Page 25 of 31 FirstFirst ... 15212223242526272829 ... LastLast
Results 481 to 500 of 618

Thread: Days Gone

  1. #481
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Guys νόμιζα είναι αυτονόητο αλλά βλέπω αρκετοί δεν το περίμενατε.το παιχνίδι ειδικά τώρα μετά από τα patches είναι παααρα πολύ καλό!δεν χάνει από πουθενά...μου φαίνεται τώρα είναι στα 40€?αν ναι είναι καθαρή κλεψιά...αξίζει και με το παραπάνω...είναι και μεγάλο χορταστικό go for it

    Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. #482
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Νομίζω στο store είναι 20-23€.
    Το παιχνίδι είναι πολύ καλό! Και τώρα με που έπεσε η τιμή του και έστρωσε με τα patch παίρνει την αναγνώριση που του αξίζει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  3. #483

    Default

    Eυτυχώς είδα έγκαιρα ότι τελείωνε η προσφορά στο plus και το κατέβασα χθες. Λέω ευκαιρία είναι. Το ξεκίνησα και νομίζω εντυπώσεις άριστες. Γραφικά, κόσμος, gameplay πλούσιο, πολύ συμπαθείς και οι δύο χαρακτήρες ως τώρα. Γενικά μου έκατσε πολύ ωραία εξαρχής και δεν με ενοχλεί κάτι χτυπητά. Πήγα να το βάλω στο Hard, αλλά μου λέει ότι δεν θα μπορώ να το αλλάξω στην πορεία και επειδή δεν ήξερα πώς πάει με το saving και πώς θα είναι το hard, μην πέσουμε σε τίποτα σπαστικές καταστάσεις, το βαλα Normal (εκεί δεν μου πέταξε κάποιο μήνυμα, οπότε ίσως μπορώ να το αλλάξω, θα το δω), το οποίο είναι πολύ βατό, αλλά και πιο ευχάριστο.
    Πολύ καλή δουλειά έχουν κάνει.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    chronohill (16-04-2020),mihalis13 (17-04-2020)

  5. #484
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Απλά στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού να περιμένετε πολλά προβλήματα με τα textures.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #485
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πεθανε ο πρωταγωνιστης του παιχνιδιου... κριμα τοσο νεος...

    https://n4g.com/news/2340012/days-go...rte-dies-at-46

  7. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    volyros (23-04-2020)

  8. #486
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πεθανε ο πρωταγωνιστης του παιχνιδιου... κριμα τοσο νεος...

    https://n4g.com/news/2340012/days-go...rte-dies-at-46
    αν κατάλαβα καλά ήταν αυτός που έκανε το σπικάζ στα πορτογαλικά... ;

    οχι αυτός που παίξαμε και ακούσαμε οι περισσότεροι από εμάς.

  9. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Valkyre (25-04-2020)

  10. #487

    Default

    Ναι, για τα αγγλικά το σπικάζ έκανε ένας Sam Witwer, από ό,τι είδα. Κρίμα για το άλλο παλικάρι βέβαια, τον Πορτογάλο, τί να πει κανείς.

    Όσο για το παιχνίδι, δεν ξέρω αν το περίμενα τόσο καλό. Ήμουν σίγουρος, και από τα λεγόμενα εδώ μέσα, ότι πρόκειται για κάτι πολύ αξιόλογο, αλλά δεν ήξερα τί ακριβώς να περιμένω. Για τα γούστα μου, είναι εξαιρετικό. Περνάω πολύ καλά με αυτό, δεν υπάρχει κάτι που να με εκνευρίζει, μου αρέσουν και οι χαρακτήρες, και ο κόσμος και το gameplay. Πολύ καλές και οι παράπλευρες ιστορίες, τις οποίες κάνω με ευχαρίστηση, κι αυτό κάτι λέει. Δεν ξέρω πώς είναι στο Hard το παιχνίδι, αλλά ευτυχώς το Normal που έβαλα μου βγαίνει καλό, δηλ. δεν είναι δύσκολο, αλλά ούτε και περίπατος. Ούτως ή άλλως αυτήν την εποχή, που θέλω να παίξω αρκετά παιχνίδια, δεν θέλω να ταλαιπωρούμαι πολύ με δυσκολίες κλπ, ειδικά αν είναι μεγάλο το παιχνίδι. Πάντα ανάλογα και το παιχνίδι και το gameplay βέβαια, γιατί κάποια παιχνίδια αξίζουν πιο πολύ στο δύσκολο ή με λιγότερες βοήθειες τέλος πάντων.
    Μπράβο τους πάντως, έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

  11. #488
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ρε παιδια δεν ηταν σε προσφορα αυτο στο store; Τελειωσε;

  12. #489

    Default

    Nαι, νομίζω ήταν ως τις 16 Απρ. Κι εγώ πρότελευταία μέρα το πρόλαβα.

  13. #490

    Default Days Gone

    Δικαίωση έστω και καθυστερημένα.

    Days Gone, A Year On. Did The Reviews Get It Wrong?
    https://www.ab-gaming.com/days-gone-...-get-it-wrong/

  14. #491

    Default

    Δεν προκυπτει απο το παραπανω καποια δικαιωση σε κατι παντως.


  15. #492

    Default

    To τελείωσα λοιπόν κι έχω να πω τα καλύτερα. Δεν ξέρω πόσες ώρες έπαιξα ρε γμτ (δεν έχει το παιχνίδι κάπου να σου λέει, ούτε βρήκα από το μενού του PS), αλλά υπολογίζω κανένα εξηντάρι ή εβδομηντάρι, σε normal. Σίγουρα σε κάποια σημεία φαίνεται ότι δεν είναι πολύ μεγάλο στούντιο η Bend, αλλά τα όποια θέματα είναι πταίσματα μπροστά στη συνολική εμπειρία. Είναι από τα παιχνίδια που με απορρόφησαν κατευθείαν στον κόσμο και δεν βαρέθηκα καμία στιγμή. Εξαιρετικό gameplay, ωραίος κόσμος, γραφικά, καιρός κλπ. Χαρακτήρες φουλ, πολύ καλό αυτό, και γενικά ένα πολύ ωραίο concept. Σίγουρα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει γενικώς.
    Ένα δυο σχόλια, σε spoiler tag φυσικά
    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    DJTaurus (17-05-2020)

  17. #493
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Όταν λες απουσία Save?

    Κάνεις εφόσον είσαι κοντά στη μηχανή με πατημένο το τρίγωνο.

    Δεν νομίζω ότι είχε κάποιο θέμα σε αυτό, παρα μόνο όταν είσαι σε "Combat" κατάσταση που στο κλειδώνει.

  18. #494

    Default

    Εννοώ το εξής:
    Spoiler!

  19. #495
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Οκ. Κατάλαβα τι εννοείς.

    Εκεί υποτίθεται ήταν Main Story Mission γι' αυτό και το κλείδωμα.

    Σε αυτό δε με ενόχλησε η αλήθεια είναι.

  20. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    toninio (24-05-2020)

  21. #496

    Default

    Nαι, ακριβώς αυτό, οπότε και σε έβαζαν να τα κάνεις χωρίς save. Σίγουρα, η απουσία save σε κάποιες φάσεις στα παιχνίδια δίνει την έξτρα αδρεναλίνη και την έξτρα ικανοποίηση στο τέλος, λόγω δυσκολίας. Από εκεί και πέρα, είναι το τί προτιμάει ο καθένας. Εγώ θα ήθελα ο κάθε developer να μου δίνει επιλογές, ώστε εγώ να καθορίσω την δυσκολία και την πρόκληση (από την στιγμή που δεν μιλάμε για Soulsborne παιχνίδια, που είναι ειδική κατηγορία και που καλώς είναι έτσι που είναι). Βρίσκω απίθανα σωστό το σύστημα των τελευταίων Hitman, που έχει ξεχωριστά τις βοήθειες και τα in game hints, με απεριόριστη ελευθερία επιλογών, και ξεχωριστά την δυσκολία ΑΙ και τα saves (από άπειρα, έως να μην έχεις κανένα). Είναι και εντελώς διαφορετικά παιχνίδια βέβαια, απλά το αναφέρω ως παράδειγμα.
    Εννοείται, και πάλι, δεν επηρεάζεται από αυτό η γνώμη μου για το άριστο παιχνίδι της Bend, αλλά πιο πολύ για να γίνεται κουβέντα.

  22. #497
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    δεν ξερω γενικα το παιχνιδι εμενα μου φανηκε σαν ΑΑ τίτλος και οχι σαν ΑΑΑ. Ενα σπαστικο ήταν
    Spoiler!

  23. #498
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο που λες

    Spoiler!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Error Flynn (24-05-2020),toninio (27-05-2020)

  25. #499

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    δεν ξερω γενικα το παιχνιδι εμενα μου φανηκε σαν ΑΑ τίτλος και οχι σαν ΑΑΑ.
    Δεν ειναι τοσο θεμα budget οπως το θετεις. Ειναι καθαρα θεμα του οτι δεν υπηρχε μεγαλη εμπειρια που αυτο κανει μπαμ στο παιχνιδι.
    Ασε που το κομματι στο οποιο αναφερεσαι παιζει να ειναι το καλυτερο σε ολο το παιχνιδι,γιατι επιτελους υπαρχει φως για τα περι ιου τι παιζει και βλεπουμε επιτελους και πραγματικο συναισθημα/ενδιαφερον απο τον κεντρικο χαρακτηρα.

    Δηλαδη οπως ειχα ξαναγραψει και πιο πισω,παιζεις ενα post apocalyptic παιχνιδι το οποιο ομως ετσι οπως ειναι με cover/shooting και που μαζευεις μπολικες σφαιρες απο κατω,πιο πολυ την αισθηση(με την κακη εννοια)οτι επαιζα division μου εδωσε. Για να μην αναφερω για το ΑΙ.
    Φανταστικη ιδεα αλλα και υλοποιηση στα περι post apocalyptic ομως ειναι η μηχανη και συγκεκριμενα η αναγκη να βρισκεις βενζινη για να μπορεις να κουνηθεις,μονο αυτο.

    Το αλλο κουλο με τις ορδες των zombie/freakers ειναι οτι πρεπει να πας να τις φας μονος σου. Δηλαδη στα αλλα camps που παμε και κανουμε οτι ζητησουν για να ανεβασουμε reputation,για ποιο ρημαδο λογο δεν ερχονται να μας βοηθησουν στις ορδες?Τι σοι λογικη ειναι παλι αυτη?
    Επισης μιας και μιλαμε για μεγαλο σε διαρκεια παιχνιδι,δεν πρεπει να πας να βρισκεις στο χαρτη τα nero points για να μαθεις ολο το back story.Επρεπε να στην παρουσιαζε μεγαλυτερο μερος απο την ιστορια αυτη το ιδιο το παιχνιδι σε κεντρικα quest.

    Δηλαδη διαβαζω στο internet σχολια για καλυτερο παιχνιδι της γενιας αυτης απο μερικους(μαλλον επειδη βγαζει πολλες ωρες οπως το τονιζουν...)και απορω τι αλλα παιχνιδια εχουν παιξει. Καλο παιχνιδι μεν με προοπτικες για βελτιωσεις σε sequel,αλλα απεχει παρα πολυ απο το να μπει στα κορυφαια παιχνιδια ολοκληρης της γενιας.

    Καλο παιχνιδι μεν(ειδικα σε αυτη την τιμη),αλλα εχει ακομα πολυ δρομο για να μπορει να μπει στα καλυτερα αυτης της γενιας.
    Last edited by Fulgore; 25-05-2020 at 11:34.

  26. #500
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στα Nero checkpoints αν δεν κανω λαθος δεν μαθαινεις κατι επι της ουσιας σαν backstory ουτε καν σαν ιδιαιτερο Lore. Απλα η ηχογραφηση που ακους ειναι στην ουσια οι συνθηκες που επικρατουσαν στο συγκεκριμενο σημειο την ωρα της πανδημιας. Πιο πολυ σε εβαζε στο κλιμα του τι χαμος επικρατουσε την στιγμη που εγινε το outbreak για να σου φτιαξει ατμοσφαιρα παρα να σου δωσει ουσιαστικες πληροφοριες και lore για το παιχνιδι.

    Οσο για τις ορδες και το γιατι τα κανεις μονος σου... ε αυτο ειναι επειδη ειναι παιχνιδι... και στο Witcher ενας ρημαδης να ασχοληθει να πιασει τα τερατα ή να σε βοηθησει δεν υπηρχε περα απο εσενα. Το δεχεσαι γιατι ειναι απλα open world παιχνιδι. Ετσι θα το δεχθεις και στο Ghost of Tsushima που απο οτι φαινεται μονο ΕΝΑΣ θα καθαρισει ολο το χαρτη και τις ορδες των Μογγολων/κατακτητων... ουτε ενας δεν προκειται να το κανει περα απο εσενα. Δεν ειναι θεμα λογικης ειναι θεμα gameplay.

    Θα συμφωνησω παντως οτι το γεγονος που το παιχνιδι den apotelei πραγματικο κραχτη ειναι η ελειψη εμπειριας. Μην ξεχναμε το στουντιο εφτιαχνε παιχνιδια για φορητες κονσολες.... τηρουμενων των αναλογιων η μεταπηδηση τους σε ενα τεραστιο παιχνιδι μεγαλων προδιαγραφων δεν ηταν κακη. Εκαναν πολλα πραγματα σωστα και στις λεπτομεριες το εχασαν. Πιστευω οτι εμαθαν πολλα και οτι στην επομενη τους προσπαθεια θα τα πανε ακομη καλυτερα.

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (25-05-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •