Page 20 of 31 FirstFirst ... 1016171819202122232430 ... LastLast
Results 381 to 400 of 618

Thread: Days Gone

  1. #381
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Να σας θυμισω εδω οπως ειπα και στο review οτι η ιστορια απο την μεση και μετα γινεται πολυ ποιο ενδιαφερουσα, επισης για τον χαρτη που δεν εχει ενα καρο ερωτημαρτικα και side activities αυτο ισχυει βασικα μεχρι τελους. Π.Χ. εχει ενα σωρο collectibles αλλα ακολουθει rockstar προσεγγιση και δεν στα εμφανιζει στον χαρτη. Επισης ο χαρτης οπως ειπα μεγαλωνει με τον καιρο, το παιχνιδι εσκεμενα σε περιοριζει για το μεγαλυτερο μερος του σε συγκεκριμενο κομματι του χαρτη, μονο οταν τελειωσεις την ιστορια αποκτας προσβαση για πρωτη φορα σε ολοκληρο τον χαρτη χωρις περιορισμο.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Christos33 (30-04-2019),chronohill (30-04-2019),Nek_Food (30-04-2019),Nikoladim (30-04-2019)

  3. #382
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ξέχασα να το αναφέρω πριν.
    Είχα πολύ καιρό να δω τόσο καλή υλοποίηση του touchpad σε παιχνίδι.
    Με ένα απλό slide πας είτε στον χάρτη, είτε στα quests, στα abilities σου και στο inventory σου. Πολύ και απλά και πολύ γρήγορα.
    Δεν μου έρχεται τώρα στο μυαλό κάποιο παιχνίδι που να το έχει υλοποιήσει τόσο καλά

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Slay (01-05-2019)

  5. #383
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα μενου του παιχνιδιου ειναι υπεροχα πραγματικα. Τωρα πηγα σε νεα περιοχη και ειδα για πρωτη φορα την αλλαγη τοπιου live απο στεγνο σε βραγμενο και μετα χιονισμενο. Πολυ εντυπωσιακο. Και πολυ καλη τλοποιηση του checkerboard 4K να τα λεμε και αυτα...!

  6. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (01-05-2019)

  7. #384

    Default

    Τα menu με το touchpad εχουν το καλο οτι αλλαζουν παρα πολυ γρηγορα και smooth. Εχει και καλο tracking στην επιλογη για το τι χρειαζεσαι απο πλευρας achievement

    Αυτο που δεν καταλαβα(δεν μαρεσε)ειναι γιατι οταν κοιμασαι πχ δεν γεμιζεις ζωη(αν και εχει μπολικα healing items στο χαρτη).

    Το crafting των healing item και των melee οπλων αντιγραφη last of us ξεκαθαρα.

    Γενικα ως τωρα ξεχωριζω κυριως στα θετικα τον καιρο,την μηχανη και το ολο customization(αλλα και βενζινη/επισκευη). Για αρνητικα θελω να το προχωρησω και αλλο να εχω ολοκληρωμενη εικονα,αλλα σιγουρα δεν μαρεσει η ιστορια τουλαχιστον ετσι οπως την παρουσιαζουν ως τωρα οπως και απο τους ιδιους τους χαρακτηρες(και κυριως τον Deacon)που μου ειναι αδιαφοροι.

  8. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Valkyre (01-05-2019)

  9. #385
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο με τον υπνο που δεν αναπληρωνεται η ζωη του χαρακτηρα πραγματικα και εμενα μου εκανε εντυπωση. Αλλα οκ τα healing items ειναι τοσα πολλα που δεν πειραζει.

  10. #386
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Sorry guys αλλά το health θα έπρεπε να πέφτει κιόλας όχι να ανεβαίνει στον ύπνο...δεν έχω μεγάλη εμπειρία στα survival αλλά απτό the long dark πχ έπρεπε να φας πριν και όσο κοιμόσουν έπεφτε...οπότε πιστεύω μια χαρά είναι εφόσον υπάρχουν καμποσα healing items και γενικότερα δεν έχει μια τόσο αυστηρή προσέγγιση το παιχνίδι...
    Χθες έπαιξα 2-3 ώρες και μαρεσει πάρα πολύ!πολύ ενδιαφέρον έχουν τα quests που έχουν να κάνουν με ένα συγκεκριμένο θέμα και εξελίσεται...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  11. The Following 5 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Error Flynn (01-05-2019),jper75 (01-05-2019),mihalis13 (01-05-2019),Slay (01-05-2019),spartan (01-05-2019)

  12. #387
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Με αυτά που διαβαζω.Τοσο ποιο πολύ μετανιώνω που ακυρωσα την special edition

  13. #388
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον δεν νομιζω οτι εχω φτασει καν στην μεση αλλα πραγματικα το παιχνιδι ειναι σχεοδν αλλο πραγμα απο αυτο που επιασα στα χερια μου στην αρχη. Το gameplay εχει εμπλουτιστει με πολλες νεες κινησεις και νεα αντικειμενα που με την σειρα τους σου δινουν πολλες νεες επιλογες. Ενω στην αρχη το stealth ηταν πολυ εκνευριστικο, τωρα εχει γινει απολαυση, το ιδιο και η σκοπευση. Το upgrading της μηχανης επισης κανει την ζωη σου τρομερα πιο ευκολη. Γενικα ειναι rewarding το upgrading στο game, τουλαχιστον για την εμπειρια την δικη μου. Τα πατς πεφτουν βροχη και πιστευω εχουν βελτιωσει αρδην τα προβληματα με τα καρε που αντιμετωπιζε ο Slay. Καλο θα ηταν να δουμε αν ισχυει αυτο και για το PS4 εκτος απο το Pro.

    Το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι το παιχνιδι αρχιζει να με κερδιζει και σε θεματα χαρακτηρων και ιστοριας σιγα σιγα. Ενω στην αρχη οι χαρακτηρες που συναντας σου φαινονται χαρτινοι πιο μετα αρχιζει και ανεβαινει η ποιοτητα και θελω να δω τι θα γινει. Καποιες cutscenes ειναι αρκετα καλοφτιαγμενες και καλογραμμενες και οι ηθοποιοι παιζουν πολυ καλα τους ρολους τους. Ειναι προφανες οτι το κακο over acting σε δευτερευοντα in game σκηνικα, ενω αρχικα ειπα οτι ειναι αποτελεσμα κακων οδηγιων των σκηνοθετων, πλεον πιστευω δεν φταινε ουτε αυτοι μιας και δειχνει οτι δεν πηραν σωστες εντολες απο τον game director ή δεν ξερω ποιον. Φαινεται σαν να ειχαν απλα γραμμενο σε ενα χαρτι μια περιγραφη ενος gaming event και να το θεωρουσαν πολυ πιο δραματικο σκηνικο απο αυτο που στην ουσια βγηκε μεσα στο παιχνιδι.

    Υπαρχουν πολλες λεπτομεριες μεσα στο παιχνιδι οι οποιες προς τερψην ενος πιο "linear" experience παιρνουν πολυ δευτερευον ρολο. Κατι που πολλες φορες ειναι καλο αλλα και καποιες αλλες κακο. Παραδειγματος χαρην εγω νομιζα οτι το παιχνιδι βασιζευται ελαφρως στην πραγματικη περιοχη του Ορεγκον. Αντιθετως ειναι πραγματικα παρα πολυ κοντα στην πραγματικοτητα. Και ολα τα collectibles οι περιοχες και τα διασημα προσωπα στα οποια αναφερονται ειναι υπαρκτα. Η τοπογραφια επισης ειναι πολυ πειστικη με βαση την πραγματικοτητα. Γενικα κακως τα collectibles δεν σου δινουν ενα button prompt οταν τα βρισκεις να τα διαβασεις και ανταυτου πρεπει να τρεχεις μεσα στο μενου και να ψαχνεις χυμα εντελως να βρεις τι πηρες απο που και τι λεει. Καποια απο αυτα ειναι αρκετα σημαντικα για τους χαρακτηρες και το στορυ και υπαρχει αρκετο υποβαθρο στο lore.

    Εφαγα και 3-4 μικρες (π)ορδες της ταξεως των 100 περιπου freakers. Ειναι αρκετα ανατριχιαστικες oι στιγμες εναντιον τους και η μουσικη επιλογη ειναι πολυ καλη στην περιπτωση αυτη. Γενικα το παιχνιδι εχει καποια αρκετα tense moments παρολο που δεν ειναι δυσκολο. Ειναι πολυ εντυπωσιακο ιδιως τεχνικα να βλεπεις ενα κυμα απο freakers να ερχονται κατα πανω σου τρεχοντας χωρις ιχνος ενδιαφεροντος για την επιβιωση τους.

    Γενικα με κερδιζει περισσοτερο το παιχνιδι. Εξακολουθει σιγουρα να εχει θεματα και πιστευω αλλο ενα delay θα μπορουσε να βελτιωσει αρκετα την πρωτη εντυπωση που σου δινει αλλα οσο προχωραει ανεβαινει στην εκτιμηση μου. Για να δουμε!

  14. The Following 9 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (02-05-2019),Dragonpaul (04-05-2019),Error Flynn (02-05-2019),johnnyman25 (28-08-2019),Nikoladim (02-05-2019),PDS (02-05-2019),Slay (02-05-2019),toninio (03-05-2019),tsakali GR (02-05-2019)

  15. #389

    Default

    Εγω ειμαι στο 3ο camp τωρα. Σιγουρα σε σχεση με τα πρωτα 2 ειναι πιο ενδιαφεροντα τα πραγματα και απο πλευρας αναπτυξης κεντρικων χαρακτηρων(ειδικα deacon/boozer)αλλα και των χαρακτηρων του ιδιου του camp. Αυτο ειναι προφανως καλο γιατι ανεβαζει αρκετα το παιχνιδι στα ματια μου,ειναι ομως και αρκετα κακο γιατι στα προηγουμενα κυριολεκτικα εφτασα σε σημειο να βαριεμαι.
    Το αλλο σπαστικο που πετυχα κυριως λογω της επαναληψης που εχει ειναι οι αποστολες του O brien.Τερμα σπαστικες και επαναλαμβανομενες.

    Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο στο παιχνιδι ειναι οτι χρονικα ειναι πολυ αργοτερα το παιχνιδι και απο τοτε που εσκασε ο ιος(ελαχιστα πραγματα ως τωρα και αποτομη εισαγωγη χωρις λογο)και οτι οι ιδιοι οι κεντρικοι χαρακτηρες εχουν ξαναπερασει απο ολα αυτα,δεν ειναι οτι πρωτη φορα ερχονται σε επαφη με καποιον.
    Επισης δεν εχω νιωσει ως τωρα να τους προβληματιζει στο παραμικρο το ολο αισθημα της επιβιωσης.Γενικα σαν post apocalyptic θα περιμενα σε αυτο το κομματι παραπανω αγωνια και συναισθημα αλλα βλεπω οτι τους ειναι τερμα αδιαφορο.

    Και στο last of us ειδαμε κατι τετοιο,αλλα εκει ειχε και μια Α εισαγωγη να σε βαλει στο ψητο του θεματος(και επειδη ηταν πιο linear τα πραγματα ειχε καλυτερη αναπτυξη χαρακτηρων σε δευτερουν οπως τον Bill και την Tess,το ιδιο εν μερη και στο Horizon Zero Dawn.

    Γενικα ο τροπος που σου παρουσιαζει την ιδια την ιστορια(με καποια κεντρικα quest που μια εμφανιζονται και μια εξαφανιζονται,με αυτο που κανει πιο εντονη την διαφορα να ειναι τα quest για το back story του Deacon που ειναι δυστηχως συντομα και λιγα) κυριως στα πρωτα camps ειναι τερμα για τερμα βαρετος και αδιαφορος,γιαυτο κιολας και δεν δενεσαι σχεδον καθολου με τους ιδιους τους κεντρικους χαρακτηρες παρα αν προχωρησει παρα πολυ το παιχνιδι.
    Αλλο σπαστικο ειναι η ιδια η μεταβαση στα quest. Παω εγω πχ στο σημειο που ξεκιναει ενα quest και ειναι μερα και βρισκονται διπλα και 2 freakers.Με το που φτανω στο σημειο πανω στην μηχανη αυτο γινεται αυτοματα time skip(αρα ποιος ο ρολος υπαρξης του κρεβατιου?),οι εχθροι εχουν εξαφανιστει και ο χαρακτηρας ως δια μαγειας πχ ο χαρακτηρας ειναι πανω σε μια σκεπη ενος σπιτιου ή τελος παντων καπου αλλου απο εκει που ξεκιναει το quest...



    Και τον ιδιο τον (open)world κοσμο θα τον ηθελα μικροτερο γιατι δεν υπαρχει μεγαλη ποικιλια και πεφτει επαναληψη απο νωρις και το πηγαινε ελα με την μηχανη,ενω στις αρχες μαρεσε,αργοτερα αρχιζε καπως να με κουραζει μιας και συνεχεια περναγα απο ιδια σημεια.
    Και το AI των εχθρων σιγουρα δεν ειναι οτι το καλυτερο.

    Απο frame drops ευτυχως δεν ειναι παρα πολλα σημεια που να τα εχω πετυχει,και γενικα το παιχνιδι ειναι αρκετα ομορφο συνολικα(τρομερη λεπτομερεια συνολικα στον ιδιο τον deacon φυσικα με τα τατουαζ του οπως εν μερη και στον Boozer).To combat σιγουρα παιρνει τα πανω του με τα unlocks στο skill tree,βεβαια θελει αρκετο xp για να ξεκλειδωσεις τα πολυ καλα/χρησιμα.

    Το μονο πλεον που θελω να δω ειναι πως θα εξελιχθει μεχρι το τελος η ιστορια για να εχω ασφαλη συμπερασματα. Ως τωρα παντως οι βαθμολογιες που πηρε το παιχνιδι(σαν μεσο ορο παντα)μου φαινονται λογικες.

    Τα updates που σκανε βροχη τωρα στο release ειναι φαση ασπρο μαυρο. Εχουν το καλο οτι δειχνουν υποστηριξη για τον τιτλο,εχουν ομως και το κακο οτι ο τιτλος βγηκε βιαστικα στην αγορα και βιαζονται(μιας και οι μεγαλες πωλησεις στις αρχες γινονται παντα)να κλεισουν τρυπες.
    Last edited by Fulgore; 02-05-2019 at 16:16.

  16. #390
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο με το time skip ισχυει και εμενα με ενοχλησε και ειναι μεσα στα πραγματα που ελεγα οτι σου σπανε το immersion. Προφανως θελουν οι βασικες αποστολες να διαδραματιζονται συγκεκριμενες στιγμες της ημερας και υποθετω οτι αυτο το κανουν οχι μονο για αισθητικους λογους αλλα και για τους freakers (νυχτα/μερα κανει διαφορά), αλλα ναι κι εμενα μου συνεβη να φτασω καταμεσημερο να πλακωνομαι με κατι freakers και επειδη εφτασα ακριβως στο σημειο που γινεται trigger η αποστολη να εμφανιζομαι ξαφνικα νυχτα και σε διαφορετικο σημειο (εκει κοντα βεβαια)...

    Στο γιατι δεν αναφερονται στο κομματι της επιβιωσης
    Spoiler!
    .

    Παντως τα
    Spoiler!
    καθως και αρκετα collectibles προσφερουν αρκετο ψωμι σχετικα με το τι συνεβη. Ακομα δεν εχω μαθει αλλα εχει 2 ολοκληρα storylines πανω σε αυτα οποτε φανταζομαι οτι θα μας πει πραγματα. Ή θελω να πιστευω. (καλο θα ηταν να μην απαντησει επι τουτου καποιος που ξερει χωρις spoiler tags).

    Εγω παντως τωρα το ευχαριστιεμαι πολυ περισσοτερο απο την αρχη το παιχνιδι.

  17. #391

    Default

    Σε αυτο που λες στα spoilers παραπανω εχεις απολυτο δικιο,βεβαια θα προτιμουσα να το μαθαινε πχ στις αποστολες του Obrian παρα να ακους απλα διαλογους που ειναι και optional/missable.
    Ειναι πολυ μεγαλο σε διαρκεια το παιχνιδι και αντι να δειξει τετοια σημαντικα πραγματα(οπως και η αποτομη αρχη),το παιχνιδι χαραμιζεται σε ολη του την διαρκεια στα ιδιου τυπου βαρετα quest,και ακομα και οι ιδιες οι περιοχες που τα κανεις αυτα ειναι μεταξυ τους πολυ ιδιες.

    Οι περισσοτεροι διαλογοι(ακομα και το να ξεκινησεις ενα quest)γινονται οταν εισαι πανω στην μηχανη μεσω ραδιο. Στην επεσαν κατι freakers που πολεμας ή λυκοι στον δρομο?Σταματαει η συνομιλια και μολις τους τελειωσεις ξανα ξεκιναει. Γιατι πρεπει να μου μιλησεις μεσω ραδιο(οταν ειμαι πανω στην μηχανη)και δεν μου δινεις το ρημαδο quest οταν ειμαι ηδη μεσα στο camp?Δεν ηταν δηλαδη λιγες οι φορες που οταν ημουν μεσα στο camp δεν μου εδινε το σχετικο quest,μονο επρεπε να βγω εξω απο το camp με την μηχανη για να μου μιλησει καποιος και να ξεκινησω ενα quest.

    Επισης κακως ειπα οτι τα frame drops του παιχνιδιου ειναι ελαχιστα.Μετα το 3ο camp στην επομενη περιοχη ειναι που βλεπω πιο συχνα απο ποτε frame drops.

    Και το combat του μου αρεσει περισσοτερο απο οτι στο προηγουμενο μισο κομματι(οπως και το οτι εχει και ζωα/αγρια φυση μεσα),αλλα τους εχθρους που σου την πεφτουν και κανουν charge πχ
    Spoiler!
    τι τους ηθελαν?

    Α και εχει και παρα πολυ loading,οχι μεμονομενα σε ενα σημειο αλλα συνολικα. Και δινει και τερμα αχρηστα tips τυπου πως ανεβαινεις μια σκαλα.....

    Γενικα το παιχνιδι εχει δυστηχως 3 σημαντικα αρνητικα απο οτι εχω δει ως τωρα χωρις να υπολογιζω τα frame drops ή glitches(πχ κολλημενους εχθρους).
    Βαρετο/επαναλαμβανομενο level design και αποστολες απο ενα σημειο και μετα και μεγαλυτερη διαρκεια απο οσο χρειαζεται. Ειναι το ακριβως αντιθετο του last of us.Ναι μεν μεγαλυτερο σε διαρκεια και πραγματα να κανεις(γιαυτο και βγαινουν πολλες οι ωρες)αλλα απο ουσια μηδεν. Εχει και το ΑΙ τα θεματα του,ειδικα το AI του boozer που σε καποιες αποστολες αργοτερα
    Spoiler!

    Φυσικα εχει και τα ωραια του οπως ο οπτικος του τομεας,οι ερμηνειες συνολικα των Deacon και Booz,η μουσικη(ειδικα καποια τραγουδια),η μηχανη(upgrades)οπως και γενικα που ταιριαζει ωραια στον Deac και ειναι κατι διαφορετικο απο αυτα που βλεπουμε συνηθως.

  18. #392
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Tι λεγαμε?

    Spoiler!

  19. #393
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μετά απορούσαν κάποιοι γιατί υπερασπιζόμασταν το game ενώ δεν έχουμε Playstation. Ε ναι γιατί τα ίδια θα γίνουν και στο xbox και στο switch και όπου να ναι.

    Αει στα διάλα δηλαδή...

    Το άλλο το τριμπούρδελο το τσόντα-magazine έβαλε 4 στο sekiro και του επιτρέπεται να συμμετέχει στο metacritic aggregation.

    Αυτές τις μαλακίες δεν αντέχω.

    Παπάρες.

    Δημοσιογραφία σου λέει..


    Spoiler!
    Last edited by Sir_Teraflop; 04-05-2019 at 00:44.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    chronohill (04-05-2019),Slay (04-05-2019),spartan (04-05-2019)

  21. #394

    Default

    Εγω ακομα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο καποιος να υπερασπιζεται ενα παιχνιδι που δεν εχει παιξει ή δεν προκειται να παιξει στο αμεσο μελλον.

    Επισης απο προσωπικη μου εμπειρια με το παιχνιδι,οι κριτικες αρκετων στην πραγματικοτη δεν ειναι τοσο ακραιες οσο τις παρουσιαζουν ορισμενοι.

    Διαβαζα πιο πισω λεει οτι για αρκετο κοσμο ειναι λεει το παιχνιδι για 8.5+/10 και με επιασαν τα γελια. Δηλαδη για αυτους το Days Gone ειναι σχεδον στα ιδια επιπεδα με το κορυφαιο Last of Us?Γιατι τετοιες βαθμολογιες αυτο το πραγμα λενε.

    Ουτε για αστειο.

  22. #395

    Default

    επισης αστειες και γελοιες ειναι κριτικες του 5 και του 6 επειδη ο πρωταγωνιστης και τα freakers ειναι λευκα.

  23. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (05-05-2019)

  24. #396
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    επισης αστειες και γελοιες ειναι κριτικες του 5 και του 6 επειδη ο πρωταγωνιστης και τα freakers ειναι λευκα.
    Και κατι ακυρα 4αρια.

  25. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (05-05-2019)

  26. #397

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    επισης αστειες και γελοιες ειναι κριτικες του 5 και του 6 επειδη ο πρωταγωνιστης και τα freakers ειναι λευκα.
    Εννοειται μιας και ειναι το αλλο ακρο.

    Περαν τουτου για να συνοψισω τα περι του παιχνιδιου μιας και το τελειωσα και οσο τα εχω ακομα φρεσκα.
    Το τι μαρεσε και το οχι θα τα βαλω σε spoiler καλου κακου και για να μην γεμισω τσαμπα ενα κατεβατο την σελιδα.

    Τι μαρεσε

    Spoiler!

    Παμε τωρα στα πραγματα που δεν μαρεσαν τοσο και ψιλο διχασαν και τον ιδιο τον κοσμο(μιας και περαν των κριτικων,ουτε ολοι απο το κοινο ειχαν την ιδια θετικη εντυπωση.

    Spoiler!


    Γενικα το παιχνιδι ειναι μια τιμια πρωτη προσπαθεια απο την εν λογω εταιρεια που δυστηχως ειχε την ατυχια να ειναι το κεντρικο exclusive για την κονσολα της Sony για το 2019,γιαυτο και ολες αυτες οι αντιδρασεις.
    Δεν ειναι παιχνιδι για πεταμα τυπου 3-4/10 αλλα δεν ειναι και παιχνιδι για 8.5+/10 οταν υπαρχει την ιδια στιγμη στο Playstation και το last of us που δεν το πλησιαζει ουτε για αστειο(πολυ πιο action το days gone με παρα πολλα θεματα).
    Σιγουρα το προτεινω αλλα οχι στην αρχικη τιμη των 69.99.Με βαση την αρχικη τιμη των 69.99 και τα θεματα που εχει το παιχνιδι τωρα,δεν ειναι περιεργο γιατι σε καποιους να μην αρεσε τοσο πολυ και να το χαντακωσαν(οπως και το the order).
    Σε μια ομως πιθανη μειωση τιμης προς τις γιορτες(που θα εχουν βγει και καποια Dlc αργοτερα)αλλα και διορθωθει αρκετα απο τα τεχνικα του θεματα,εκει εννοειται και το προτεινω ειδικα σε οσους τους αρεσει και η σειρα το The Walking Dead. Ειναι ενα οκ παιχνιδι με ωραιο οπτικο τομεα,αλλα τιποτα το φοβερο.
    Περασα σε καποια σημεια καλα μαζι του,αλλα ειχα και αρκετα παραπονα γιαυτο και δεν με εντυπωσιασε.

  27. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    DJTaurus (04-05-2019)

  28. #398

    Default

    οσοι το τελειωσατε ποσο σας πηρε? απ'οτι διαβαζω και βλεπω (οχι τα spoilers) εχει μπολικο υλικο.
    θα το τσιμπησω αργοτερα που θα εχει πεσει η τιμη του κ θα το εχουν πατσαρει ωστε να ειναι τελειο τεχνικα.

  29. #399

    Default

    Δυστηχως δεν υπαρχει game timer για να σου πω ακριβως τις ωρες,αλλα σιγουρα 31+ωρες.

  30. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (05-05-2019)

  31. #400
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    οσοι το τελειωσατε ποσο σας πηρε? απ'οτι διαβαζω και βλεπω (οχι τα spoilers) εχει μπολικο υλικο.
    θα το τσιμπησω αργοτερα που θα εχει πεσει η τιμη του κ θα το εχουν πατσαρει ωστε να ειναι τελειο τεχνικα.
    50 με 60 ωρες συνολο για να το κανεις πλατινα

  32. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    christos-sonyboy (05-05-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •