Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 61 to 80 of 106

Thread: Crash Bandicoot N-Sane Trilogy (Crash Bandicoot | Cortex Strikes Back | Warped)

  1. #61
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Εχασα πανω απο 20 ζωες στο road to nowhere

    Και που εισαι ακομα....


    Spoiler!

  2. #62
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Το πηρα χτες και επαιξα αρκετα, εφτασα το 1ο Crash περίπου στο 30%.

    Θα ξεκινησω λεγοντας πως η συλλογη απευθυνεται κατα μεγαλο ποσοστο στους νοσταλγους , σε αυτους που ειχαν παιξει την αρχικη τριλογια. Θα εξηγησω παρακατω το γιατι.

    Από αποψη γραφικων το αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο , πολλα ζωντανα χρωματα εχει γινει καλη δουλεια στο κομματι αυτο αν και δεν λειπουν συχνα και αδικαιολογητα τα framedrops.

    Λογω νοσταλγιας το παιχνιδι σε εξιταρει απο την αρχη, διασκεδαζεις βλεποντας τον Crash να μαζευει φρουτα και να τρεχει να αποφυγει τον βραχο που τον κυνηγαει .

    Μετα απο λιγο ομως το παιχνιδι αρχιζει και δειχνει την ηλικια του. Εχουν περασει 20 χρονια και οι μηχανισμοι των Platform εχουν εξελιχθει , αν θελετε εχουν γινει πιο ευκολα, πιο forgiving. Θα μου πειτε αυτο ισχυει για ολα τα παιχνιδια. Εδω ομως μιλαμε για ενα platform που θα χρειαστει σε ενα λεβελ των 3 λεπτων να κανεις 20 αλματα. Και εδω υπαρχει το πρωτο και σοβαρο θεμα. Το αλμα πρεπει να γινει σε συγκεκριμενο σημειο και στιγμη, δεν υπαρχει "παραθυρο". Ετσι πολλα αλματα καταληγουν στο κενο . Προσθεστε εδω οτι ο Crash δεν εχει health bar αλλα 1 και μοναδικη ζωη (ή 2 αν εχεις παρει το τοτεμ) , οποτε αν σε χτυπησει πχ μια χελωνα γυρνας στην αρχή ή στο τελευταιο checkpoint. Και μπορει 2 checkpoints να απεχουν ουσιαστικα 1' αλλα αναμεσα τους εχεις να κανεις απαιτητικα πραγματα στο οριο. Ετσι θα καταληξεις να παιζεις το ιδιο λεβελ επι 30 λεπτα και να χανεις σε διαφορετικο σημειο.

    Φυσικα δεν ανακαλυψα την Αμερικη ετσι ηταν το παιχνιδι και ετσι ηταν και διασκεδαστικο μαλιστα αλλα ο χρονος εχει περασει και σιγουρα πολλοι νεοι που θα ασχοληθουν πρωτη φορα θα θελουν να σπασουν το χειριστηριο απο τα νευρα τους. Οι παλιοι θα του συγχωρησουμε τα κουσουρια του γιατι με αυτο μεγαλωσαμε.

    Παρολαυτα πρεπει να πω οτι για την τιμη του προσφερει πολυ υλικο για να ασχοληθει καποιος παρα πολλες ωρες.
    Click image for larger version. 

Name:	fa609f14c5519ad9fb1763992e6c21d4.jpg 
Views:	134 
Size:	42.7 KB 
ID:	9979Αποκλειστικη φωτογραφια του Τζειμσ απο ουφαδικο..
    Ξεφευγοντας λιγο απο το θρεντ, θα ηθελα και εγω να πω πως πολλες φορες νοιωθω πως "μεγαλωσα" σαν gamer. Συγκεκριμενα ετυχε να παιξω προσφατα το original donkey kong και παραλιγο να σπασω το χειστηριο. Ακομη και με ενδιμεσες καταστασεις οπως το Tropical Freeze στο 3DS ή το Super Mario World η δυσκολια ιδιως στα platforming παιχνιδια για εμενα ειναι σε υψηλα επιπεδα.
    Τελος ενα προσφατο βιντεο και απο τον Μιχαλη 13 (και τον Dragonpaul για υποστηριξη) που αποφασισε μετα τα mass effect να ξεκινησει και τη σειρα Pac Man.

  3. The Following 6 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    DJTaurus (30-06-2017),Dragonpaul (30-06-2017),enstikto (30-06-2017),james9 (30-06-2017),mihalis13 (30-06-2017),teras1 (30-06-2017)

  4. #63
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μάλλον κάτι δεν πάει καλά.

    Δώσε μου το Donkey Kong, που είχα λίωσει το 1981-2 στα coin-op και θα στο ξεφτιλίσω ακόμα και σήμερα.

    Αν θες να με δηλητηριάσεις (εννοώ να πετάξω ΚΑΙ την κονσόλα από την βαρεμάρα), δώσε μου Skyrim, Witcher, Infamous, Dark Souls, Nioh και όλες τις σύγχρονες μπούρδ.........εχμ, "παιχνίδια".

  5. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (30-06-2017)

  6. #64
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μάλλον κάτι δεν πάει καλά.

    Δώσε μου το Donkey Kong, που είχα λίωσει το 1981-2 στα coin-op και θα στο ξεφτιλίσω ακόμα και σήμερα.

    Αν θες να με δηλητηριάσεις (εννοώ να πετάξω ΚΑΙ την κονσόλα από την βαρεμάρα), δώσε μου Skyrim, Witcher, Infamous, Dark Souls, Nioh και όλες τις σύγχρονες μπούρδ.........εχμ, "παιχνίδια".
    Το ακούσαμε και αυτό... Μπούρδες το Witcher το dark souls, infamous κτλ....
    Ποιό witcher? Τι το θεωρεί όλη σχεδόν η gaming κοινότητα ως παράδειγμα προς μίμηση; Σιγά! Στο donkey kong μπορώ και πηδάω πάνω απο βαρέλια! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!
    Dark souls? Το γουστάρει παθιασμένα το fan base του; Μπούρδα είναι! Το ξερες οτι στο donkey kong μπορείς να ανέβεις και σκάλες; Gameplay out of this world σου λέω!
    Infamous? Open world και super γραφικά; Κλάϊν! Εδώ στο donkey υπάρχει και power up σφυράκι που αντί να πηδάς πάνω απο τα βαρελιά τα σπας! ΟΜΙΤΖΙ ΣΟΥΠΕΡ ΓΟΥΑΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ! ΕΙΤΙΣ ΑΡ ΔΕ ΜΠΕΣΤ ΜΠΡΟ!

  7. The Following 10 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Citizen3rased (04-07-2017),Dragonpaul (30-06-2017),Error Flynn (30-06-2017),isildur83 (30-06-2017),Lefteris_X (30-06-2017),Leon_DiZ (30-06-2017),mihalis13 (30-06-2017),Nikoladim (30-06-2017),obione (12-01-2018),Valkyre (03-07-2017)

  8. #65
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ρεφρεσ στο ρεφρες και δεν φευγω απο την οθονη του υπολογιστη μου αν δεν δω απαντηση Λεφτερη!

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    DJTaurus (01-07-2017),Lefteris_X (30-06-2017),mihalis13 (30-06-2017),Valkyre (03-07-2017)

  10. #66
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λευτέρη πες τους για τότε το 79 που τερμάτισες το wonder boy με το ένα χέρι ενώ έκανες σούζα με το XT από Σαλαμίνα μέχρι πλαταμωνα!

    ΥΓ. Πλάκα κάνω μην παρεξηγηθείς.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  11. The Following 6 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    DJTaurus (01-07-2017),Dragonpaul (30-06-2017),Error Flynn (30-06-2017),Lefteris_X (30-06-2017),Nikoladim (30-06-2017),Valkyre (03-07-2017)

  12. #67
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μα καλά, το γούστο δεν το καταλαβαίνει κανείς; Ουδείς; (είχα Yamaha TZR και έχω ακόμα Honda NSR. Τα ξαδέλφια μου γαμούσαν τα Pole Position, Moon Patrol και Attic Attack -το wonder boy είναι πολύ μετά- και ναι, είχαν μερικοί ΧΤ 550. Ένας μάλιστα είχε Samurari 750 κυβικά δίχρονο. Respect ΌΛΟΙ λοιπόν.)

    Το ότι για εμένα φαίνονται μπούρδες, τι σημαίνει; Ότι είναι για όλους; Όχι βέβαια. Εμένα δεν με ελκύουν. Πραγματικά στα παπάρια μου τι λέει η κοινότητα, παγκόσμια και εγχώρια. Το τι μου αρέσει, πρέπει να καθοδηγείται από την μάζα; Μην τρελαθούμε. Όπως γράφω στα @@ μου οτιδήποτε έχει να κάνει με ελληνική μουσική, παρόλο που οι περισσότεροι την ακούν, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι σκατά μουσική. Εμένα δεν μου αρέσει. Σε άλλους αρέσει. Ο καθένας λοιπόν με τα γούστα του.

    Και όσοι έχουν τόσο μεγάλη πρεμούρα να υπερασπιστούν τίτλους που λάτρεψαν, ας κάνουν ένα καλό στον εαυτό τους να αγοράσουν μετοχές στις αντίστοιχες εταιρείες. Διότι το σθένος με το οποίο υπερασπίζονται τους τίτλους, ειλικρινά με ξεπερνάει. Προσωπικά χέστηκα κι αν δεν υπάρχει gaming από αύριο κιόλας. Χέστηκα αν δεν υπάρχει Apple. Τα ίδια και με τη Sony και με την MS. Ποτέ δεν παθιάστηκα με τίποτα. Με καμία εταιρεία, με καμία κονσόλα, με κανένα παιχνίδι. Και τώρα να μου αφαιρέσεις εντελώς την ανάμνηση του Donkey Kong ποσώς με ενδιαφέρει. Μπήκαμε τώρα στο νόημα; Δεν, παθιάζομαι με κανένα παιχνίδι και καμία εταιρεία. Αδιαφορώ πλήρως. Έχω άλλα πράγματα στην ζωή μου, πολύ πιο σοβαρά για να παθιαστώ. Τα games είναι για εμένα σκότωμα ώρας από το 1990-1991 και μετά. Τα έχουμε ξαναπει αυτά.

    Ειλικρινά, καμία παρεξήγηση james. Καμία απολύτως. Ίσα ίσα που γέλασα. (πλάκα στην πλάκα το μεσημέρι τράβηξα μια σούζα με ένα Hayabusa στην Βουλιαγμένης, με κανά 180άρι φορτωμένο, έτσι για να γουστάρω.)

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (01-07-2017),james9 (30-06-2017)

  14. #68
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	lef.JPG 
Views:	127 
Size:	71.0 KB 
ID:	9980 χιουμοριστικα παντα

  15. The Following 6 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    DJTaurus (01-07-2017),Dragonpaul (30-06-2017),Error Flynn (30-06-2017),Lefteris_X (30-06-2017),Leon_DiZ (30-06-2017),mihalis13 (30-06-2017)

  16. #69
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ε, ναι μωρέ χιουμοριστικά πάντα χααχαχχαχα!!!! (H ειρωνεία το 2017 προς τέρψη τρίτων, λέγεται χιούμορ. Thanks for the info!)

    Επιστρέφω στο πιο σύγχρονο Atari VCS, να παίξω λιγάκι VIDEO OLYMPICS (1978) με τα racket-controllers. Άντε γιατί με περιμένουν για διπλό! αχαχχααχαχαχ

  17. #70
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να κλείσω το οφτοπικ λέγοντας ότι το moon patrol με ειχε σημαδέψει. Ήταν το πρώτο μου κόλλημα κ τότε νόμιζα ότι έπαιζα κάτι θεϊκό.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  18. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Lefteris_X (30-06-2017)

  19. #71
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μπορεί το πρώτο να είναι δύσκολο και πιο μονότονο από τα υπόλοιπα, με το που ξεκινάς όμως το δεύτερο βλέπεις διαφορά. Ποικιλία στα περιβάλλοντα, στο gameplay, στο animation. Πραγματικά θυμάμαι γιατί μου άρεσε τόσο ο Crash. Εξαιρετικά εθιστικό (έχω καεί λίγο ).

    Το δεύτερο μου φαίνεται αρκετά πιο όμορφο από το πρώτο. Δεν ξέρω γιατί ακριβώς, ίσως επειδή είναι διαφορετικές οι πίστες.

    Θα ήθελα με ένα patch να βάλουν restart level στο menu.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    james9 (01-07-2017)

  21. #72
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έπαιξα αρκετά κ το δεύτερο. Πολύ βελτιωμένο σε σχέση με το πρώτο αλλά κ πάλι πολύ πολύ δύσκολο σε κάποια σημεία.

    Ήδη αρκετά review αναφέρουν την δυσκολία ως αποτρεπτικό λόγο για την αγορά του. Νομίζω ότι θα μπορούσαν να βάλουν με patch ένα easy mode ή κάτι τέτοιο όπως είχαν κάνει στο Ori πχ γιατί αλλιώς θα το πληρώσουν με χαμηλές πωλήσεις.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  22. #73
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Έπαιξα αρκετά κ το δεύτερο. Πολύ βελτιωμένο σε σχέση με το πρώτο αλλά κ πάλι πολύ πολύ δύσκολο σε κάποια σημεία.

    Ήδη αρκετά review αναφέρουν την δυσκολία ως αποτρεπτικό λόγο για την αγορά του. Νομίζω ότι θα μπορούσαν να βάλουν με patch ένα easy mode ή κάτι τέτοιο όπως είχαν κάνει στο Ori πχ γιατί αλλιώς θα το πληρώσουν με χαμηλές πωλήσεις.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Που σου φανηκε δυσκολο; Ειμαι στο δευτερο warp room και μου φαίνεται πολυ πιο ευκολο (παίρνω και ολα τα διαμαντια οπου μπορω).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #74
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έχασα άπειρες φορές στην πίστα που καβαλας την αρκούδα. Αλλά οκ εγώ το ξέρω το παιχνίδι. Παιζω σταματάω το ξαναπιάνω, δεν τσατιζομαι. Αυτοί που δεν το ξέρουν θα σπάνε χειριστήρια.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  24. #75
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Εχασα πανω απο 20 ζωες στο road to nowhere

    Εχει τροπο να την βγαλεις χωρις να χασεις καθολου αλλα θελει λιγο προσοχη

    Spoiler!

  25. #76
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Εχει τροπο να την βγαλεις χωρις να χασεις καθολου αλλα θελει λιγο προσοχη

    Spoiler!
    Ναι το ειδα το κολπο αλλα και παλι παλουκι ηταν. Τις περισσοτερες φορές επεφτα την ωρα που προσπαθουσα να ανεβω.

    Το τερματισα το 1 χτες. Αυριο θα συνεχισω το 2, οταν ομως παω για την πλατινα στο πρωτο ξερω οτι θα φτυσω αιμα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. #77
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Θέλω κ εγώωω στην πρώτη ευκαιρία το τσίμπησα

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  27. #78
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Amazon UK: Crash Bandicoot N. Sane Trilogy is 2017's best selling game in just 2 days



    https://www.amazon.co.uk/gp/bestsell...zg_bsar_cal_ye

    Single SKU only.

    It's possible multiplatform combined titles can total higher, for example Ghost Recon Wildlands in places 7 (PS4), 9 (XB1).

    Year chart is updated daily.

    For comparison it's only in place 51 on Amazon US 2017 chart. https://www.amazon.com/gp/bestsellers/2017/videogames
    Crash Team Racing / Crash Bash / Spyro next please

    - - - Updated - - -

    Γαλλία στο Top 10

    https://www.amazon.fr/gp/bestsellers..._bs_tab_t_bsar
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  28. #79

  29. #80
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μόλις τελείωσα το 2ο και

    1) το παιχνίδι κόλλαγε στο Pro κάθε τόσο. Δεν ξέρω αν έτυχε ή αν είναι κάτι γενικό αλλά πάγωνε για κανά δευτερόλεπτο. Σε όλο το παιχνίδι πρέπει να μου το έκανε καμιά 10ρια φορές
    2) Τεράστιο πρόβλημα στα κύπελλα. Πήρα όλα τα relics και gems και δεν μου έχει δώσει 4 κύπελλα!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •