Page 21 of 31 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast
Results 401 to 420 of 618

Thread: Days Gone

  1. #401
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Έφτασε προχτές και εμένα η συλλεκτική.



    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  2. The Following User Says Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    chronohill (05-05-2019)

  3. #402
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    50 με 60 ωρες συνολο για να το κανεις πλατινα
    Aυτο εγω το βρισκω πραγματικα δυσκολο εκτος αν καποιος πηγαινει γιουρουσι σε ολα τα camp σε στυλ rambo και δεν σταματαει για κανενα λογο πουθενα και σε τιποτα. Εγω ειμαι νομιζω καπου στις 40 ωρες μεχρι τωρα και ειμαι στη μεση. Οκ εγω ειμαι χελωνα το καταλαβαινω αλλα και ο αλλος που τα κανει ολα σε 50 ωρες απλα ειναι μαλλον συνεχεια με το sprint και σε mode fast n furious! Εδω ο Powerpyx που συνηθως αναφερει τον μινιμουμ χρονο για πλατινα (σε φαση τρεξε σα τρελος) γραφει οτι ειναι 60 ωρες στο easy skipping ALL cutscenes lol!

    ΥΓ: Fulgore ενω ρε συ πραγματικα θελω να διαβασω τις εντυπωσεις σου, σε καποια κομματια αφηνεις minor spoilers και προδιαθετεις οποτε δυστυχως (γιατι οπως ειπα θελω) τα προσπερναω μεχρι να τελειωσω το παιχνιδι.

  4. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (06-05-2019)

  5. #403

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post

    ΥΓ: Fulgore ενω ρε συ πραγματικα θελω να διαβασω τις εντυπωσεις σου
    Αφου ουτως ή αλλως παιζεις το παιχνιδι δεν πειραζει

    Τωρα για την πλατινα που αναφερετε(προσωπικα δεν ασχοληθηκα γιατι ψιλο βαρεθηκα και δεν ηθελα να ξαναπερασω οτι περασα με το Spiderman),ειναι απλο τι μπορει να κανει καποιος για να μην του παρει παρα πολυ ωρα οπως περιπου εκανα και εγω.

    Παιζει κυριως τα κεντρικα story missions του παιχνιδιου(κανοντας που και που κανενα bounty/marauder mission/Nero missions αν ειναι στο δρομο του) σε οτι δυσκολια θελει,επιτηδες για να βγαλει το κεντρικο story του παιχνιδιου και μετα για τα υπολοιπα που ειναι ολα μια απο τα ιδια(marauder camp/bounty,horde missions κλπ)το γυρναει στο easy να τελειωνει.

    Εγω πχ το παιχνιδι το πηρα δανεικο απο γνωστο μου που ετρεξε να παρει την Special edition μην εξαντληθει και μιας και λιωνει σε Division 2,βρηκα ευκαιρια και του ειπα να μου το δανεισει για 1 εβδομαδα(μεχρι την Κυριακη που μας περασε)γιαυτο και δεν εκανα τα παντα απο πλευρας marauder/bounties/horde missions κλπ.
    Θα μπορουσα να το κραταγα πχ αλλη μια εβδομαδα να το κανω πλατινα αλλα κυριολεκτικα βαρεθηκα επειδη ειναι ολα αυτα πολυ χρονοβορα και επαναλαμβανομενα(αφου κανεις συνεχεια τα ιδια και τα ιδια)και ασε που ουτως ή αλλως ειπαν οτι θα βγαλουν αργοτερα και dlc.

    Επισης στο τελος μου παρουσιαστηκαν και αρκετα τεχνικα θεματα ολα μαζεμενα,αλλη μεγαλη ξενερα.
    Last edited by Fulgore; 06-05-2019 at 14:28.

  6. #404
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default



    Για τους μερακλήδες.


  7. #405
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Aυτο εγω το βρισκω πραγματικα δυσκολο εκτος αν καποιος πηγαινει γιουρουσι σε ολα τα camp σε στυλ rambo και δεν σταματαει για κανενα λογο πουθενα και σε τιποτα. Εγω ειμαι νομιζω καπου στις 40 ωρες μεχρι τωρα και ειμαι στη μεση. Οκ εγω ειμαι χελωνα το καταλαβαινω αλλα και ο αλλος που τα κανει ολα σε 50 ωρες απλα ειναι μαλλον συνεχεια με το sprint και σε mode fast n furious! Εδω ο Powerpyx που συνηθως αναφερει τον μινιμουμ χρονο για πλατινα (σε φαση τρεξε σα τρελος) γραφει οτι ειναι 60 ωρες στο easy skipping ALL cutscenes lol!

    ΥΓ: Fulgore ενω ρε συ πραγματικα θελω να διαβασω τις εντυπωσεις σου, σε καποια κομματια αφηνεις minor spoilers και προδιαθετεις οποτε δυστυχως (γιατι οπως ειπα θελω) τα προσπερναω μεχρι να τελειωσω το παιχνιδι.
    Ας το κανουμε τοτε ένα 70αρι να μην εχουμε και παραπονο.

  8. #406

    Default

    Για οσους πανε για την πλατινα του παιχνιδιου,οπως φαινεται θα δωθει και σε αυτο το exclusive δωρεαν Theme και Avatar

    https://www.playstationlifestyle.net...-theme-avatar/

  9. #407
    Member kokoras's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    drama
    Posts
    32
    Name
    kostas

    Default

    Χαιρετώ την παρέα, θα ήθελα να αναφερθώ στο ποσο ωραίο setting είναι το συγκεκριμένο ώστε να πουλήσει όπως και να χει, με τα προβλήματα του(μιλώ για το ps4 base)τα οποία είναι αμέτρητα και διόλου ευκαταφρόνητα, θα έπρεπε να το δώσει σαν indie game κοντά στα 20 ευρώ. Αυυη η γενιά δεν πρόσφερε τίποτα το ουσιαστικό, αλλά πρόσφερε σίγουρα πολύ βαρετό τρόπο για να διασκεδάζεις( επιτρέψτε μου, πάντα κατ εμε) Έχουμε και λέμε, τραγικό loading, πολύ κακή παρουσίαση της ιστορίας, συγκρισημη με ps2 εποχές, το μισό game δεν είχε textures και τα frame drops ήταν το φυσιολογικό κομμάτι, το δύσκολο ήταν να μη πονέσουν τα μάτια σου μετά από ένα μισάωρο. Κοροϊδία από σονυ

  10. #408
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Όντως τόσο κακό είναι για εσάς;

    Εγώ έχω παιξει κανα 20ωρο στο pro και έχω δει frame rate drops μια φορά. Ούτε θέματα με textures έχω δει ούτε τίποτε τέτοιο.

    Από θέμα ιστορίας, narration κλπ δεν είναι ότι καλύτερο έχω παιξει αλλά γενικά το ευχαριστιέμαι. Ίσως είναι τα γραφικά που για μένα είναι εκπληκτικά.

  11. #409

    Default

    Αυτο θα το καταλαβεις οταν με το καλο τελειωσεις το παιχνιδι. Εκει θα εχεις ολοκληρωμενη αποψη για ολα αυτα,για να δεις που συμφωνεις και που διαφωνεις με αυτα που γραφονται.

    Προσωπικα κακο δεν το βρηκα αλλα απο την αλλη ουτε τιποτα το φοβερο για 8 με 8.5/10 που διαβαζα οτι του εδωσαν πολλα Ελληνικα reviews,γιατι εχει αρκετα θεματα.

    Το potential για 8 και 8.5/10 σε καποιο sequel αν δωσουν βαση σε αλλα πραγματα υπαρχει φυσικα,αλλα θελει αρκετη δουλεια.
    Last edited by Fulgore; 12-05-2019 at 17:58.

  12. #410
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχω φτάσει 3 αποστολές πριν το τέλος, έχοντας κάνει σχεδόν τα πάντα στο χάρτη εκτός από τις hordes. Εχω ευχαριστηθεί όλες αυτές τις ώρες που έχω παίξει και με στεναχωρεί λίγο που φτάνει το τέλος
    Σίγουρα είναι θέμα γούστου, εγώ θα του έβαζα εύκολα 8 προς το 8,5 γιατί με ικανοποίησε και στο κομμάτι του gameplay και στο κομμάτι της ιστορίας η οποία μια χαρά θεωρώ ότι είναι για τέτοιο game. Συμφωνώ όμως στο ότι θα έπρεπε να είναι λίγο διαφορετικά το πως παρουσιάζεται στον παίχτη

    Οσον αφορά τα τεχνικά προβλήματα, το ξεκίνησα αφού είχε βγει το προτελευταίο patch, 6o-7o δεν θυμάμαι πιο είναι τώρα, και τα μόνα που συνάντησα είναι λίγα frame drops όταν έμπαινα στο 3ο και 5ο camp, σιγά το πράγμα δηλαδή, και ότι κάποιες φορές σε σημεία στον χάρτη που σταμάταγα με την μηχανή εμφανιζόταν εχθρός διπλά μου από το πουθενά. Σε κάποιο σημείο και ολόκληρη horde έκανε έτσι respawn

  13. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    tsakali GR (13-05-2019)

  14. #411
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Για οσους πανε για την πλατινα του παιχνιδιου,οπως φαινεται θα δωθει και σε αυτο το exclusive δωρεαν Theme και Avatar

    https://www.playstationlifestyle.net...-theme-avatar/
    Εγω παντως ουτε στο spiderman πηρα avatar ουτε στο horizon. Οποτε ουτε εδω ελπιζω.

    Spoiler!

  15. #412
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καποιες φορες οταν δειτε οτι σας ριχνει τα καρε το παιχνιδι συχνα (μου εχει συμβει 2 φορες στις 30+ ωρες που εχω παιξει) καντε ενα restart το παιχνιδι και φτιαχνει. Κατι παιζει που δεν εχει σχεση με το performance του τιτλου ακριβως αλλα καποιο bug. Οποτε ετυχε να δω τετοια κατασταση καταλαβα οτι δεν ηταν φυσιολογικο και εκανα restart το παιχνιδι και μετα επαιζε παλι νερο.

    Θελει δουλεια με τα glitches σιγουρα

    Τονιζω παιζω σε Pro.

  16. #413
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Mετα το χθεσινο τεραστιο patch το παιχνιδι δειχνει να τρεχει νερο εντελως στο Προ. Δεν συναντησα κανενα σχεδον framedrop. Εμοιαζε rock solid. Δεν επαιξα βεβαια πολυ, 1 ωριτσα αλλα ειναι νομιζω καλο δειγμα.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (22-05-2019),spartan (22-05-2019)

  18. #414
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Σε ποια εκδοση ειναι τωρα Δημητρη?
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  19. #415
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Σε ποια εκδοση ειναι τωρα Δημητρη?
    Αν δεν κανω λαθος ειναι στην 1.09.

  20. #416
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εχω προχωρησει αρκετα στο παιχνιδι και εχω μονο καλα λογια...Πραγματικα αυτο που ευχομουν για την ιστορια, το να ειναι καλη πραγματιποιηθηκε και με το παραπανω...Πολυ ωραιοι χαρακτηρες, γενικοτερα αυτο που
    Spoiler!
    μαρεσει παρα πολυ.Το παιχνιδι εφοσον του δωσεις τον χρονο του εχει τον δικο του χαρακτηρα...Ειναι ενα συνοθυλευμα Last of us+ Sons of anarchy+Far cry και κανει τα πραγματα με την δικη του εκδοχη ομως...

    Εχει οντως μερικα glitches και frame drops αλλα οχι κατι που να σε ξενερωνει...
    Οι ορδες οντως ειναι κατι πρωτογνωρο για μενα και ειναι απτα πιο ωραια bosses σε αυτη τη γενια...
    Οι βολτες με την μηχανη επισης ειναι μοναδικες.
    Οι μαχες ειναι απροβλεπτες αφου μπορει να αρχισουν τα πυροβολητα και να σκασουν freakers και να εξελλιχθει εντελως διαφορετικα μια μαχη.
    Η ιστορια ειναι "σπασμενη" σε διαφορετικα 4-4 storylines οποτε για να μαθεις τι γινεται πρεπει να ακολουθησεις αντιστοιχα αυτο που παλι μαρεσε πολυ..
    Δεν ξερω οι κριτικοι πρεπει να βαλουν λιγο μυαλο γιατι το παρακανανε στο συγκεκριμενο...το παιχνιδι ειναι 8+ χαλαρα και το βλεπεις απτους gamers που το παιξανε οντως...
    Spoiler!

  21. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    MajereMP44 (04-06-2019),Peteoklis (04-06-2019)

  22. #417
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Mετα το χθεσινο τεραστιο patch το παιχνιδι δειχνει να τρεχει νερο εντελως στο Προ. Δεν συναντησα κανενα σχεδον framedrop. Εμοιαζε rock solid. Δεν επαιξα βεβαια πολυ, 1 ωριτσα αλλα ειναι νομιζω καλο δειγμα.
    Πιστευω οτι το τελείωσες ετσι? γενικα πως σου φάνηκε?


  23. #418
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πιστευω οτι το τελείωσες ετσι? γενικα πως σου φάνηκε?
    To τελειωσα ναι. Γενικα το παιχνιδι εχει μερικες πολυ καλες στιγμες, παιζει καλα σαν gameplay αλλα νομιζω οτι κραταει περισσοτερο απο οσο θα επρεπε και οτι η ποιοτητα του εχει αρκετες διακυμανσεις. Ειναι ενα καλο παιχνιδι, διασκεδαστικο αλλα επιασα τον εαυτο μου καποιες στιγμες να ειμαι πορωμενος και καποιες αλλες να με παιρνει ο υπνος.

    Οι χαρακτηρες επισης εχουν διακυμανσεις. Υπαρχουν καποιοι που μου αρεσαν αρκετα, ομως υπαρχουν και αρκετοι αλλοι που ειναι αδιαφοροι. Νομιζω οτι η συνοχη ειναι που λειπει στο παιχνιδι και το ιδανικο pacing. Αν αυτα τα πραγματα ειχαν περισσοτερο δουλεια και επισης καποιες λεπτομερειες ηταν πιο καλοδουλεμενες οι βαθμολογιες θα ηταν καλυτερες.

    Γενικα συμφωνω με την κριτικη που του εδωσες πανω κατω.

    Για exclusive της Σονυ οντως ειναι αρκετα κλικ κατω απο τα συνηθισμενα (και οταν λεμε συνηθισμενα εννοουμε τα τελευταια γιατι στην αρχη της ζωης του PS4 ηταν μετριοτατα).

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Fulgore (05-06-2019),Slay (04-06-2019)

  25. #419

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Εχω προχωρησει αρκετα στο παιχνιδι
    Δεν ξερω οι κριτικοι πρεπει να βαλουν λιγο μυαλο γιατι το παρακανανε στο συγκεκριμενο...το παιχνιδι ειναι 8+ χαλαρα και το βλεπεις απτους gamers που το παιξανε οντως...
    Καλο ειναι πριν τα βαλεις με τους κριτικους να τελειωσεις πρωτα το παιχνιδι για να εχεις ολοκληρωμενη γνωμη για αυτο.

    Περαν τουτου για τις κριτικες εγω εχω ενα αλλο πολυ πιο απλο μετρο για να ξερω το εν λογω παιχνιδι τι βαθμολογια αξιζει.

    Ειναι καλυτερο ή στα ιδια απο το κορυφαιο του ειδους του που ειναι το last of us?Αν ναι τοτε οντως αξιζει για 8.5 και 9+ανετα. Αν παλι οχι,τοτε απο εκει και περα βλεπω ποσο μακρια ειναι απο αυτο και καπου εκει πεφτει η βαθμολογια.

    Στο last of us για παραδειγμα λογω και του οτι δεν ειναι open world φυσικα(εκτος των αλλων θετικων που εχει),ουτε μια φορα δεν βαρεθηκα στο παιχνιδι,ενιωσα οντως το survival horror με τα λιγοστα οπλα,σφαιρες και crafting και δεν πηγαινα να την πεσω σαν τον rambo στους clickers(ειδικα σε πιο πανω δυσκολιες)οπως στο Days Gone.
    Αν το days gone το κανανε πιο linear θα ηταν καλυτερα τα πραγματα.

    Γενικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει οπως και δηποτε ενα παιχνιδι να ειναι ή παρα πολυ καλο(του 8.5/10 και πανω)ή παρα πολυ κακο(4/10 και κατω).Δεν υπαρχουν ενδιαμεσες κατηγοριες/βαθμολογιες?
    Και ουτε ειναι να πεις οτι πριν βγει το παιχνιδι ο περισσοτερος κοσμος να ειχε εντυπωσιαστει με αυτα που ειχε δει απο αυτο. Εγω πιο πολυ προβληματισμενο θυμαμαι τον κοσμο να ηταν παρα ενθουσιασμενο.
    Last edited by Fulgore; 04-06-2019 at 15:40.

  26. #420
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να το συγκρίνουμε με το The Last Of Us. Γιατί μετά να το συγκρίνουμε και με το RDR2 σαν open world. Και μετά με το Witcher σαν επίπεδο quest.
    Και μέρα με το dying light γιατί είναι open world και survival.
    Θεωρώ τελείως λάθος τη σύγκριση δύο παιχνιδιών που διαφέρουν σχεδόν σε όλα πέραν του βασικού τους setting.
    Να κρίνουμε το παιχνίδι και τα γραφικά του, για το gameplay του, την ιστορία του, τον κόσμο του κλπ. Και τότε κρίνει ο καθένας με τα κριτήρια του κατά πόσο του άρεσε το παιχνίδι.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  27. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (04-06-2019),Dimitris_ (09-06-2019),spartan (05-06-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •