι στιγμής είναι φανταστικά. Από πριν το ήξερα ότι θα μου άρεσε απλά είναι αλλιώς τελικά να το πιάνεις στα χέρια σου. Θα το πάω αργα όπως όλα δείχνουν γιατί έχω άλλα πράγματα που τρέχουν αλλά κάθε στιγμή μετράει ακόμα περισσότερο σε σχέση με το αν έπαιζα όλη μέρα. Πολύ διαφορετικό, βαρύ και αξιόλογο παιχνίδι για μένα.

    Satan has left his killing floor
    PS4

  21. #715
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τέλος το παιχνίδι κι από μένα, περίπου στις 53 ώρες. Δεν βαρέθηκα ούτε στιγμή και τις ευχαριστήθηκα όλες αυτές τις ώρες. Σίγουρα μαζί με sekiro και days gone είναι τα 3 καλύτερα games του 19 για μένα

    Το καλύτερο πράγμα που φτιάχνεις ήταν

    Spoiler!
    Last edited by Snk; 05-01-2020 at 15:49.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    chronohill (06-01-2020),sndev (09-01-2020),tsakali GR (06-01-2020),Valkyre (09-01-2020)

  23. #716
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Τέλος το παιχνίδι κι από μένα, περίπου στις 53 ώρες. Δεν βαρέθηκα ούτε στιγμή και τις ευχαριστήθηκα όλες αυτές τις ώρες. Σίγουρα μαζί με sekiro και days gone είναι τα 3 καλύτερα games του 19 για μένα

    Το καλύτερο πράγμα που φτιάχνεις ήταν

    Spoiler!
    Κι ότι σκεφτόμουν χθες να μπω να το γράψω ως tip για όσους το ξεκινούν τώρα, ότι είναι το προτιμότερο και πιο καλό construction για να μπορείς να γυρνάς γρήγορα τις περιοχές. Επίσης, πάνω σε αυτά είσαι κατά μία έννοιας ανέγγιχτος από ο,τιδήποτε σου προκύψει στην πορεία (δεν λέω λεπτομέρειες για να μην θεωρηθεί spoiler.

    Βασικά αξίζει με το που το ξεκλειδώσει κάποιος στο παιχνίδι τη δυνατότητα, να χτίζει κυρίως αυτό και δρόμους και ξεμπερδεύεις μία και καλή.

  24. #717

    Default Death Stranding

    Ένα αρκετά ισορροπημένο review:


    Last edited by DJTaurus; 11-01-2020 at 00:38.

  25. #718
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Οκ sorry για το off-topic αλλά αυτό το βίντεο είναι πολύ cool!

    What If ?!??!!???!!!!!

    Last edited by Sir_Teraflop; 20-01-2020 at 20:57.

  26. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (20-01-2020)

  27. #719
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ειχε ποσταριστει νομιζω, αλλα παραμενει cool χεχε.
    .

  28. #720

    Default

    Είμαι στο 3ο κεφάλαιο, αν και θα ήθελα να έχω προχωρήσει περισσότερο. Λόγω περιορισμένου χρόνου, το προχωράω αργά (αλλά σταθερά, θέλω να ελπίζω). Το θεωρώ ήδη ένα φοβερό παιχνίδι, one of a kind, κι αυτό του δίνει ιδιαίτερη αξία. Όπως είπε κι ένας φίλος πριν, πάμε για άλλη μία διανομή, κι άλλη μία πριν το κλείσω κλπ κλπ. Το gameplay είναι πολύ μελετημένο. Υπάρχουν στιγμές που λες "τί έκατσε κι έφτιαξε ο τύπος". Εντυπωσιακά, δε, τα physics του παιχνιδιού, που δίνουν υψηλά επίπεδα ρεαλισμού. Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ είναι ότι σε κάθε έξοδο χρειάζεται πολύ καλή προετοιμασία και σχεδιασμός. Γενικά, είναι ένα παιχνίδι που θέλει υπομονή και "ταλαιπωρεί" τον user, αλλά εσκεμμένα, μελετημένα και όμορφα. Και φυσικά ο κόπος, ανταμείβεται.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •