Page 13 of 31 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 241 to 260 of 618

Thread: Days Gone

  1. #241
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν ξέρω αν υπάρχει αρνητικότητα.
    Από άρθρα κλπ αλλά πράγματα διαβάζω. Όλοι μιλάνε με τα καλύτερα λόγια.
    Τώρα οποίος περιμένει να δει ένα GOW ή ένα Red Dead τσάμπα θα περιμένει.
    Εγώ πιστεύω θα είναι ένα διασκεδαστικο open world game που σε όποιον τον τραβάει το zombie σκηνικό θα το απολαύσει.
    Αν έχει και καλή ιστορία θα το θεωρήσει και παιχνιδάρα.
    Πχ το Spider-Man για μένα είναι από τα διασκεδαστικότερα παιχνίδια αυτής της γενιάς με το οποίο πέρασα παρά πολύ καλά.
    Δεν θεωρώ πως είχε κάτι διαφορετικό από αλλά open world παιχνίδια όμως. Παρόλο που πολύς κόσμος το θεωρεί αριστούργημα.
    Spoiler!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (12-04-2019),Slay (12-04-2019)

  3. #242
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Καλα αλλο κουφο αυτο με το σπαιντερμαν...Απλα επειδη βγηκε ενα πολυ καλο παιχνιδι που το θελανε τοσα χρονια το βγαλανε GOty..εκανε πολυ καλα καποια πραγματα,ηταν πολυ διασκεδαστικο, ειχε ενα πολυ ενδιαφερον στορυ αλλα ως εκει μην τρελαθουμε..Πιστευω Παντως τωρα που το λες Μιχαλη οτι οι νεαροτερες ηλικιες το εχουν εκθειασει ετσι...Ετσι αυτην την εντυπωση εχω..
    Το Days Gone δειχνει να κανει και καποια βηματα παραπερα που ελπιζω να βγουν ωραια...Story καλο αμα εχει..αυτο ειναι το βασικοτερο για μενα...
    Spoiler!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (12-04-2019),Valkyre (12-04-2019)

  5. #243
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εμένα το Spider-Man είναι από τα αγαπημένα μου της γενιάς, αλλά αντικειμενικά ναι δεν είχε κάτι το τρελό. Δεν «ρίσκαρε» σαν παιχνίδι πουθενά.
    Τώρα για το Days gone συμφωνώ 100% μαζί σου.
    Αν μου πετάξει και ένα καλό story θα είμαι 100% ικανοποιημένος. Και δεν έχω δει τίποτα πλην του πρώτου trailer πριν 2-3 χρόνια αν θυμάμαι καλά.
    Με είχε κερδίσει από τότε. Και από όσα διαβάζω είναι αρκετά βελτιωμένο σε όλους τους τομείς.
    Spoiler!

  6. #244
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To spiderman ειναι spiderman και εχει απο πισω του insomniac. Ηταν δεδομενο οτι θα κανει καποια πραγματα καλα και οτι θα ειναι...ενα επιτελους καλο spiderman.

    Aπιθανο να διαβαζαμε αρνητικα σχολια για αυτο πριν κυκλοφορησει. Γιατι εδω αυτο συζηταμε ετσι? Το Days Gone δεν εχει κυκλοφορησει.
    .

  7. #245
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το theme είναι το οποίο έχει "τραβήξει" τα αρνητικά σχόλια. Δηλαδή ότι είναι post apocalyptic zombie. Εδώ και 10 χρόνια έχουμε φάει στη μάπα πολλά παιχνίδια με αυτό το theme.
    Από COD με ζόμπι, RDR1 με ζομπι, LoU και αποκαλύπτικ περιβάλλον, δώστου έξτρα με χακ εν σλας ζόμπι παιχνίδια, δώστου με co-op ζόμπι, δώστου ξανά με Days Gone.

    Πολύς κόσμος "βλέπει" απευθείας το theme ενός παιχνιδιού σε πρώτη φάση και μετά (αν του τραβήξει το ενδιαφέρον) τα περαιτέρω "layers" του τίτλου. Όπου layers= χαρακτήρες, τρόπο παιξίματος κλπ.

    Ένα παράδειγμα: εμένα τα ζόμπι δεν με ελκύουν. Όχι τώρα, ούτε τα τελευταία δέκα χρόνια. Από μικρό παιδί δεν με τράβαγαν ούτε καν οι ταινίες με ζόμπι.
    Ε, το λοιπόν, όταν πριν δύο χρόνια είδα οτι αυτός ο τίτλος έχει ως theme την επιβίωση σε ένα κατεστραμμένο περιβάλλον, με ζόμπι (ή όπως θέλετε ονομάστε τα), με stealth, με άλλους χαρακτήρες ανθρώπινους εχθρικούς και μη, με μοτοσυκλέτα ως το βασικό μέσο μεταφοράς.........απευθείας είπα από μέσα μου "κρίμα, αυτό το παιχνίδι δεν είναι για εμένα".

    Ο λόγος απλός, που δεν χαίρει ιδιαίτερης ανάλυσης/επεξήγησης: δεν με ελκύει το theme καθόλου, συνεπώς δεν σκαλίζω τα περαιτέρω layers του παιχνιδιού.

    Πιστεύω ότι και άλλος κόσμος κρίνει έτσι, με πρώτιστη βάση το theme ενός παιχνιδιού.

    Στην αντιπέρα όχθη είναι το R'n'C. Επειδή είναι platform με ελκύει το theme, οπότε θα ψάξω και τα περαιτέρω layers.

    Το αν υπάρχουν ενδιαφέροντες χαρακτήρες, αν είναι ελκυστικό το stealth, αν είναι απολαυστικές οι μάχες, αν είναι δημιουργικό το crafting/inventory management κλπ, όλα αυτά είναι στοιχεία που θα ψάξει κάποιος ΑΝ τον ενδιαφέρει το theme.
    Αν όμως δεν τον ενδιαφέρει καν, λογικό είναι να μην μπαίνει στη διαδικασία να ενημερωθεί για τα περαιτέρω: ουσιαστικά δηλαδή έχει απορρίψει τον τίτλο ακριβώς επειδή δεν τον ελκύει το theme του παιχνιδιού.

    Χωρίς όμως τα παραπάνω να σημαίνουν ότι ΟΝΤΩΣ το παιχνίδι δεν είναι καλό / μια τέτοια δήλωση (από όποιον κι αν προέρχεται) είναι εντελώς άτοπη αφής στιγμή ο τίτλος δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    PDS (12-04-2019),Sir_Teraflop (12-04-2019)

  9. #246
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αυτό είναι κατανοητό, όταν δεν σε ενδιαφέρει ένα παιχνίδι για οποιονδήποτε λόγο το απορρίπτεις.
    Εμένα απλά μου φαίνεται περίεργο κάποιος να το σχολιάζει αρνητικά επειδή δεν του αρέσει το theme.
    Δεν είναι ότι όλα τα παιχνίδια έγιναν zombie games, εκεί να να το καταλάβαινα το κράξιμο. "Παιδιά είμαστε και εμείς που δεν θέλουμε zombie games".
    Εμένα αυτός είναι ο λόγος που με τράβηξε το παιχνίδι, είναι post apocalyptic πάει τελείωσε το θέλω.
    Αντικειμενικά όμως δεν θεωρώ πως έχουμε πήξει σε zombie games. Δεν είναι ότι βγαίνουν πάρα πολλά παιχνίδια το χρόνο με zombie theme. Αν εξαιρέσω το Resi 2 που είναι remake δεν θυμάμαι άλλο παιχνίδι τα τελευταία 2 χρόνια που να έχει κυκλοφορήσει (α και το state of decay, χαριστικα...)

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (12-04-2019)

  11. #247
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και εμενα καποια themes δεν μου αρεσουν και μπορει να με κουραζουν ανα τους καιρους. Το theme με τα ζομπι οντως εχει παιξει πολυ, αλλα οχι τοσο στα games. Τα COD zombi και RDR zombies ειναι DLCs ή ακομα και σκετα extra modes. Δεν μπορεις να τα πεις και φουλ κυκλοφοριες. Πιστευω οτι μεγαλυτερη ζημια με τα ζομπι εχουν κανει ταινιες και σειρες στο να τα βαρεθει ο κοσμος. Πχ το walking dead που εχει καταντησει μια αηδια εδω και χρονια.

    Οποτε ναι καταλαβαινω καποιους να μην τους αρεσει ή να τους εχει κουρασει κατι.

    Αλλα δεν δεχομαι να το ακουω αυτο απο previewers ή να νιωθω οτι ο previewer ειναι τετοιας λογικης. Που ξαφνικα τωρα με το Days Gone τον ενοχλει το open world, ενω σε αλλα Open world δεν τον ενοχλουσε.

    Και παλι ομως μου φαινεται περιεργο. Δηλαδη θα μπορουσα να πω το ιδιο για πολλα themes. Πχ εξωγηινοι, Β παγκοσμιος, ενα καρο παιχνιδια. Αλλα εδω υπαρχει μια πολυ εντονη δυσανασχετηση απο την πρωτη στιγμη. Και ειλικρινα το βρισκω αδικο. Γιατι δεν υπ[αρχουν τοσα πολλα ζομπι games οσο θελει ο κοσμος να πιστευει... βαλτε κατω και δειτε το. Δεν μπορουν οι ιδιοι που πανηγυριζουν με την ανακοινωση του Last of Us 2, εδω να λενε "αλλο ενα ζομπι παιχνιδι". Ειλικρινα το θεωρω κουφο εντελως. Βασικα υποκριτικο, οχι κουφο. Ξαφνικα για να εχει λογο υπαρξης στη λιστα τους αυτο το "ενα ακομα ζομπι παιχνιδι" πρεπει να τετραγωνισει τον κυκλο και να κανει πραγματα που δεν εχουμε ξαναδει ποτε. Που η πλακα ειναι οτι κανει κατι που δεν εχουμε ξαναδει ποτε (horde) αλλα ηδη το εχουν ξεγραψει πολλοι ως κατι αδιαφορο. Αν βεβαια το βλεπανε αυτο το Horde στο τρεηλερ του Last of Us 2 ξερετε πως θα εκαναν ολοι ε? θα μιλαγανε για αποκαλυψη.

  12. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (12-04-2019)

  13. #248
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σιγουρα ειναι αδικο.

    Δεν ξερω αν υπαρχει μια πραγματικη απαντηση στο γιατι υπαρχει τοσο αρνητισμος. Γιατι καποιος μπορει να λεει οτι τον χαλαει το Open world ξερω γω, αλλα στην πραγματικοτητα να ειναι κατι αλλο.

    Μπορει να εχει να κανει με το οτι μιλαμε για exclusive που σιγουρα θα μαζεψει και πολυ εντονες θετικες αλλα και πολυ εντονες αρνητικες κριτικες. Τις ND, insomniac κτλ δυσκολα μπορουν να τις κραξουν καθως εχουν αποδειξει το που βρισκονται, οποτε την πληρωνει η καημενη η bend.

    Το παιχνιδι εχω την αισθηση οτι δεν θα αποδειχθει Goty αλλα στην χειροτερη θα ειναι ενα παιχνιδι που θα παιζεται ευχαριστα.
    .

  14. #249
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παιχνιδι στα πρωτα του showings ηταν αρκετα rough η αληθεια ειναι. Το framerate ειχε πολλα προβληματα το animation επισης, και γενικα το olo gameplay εδειχνε stiff. Εμοιαζε περισσοτερο με παιχνιδι της Ubisoft παρα με exclusive. Ισως αυτο επηρεασε πολλους και αφησε εντονη ρετσινια. Παρολαυτα, βλεπω οτι απο τοτε εχουν γινει σημαντικες βελτιωσεις. Επισης, οταν το πρωτοεδειξαν, αν θυμαστε καλα ολοι νομιζαν τα πρωτα δευτερολεπτα οτι ειναι το TLOU2. Και μολις εμαθαν οτι τελικα ειναι κατι αλλο ξενερωσαν (επειδη δεν ηταν το TLOU2 που ηθελαν) ακομα και αυτο επηρεασε.

    Δεν δινω δεκαρα για τις βαθμολογιες αλλα επειδη ετσι δινουμε μια αισθηση του τι λεμε, προσωπικα πιστευω οτι θα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αν ειναι ενα παιχνιδι του 8 με 8.5. Το 8.5 θα το θεωρησω πολυ ευχαριστη εκπληξη. Γενικα νομιζω οτι εχει τα φοντα να ειναι κατι ευχαριστο να το παιξεις και αν η ιστορια κινειται επισης σε καλα επιπεδα, εγω θα το τιμησω.

  15. #250
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Νομιζω τις εδωσες τις απαντησες φιλε Βαγγελη..
    Ειναι ενα στουνιο της sony που δεν εχει κανει τοσο μεγαλη παραγωγη και οι κακοθελητες θελησαν να βρουν το "μαυρο προβατο" της εταιριας και να σταξουν κατευθειαν χολη..
    Και κατα δευτερον απο οταν ανακοινωθηκε το συγκρινανε αποκλειστικα με το Last of Us...Tι να το κανουμε ενα (για αυτους) ακομη zombie game οταν εχουμε το διαμαντι TLoU?Που παει αυτο το ποταπο studio να συγκριθει με τα μεγαθηρια?ε ευχομαι και για τους δημιουργους αλλα και γιατι θελω να το απολαυσω να ειναι ενα παρα πολυ καλο παιχνιδι...Γιατι βλεπουμε πλεον στο νετ οτι η ευκολη αμυαλη αρνητικη κριτικη ειναι σαν το καθημερινο μας κατουρημα...αναποφευκτη...
    Spoiler!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (12-04-2019),PDS (12-04-2019)

  17. #251
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Παιδιά, κοιτάξτε το γενικότερα κάνοντας zoom out από τα παιχνίδια / όσο αφορά ζόμπι ΣΥΝ αποκαλυπτικές συνθήκες (είτε το ένα, είτε το άλλο, είτε και τα δύο μαζί) :

    σε ταινίες (β- διαλογής / βλέπε αρκετές παραγωγές νετφλιξ), κάποιες σειρές (βλέπε w.dead/fear w.d.) και σε δεύτερο τόνο τα videogames, έχουμε πήξει σε αυτό το theme.

    Δυστοπία, παλεύουμε να επιβιώσουμε, "κακοί" άνθρωποι, συμπονετικοί άνθρωποι, άτομα στην κοσμάρα τους, άτομα ημι/φουλ ψυχασθενείς, μερικοί μεταλλαγμένοι/ζόμπι

    ε, καταλαβαίνετε που το πάω.

    Το γενικό "feeling" του κόσμου, είναι ότι έχουμε πήξει σε αυτό το μοτίβο.

    Στις λεπτομέρειες (που όντως κάνουν την διαφορά) βρίσκονται οι διαφοροποιήσεις: στο gameplay/management/AI/gfx/plot/χαρακτήρες/τεχνικός τομέας όσο αφορά τα vgames και στην ατμόσφαιρα/παραγωγή/μοντάζ/χαρακτήρες όσο αφορά ταινίες-σειρές.

    Μόνο που.......όταν έχεις κουραστεί (ως media absorber) από αυτό το theme γύρω στα 10 χρόνια, ε, δεν είναι λογικό η "μάζα" να είναι αρνητικά προκατειλημμένη;
    Αναφέρομαι στην "ψυχολογία" και όχι στην αντικειμενική κριτική.

    "Πάλι ένα δυστοπικό αποκαλύπτικ;" θα μπορούσε να ξεστομίσει ο casual gamer (που αποτελεί την συντριπτική πλειοψηφία, που είναι ο gamer που δεν αναλύει/ψάχνει ιδιαίτερα έναν τίτλο = άρα δεν ενδιαφέρεται για τις λεπτομέρειες).

    "Πάλι πρέπει να επιβιώσουμε;"
    "Πάλι μέσα στον χαμό της επιβίωσης θα ακούω βαθυστόχαστες ατάκες από χαρακτήρες;"
    "Πάλι θα φάω δράμα, προς χάριν του drama, στη μάπα; Από δακρύβρεχτες ιστορίες των ανθρώπων/κοινωνιών;" (άσχετα αν είναι ενδιαφέρουσες για κάποιους/λίγους όμως)

    Ε, για την μάζα αυτό έχει κουράσει.

    ΥΓ: Για την ιστορία και μόνο θα το αναφέρω: το ΠΗΞΙΜΟ του αιώνα στα open world δεν είναι τώρα. Αντιθέτως ήταν 2002-2005 στο PS2, που όλοι ήθελαν να μιμηθούν την εμπορική επιτυχία του GTA 3 (και των V.City/S. Andreas που ακολούθησαν).....με συνέπεια κάθε καρυδιάς καρύδι dev να βγάζει ένα open world που συνήθως ήταν του κώλου.

  18. #252

    Default

    Λιγες μερες εμειναν για να δουμε τελικα το εν λογω παιχνιδι ποσο καλο θα ειναι ή αν θα ειναι μετριο,υπομονη

  19. #253
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ^^ εννοειται κουβεντα κανουμε και υγιη διαλογο!
    Λευτερη οπως λες μπορει να εχει κουρασει το post apocalyptic σκηνικο εχω να σου πω οτι υπαρχουμε και εμεις που ψοφαμε για τετοια παιχνιδια!!!!(Μιχαλη μου φαινεται εισαι και συ ενας απο μας!)
    Οταν υπαρχουν ωραιες και ωριμες ιδεες πιστευω οτι και καποια πολυ συνηθισμενα μοτιβα μπορουν να ξεχωρισουν.Τρανταχτο παραδειγμα το Horizon.Post apocalyptic game...Μας τρελανε ολους ομως με την σεναριαρα του και τον κοσμο του...οποτε...
    Επισης:

    Days Gone Review Embargo Lifts April 25; Confirmed
    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (12-04-2019)

  21. #254
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έτερον εκάτερον ρε συ chrono!

    Εδώ προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε/εξηγήσουμε γιατί υπάρχει η αρνητικότητα.
    Δεν αμφισβητούμε ότι υπάρχει μια μερίδα χρηστών που αρέσκεται στο theme.

  22. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    PDS (12-04-2019)

  23. #255
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μην μπερδεύουμε το post apocalyptic με το zombie theme. Καμία σχέση το Horizon με το Days Gone κλπ. Post apocalyptic είναι και το x-com αλλά δεν είναι zombie themed. Η αποκάλυψη δεν έρχεται μόνο από Zombie αλλά και από virus και από ιπτάμενους καρχαρίες, ενίοτε και από μετεωρίτη. Δεν είναι one size fits all.

    Εδώ προφανώς μιλάμε για zombie. Αυτό είναι το theme.-

    Από εκεί και πέρα και το State of Decay όπως και το World War Z είναι αμφότερα zombie themed αλλά το ένα π.χ προσπαθεί να ξεχωρίσει με το base/camp management.

    Αυτό με εντυπωσίασε όταν είχα δει το πρώτο trailer του Days Gone, είναι το πως χρησιμοποιείς το περιβάλλον για να αποφύγεις/σκοτώσεις το horde που σε κυνηγάει.

    Ελπίζω να έχει παραμείνει, η εστίαση εκεί στο τελικό παιχνίδι. Ήταν πολύ εντυπωσιακό αυτό που είδα και πρωτοποριακό για το είδος.

    Zombie themed ή όχι.
    Last edited by Sir_Teraflop; 12-04-2019 at 23:39.

  24. #256
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ πιστεύω απλά ο κόσμος πάντα ψάχνει κάτι να κράξει.
    Τώρα θα είναι το days gone, μετά η ΕΑ, μετά το star wars και πάει λέγοντας.
    Εδώ το AC Odyssey έφαγε τόσο κράξιμο που απορώ αν αυτοί που το εκραζαν έπαιξαν έστω και 5 ώρες.
    Και το κράξιμο το έφαγε επειδή είναι ακόμα ένα AC game.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  25. #257
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Βέντζενς, υπέπεσες στην ίδια "λούμπα" που κάλυψα πιο πάνω:

    έκρινες το παιχνίδι (όπως και τους άλλους τίτλους που ανέφερες) μέσα από το πρίσμα του έμπειρου (επί δεκαετίες μάλιστα) gamer.
    Λογικό λοιπόν να μπορείς να "διαβάσεις" τα διάφορα layers του παιχνιδιού.
    Επίσης λογικό, να μπορείς να "διαχωρίσεις" το ζομπι+αποκαλύπτικ theme, με το ζόμπι+μάνατζμεντ theme κ.ο.κ.

    Τι είπα όμως περί μάζας;
    Ότι δεν έχει την ικανότητα να "διαβάζει" τα παιχνίδια, να ξεχωρίζει τα theme, να μαθαίνει/ενδιαφέρεται για τα περαιτέρω layer του gameplay.

    Βλέπει ζόμπι = ζόμπι. Βλέπει επιβίωση = επιβίωση. Βλέπει μπαμ-μπουμ = μπαμ μπουμ. Βλέπει crafting = crafting.
    Εντελώς "μηχανικά" βλέπει και ακολούθως κρίνει, με τον ίδιο πεζό τρόπο.

    Αυτό λέω και ξαναλέω τόση ώρα!

    Άλλο "εμείς", άλλο η μάζα.

    Για το ίδιο το παιχνίδι τώρα, ναι, μακάρι να αποδειχθεί καλό ώστε η Bend να νιώσει πιο σίγουρη για τις δυνατότητές της, όπως και η Sony να δώσει περισσότερη χρηματική επένδυση σε αυτήν όταν θα ξεκινήσει ανάπτυξη τίτλου για το PS5.

  26. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (13-04-2019)

  27. #258

    Default

    δεν υπαρχει κανενας αρνητισμος για το παιχνιδι.κατι σχολια απο τους καθυστερημενους ακολουθους των unboxholics που ειχα αναφερει σε πιο πισω σελιδα και κατι σχολια απο xbox fanboys στο twitter. κατι σοβαρο για να κατσουμε να ασχοληθουμε δεν εχει!
    τα παιχνιδια βγαινουν για ολα τα γουστα εκει εξω,καμια εταιρεια δε θα κατσει να ρωτησει κανεναν για το τι θα βγαλει.freakers+open world+crafting system+πιστολιδι,εχω κοσμο να το πουλησω...εχω!
    τωρα αν το βαρεθηκαν καποιοι,καλα κανουν και μπραβο τους.υπαρχουν αλλα παιχνιδια στην αγορα που μπορουν να καλυψουν τα γουστα τους.κ'γω δε γουσταρω apex,fortnite,wow,line age,cod,fifa κτλ. πρεπει ομως να βγουν τετοιου ειδους παιχνιδια,εχουν το κοινο τους και θα πουλησουν μια χαρα και αυτοι που θα τα παιξουν θα περασουν ωραια.αμα στον χρηστο γιαννη γιωργο δεν αρεσουν επειδη ''εχει κουρασει αυτο το ειδος'',ΧΕΣΤΗΚΕ η εταιρεια που δημιουργησε το παιχνιδι και ο τυπος που το παιζει και περναει γαματα και το πηρε και day one.
    εγω προσωπικα ψοφαω για zombies,μολυσμενους κτλ,ψοφαω για open world με τετοια θεματολογια,ψοφαω για crafting system,ψοφαω για gore,ψοφαω για πιστολιδι και headshots σε κρανια. θελω να καταληξω στο οτι παντα θα βγαινουν παιχνιδια με θεματολογια που καποιους τους εχει κουρασει αλλα και καποιους που τα περιμενουν πως και πως.

    ''να σημειωσω οτι δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα,μια αποψη καταθετω οπως και οι υπολοιποι.αμα συμφωνει η διαφωνει καποιος,θα χαρω να τον ακουσω(διαβασω)''

  28. The Following 4 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    mihalis13 (13-04-2019),ScaryTerry (16-04-2019),Sir_Teraflop (13-04-2019),spartan (14-04-2019)

  29. #259
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Φυσικά ρε συ: πάντα θα υπάρχουν ψυχαγωγικά προϊόντα που κάποιοι δεν θα δίνουν δεκάρα, διότι υπάρχουν άλλοι που τα αγοράζουν-προτιμούν!

    Τι λέμε τώρα; Πράματα γνωστά από την αρχή του εμπορίου χιλιάδες χρόνια πριν;

    Η μίνι-κουβέντα που κάναμε εδώ (το ξανατονίζω γιατί στην πορεία του λόγου το "χάνουμε"/ξεχνάμε) περιστρέφεται γύρω από το "γιατί υπάρχει κόσμος που βλέπει χλιαρά έως αδιάφορα το days gone; ". Και τίποτα άλλο, μέχρι εκεί.

    Το τι κάνουν σε διάφορα fora/social τα νερντάκια, ποσώς με ενδιαφέρει (γιατί αποτελούν μια πάρα πάρα πάρα πολύ μικρή μερίδα πληθυσμού). Κοιτάζω/αφουγκράζομαι τον κόσμο της πραγματικής ζωής, όχι της νερντο-ψηφιακής!
    Last edited by Lefteris_X; 13-04-2019 at 12:22.

  30. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    christos-sonyboy (13-04-2019)

  31. #260
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    κατι σχολια απο τους καθυστερημενους ακολουθους των unboxholics που ειχα αναφερει σε πιο πισω σελιδα και κατι σχολια απο xbox fanboys στο twitter. κατι σοβαρο για να κατσουμε να ασχοληθουμε δεν εχει!
    '
    Ας μην το χοντραινουμε χωρις λογο, ειπατε τη γνωμη σας για την ποιοτητα των σχολιων εκει, αυτο φτανει. Ας αφησουμε τους χαρακτηρισμους.
    Ιδιαιτερα αρνητικα σχολια για το παιχνιδι αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν, προσωπικα αναφερομουν στο πρωτο διαστημα, θυμαμαι δλδ μετα το showing στην e3 οτι το παιχνιδι ειχε πολυ κακο reception.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •