Page 39 of 45 FirstFirst ... 29353637383940414243 ... LastLast
Results 761 to 780 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #761
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    https://www.google.com/amp/s/www.gam.../1100-6479590/

    Πολυ όμορφα νέα.
    Αν και δεν είναι εντυπωσιακή η collector's, νομίζω σε αυτή την τιμή θα το τιμήσω.Ελπιζω να πέσει και στην Ευρώπη, οπότε το νου σας οσοι ενδιαφέρεστε!
    Last edited by obione; 11-07-2020 at 08:35.

  2. #762
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Τι έγινε ρε παιδιά? Βγαίνουν τα 9ρια βροχή για το παιχνίδι στην π σι εκδοση? Μάλλον τώρα που τρέχει στα 60 Φρέιμς πάει ποιο γρήγορα και δεν είναι πια ένα απλό walking simulator e ?

  3. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    BillyFlo81 (14-07-2020)

  4. #763
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Τι έγινε ρε παιδιά? Βγαίνουν τα 9ρια βροχή για το παιχνίδι στην π σι εκδοση? Μάλλον τώρα που τρέχει στα 60 Φρέιμς πάει ποιο γρήγορα και δεν είναι πια ένα απλό walking simulator e ?
    Μικρη σημασια εχει το metacritic θα τα ματαξαναπω.

    Το παιχνιδι εχει ωραιες βελτιωσεις στο PC, κυριως οσον αφορα το field of view. Μπορω να καταλαβω οτι αυτο δινει αλλο "sense of scale". Γενικα ειναι ενα ωραιο και περιποιημενο πορτ. Το ζουμι του παιχνιδιου εννοειται παραμενει το ιδιο, τα συναισθηματα που θα προκαλεσει δεν αλλαζουν. Αλλα το φινιρισμα οπως ειναι αναμενομενο ειναι καλυτερο και προφανως δινει εξτρα ποντους σε σχεση με την εμπειρια στο PS4.

    Εγω ελπιζω εστω με το PC να παρει λιγο τα πανω του το παιχνιδι γιατι πολυς κοσμος δεν το επαιξε επειδη τρομαξε με αυτα που διαβασε και θεωρω βεβαιο οτι αρκετοι απο αυτους θα περναγαν πολυ ωραια με το παιχνιδι αυτο και θα τους εμενε η εκπληκτικη και μοναδικη ιστορια του στο μυαλο τους.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (14-07-2020),obione (14-07-2020)

  6. #764
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Εντάξει αφού κυκλοφόρησε το παιχνίδι και στο Pc όλα καλά, δεν βαλανε ξυπνητήρι για να το βολιδοσκοπίσουνε με αρνητικά reviews.

    In other news...

    Death Stranding Technical Director Says A PS5 Version Will Be ‘Looked Into’


    In an interview with Eurogamer, Technical Director Akio Sakamoto talked about the PC port of the game, but when asked about the future of the game, specifically about whether a PS5 version was in the cards, Sakamoto said that as of now the developer was focused on the PC port, but when that was done and they had some time to breath, they’d look into a potential next generation console version.

    “Right now, we are really focused on the PC version of Death Stranding, so we can’t really say anything for the PS5. But once we take a little breath after launching the PC version, we would surely like to look into it deeper, and hope to let everyone know once we come to some decisions.”
    source: Gamingbolt

  7. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (14-07-2020),obione (14-07-2020)

  8. #765
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Εντάξει αφού κυκλοφόρησε το παιχνίδι και στο Pc όλα καλά, δεν βαλανε ξυπνητήρι για να το βολιδοσκοπίσουνε με αρνητικά reviews.

    In other news...

    Death Stranding Technical Director Says A PS5 Version Will Be ‘Looked Into’




    source: Gamingbolt

    Κάτι μου λέει ότι μέχρι να καταφέρω να παίξω τα τελευταία exclusives θα έχουν ανακοινωθεί/κυκλοφορήσει όλα για PS5.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    obione (03-10-2020)

  10. #766
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    EDIT:

    Το έχω ξαναπεί, αλλά θέλω να βγει κάτι αντίστοιχο για τις κονσόλες. Τους βλέπω άνετα να το έχουν ως βασικό χαρακτηριστικό κανενός PS5 Pro αν δεν υπάρχει ήδη κάτι αντίστοιχο στα χαρτιά για τις βασικές κονσόλες.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #767
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πάντως βλέποντας το death stranding στο pc μου έρχεται στο μυαλό ότι έχει δίκιο ο Spencer να βγαίνουν τα παιχνίδια παντού κ να αποφασίζει ο παίχτης σε τι ποιότητα (από την επιλογή κονσόλα ή pc) θέλει να παίζει το παιχνίδι.
    Να μου πεις pc πάντα θα παίζουν καλύτερα γιατί σκας χοντρό χρήμα σε διαρκεί αναβάθμιση.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #768

    Default

    Φαινεται να τα πηγαινει πολυ καλα παντως(κατα τις 5 με 6 εγινε διαθεσιμο),εχει ηδη 30.000 κοσμο https://steamdb.info/app/1190460/graphs/

    Το πιο ενδιαφερον φυσικα στο παιχνιδι αυτο οπως και με αλλες κυκλοφοριες ειναι τι Mods θα κυκλοφορησουν στο μελλον

    Εγω λογικα απο τελος εβδομαδας θα το ξεκινησω,αναλογα τι θα κανω και με το Ghost.

  13. #769

    Default

    Παιδιά το έχει προσφορά στο πλαίσιο 29.99€. από 69.99€. Για άλλο λόγο πήγα και με το Death Stranding έφυγα!
    Στο site δεν φαίνεται η προσφορά πάντως.

  14. The Following User Says Thank You to Boomer For This Useful Post:

    obione (03-10-2020)

  15. #770

    Default

    Παιζει αλλου και φθηνοτερα
    https://www.skroutz.gr/s/18820519/De...nding-PS4.html

  16. #771

    Default

    Άμα βάλεις και τα μεταφορικά για κάποιον που δεν είναι Αθήνα βγαίνει 5€ παραπάνω. Όπως και να χει είναι καλή προσφορά πιστεύω. Απλά δεν την έχουν περασμένη στο site, και στο ταμείο σκάλωσε λίγο η κοπέλα, φώναξε τον υπεύθυνο, αλλά τελικά κομπλέ το πήρα 29.90€.

  17. #772

    Default

    Εγω βλεπω παντως μαζι με τα μεταφορικα πχ στο consoleclub βγαζει 30.4. Τα 5ευρω πανω δεν ξερω απο που προκυπτουν.

  18. #773

    Default

    Είδα το πρώτο μαγαζί γι αυτό, όπως και να χει όποιος θέλει ας το τσεκάρει.

  19. #774
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Για την collector's ακομα την εχουν στα ύψη ε?
    Ενδιαφέρον.

  20. #775
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Off Topic On : Αν λεμε για το ιδιο μαγαζι (αν εννοεις αυτο/ον) και παλια ειχαν ανεβασει Collector's Edition(s) σε διπλασια καποιες φορες και πολυ παραπανω απο την αρχικη τιμη, ακομα και οι Scalpers του E-Bay φαινονται γατακια μπροστα του. Off Topic Off.

    Oσοι δε το εχετε παιξει ειναι μια καλη ευκαιρια, τωρα που εχει χαμηλη τιμη.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  21. #776

    Default

    Καλησπερα, μπορει καποιος με την Ελληνικη εκδοση (Ομιλία κ υποτιτλους) να μου επιβεβαιωσει το title ID ?* CUSA......* *νομίζω το γράφει κ στο πλαι
    ευχαριστω!


    Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #777
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by trabakoulas View Post
    Καλησπερα, μπορει καποιος με την Ελληνικη εκδοση (Ομιλία κ υποτιτλους) να μου επιβεβαιωσει το title ID ?* CUSA......* *νομίζω το γράφει κ στο πλαι
    ευχαριστω!


    Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    CUSA12606

    Το ίδιο με το store link

    https://store.playstation.com/en-gr/...ATHSTRAND00001
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    trabakoulas (29-07-2020)

  24. #778

    Default

    Μιας και το ειχα τελειωσει πριν λιγο καιρο και δεν ειχα γραψει για αυτο.

    Τι μου αρεσε
    +Γραφικα/οπτικος τομεας κλασσικα(ειδικα οι πολεμικες περιοχες).
    +Ηχος. Πολυ ωραια μουσικα κομματια/επιλογες. Μου φερνει αρκετα(με την καλη εννοια)σε Nier Automata,μονο που εδω ταιριαζουν ακομα περισσοτερο λογω του delivery/ταξιδιων στην ουσια
    +voice acting. Καταπληκτικη δουλεια απο ολους κυριολεκτικα(μονο τον Norman εχω λιγο σιχαθει απο το walking dead).
    +Καλη διαρκεια. Προσωπικα μου πηρε γυρω στις 50ωρες αν δεν κανω λαθος,βεβαια παιζει ρολο κλασσικα η δυσκολια και το τι κανεις απο side quests.
    +Open world με πραγματικο νοημα. Σε αντιθεση με την πλειοψηφια των σημερινων παιχνιδιων που ειναι open world απλα για να γεμιζεις τσαμπα ωρες.
    +Καλη ποικιλια συνολικα σε οπλα/gadgets(αν και πολλα ειναι κλειδωμενα πισω απο level up των facilities)
    +Ιστορια(αν και κλασσικα ακομα και μετα τα τελευταια episodes,παλι θα εχει καποιος ερωτηματικα για ορισμενα πραγματα). Κλασσικα σε παιχνιδι του Kojima υπαρχει plot twist και κυριως πολλα WTF πραγματα
    +performance(στο pc)
    + υπαρξη Ελληνικων
    +το ολο multiplayer κομματι και η αλληλεπιδραση με τους αλλους παικτες
    +το building που ειναι πολυ απλο και ευκολο.
    +easter eggs απο horizon zero dawn(με holograms)


    Τι δεν μαρεσε
    -χειρισμος που καποιες φορες δεν ανταποκρινεται 100%
    -τα πρωτα 2 και τελευταια 2 chapters που ειναι παρα πολυ μεγαλα σε διαρκεια και ισως να κουρασουν καποιους(περισσοτερο τα πρωτα που δεν εχεις και οχηματα)
    -τα Bosses στην πλειοψηφια τους ειναι ψιλο αδιαφορα εκτος απο ενα που φερνει αρκετα σε metal gear solid
    -μικρη ποικιλια εχθρων
    -τα menu/UI ειναι περισσοτερο πολύπλοκα απο οσο χρειαζεται.
    -καποια optional facilities που ειναι παρα πολυ δυσκολη η προσβαση τους και το να τα ανεβασεις level
    -ο ΒΒ με το κλαμα του(ειδικα σε bosses)

    8.5/10. Μου αρεσε περισσοτερο απο οσο περιμενα,αλλα δεν ειναι παιχνιδι για ολους και η ολη επαναληψη του delivery ισως να μην αρεσει σε κοσμο.


  25. #779
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θελησα να ξαναπαιξω το παιχνιδι εξαιτιας της καταπληκτικης του για εμενα ιστοριας αλλα και της ατμοσφαιρας του. Ακριβως επειδη παιζω μονο για την ιστορια, ειναι προφανες οτι εστιαζω σε αυτη και κανω μονο οτι χρειαζεται και ελαχιστα πραγματα εκτος της βασικης πορειας.

    Πραγματικα ειμαι παρα πολυ χαρουμενος που αυτο το παιχνιδι υπαρχει. Ειναι μοναδικο. Η ατμοσφαιρα του, το υφος του η αισθηση του, ο τροπος που παιζεται ειναι απλα μοναδικος. Δεν μπορεις να το αποδοσεις ευκολα. Αυτη η μοναξια, η ταυτοχρονα πανεμορφη και ανατριχιαστικη κατασταση του κοσμου στον οποιο παιζεις. Δεν ξερω. Μου βγαζει συναισθηματα που δεν εχω συναντησει σε αλλο παιχνιδι. Και ακριβως επειδη εστιαζω στην ιστορια το καθε session ειναι σχεδον εντελως διαφορετικο απο το προηγουμενο. (Πιστευω αυτο θα βοηθουσε πολυ οσους βρηκαν το παιχνιδι βαρετο αλλα ισως το OCD του να τα κανω ολα τους εκανε να βαρεθουν γρηγορα).

    Και επι εποχης covid πανδημιας, lockdown η ολη ατμοσφαιρα του παιχνιδιου ενισχυεται ακομα περισσοτερο. Απιστευτα γραφικα και μια απο τις καλυτερες πιο αλλοκοτες (αλλα συναμμα εντελως επεξηγηματικη) ιστοριες της γενιας. Οπως ειπα ειμαι χαρουμενος που αυτο το παιχνιδι υπαρχει. Δυσκολα θα παιξω ξανα κατι τετοιο που θα μου προκαλεσει αυτα τα συναισθηματα.

  26. The Following 8 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (10-10-2020),chronohill (10-10-2020),geogoku (16-10-2020),mihalis13 (10-10-2020),panos74gr (10-10-2020),Snk (10-10-2020),tsakali GR (15-10-2020),volyros (20-12-2020)

  27. #780
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ θα περιμένω κ θα το ξαναπιάσω στο ps5 να περάσει κ χρόνος.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •