Page 30 of 31 FirstFirst ... 20262728293031 LastLast
Results 581 to 600 of 618

Thread: Days Gone

  1. #581
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όσο αφορά το περιεχόμενο στο σπόιλερ:

    να πάτε να γ@μηθείτε.

    Είστε επικίνδυνοι πλέον.
    Όπως το λέω: επικίνδυνοι.

  2. #582
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Και ένα άλλο μεσαιωνικό game (πως λεγόταν, δεν θυμάμαι) που το κράζανε (στο Eurogamer?) επειδή στην Βοημία του Μεσαίωνα ήταν όλοι λεύκοι...

    Δεν ξέρω, εγώ πάντως θα ξενέρωνα αν ένα παιχνίδι διαδραματιζόταν στην Αφρική του 1500 π.Χ. και έβλεπα λευκούς (μόνη εξαίρεση: οι albino Αφρικανοί, που όμως και πάλι δεν είναι Καυκάσια φυλή).

    Γενικώς η ιστορική ακρίβεια είναι κάτι που δεν βλέπω να ενδιαφέρει πολλούς... all-inclusive ομογενοποιημένη σούπα και όποιος αντέξει!

    Spoiler!
    Για το Kingdom come deliverance λες.
    Όσο για τα λευκά zombies στο days gone υπήρχε εξήγηση μέσα στο παιχνίδι γιατί συνέβαινε αυτό.
    Τώρα δεν ξέρω γιατί δεν βγήκε Days Gone 2. Ωραίο παιχνίδι, αλλά όχι και κάτι τρελό. Το ίδιο πιστεύω και για το Ghost of tshushima, βέβαια πολύς κόσμος το θεωρεί αριστούργημα.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  3. #583
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    νομιζω οτι το παιχνιδι βγηκε me akrετα bugs στην αρχη, επαναλαμβανομενο gameplay ,λιγο βαρετο κ κουραστικο τουλαχιστον μεχρι το πρωτο μισο αλλα το κυριοτερο ειχε κακο release timing... . μισο χρονο μετα το υπερτατο open world game RDR2 k ενα χρονο πριν απο to πολυαναμενομενο απο ολη την gaming κοινοτητα παρεμφερους θεματολογιας TLOU2.......με πιο απλα λογια τι να σου πει το Days gone οταν εχεις μολις τελειωσει το RDR2 .... κ τι να θυμασε απο το days gone molis παιξεις το πρωτο chapter toy TLOU2....
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  4. The Following 2 Users Say Thank You to jimspy For This Useful Post:

    mihalis13 (06-01-2022),panos74gr (07-01-2022)

  5. #584
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    @Lefteris_X
    Λευτερη βαζε spoilers δεν εχουμε ολοι παιξει το TLOU2.
    Αυτο το πραγμα παντως με τα spoilers κ το hate για το TLOU 2 ειναι απιστευτο,
    τις προαλλες παλι το ιδιο σε φορουμ εξωτερικου για φιγουρες απο moderator κιολας.
    Οπως παει σε λιγο καιρο θα ξερω τι συμβαινει στο παιχνιδι χωρις να το εχω παιξει.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  6. #585
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    @Lefteris_X
    Λευτερη βαζε spoilers δεν εχουμε ολοι παιξει το TLOU2.
    Αυτο το πραγμα παντως με τα spoilers κ το hate για το TLOU 2 ειναι απιστευτο,
    τις προαλλες παλι το ιδιο σε φορουμ εξωτερικου για φιγουρες απο moderator κιολας.
    Οπως παει σε λιγο καιρο θα ξερω τι συμβαινει στο παιχνιδι χωρις να το εχω παιξει.
    Πώς και δεν το έπαιξες από το PS Now;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #586
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Πώς και δεν το έπαιξες από το PS Now;
    Περι ps now
    Spoiler!


    Οσον αφορα το TLOU τα εχω αγορασμενα κ τα 2, το 1ο μαλιστα 4 φορες (ps3 retail, ps3 retail goty, ps4 digital σε us account, ps4 retail greek edition)
    αλλα γκουχ,γκουχ δεν εχω παιξει ακομα ουτε το 1ο.
    Ναι ξερω μεγα εγκλημα, αλλα εχει συμβει.

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  8. #587
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    πιστευω και γω αυτο που λεει ο φιλος jimspy για το timing.
    το προσπερασα το παιχνιδι για ειχαν παιχτει αρκετα open world και περιμεναμε και TLOU2 που στην θεματολογια πανω κατω ιδια φαινοντουσαν, αρχισαν μετα κ κακες κριτικες κ το παιχνιδι εμεινε στην ακρη.
    Εδω και μια βδομαδα που το εχω αρχισει πια μπορω να πω οτι με αποθαρυνει λιγο γιατι φαινεται τεραστιο το παιχνιδι κ οτι θα μου φαει πολλες ωρες αλλα εκτος απο αυτο δεν με χαλαει κ κατι. Το στορυ μια χαρα παει, εχει μια δοση survival horror γιατι δεν εχεις πολλα πυρομαχικα κτλ,εχει τακτικες πολλες που μπορεις να κανεις αναλογα την κατασταση που εχεις βρεθει, ωραια upgrades και loot, οχι 1000 διαφορετικα items που στην ουσια δεν χρειαζονται και επισης στο ps5 εχει κατι σκηνικα που το γραφικο ειναι και ΠΑΡΑ πολυ ομορφο ,οχι απλα καλο.
    Παει για τερματισμο σιγουρα , σιγα σιγα

  9. #588
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι ωραία όλα αυτά, οι απόψεις, οι προσεγγίσεις κλπκλπ. (δεν είμαι ειρωνικός, το τονίζω).

    Δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με τις πωλήσεις όμως.

    Οι πωλήσεις μίλησαν και μάλιστα μίλησαν συγκεκριμένα: πάνω από 8 εκ. πωλήσεις.

    Ότι έκανε πχ και το Τσουσίμα.

    Άρα λοιπόν, από καθαρά επιχειρηματική μεριά έχει ατράνταχτη λογική να επενδυθεί χρήμα για Νο 2 τίτλο.

    Αυτό λέω τόση ώρα!

    Οι απόψεις του καθενός ή οι εκτιμήσεις-προσεγγίσεις για ποιον/ποιους λόγους δεν σας πολυ-έκανε "κλικ" το παιχνίδι (τους αναφέρετε πιο πάνω), δεν συνδέονται με την εμπορική επιτυχία του τίτλου.

    Διότι ΕΙΧΕ εμπορική επιτυχία, στα ίδια επίπεδα με του Τσουσίμα.

    Το ένα πήρε το ΟΚ για Νο 2, το άλλο όχι.

    Πήρε "όχι" ΧΩΡΙΣ εμπεριστατωμένο λόγο επιχειρηματικά.

    Από εκεί και πέρα, άσχετα εντελώς με επιχειρηματικές αποφάσεις, ο καθένας μας μπορεί να έχει όποια άποψη θέλει περί του παιχνιδιού (προσωπικά δεν το άντεξα, σκυλοβαρέθηκα στα 30 λεπτά, χώρια κιόλας ότι σιχαίνομαι οτιδήποτε αφορά ζόμπι σε έργα-σειρές-παιχνίδια).

  10. #589
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    @Lefteris_X
    Λευτερη βαζε spoilers δεν εχουμε ολοι παιξει το TLOU2.
    Αυτο το πραγμα παντως με τα spoilers κ το hate για το TLOU 2 ειναι απιστευτο,
    τις προαλλες παλι το ιδιο σε φορουμ εξωτερικου για φιγουρες απο moderator κιολας.
    Οπως παει σε λιγο καιρο θα ξερω τι συμβαινει στο παιχνιδι χωρις να το εχω παιξει.

    Δεν αναφέρθηκα σε κανέναν τίτλο, ούτε πλαγίως ούτε εμμέσως! (κυριολεκτώ)

    Αναφέρομαι στην χιλιοπαιγμένη συνταγή. (προσωπικά είχα στο μυαλό μου το Horizon και πρόσεξα να μην σποιλεριάσω τίποτα)

    Και πίστεψέ με, επειδή έχω παίξει το LOU2 και το έχω εκθειάσει παρόλο που διαφωνώ κάθετα με την υλοποίηση, από αυτά που έγραψα δεν έχεις φάει κανένα σπόιλερ!

  11. #590
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    εμπορικη επιτυχια ειχε ....αλλα εδω υπαρχει κατι το παραδοξο ....παρα την εμπορικη του επιτυχια το παιχνιδι δεν ακουμπησε κανεναν ...ουτε θετικα ουτε αρνητικα.....εμεινε σε ολους τελικα αδιαφορο σαν παιχνιδι της σειρας για τους λογους που προαναφερθηκαν..........δεν yπαρχει λοιπον κ λογος για συνεχεια με days gone 2
    Last edited by jimspy; 06-01-2022 at 18:14.
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  12. #591
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μάλλον ο κόσμος θέλει άλλου είδους storytelling.

    Γενικά ανάλογα την εποχή ο κόσμος θέλει διαφορετικά πράγματα...

    Εντωμεταξύ το Bend Studio δεν είναι στην Καλιφόρνια. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο και αυτό, αλλά δεν αποκλείεται.

    Προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει σώνει και καλά να συνωστίζονται όλα τα game studios στην Καλιφόρνια. Τόσο φετίχ πια με αυτή την πολιτεία; Και μετά να κλαίγονται για τα πανάκριβα ενοίκια;

    Μου θυμίζει λίγο το Μαρούσι εδώ στην Αθήνα που έχουν έδρα ένα σωρό εταιρίες, λες και δεν υπάρχουν άλλες αξιοπρεπείς περιοχές ξέρω γω.

    Χρειάζεται λίγη αποκέντρωση θαρρώ, όχι να συνωστίζονται όλοι στο πιο trendy/hipster μέρος.

    Άσε που η Καλιφόρνια δεν είναι πλέον ο παράδεισος που ήταν στα 80s/90s, έχουν αλλάξει πολλά προς το χειρότερο από ό,τι μαθαίνω.
    Last edited by psx3; 06-01-2022 at 18:27.

  13. #592
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως όταν κυκλοφόρησε δεν πούλησε και τρομερά. Γιατί ο κόσμος είχε παγώσει με τις αρνητικές κριτικές.
    Στα επόμενα χρόνια που έριξε την τιμή του άρχισε να πουλάει και μόλις άρχισε να γράφει κόσμος που το έπαιζε καλά λόγια. Συχνά πυκνά παίζει στις εκπτώσεις στα 20€ οπότε είναι μια εύκολη αγορά για τον κόσμο.
    Εγώ πάντως που το είχα παίξει day one δεν είχα κάποιο τρελό παράπονο με τεχνικά προβλήματα.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  14. #593
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το παιχνίδι ήταν με τεράστια διαφορά ό,τι πιο unpolished έχει βγάλει δυτικό first party studio ούτε και εγώ θυμάμαι από πότε. Το έπαιξα 1,5 χρόνο μετά την κυκλοφορία του και ακόμα και τότε έπρεπε να κάνω reboot την κονσόλα για να στρώσουν τα bugs. Τα reviews επίσης δεν ήταν υψηλά και από κοινό και από reviewers.

    Προσωπικά μου φαίνεται οτι ήταν μια οκ βάση για να χτιστεί κάτι καλύτερο, αλλά imo είναι πολλοί οι παράγοντες που επηρέασαν την ακύρωση του 2ου.

    Το studio είχε κακό management το οποίο δεν μπόρεσε να διαχειριστεί την φιλοσοφία ενός μεγάλου studio όπως φάνηκε από τις συνεντεύξεις που έδωσαν τα δυο αφεντικά αφού παραιτήθηκαν, τα reviews ήταν χάλια σε σύγκριση με άλλα 1st party και έγιναν αναπόφευκτα συγκρίσεις ανάμεσα στο Days Gone και το Last of Us. Μεγάλο ρίσκο να βγει δεύτερο, κάτι που όπως έχουμε μάθει προσπαθεί να αποφύγει η Sony.

    Όσο για τα "8 εκ το 1, 8 και το άλλο", δεν πάει έτσι και ακόμα και έτσι να ήταν, αυτό είναι ένας παράγοντας. Αν ένα JRPG πουλήσει 1-2 εκ θεωρείται τεράστια εμπορική επιτυχία, αν το έκανε αυτό το Call of Duty θα έκλεινε το studio. Το Ghost υποτίθεται ότι ήταν πιο risky project. Ιάπωνας πρωταγωνιστής και πιο εικαστικό vs το zombie apocalypse με οπλα και μοτοσικλέτες. Φαντάζομαι ότι περίμεναν καλύτερα αποτελέσματα σε πωλήσεις και reviews, ενώ το GoT τους εξέπληξε

    β€œThis has been the result not of massive spending, but of very, very constant and well-planned organic growth. Probably the best example I can give. Obviously I could talk about Naughty Dog, but they have always been making great games. Let’s talk better about Ghost of Tsushima, which has been a critical delight and certainly a commercial delight to a degree we hadn’t expected. That says a lot about the work Sucker Punch has done, ”Ryan noted.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #594
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν αναφέρθηκα σε κανέναν τίτλο, ούτε πλαγίως ούτε εμμέσως! (κυριολεκτώ)

    Αναφέρομαι στην χιλιοπαιγμένη συνταγή. (προσωπικά είχα στο μυαλό μου το Horizon και πρόσεξα να μην σποιλεριάσω τίποτα)

    Και πίστεψέ με, επειδή έχω παίξει το LOU2 και το έχω εκθειάσει παρόλο που διαφωνώ κάθετα με την υλοποίηση, από αυτά που έγραψα δεν έχεις φάει κανένα σπόιλερ!

    Εαν αυτο

    Spoiler!


    δεν ειναι spoiler, τοτε τι ειναι;

    Μην τρελαθουμε τελειως, της προαλλες την λεγαμε μαζι στον king2009 για spoilers στις "κριτικες" ταινιων που γραφει,
    το εχουμε χιλιο-πει τοσες φορες σε διαφορα νηματα, οσοι γραφετε spoilers να βαζετε spoiler tags.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  16. #595

    Default

    Περί πωλήσεων μιας και αναφέρθηκαν, στους υπολογιστές που κυκλοφόρησε φέτος το παιχνίδι από 50ευρώ αρχική τιμή αρχές του καλοκαιριού(Μαιο/Ιουνιο), μέσα σε μισό χρόνο περίπου το έβρισκες από επίσημους μεταπωλητές στα μόλις 14.5ευρώ. Τρελή απαξίωση δηλαδή.
    Γιαυτό είχε πει και ο υπεύθυνος του στούντιο παλιότερα''ας το αγοράζατε full price αν θέλατε να δείτε συνέχεια''. Γιατί ο μεγαλύτερος όγκος των πωλήσεων δεν ήρθαν από τις αρχικές υψηλότερες τιμές.
    Σε αντίθεση το 1.5 έτους Ghost of tsushima έχει κάνει τις πωλήσεις που έχει κάνει αλλά με πολύ υψηλότερη τιμή(λόγω και ps5 έκδοσης/dlc). Το ιδιο φυσικά και για τον Spiderman με τις ps5 εκδόσεις.

    Και εννοείται ότι ο κόσμος πάγωσε από τις αρνητικές κριτικές, παρόλο που ορισμένες ήταν όντως υπερβολικές. Αλλά όταν ζητάς 70ευρώ αρχική τιμή(όπως και το TheOrder)και κυκλοφορείς σε μια κονσόλα που έχει πόσες άλλες παιχνιδάρες,λογικό και αναμενόμενο να το δουν αλλιώς,ειδικά όταν μιλάμε για zombie game.

    Και μένα γνωστός μου το έπαιξε στο ps5 μέσω ps plus collection και του άρεσε το παιχνίδι, αλλά σε καμία περίπτωση όπως μου είπε δεν θα έδινε 60 και 70ευρώ για να το παίξει σε ps4 day one.

  17. #596
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Εαν αυτο

    Spoiler!


    δεν ειναι spoiler, τοτε τι ειναι;

    Μην τρελαθουμε τελειως, της προαλλες την λεγαμε μαζι στον king2009 για spoilers στις "κριτικες" ταινιων που γραφει,
    το εχουμε χιλιο-πει τοσες φορες σε διαφορα νηματα, οσοι γραφετε spoilers να βαζετε spoiler tags.
    Βασικα αυτό συμβαίνει στο
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 06-01-2022 at 21:07.
    Spoiler!

  18. #597
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Εαν αυτο

    Spoiler!


    δεν ειναι spoiler, τοτε τι ειναι;

    Μην τρελαθουμε τελειως, της προαλλες την λεγαμε μαζι στον king2009 για spoilers στις "κριτικες" ταινιων που γραφει,
    το εχουμε χιλιο-πει τοσες φορες σε διαφορα νηματα, οσοι γραφετε spoilers να βαζετε spoiler tags.
    Βρε συ μην με χρεώνεις (μέντορας υπάρχει και στον τίτλο που ανέφερα)!!!

    Είναι μια γενικότερη συνταγή.

  19. #598
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Υπαρχει επισημη πηγη για τις πωλησεις?
    Δυσκολευομαι παρα πολυ να πιστεψω οτι παιχνιδι που πουλησε 8 εκ. δεν εχει sequel δε πα να ειχε και 2% στο metacritic.
    Money talks, ουτε οι κριτικες επηρεαζουν ουτε η επιλογη χαρακτηρων κατα τη γνωμη μου.
    Αν εκανε τετοιες πωλησεις θα αναπτυσσοταν sequel.


  20. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Valkyre (06-01-2022)

  21. #599

    Default

    ειναι πιθανο η σονι να αξιολογει και αλλα στοιχεια περα απο το metacritic ή τις πωλησεις.

    π.χ. το παρακατω(δεν ειναι επιστημα στοιχεια, μια ταση δειχνουν) Επισης να θυμισω οτι το days gone ειναι ενα παιχνιδι που δοθηκε δωρεαν
    https://ps-timetracker.com/game/CUSA09176_00
    https://ps-timetracker.com/game/CUSA09176_00

    εμενα το days gone δεν μου αρεσε καθολου και οταν μιλαμε για ενα παιχνιδι που απο αποψη θεματολογιας πεφτει πανω στο last of us, δε θεωρω καθολου παραλογη την αποφαση της σονι.
    Ας δουμε τι θα ειναι το επομενο παιχνιδι της bend και βγαζουμε ασφαλεστερα συμπερασματα τοτε.

  22. #600
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρε παιδια τα ιδια τα κεφαλια του στουντιο δεν ειχαν βγει και ειχαν tweetαρει

    «If you wanted a Days Gine 2, then you should have bought Days Gone on release»

    Κατι τετοιο τελωσπαντων.. το 8 εκ δεν λεει τιποτα αν οι 500,000 εγιναν στο release και τα υπολοιπα 7,5 μυρια σε απαξιωτικη τιμη..

    Και επισης δεν θα με πεισει κανενας ποτε των ποτων οτι καποιος θα πει οχι στο πρασινο χρημα γιατι και καλα ο τιτλος δεν ειναι woke αρκετα!

    Ποτε ομως.. ενα χρωματακι μετραει και αυτο ειναι το πρασινο.

    Ας αρχισουν να γινονται της μοδας παλι καποια πραγματα και θα σας πω εγω για ποτε θα αρχισουν οι κωλοτουμπες.. Πρωτος πρωτος ο δηθενιας ο Jimmy Kimmel θα το γυρισει πισω στο «The Man Show» για οσους γνωριζουν..

    Η ηθικη πυξιδα αυτων των ανθρωπων (της συντριπτικοτατης πλειοψηφιας τελωσπαντων) δειχνει πρασινο. Ολα τα υπολοιπα ειναι ενα ωραιο θεατρακι υποκρισιας και τιποτα παραπανω.

    Edit: το βρηκα το tweet

    https://www.sportskeeda.com/amp/espo...thin-community

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    enstikto (10-01-2022),mihalis13 (07-01-2022),tomic20 (07-01-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •