Page 12 of 31 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 221 to 240 of 618

Thread: Days Gone

  1. #221
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default


    Spoiler!

  2. #222
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    καθομαι και διαβαζω σχολια στο fb κατω απο αναρτηση σχετικα με το παιχνιδι στην σελιδα των unboxholics.πραγματικα ειναι σχολια τυπου ''δεν μου αρεσει εμενα το παιχνιδι,αρα ειναι πεταμα'' ''τα παιχνιδια με zombies ειναι ξεπερασμενα'' ''θα ειναι κουραστικα επαναληπτικο''.
    κοιτα ειναι λογικο να υπαρχουν επιφυλαξεις για τετοιου τυπου , οντως το ειδος ζομπι ειναι κορεσμενο μεν, αλλα απο την αλλη εχεις το ΤLOU που τα ζομπι ειναι απλα μερος του περιβαλλοντος, και οχι η ιστορια του. Περα απο αυτο, εγω πιστευω οτι το παιχνιδι εχει τα φοντα να κανει την μεγαλη εκπληξη, θα το ξερουμε σε λιγες ημερες.

  3. #223

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    καθομαι και διαβαζω σχολια στο fb κατω απο αναρτηση σχετικα με το παιχνιδι στην σελιδα των unboxholics.
    Οτι χειροτερο για Ελληνικα δεδομενα. Οι Unboxholics εχουν καταφερει να μαζεψουν ολη την ''gaming''κοινοτητα/σαβουρα της Ελλαδας που το παιζουν(οι περισσοτεροι οχι ολοι βεβαια) και ψαγμενοι χωρις να εχουν παιξει τιποτα.

    2φορες επεσα κατα λαθος σε stream τους και κυριολεκτικα το Chat ηταν επιπεδου κατω 10χρονων. Ειναι σαν να διαβαζεις απο κατω στο Ign οτι σχολιο γραφεται απο τον καθενα και να το παιρνεις τοις μετρητοις.

    Ας βγει πρωτα το παιχνιδι(ή τα reviews πριν απο αυτο)να δουμε τελικα τι ρολο βαραει το παιχνιδι και βλεπουμε για το αν ειναι ενα παιχνιδι για πεταμα ή αν τα παιχνιδια με zombie ειναι ξεπερασμενα(κατι που με βαση και το τελευταιο RE2 δεν θα επρεπε να γραφεται αλλα τεσπα).

  4. #224
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Παντως για να μην λεμε μονο για Ελλαδα, και στο εξωτερικο εχει ενα αρνητικο κλιμα το παιχνιδι το οποιο σιγα σιγα εχει εξαλειφθει σε μεγαλο βαθμο. Εχει πεισει πλεον οτι μπορει να ειναι κατι πολυ καλο και ξεχωριστο και ας εχει παλι τυπου ζομπι..

    Λογικα πρεπει να εχετε προπαραγγειλει αρκετοι απο media markt την special. Παιζει να την στειλει σε μενα που δεν ειμαι αθηνα καμια μερα νωριτερα να το εχω πχ παρασκευη η σαββατο?
    Spoiler!

  5. #225
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Παιζει να την στειλει σε μενα που δεν ειμαι αθηνα καμια μερα νωριτερα να το εχω πχ παρασκευη η σαββατο?
    Ουυυ σίγουρα


  6. #226
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω παντως παιδια που παιρναω μια περιοδο οπου εχω να πιασω πολυ καιρο βιντεοπαιχνιδι στα χερια μου, αυτο μαλλον θα το παρω και η αληθεια ειναι το περιμενω. Δεν αναμενω να ειναι κανα αριστουγημα, απλα καλο να ειναι και να με κρατησει θα ειμαι κομπλε. Απο τεχνικης αποψης φαινεται αρτιο, τα previews λενε καλα λογια ως επι το πλειστον, το ολο concept προσωπικα δεν με χαλαει και δεν θεωρω οτι ειμαι κορεσμενος, η ιστορια και οι χαρακτηρες να τραβανε και ειμαι πραγματικα κομπλε.

  7. #227

    Default

    αλλο το δικαζω γιατι δεν μου αρεσει εμενα η θεματολογια κ αλλο εχω μερικες επιφυλαξεις,που το βρισκω φυσιολογικο κατι τετοιο.ας πουμε εγω εχω επιφυλαξη σχετικα με το framerate και πως θα κινειται οταν γινεται ο κακος χαμος απο freakers στην οθονη.
    χαιρομαι που βγαινουν τετοιου ειδους παιχνιδια και ευτυχως που υπαρχει ισχυρο fanbase που τα υποστηριζει,μεσα σε αυτους και 'γω. το days gone πιστευω θα παει πολυ καλα,του εχει γινει και αρκετη διαφημιση,οποτε δε θα μου φανει απιθανο αν παει τρενο σε πωλησεις.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Οτι χειροτερο για Ελληνικα δεδομενα. Οι Unboxholics εχουν καταφερει να μαζεψουν ολη την ''gaming''κοινοτητα/σαβουρα της Ελλαδας που το παιζουν(οι περισσοτεροι οχι ολοι βεβαια) και ψαγμενοι χωρις να εχουν παιξει τιποτα.

    2φορες επεσα κατα λαθος σε stream τους και κυριολεκτικα το Chat ηταν επιπεδου κατω 10χρονων. Ειναι σαν να διαβαζεις απο κατω στο Ign οτι σχολιο γραφεται απο τον καθενα και να το παιρνεις τοις μετρητοις.

    Ας βγει πρωτα το παιχνιδι(ή τα reviews πριν απο αυτο)να δουμε τελικα τι ρολο βαραει το παιχνιδι και βλεπουμε για το αν ειναι ενα παιχνιδι για πεταμα ή αν τα παιχνιδια με zombie ειναι ξεπερασμενα(κατι που με βαση και το τελευταιο RE2 δεν θα επρεπε να γραφεται αλλα τεσπα).
    το 90% του κοσμου τους ειναι κατω απο 15 χρονων,μη σου πω οτι λεω και πολυ!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Fulgore (10-04-2019),ScaryTerry (11-04-2019)

  9. #228
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    αλλο το δικαζω γιατι δεν μου αρεσει εμενα η θεματολογια κ αλλο εχω μερικες επιφυλαξεις,που το βρισκω φυσιολογικο κατι τετοιο.ας πουμε εγω εχω επιφυλαξη σχετικα με το framerate και πως θα κινειται οταν γινεται ο κακος χαμος απο freakers στην οθονη.
    χαιρομαι που βγαινουν τετοιου ειδους παιχνιδια και ευτυχως που υπαρχει ισχυρο fanbase που τα υποστηριζει,μεσα σε αυτους και 'γω. το days gone πιστευω θα παει πολυ καλα,του εχει γινει και αρκετη διαφημιση,οποτε δε θα μου φανει απιθανο αν παει τρενο σε πωλησεις.

    - - - Updated - - -



    το 90% του κοσμου τους ειναι κατω απο 15 χρονων,μη σου πω οτι λεω και πολυ!
    Ετσι ακριβως μονο πιτσιρικαρια εχει το συγκεκριμενο σαιτ.

  10. #229

    Default

    Ειναι γνωστες λιγο πολυ οι προτιμησεις των Ελληνων gamers οσον αφορα τα παιχνιδια και σιγουρα αφορουν κυριως τα γνωστα online ποδοσφαιρο moba shooter BR,αντε μια μικρη επιφυλαξη και στα exclusive οταν πρωτο κυκλοφορουν που γιαυτο βλεπουμε και Ελληνικα σε αυτα.
    Βεβαια οχι οτι περιμενα κατι περισσοτερο απο σχολια στο Facebook αλλα λεμε τωρα.

    Δηλαδη το γεγονος οτι μετα την προσφατη επιτυχια του RE2 remake,ειναι το λιγοτερο αστειο να πεφτει κραξιμο για τα zombie παιχνιδια.

    Το να υπαρχουν επιφυλαξεις για το ιδιο το story/χαρακτηρες,για το open world του παιχνιδιου,το gameplay και το frame rate ειναι λογικο και εν μερη αυτονοητο.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (10-04-2019),spartan (11-04-2019)

  12. #230
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Νομιζω οτι το κραξιμο για το συγκεκριμενο παιχνιδι οφειλεται στο γεγονος οτι στο κλεισιμο μιας γενιας που θα μπορουσε καποιος να την χαρακτηρισει και ως γενια των open world games, βγαινει ενα ακομα open world game που σε πρωτη αναγνωση δεν φαινεται να προσφερει τιποτα καινουριο.

    Αν εβγαινε στην αρχη της γενιας πιθανον να ειχαμε διαφορετικες αντιδρασεις.
    .

  13. #231
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    βγαινει ενα ακομα open world game που σε πρωτη αναγνωση δεν φαινεται να προσφερει τιποτα καινουριο.
    Σαχλαμαρες, τι καινουργιο προσφερει το COD Και το FIFA που τα ιδια ατομα αγοραζουν καθε χρονο? Εγω απο τα λιγα που εχω δει για το παιχνιδι (κυριως το πρωτο demo και κατι λιγα μετα) ειμαι θετικα επιφυλακτικος.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    christos-sonyboy (11-04-2019),spartan (11-04-2019)

  15. #232
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Γιατι το Uncharted τι καινουργιο προσφερει? Επειδη δηλαδη στο ενα uncharted εβαλες γαντζο εκανες τιποτα τρελο που δεν εχει ξαναγινει? Ακομα και το Last of Us τι καινουργιο προσφερε? Που ειναι η δηθεν καινοτομια του Witcher 3? κλπ κλπ (επιτηδες εχω αναφερει 3 απο τα πιο αγαπημενα μου παιχνιδια ολων των εποχων για να κανω το point μου)

    Εγω δεν τα καταλαβαινω τα σχολια αυτα τις περισσοτερες φορες και μου ακουγονται 9 στις 10 φορες φουλ προκαταληψη και τιποτα παραπανω.

    Για να ειναι ενα παιχνιδι καλο δεν χρειαζεται να ανακαλυψει τον τροχο ουτε να καινοτομησει φουλ. Αυτο που χρειαζεται ειναι τα συστατικα του στοιχεια να ειναι μαγειρεμενα με τον σωστο τροπο. Το Uncharted ειναι η επιτομη του "παιρνω πολλα καλα στοιχεια και τα μαγειρευω με μοναδικο τροπο για ενα εκπληκτικο αποτελεσμα". Προσοχη στη λεπτομερεια, προσοχη σε ολους τους τομεις, ωραιες ιστοριες,διαλογοι και χαρακτηρες. Αν το κανεις κομματια δεν βρισκεις τιποτα που δεν εχεις ξαναδει αλλου.

    Το οτι το Days Gone καταδικαστηκε ή του χρεωθηκε οτι ειναι απλα "ενα ακομα open world game" αλλα δεν ειπε κανενας το ιδιο για τοσα αλλα open world παιχνιδια, με ξεπερναει προσωπικα.

    ΥΓ: Δεν γνωριζω αν και κατα ποσο θα ειναι καλο ή φολα το παιχνιδι. Αλλα να βγει πρωτα και να του χρεωσουμε τα πραγματικα του προβληματα. Οχι να του χρεωσουμε απο τωρα οτι δεν καινοτομει, επειδη τωρα μας ηρθε οτι θελουμε καινοτομια ενω πριν λιγους μηνες την καινοτομια την ειχαμε χεσμενη σε τοσα αλλα παιχνιδια...ειναι απλα αδικο.

  16. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    christos-sonyboy (11-04-2019),Godweeder (11-04-2019),mihalis13 (11-04-2019),Slay (11-04-2019),spartan (11-04-2019)

  17. #233
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παιδια αυτα τα παιχνιδια που αναφερετε εχουν ενα παρελθον που πραγματι προσεφερε κατι καινουριο και μια εγκατεστημενη βαση που τα ακολουθει πιστα. Το πρωτο fifa εδωσε κατι φρεσκο για την εποχη, το ιδιο και το COD το ιδιο και τα Uncharted, witcher.

    Αν και η συγκριση με τα ποδοσφαιρακια ειναι κακη, καθως ποδοσφαιροφιλοι ανα τον κοσμο ειναι περισσοτεροι απο οσες κονσολες εχουν πουληθει συνολικα στην ιστορια του gaming.
    Δεν αγοραζεις με αντικειμενικα κριτηρια εκει αλλα με βαση το παθος σου. Το ιδιο ισχυει και για το COD για αλλους λογους.

    Προσπαθησα λιγο να μπω στην ψυχολογια του gamer που τα open world games τα ειδε ξανα και ξανα σε αυτη τη γενια και φτανοντας στο τελος της του δινουν ενα ακομα open world ζομπι(!) game(που σε προχειρη αναγνωση δεν εχει κατι φοβερα καινουριο) απο ενα στουντιο που δεν εχει ξεκινησει ποτε τιποτα δικο του.

    Αν εχετε καποια αλλη εξηγηση για το hating συγκεκριμενα για το Days Gone(γιατι με αυτο υπαρχει εμμονη) ευχαριστως να την ακουσω.

    YΓ. Δεν εξεταζω το αν ειναι αδικο. Προφανως και ειναι.
    .

  18. #234

    Default

    μιας και μιλατε για μαγειρεματα...ολα τα παιχνιδια εχουν μια βαση δηλαδη μια συνταγη με υλικα που δουλευουν εδω και χρονια σωστα.εδω εχουμε zombie (freakers συγκεκριμενα), survival horror σε ανοιχτο κοσμο.αλανθαστη συνταγη που δουλευει και εχει το κοινο της για να πουλησει. τωρα για τον κοσμο που περιμενει καινοτομιες που αυτο για μια εταιρεια σημαινει και ρισκο,θα περιμενει παααααρα πολυ...


  19. #235
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω παντως παιδια οφειλω να ομολογησω οτι δεν ξερω πολλα open world "zombie" games... και εδω να σημειωσω οτι απεχθανομαι πραγματικα τις γενικευσεις τυπου zombie game. Τι ακριβως υποδηλωνει αυτο που αξιζει να γινεται ιδιαιτερη κατηγορια απο μονο του? Δηλαδη με την ιδια λογικη θα επρεπε το Uncharted επειδη εχει πειρατες να το αποκαλω pirate game? Τεσπα, οπως ελεγα δεν μπορω να σκεφτω πολλα open world games στο στυλ του Days Gone. Να πω το Dead Island? Αντε να το πω αλλα ακομα και αυτο ειναι πολυ πολυ διαφορετικο απο αυτο που ειναι το Days Gone απο αυτα που εχω δει. Βασικα δεν εχω παιξει ποτε μου open world "zombie game" εκτος αν κατι μου διαφευγει τρελα αυτη τη στιγμη.

    Επισης εγω θελω να δω το horde system. Ειναι κατι που σιγουρα δεν εχει κανει αλλο παιχνιδι μεχρι στιγμης. Οχι Zombie game. Game γενικα. Οποτε εχω μια Α περιεργεια να δω πως θα ειναι.

    Το παιχνιδι δεν θα ειναι αριστουργημα. Αλλα μπορει να ειναι μια ευχαριστη εκπληξη. Τα production values δειχνουν αρκετα υψηλα. Και τα previews ηταν ενθαρυντικα. Δεν βρισκω τον λογο προς το παρον για "αρνητικη διαθεση" (τα εισαγωγικα σημαντικα). Ας βγει και ας το κρινουμε δικαια γι αυτο που ειναι. Οχι απο τωρα να λεμε "another zombie game" οταν εχουμε 100000 WW2 games και αλλα 9999999 fantasy games ή να του χρεωνουμε την ελειψη καινοτομιας λες και τα υπολοιπα αριστουργηματα που εχουν βγαλει οι ιδιοι αυτοι κριτικοι ηταν ολα πρωτοποριακα...

  20. #236
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εχεις δει ομως πολλα παιχνιδια που εχουν ως κακους ζομπις και επισης πολλα open world σε αυτη τη γενια. Αυτο δεν δικαιολογει την αρνητικοτητα συμφωνοι. Ουτε εμενα μου αρκουν αυτα για να ειμαι αρνητικος προς το παιχνιδι. Μακαρι να ειναι εξαιρετικο, ποιος θα ευχοταν το αναποδο? Αλλα υπαρχει μια αρνητικη προδιαθεση απο τον κοσμο για το παιχνιδι και προσωπικα δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.

    Μαζι βεβαια με το γεγονος οτι ειναι η πρωτη προσπαθεια τους για ΑΑΑ καινουριο ip. Kαι δεν μιλαμε για την ND που ξερεις οτι θα βγαλει το TLOU με τα ιδια ''υλικα''.
    Γενικα εχει ανεβει πολυ και ο πηχης με τα exclusives σε αυτη τη γενια, οποτε ο αλλος περιμενει GOTY quality σε καθε νεο ip.
    .

  21. #237
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Καταλαβαινω αυτο που λεει ο Βαγγελης αλλα η αληθεια ειναι οτι με αυτη τη λογικη με την ιδια αυστηροτητα/ επιφυλαξη θα επρεπε να αντιμετωπιζονται το 90% των παιχνιδιων πλεον μιας και εχουμε μπαραζ απο open world games. Αντιθετα (και το εχω ξαναπει αρκετες σελιδες πισω) στο συγκεκριμενο παιχνιδι υπαρχει μια μαζικη κριτικη πριν καν κυκλοφορησει και μαλιστα το περιεργο ειναι οτι δεν υπαρχουν και τα δειγματα για κατι τετοιο. Ειναι open world, ok, ειναι zombie game, ok. Κορεσμενα ειδη αλλα μεχρι εκει. Το παιχνιδι κατ'αρχας απο production values φαινεται σε πολυ υψηλο επιπεδο, εχει heavy narrative και προσπαθει να κανει και καποια πραγματα που δεν εχουν ξαναγινει. Το zombie count ας πουμε ειναι τρελο, θα δουμε αν λειτουργει βεβαια.
    Ειχαμε περσι ενα state of decay 2 με εναν αθλιο τεχνικο τομεα και και τετοια κριτικη δεν ειδα απο κανεναν η ας πουμε τα open world shooters που κυκλοφορουν με τον σωρο πια δεν εχουν κουρασει? Παραδειγμα φερνω, το επερχομενο rage 2 δεν ειναι η επιτομη του κορεσμενου?
    Το Days Gone εχει φαει για εναν περιεργο λογο ΠΑΡΑ πολυ κραξιμο.


  22. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Valkyre (12-04-2019)

  23. #238
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Eiναι σχεδόν ίδιο με το Dying Light απο πόλλες απόψεις πιστέυω... κάτι σουπερ wow καινούργιο εκτός απο το horde system και γώ δεν βλέπω να έχει. Δεν σημαίνει αυτο βέβαια οτι δεν μπορει να ειναι αξέχαστη παιχνιδάρα. λίγες μέρες μείνανε κ θα δούμε
    Last edited by FurionMike; 11-04-2019 at 21:10.

  24. #239
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ To Dying Light και μονο που ειναι πρωτου προσωπου, κατα τη γνωμη μου το κανει παντελως διαφορετικου στυλ παιχνιδι. Μπορεις για πχ να φανταστεις το Uncharted σε πρωτο προσωπο? Θα ηταν το ιδιο παιχνιδι για εσενα? Εγω θα το ελεγα τελειως διαφορετικο παντως. Και σαν παιχνιδι και σαν φιλοσοφια και σαν στυλ.

    Επισης το Dying light ειναι πραγματικα αρκετα κλειστο σαν open world και ο τροπος που παιζεται ειναι αρκετα διαφορετικος με τα parkour στοιχεια να ειναι στο προσκηνιο.

  25. #240
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Aτυχης η συγκριση με το Dying Light..Δεν ειναι του ιδιου τυπου Open world και το μονο κοινο που εχουν ειναι τα "zombies" που και το Dying Light εχει πειραματιστει αντιστοιχως -βλεπε το βραδυ τι γινεται...
    Απο κει και περα..Θελω να πω..Γιατι θεε μου δεν με εκανες Ιταλο???Γιατι????

    110°
    PlayStation Italy Giving Fans Chance to Win a Days Gone Ducati Motorcycle

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •