Page 6 of 45 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 101 to 120 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #101
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^^Γιατί όχι;

    Δώσε κάτι τέτοιο



    Code:
    の素材を取り込んで編集しようとしたら、僕のパソコンは馬力不足でスムーズに動かず、リニア編集出来ず。しばらく2Kで編集する😭


  2. #102
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Γενικα καλο ειναι να μπαινει και ενας τιτλος γιατι οντως πολλες φορες τα tweets δεν φορτωνουν. Επισης εδω στη δουλεια μας τα εχουν κλειδωμενα και ο μονος τροπος να δω τι λεει το tweet ειναι να μπω με 3G δικτυο στο κινητο. Οχι οτι φταιει ο Λεωνιδας που στη δουλεια μας εχουν κομμενο το twitter, απλα αν υπηρχε και ενας τιτλος θα ηταν ιδανικο πιστευω. Το σημερινο ουτε εμενα μου φορτωνε απο το κινητο. Eπισης τωρα που το ειδα, δεν καταβαινω τι θελει να πει.
    Φαντάζομαι οτι θέλει να πει ότι έρχεται νέο video για το death stranding.

    Edit: Τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσε να είναι και ανακοίνωση για 2ο hideo kojima game....(αν και χλωμό)
    Last edited by enstikto; 17-05-2018 at 15:15. Reason: change

  3. #103
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δε σου φόρτωνε γιατί είχα κάνει εγώ λάθος στον κώδικα.

    Το τελευταίο διάστημα προσπαθώ αν βάζω embedded το tweet και ξεχωριστά το link για αυτούς που έχουν Tapatalk (τα μετατρέπει αυτόματα).

    Τώρα για τον τίτλο που λες, καταλαβαίνω πως το λες αλλά δυστυχώς γίνεται μόνο σε ορισμένες περιπτώσεις (στο παραπάνω πχ δεν μπορείς να δώσεις ένα τίτλο)
    E ναι προφανως λολ τι τιτλο να δωσεις σε αυτο, αφου δεν καταλαβαινω καν τι θελει να πει ο Κοτζιμας! Απλα ξερεις οταν βλεπω ποστ στο θρεντ του Death Strading και μαλιστα απο εσενα (που συνηθως ποσταρεις νεα) παθαινω μια μικρη ανακοπη μηπως εχουμε κατι χειροπιαστο (ελεω Ε3).

  4. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Leon_DiZ (17-05-2018)

  5. #104
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Nikoladim (17-05-2018),obione (17-05-2018)

  7. #105
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (18-05-2018)

  9. #106
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Super excited για το συγκεκριμενο στην E3, βεβαια ελπιζω να ειναι gameplay trailer και να εχουμε κατι πιο χειροπιαστο απο αποψη ιστοριας γιατι μεχρι στιγμης εχουμε καταλαβει ελαχιστα πραγματα μετα απο 3 trailers.
    Τουλαχιστον να παρουμε μυρωδια για το πως θα παιζει, το μονο που ξερουμε ειναι οτι προκειται για open world action game.


  10. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    ramin231 (18-05-2018),Valkyre (18-05-2018)

  11. #107
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Αν δεν ειναι gameplay θα ξενερωσω. Εχουμε ηδη 3 cinematic trailers. Καιρος να δουμε πως παιζει το παιχνιδι... αν και για να κανει edit... μαλλον το κοβω να ειναι trailer... απλα ελπιζω εστω να δειχνει λιγο gameplay κατι ρε παιδι μου.

  12. #108
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Kαλα απο τη στιγμη που μας δειχνει editing σιγουρα μιλαμε για trailer και οχι για demo αλλα οκ, εχουμε δει και πολλα trailers που δειχνουν μπολικο gameplay αλλα και στοιχεια του story οποτε μπορει να τα συνδιασει και τα 2.
    Σιγουρα παντως θα ειναι υπερβολη (και δεν νομιζω να εχει ξαναγινει βασικα) αν στο 4ο trailer ενος παιχνιδιου δεν εχουμε καθολου gameplay.


  13. #109

    Default

    καλα σοβαρα τωρα,καθε χρονο θα δειχνει trailer αυτος? περιμενα καποιο κανονικο gameplay τουλαχιστον φετος.

  14. #110
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Τα trailers είναι λίγο μπέρδεμα σιγουρα, δεν έχουμε καταλάβει και πολλά. Από αγγελίες που έχω δει από το studio, τουλάχιστον για τον gameplay programmer τονίζουν ότι οι αρμοδιότητες θα συμπεριλαμβάνουν να φτιάχνει ΑΙ για crowds και στα desirable skills γράφουν να έχει δουλέψει σε event management system σε RPG τίτλο. Aυτά αν ο chrome πέτυχε την μετάφραση από τα ιαπωνικα στα αγγλικά

    Αυτό με τα crowds είναι λίγο κουλό αν αναλογιστούμε τι έχει δείξει στα trailers. Οπότε ίσως το crowd να είναι μάπα μετάφραση από chrome. Περί RPG νομίζω η μετάφραση ειναι ακριβής οπότε λογικά θα έχει RPG στοιχεία το παιχνίδι τουλάχιστον (αν δεν ειναι RPG εξ'ολοκληρου).

    Για τους περίεργους: https://www.linkedin.com/jobs/view/685569097/

  15. #111
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κάτι μου λέει ότι το gameplay θα μείνει στην φαντασία μας.

    Γιατί αν το αποκαλύψει, θα αναγκαστεί να ρίξει σπόιλερς για το ίδιο το παιχνίδι.

    Αυτό που θέλω να πω είναι (υποθέτω σαφώς - δεν είμαι μάντης!) ότι το gameplay -θα- είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με το στόρυ/σέττινγκ/πλοτ. Έτσι λοιπόν, ο Κοτζίμα ίσως να μην θέλει να δείξει τίποτα ώστε να μην σποιλάρει τίποτα.

    Από την άλλη τον έχω ικανό να κάτσει να φτιάξει ολόκληρο fake setting με fake gameplay, για να αποπροσανατολίσει τους πάντες.

    Τι να πεις, Κοτζίμα είναι αυτός. Εδώ μας είχε δείξει τρέηλερ......(MGS 2)......που ο πρωταγωνιστής ήταν ψεύτικος για να μην μας αποκαλύψει τον Raiden.

    Όλα να τα περιμένουμε......ακόμα και το γεγονός ότι καθαρό (per se που λέμε) gameplay, μπορεί να μην δούμε!

  16. #112
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Προσωπικά και εγώ θα ήθελα να δω gameplay trailer. Δεν μπορώ να πω πως είμαι μεγάλος φαν του Kojima αλλά το Death Stranding από τα trailers με έχει κερδίσει.
    Δεν μπορώ να πως όμως πως αν δω άλλο ένα trailer χωρίς gameplay πως θα ενθουσιαστώ όπως στα προηγούμενα...
    Θέλω έστω λίγο gameplay να καταλάβω τι παίζει με το παιχνίδι.
    Spoiler!

  17. #113

  18. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    PDS (22-05-2018)

  19. #114
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Υπάρχει περίπτωση να κάνει τεράστια ανατροπή και να δείξει gameplay ενώ μιλάει όλο για trailer; Ή έστω να κάνει κάτι σαν την Guerilla με το Horizon, που είχαν δείξει ένα βίντεο που έλεγε λίγο για τον κόσμο του παιχνιδιού και μετά gameplay.

    Τα βρύα ταιριάζουν με το υγρό στοιχείο του παιχνιδιού, ίσως το νερό θα είναι πολύ παρόν στο παιχνίδι, έχει να κάνει και με την ζωή, οπότε μπορεί να είναι πολύ σημαντικό.

  20. #115
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μόνο εγώ βλέπω έναν άνθρωπο στην εικόνα;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #116
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Death Stranding is about 'global player collaboration', confirms Mads Mikkelsen - here's why that might be significant

    Mikkelsen found the mo-cap process unusual, but was impressed by Metal Gear creator Kojima's clarity of vision. "It’s been a little surreal, because obviously there’s nothing. We do everything. It’s mo-cap. But the storyboard is so immaculate," Mikkelsen said, "He (Kojima) tries to explain it again and again and again, and I thought I had it, but then this happens and I've lost it again. It’s too complicated. It’s too crazy. It’s too beautiful. It felt a bit like being in drama school: β€œJust jump in and improvising this scene. This is what happens. Don’t question it.”
    The Hannibal star is convinced that Death Stranding will break new ground. "It’s wonderful, and I can tell from the little things I’ve seen – some things, it’s not done yet – but I’ve never seen anything like this. And he’s not happy with it yet! It’s going to be ballistic," Mikkelsen claims.

    Mikkelsen has previously been quoted saying that he didn't initially understand the plot of Death Stranding and that his character may not necessarily be the villain. He does, however, know collaboration is core to the way it plays: "The whole concept of playing the game, as I understand, needs collaboration from different people from different parts of the world, which is also another level of fantastic-ness."
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #117
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μετάφραση:

    "Kojima: αν περιμένετε gameplay στην Ε3, ζήτω που χεστήκατε"

  23. #118
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Τρομερα περιεργος αλλα ταυτοχρονα και λιγακι ... ανησυχος?

    Τι ακριβως θελει να πει ο ποιητης και σε τι βαθμο το παιχνιδι απαιτει online connectivity και ποσο επηρεαζει την εμπειρια να μην τη χρησιμοποιησεις?

    Χμμμμ....

  24. #119
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^Τρομερα περιεργος αλλα ταυτοχρονα και λιγακι ... ανησυχος?

    Τι ακριβως θελει να πει ο ποιητης και σε τι βαθμο το παιχνιδι απαιτει online connectivity και ποσο επηρεαζει την εμπειρια να μην τη χρησιμοποιησεις?

    Χμμμμ....
    Μήπως κάνει κάτι παρόμοιο με το Journey; Δηλαδή να μπορείς να παίζεις με άλλους online και να προχωράς, αλλιώς υπάρχει και η AI (δεν το έχω παίξει, αλλά έτσι ξέρω ότι ήταν); Πάντως group ανθρώπων υπάρχουν στα trailer, συν αυτά τα μαύρα καλώδια στον ουρανό στο πρώτο trailer.

    Εγώ σκέφτομαι και αυτό που λέει για τον αυτοσχεδιασμό, μήπως θα έχει πολλές εναλλακτικές αντιδράσεις με κάποιο κριτήριο (π.χ. άλλη επιλογή ή κάτι τέτοιο); Αν και δεν ξέρω αν ο Kojima θα ήθελε να κάνει κάτι τέτοιο.

  25. #120
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ο αυτοσχεδιασμός που αναφέρεται στα λόγια του Μίκελσεν δεν αφορά το παιχνίδι, αλλά την τεχνική υποκριτικής για να αποδοθεί μια σκηνή.

    Μερικοί σκηνοθέτες εξηγούν (επίτηδες) στο περίπου αμυδρά το theme/setting/feeling μιας σκηνής και λένε στον ηθοποιό "βγες στη κάμερα με αυτά μόνο τα στοιχεία και αυτοσχεδίασε όπως εσύ νιώθεις".

Page 6 of 45 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •