Page 20 of 45 FirstFirst ... 1016171819202122232430 ... LastLast
Results 381 to 400 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #381
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Θα "πείσει" ΜΟΝΟ αν αγοράσει PS5. Μέχρι τότε (που αποκλείεται βέβαια) καλά κρασιά



    Ναι, Οκ, συζήτηση για να περάσει η ώρα, δεν διαφωνώ. Αλλά το PC-MS-biased του κερατά κάνει μπαμ από χιλιόμετρα. Ακόμα κι όταν είναι επιμελώς κεκαλυμμένο και εξαιρετικά πολιτικά ορθό ένα ποστ, ουσιαστικά βρίθει ότι προέρχεται από άτομο της "απέναντι μεριάς".

    Περί ορέξεως όπως έχω ξαναπεί κολοκυθόπιτα. Δικαίωμα του Σταύρου σαφώς. Το γεγονός όμως ότι αυτά τα λέει εντός PS4 φόρουμ, όντως, ενδέχεται να προκαλέσει τους πιο θερμόαιμους υποστηρικτές του PS4, της κονσόλας δηλαδή που ανήκει το φόρουμ. Μην πεταχτεί κανείς και πει "μα έχουμε και Switch και Xbox θρεντ", γιατί α) το Switch ανέκαθεν δεν λειτουργούσε ανταγωνιστικά ως αντίπαλο στρατόπεδο (εκ φύσεώς του), β) το Xbox θρεντ υπάρχει ως κολαούζο, έτσι μωρέ απλώς για να αναφέρονται 2-3 πραματάκια ανάμεσα στη ΘΑΛΑΣΣΑ των ποστ που αφορούν το PlayStation. (Όπως και στα Amiga φόρουμ είχαμε ένα θρεντ για Atari ST παλαιότερα, όπως και στα Μακ φόρουμ είχαμε ένα Windows θρεντ και ούτω καθ' εξής).

    Εν προκειμένω, δεν καταλαβαίνω το νόημα όλων των ποστ; Που εξυπηρετούν; Τι προσφέρουν;

    Χεστήκαμε αν ο Κοτζίμα το βγάζει στο PC, μια πλατφόρμα άνευ ταυτότητας. Μια πλατφόρμα που δεν μας επηρεάζει εμάς τους Sony gamers.
    Καλώς κάνει και το βγάζει, κακώς κάνει και το βγάζει, εμείς ποσώς χεστήκαμε.
    Μέχρι να βγει στο PC, όλο το story θα είναι γνωστό οπότε ο μοναδικός λόγος για να το παίξει κάποιος εκεί θα είναι α) γιατί δεν έχει PS4, β) γιατί θέλει να κοκορευτεί για την μάστερ ρέης, γ) γιατί θα το παίξει πειρατικό. Και οι τρεις λόγοι, εμάς τους Sony gamers, δεν μας αφορούν, δεν μας ενδιαφέρουν, δεν επηρεάζουν καθόλου. Ούτε στο παραμικρό.

    Άλλωστε η Sony δεν είναι μαλάκας: δεν έδωσε μια engine που είναι η top of the top, καθώς ήδη ετοιμάζεται η νεότερη engine για το PS5. Χεχεεχχεχεεχεχ ξέρει τι κάνει η Sony. Και λεφτουδάκια βγάζει και πάλι θα έχει καλύτερη μηχανή στο μέλλον. ΚΑΙ θα συνεχίσει ο προγραμματισμός-στο-μέταλλο στο PS5, ώστε να παραχθούν νέα εντελώς engines.

    Οπότε τι συζητάμε; Άμπεμπαμπλόμ;


    Όσο για το παιχνίδι, ώστε να επιστρέψουμε ον-τοπικ, ε, κλασικά: κάποιος κόσμος θα το παίξει. Προσοχή: "κάποιος κόσμος". Η αίγλη του Κοτζίμα ΕΚΤΟΣ των φανμπους/γκερλς, έχει φθίνει με τα χρόνια. Πέραν των φανατικών οπαδών, δεν έχει ιδιαίτερη πέραση ο Κοτζίμα (πχ. εγώ και σχεδόν όλοι οι γνωστοί μου ούτε καν που θα ασχοληθούμε, γιατί πολύ απλά δεν έχουμε ως θεό τον Κοτζίμα εδώ και πάααααρα πολλά χρόνια / από αρχές του PS3).

    Από αυτόν τον κάποιο κόσμο λοιπόν, ε, κλασικά, θα έχουμε τις υποδιαιρέσεις: αυτοί που απλώς θα το παίξουν και δεν θα καταλάβουν ΤΙΠΟΤΑ, αυτοί που θα καταλάβουν λίγα και μέχρι εκεί, αυτοί που θα το παίξουν και θα καταλάβουν λίγα ενώ το πλήρες στόρυ θα το διαβάσουν στο Διαδίκτυο από άλλους που θα το έχουν λιώσει, θα υπάρχουν αυτοί που ούτε καν θα τερματίσουν ο παιχνίδι γιατί θα βαρέθηκαν και φυσικά θα υπάρχουν αυτοί, οι πολύ λίγοι που πραγματικά θα ΛΙΩΣΟΥΝ με τον τίτλο, θα τον ξεκοκαλίσουν τερματίζοντάς τον αρκετές φορές ψάχνοντας το παραμικρό.

    Ότι γινόταν πάντα δηλαδή με τα παιχνίδια του Κοτζίμα.

  2. #382
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    @ kostasb13
    ειναι νομίζω προφανές ότι η βάση παικτών που απευθύνεται το παιχνίδι δεν καίγεται για να περιμένει άλλο διαστημα μην τυχόν και στο Pc επειδή η ανάλυση θα είναι 4κ στα 60 FPS θα βιώσει άλλη εμπειρία. Οι παίκτες που ΘΕΛΟΥΝ να παίξουν Death Stranding και περιμένουν τόσα χρόνια θα το πάρουν στο ps4 ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. Καίγονται για να δουν ποσο καλό παιχνίδι είναι και ΟΧΙ για την ανάλυση που θα τρέχει. Δλδ δεν έχει νόημα η συζήτηση αυτή για το συγκεκριμένο παιχνίδι διότι πρόκειται περί ειδικής περίπτωσης. Και φυσικά το ίδιο ισχύει και πχ για το last of us 2. Δεν πιστεύω ότι θα περιμένει κανεις(=ελάχιστοι λογικά) να το παίξει στο ps5- πιο πιθανόν είναι να το ΞΑΝΑ-παίξει και στο ps5 όταν και αν βγει. Άσε που η τιμή θα πέσει στο ps4 μέχρι τότε που θα βγει στο pc οποτε συνολικά συμφέρει σε ολους τους τομείς (πλην του τεχνικού) να το παίξεις στο ps4. Αλλά κατεμε και στον τεχνικό τρίχες κατσαρές ψιλοκομμένες διότι θα βγει και στο ps5 μετά από λίγο.

    Τελικως είναι ξεκάθαρο ότι το pc port απευθύνεται στους κατόχους αποκλειστικά pc. Εκεί καταλήγω. Όσοι έχουν και τις δυο πλατφόρμες έχουν και τα λεφτά να το πάρουν και με το καλημέρα στο PS4 και με το καληνύχτα στο pc, έτσι γιατί μπορούν.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  3. #383
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Στο μεταξύ αν έχει διαβάσει 2 ποστ - έχω γράψει άλλα 20 που θα περιέγραφαν διαφορετική εικόνα, αρκεί να ρωτούσε.

    Όπως και να έχει, δεν έχω καμία ανησυχία. Απλώς εξέταζα, την προοπτική της SIE ως 3rd party publisher στα PC, γιατί δεν το έκανε publish κλπ. κλπ..

    Κάτι σαν το PS Now ρε παιδί μου.

    Αυτά βέβαια θέλουν proficiency για να τα σκεφτούν κάποιοι.

    Καλή συνέχεια.
    Last edited by Sir_Teraflop; 28-10-2019 at 22:25.

  4. #384
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Στο μεταξύ αν έχει διαβάσει 2 ποστ - έχω γράψει άλλα 20 που θα περιέγραφαν διαφορετική εικόνα, αρκεί να ρωτούσε.
    Δεν υπαρχει υποχρεωτικα μια ''εικονα'', μπορει να υπαρχουν κι αλλες μαζι. Χωρις να διαγραφουν την πρωτη

    Οπως και να χει(επειδη εγω απαντησα αρχικα στο ποστ σου) εμενα δεν με πειραξε ποτε κατι που εγραψες. Απλα απαντησα.
    .

  5. #385
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Εγώ μίλησα περί Kojima και publishing.

    Τα λοιπά περί /concern trolling τα προσπερνάω.

    Εσύ ειδικά ξέρεις ότι έχω υπερασπιστεί το concept τουλάχιστον. Δεν χρειάζεται να πείσω. Αρκεί να ξέρουν όσοι θέλω να ξέρουν.

    Πάμε παρακάτω?

  6. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (28-10-2019)

  7. #386
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Στο μεταξύ αν έχει διαβάσει 2 ποστ - έχω γράψει άλλα 20 που θα περιέγραφαν διαφορετική εικόνα, αρκεί να ρωτούσε.

    Όπως και να έχει, δεν έχω καμία ανησυχία. Απλώς εξέταζα, την προοπτική της SIE ως 3rd party publisher στα PC, γιατί δεν το έκανε publish κλπ. κλπ..

    Κάτι σαν το PS Now ρε παιδί μου.

    Αυτά βέβαια θέλουν proficiency για να τα σκεφτούν κάποιοι.

    Καλή συνέχεια.
    Πολύ ωραία να το κάνεις, σεβαστό και εκφράσου όπως επιθυμείς.

    Αλλά στο θρεντ περί γενικής συζήτησης για τεχνολογία.

    - Στο θρεντ για το D.Stranding είναι ολίγο τι πρόκληση η ΚΑΠΑΚΙ τοποθέτησή σου μόλις ακούστηκε η είδηση, και μάλιστα με πολλαπλά ποστ (κάποιος κακοπροαίρετος ίσως να ένιωθε ότι προσπαθείς να πείσεις ότι λες τη μοναδική και απόλυτη άποψη.)

    - Ο τρόπος έκφρασης πχ περί του κεκαλυμμένου χλευασμού/ευχαρίστησης που διαθέτει την Decima engine σε PC η Sony, και δη στο θρεντ αυτό, όπως προείπα είναι λιγουλάκι flaming - ιδιαίτερα για τους πιο θερμόαιμους PS4 φανατικούς.

    - Πες μου/μας τι ακριβώς προσφέρει το εν λόγω ποστ και τα αντίστοιχα που προκάλεσε (συμπεριλαμβάνω ΚΑΙ το δικό μου), ειλικρινά τι προσφέρει στο παρόν θρεντ.

  8. #387
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πολύ ωραία να το κάνεις, σεβαστό και εκφράσου όπως επιθυμείς.

    Αλλά στο θρεντ περί γενικής συζήτησης για τεχνολογία.

    - Στο θρεντ για το D.Stranding είναι ολίγο τι πρόκληση η ΚΑΠΑΚΙ τοποθέτησή σου μόλις ακούστηκε η είδηση, και μάλιστα με πολλαπλά ποστ (κάποιος κακοπροαίρετος ίσως να ένιωθε ότι προσπαθείς να πείσεις ότι λες τη μοναδική και απόλυτη άποψη.)

    - Ο τρόπος έκφρασης πχ περί του κεκαλυμμένου χλευασμού/ευχαρίστησης που διαθέτει την Decima engine σε PC η Sony, και δη στο θρεντ αυτό, όπως προείπα είναι λιγουλάκι flaming - ιδιαίτερα για τους πιο θερμόαιμους PS4 φανατικούς.

    - Πες μου/μας τι ακριβώς προσφέρει το εν λόγω ποστ και τα αντίστοιχα που προκάλεσε (συμπεριλαμβάνω ΚΑΙ το δικό μου), ειλικρινά τι προσφέρει στο παρόν θρεντ.

    Αν ξαναδιαβάσεις τα post μου θα είχες συμπεράνει:

    - Ότι έγραψα ότι αυτή η ανακοίνωση, μόνο κακό έκανε (για λόγους)

    - Πως έγινε ότι έγινε. Δηλαδή πως το επέτρεψε η Sony.

    - Το συνδύασα στο μυαλό με πολλές θετικές κινήσεις τελευταία της Sony (δυτική σκέψη) όπως crossplay, μειώσεις στην τιμή του Now κλπ. κλπ. οι οποίες με εντυπωσίασαν.

    Και δεν είναι ότι δα μπήκα και έγραψα το νέο (ενώ το ήξερα ώρες πριν που λέει ο λόγος, το κάνει post ο fulgore) και μπήκα στο νήμα - α δεν θα ερχόταν λόγω decima ποτέ λέγατε!!! - κοράκι όλοι!

    Δεν θα το έκανα post καθόλου βασικά αλλά έχεις δίκιο το σκέφτηκα για το νήμα περί της βιομηχανίας του gaming, για να σχολιάσω αυτά που σχολίασα.

    Τίποτε λιγότερο - τίποτε περισσότερο.

  9. #388
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άρα;
    Δεν έχω δίκιο που σου λέω ότι πόσταρες σε λάθος θρεντ;

    Αν το είχες κάνει στο αρμόζον θρεντ, μια χαρά ανάλυση θα κάναμε και θα συμμετείχα κι εγώ με ευχαρίστηση.

  10. #389
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Εντάξει 2 σχόλια κάναμε για την ανακοίνωση. Αν δεις σε άλλα φόρα γίνεται σφαγή. Δηλαδή και τώρα κακώς τo συνεχίζουμε αλλά όχι ότι γράψαμε είναι κακόβουλο αυτομάτως. Ούτε θερμοκέφαλος sony fan να ήμουν δηλαδή αν το σκεφτείς...

  11. #390
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Στο μεταξύ αν έχει διαβάσει 2 ποστ - έχω γράψει άλλα 20 που θα περιέγραφαν διαφορετική εικόνα, αρκεί να ρωτούσε.

    Όπως και να έχει, δεν έχω καμία ανησυχία. Απλώς εξέταζα, την προοπτική της SIE ως 3rd party publisher στα PC, γιατί δεν το έκανε publish κλπ. κλπ..

    Κάτι σαν το PS Now ρε παιδί μου.

    Αυτά βέβαια θέλουν proficiency για να τα σκεφτούν κάποιοι.

    Καλή συνέχεια.
    Έχουμε εσένα τον καθηγητή εδώ μέσα να μας τα εξηγείς, δεν χρειαζομαστε proficiency.

    Και Lefteris, δεν είμαι "θερμοαιμος ps4 φανατικος" αν η φραση σου αυτή αφορούσε και εμένα και το ποστ μου. Καρφακι δεν μου καίγεται, too old for this shit. Δεν είμαι και ανόητος όμως. Όταν κάποια πράγματα κάνουν μπαμ από χιλιόμετρα...

  12. #391
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι, κατηγορηματικά δεν αφορούσε εσένα. Σε καμία περίπτωση.

    Το είπα γενικώς ώστε να αποφύγουμε την όποια μελλοντική κόντρα μεταξύ μελών του φόρουμ.

  13. #392
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πραγματικα δεν καταλαβαινω για ποιον λογο το ανακοινωσανε τωρα και οχι 1-2 βδομαδες μετα την κυκλοφορια στο PS4. Μου φαινεται οτι βγαζει λιγο τα ματια του μονος του ο Κοτζιμα με αυτην την κινηση παρολο που ειναι τιμια. Και ναι το λεω αυτο διοτι ο Κοτζιμα εχει ΑΝΑΓΚΗ να τα παει καλα το παιχνιδι πρωτιστως στο PS4. Προφανως η Sony συμφωνησε στο PC port αλλα και η ιδια φανταζομαι προτιμαει να πουλαει το παιχνιδι στο μηχανημα της και οχι να κοβει πωλησεις για το PC. Περιεργο timing πραγματικα.

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (29-10-2019)

  15. #393
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Γιατί μπορεί η ίδια η 505 να ήθελε να ανακοινωθεί;

    Ουδείς ξέρει.

  16. #394
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Εεε άμα τρεχαμέ όλοι κ το αγοράζαμε και μέτα ανακοινώνανε PC release θα λέγαμε γιατι δεν το είπανε νωρίτερα. it is what it is..

  17. #395

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Εεε άμα τρεχαμέ όλοι κ το αγοράζαμε και μέτα ανακοινώνανε PC release θα λέγαμε γιατι δεν το είπανε νωρίτερα. it is what it is..
    Δεν θυμαμαι να διαβασα κατι τετοιο πριν λιγο καιρο με το Red Dead 2 παντως

  18. #396
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οφειλω να ομολογησω οτι απο το πρωι δεν μπορω να καταλαβω το timing της ανακοινωσης οπως ειπα και πλεον μπαινουν στο μυαλο μου μετα απο συζητησεις που εκανα και σκεψεις σχετικα με την αποδοση του τιτλου. Το ειχα αναφερει και στο παρελθον, οτι εχει δειξει μεχρι τωρα ο Κοτζιμα δεν τρεχει και πολυ καλα σαν framerate και μιλαμε φυσικα για το Pro. Και μιλαμε για εντονες πτωσεις οχι αστεια.

    Ισως -λεω εγω- γνωριζει οτι το παιχνιδι δεν το σηκωνει πολυ καλα το Pro και κανει την ανακοινωση για PC μονο και μονο για να δωσει εναλλακτικη σε οσους θελουν να περιμενουν. Μην ξεχναμε οτι το ιδιο εγινε και με το MGSV που ετρεχε σκατε ολε στο PS3/360 και νερο στα PS4/ONE...

    Επισης εχω αρχισει και ευχομαι να εχει 1080ρ mode το παιχνιδι στο Pro...

    Παναγιωτη, πως τρεχει το ρημαδι? Ελα αυτο σιγουρα μπορεις να το αποκαλυψεις!!

  19. #397
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οφειλω να ομολογησω οτι απο το πρωι δεν μπορω να καταλαβω το timing της ανακοινωσης οπως ειπα και πλεον μπαινουν στο μυαλο μου μετα απο συζητησεις που εκανα και σκεψεις σχετικα με την αποδοση του τιτλου. Το ειχα αναφερει και στο παρελθον, οτι εχει δειξει μεχρι τωρα ο Κοτζιμα δεν τρεχει και πολυ καλα σαν framerate και μιλαμε φυσικα για το Pro. Και μιλαμε για εντονες πτωσεις οχι αστεια.

    Ισως -λεω εγω- γνωριζει οτι το παιχνιδι δεν το σηκωνει πολυ καλα το Pro και κανει την ανακοινωση για PC μονο και μονο για να δωσει εναλλακτικη σε οσους θελουν να περιμενουν. Μην ξεχναμε οτι το ιδιο εγινε και με το MGSV που ετρεχε σκατε ολε στο PS3/360 και νερο στα PS4/ONE...

    Επισης εχω αρχισει και ευχομαι να εχει 1080ρ mode το παιχνιδι στο Pro...

    Παναγιωτη, πως τρεχει το ρημαδι? Ελα αυτο σιγουρα μπορεις να το αποκαλυψεις!!
    Μια χαρά, δεν είδα προβλήματα απόδοσης, στο προ που το έπαιξα.

    Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. The Following 4 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    enstikto (30-10-2019),panos74gr (30-10-2019),PDS (30-10-2019),Valkyre (29-10-2019)

  21. #398
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Super

  22. #399
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  23. The Following 6 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (30-10-2019),dimagic (30-10-2019),mihalis13 (30-10-2019),Sparrow71993 (31-10-2019),spartan (30-10-2019),toninio (31-10-2019)

  24. #400
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Φανταστικό trailer!

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (30-10-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •