Page 26 of 31 FirstFirst ... 16222324252627282930 ... LastLast
Results 501 to 520 of 618

Thread: Days Gone

  1. #501
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Δεν είναι ααα τίτλος αλλά όπως είδα και σε ένα βίντεο στο Internet, πρέπει να υπάρχουν και παιχνίδια ΑΑ γιατί χωρίς αυτά καταλήγουμε μόνο σε Indie και ααα. Δεν υπάρχει η μεσαία κατηγορία. ’σχετο αλλά εγώ πχ θέλω να πάρω το greedfall που είναι ξεκάθαρα ένα project μεσαίου budget αλλά εν γνώση μου. Στο days gone είχα μεγαλύτερες προσδοκίες αλλά το studio θέλει ακόμα δουλειά. Σε μισή τιμή βέβαια αξίζει το παιχνίδι και με το παραπάνω

  2. #502

    Default

    Διαβάζω τα σχόλιά σας και μπερδεύομαι. Οκ. Έχω καταλάβει ότι δεν πρόκειται για Last of Us. Το πήρα 20€, που το έβγαλε προσφορά τώρα. Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμη. Περιμένω να κατεβάσει το update. 38+gb! Τί στο καλό;!
    Για 20€ αξίζει; Περνάς καλά; Βλέπουμε. Σέρνεται πραγματικά στο κατέβασμα.

  3. #503
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    αξιζει με τα χιλια.. δεν εχει καμια σχεση με το last of us και αν το δεις ετσι θα απογοητευτεις..

  4. The Following User Says Thank You to AriStos13 For This Useful Post:

    Conjure7 (30-05-2020)

  5. #504

    Default

    Α όχι. Δεν σκοπεύω να το δω έτσι. Ούτε είμαι τεράστιος fan του last of us. Το θεωρώ ένα uncharted με διαφορετικό skin. Και το uncharted δεν με τρελαίνει. Ειδικά το τελευταίο το βρήκα άθλιο. Απίστευτα βαρετό.


  6. #505

    Default

    αφου δεν σου αρεσαν tlou και uncharted,δε σε βλεπω και πολυ καλα με το days gone. ευτυχως που εσκασες μονο 20.
    εγω πεθαινω για τετοιου ειδους παιχνιδια. αξιζει να το δοκιμασεις ομως,γραψε μετα εδω πως σου φανηκε.

  7. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Conjure7 (30-05-2020)

  8. #506
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Τελειωσε η προσφορα;

  9. #507

    Default

    Με παρεξήγησες. Το tlou μου άρεσε. Τα uncharted τα έπαιξα όλα. Το πρώτο, Άντε και το δεύτερο οκ. Στο 4ο ειδικά δεν βρήκα τίποτα φρέσκο και κανένα λόγο ύπαρξης. Βαρέθηκα.
    Φοβάμαι μήπως συμβεί το ίδιο και με το 2ο tlou. Θα το δούμε. Έτσι κι αλλιώς η αδερφή μου το περιμένει πως και πως.
    Ας μη βγαίνω off topic άλλο. Ναι. Θα δοκιμάσω το days gone και θα δω. Πραγματικά σέρνεται στο κατέβασμα. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Και δεν φταίει η γραμμή μου.
    @polakis Όχι. Πριν 1-2 ώρες το πήρα και νομίζω ισχύει μέχρι και την πρώτη εβδομάδα του Ιούνη. Σε φυσική κόπια τουλάχιστον. Από κατάστημα.
    Last edited by Conjure7; 30-05-2020 at 17:34.

  10. #508

    Default

    ε πιστευω θα σου αρεσει τοτε. ολα θα κριθουν μολις πιασεις τον μοχλο και χωθεις στο παιχνιδι. περιμενω εντυπωσεις.

  11. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Conjure7 (30-05-2020)

  12. #509

    Default

    Το παιχνιδι συνολικα αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω σε αυτη την τιμη.

    Για full price παλι σηκωνει μεγαλη κουβεντα,αλλα δεν εχει νοημα πλεον αφου η τιμη ειναι αλλη.

  13. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Conjure7 (30-05-2020)

  14. #510

    Default

    Έχω ρίξει αρκετές ώρες στο παιχνίδι και πραγματικά μου αρέσει πολύ! Περισσότερο από ότι περίμενα.
    Το στόρι του είναι παραπάνω από αξιοπρεπές, βλέπω ότι έχει διάρκεια και μερικές πολύ καλές ιδέες. Είχα πάρα πολύ καιρό να παίξω ένα offline παιχνίδι, που να με τραβήξει από το καθημερινό grinding στα online, που ασχολούμαι. Μου θυμίζει πάρα πολύ το mad max, που είχα λατρέψει.
    Τα καλύτερα 20€ που έχω δώσει τελευταία.

  15. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (08-06-2020)

  16. #511
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Παιδιά , περίμενα να πέσει η τίμη του εδώ και αρκετό καιρό μήπως και το αγοράσω.Γενικά το ειχα διαγράψει απο το μυαλό μου , ειδικά οταν ειχα διαβάσεί αρκετές αρνητικές κριτικές , θάψιμο κτλπ , οι οποίες με επηρέασαν στον να μην το αγοράσω.
    Λοιπόν είμαι στις πρώτες 5-6 ώρες και οι εντυπώσεις μου ειναι αρκετά θετικές . Δεν θα γράψω κατι πιο αναλυτικά περι gameplay ,σενάριο κτλπ γιατι φαντάζομε εχουν 1000ειπωθεί.
    Το μόνο που θα πω , είναι οτι το βρίσκω full διασκεδαστικό ως τώρα και όσο συνεχίζω γινετε πιο εθιστικό .Δεν το περίμενα .
    Όσοι εΊστε fan του zombie apocalypse concept γενικά , στο 20άρικο πάρτε το χθες !!! Και οσοι δεν το δώσατε ευκαιρία λογω προβλημάτων (glitches , bugs κτλπ) , υποψίν πλέον είναι αρκετά κομπλέ.


    *Μετά τα 30 giga update που έφαγε με το που το έβαλα , σκέφτομαι .. αν ειχε βγει σήμερα , με τις διορθώσεις κτλπ , άραγε τι κριτικές θα είχε ?!
    Spoiler!

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Godweeder For This Useful Post:

    christos-sonyboy (08-06-2020),Conjure7 (08-06-2020)

  18. #512

    Default

    Quote Originally Posted by Godweeder View Post


    *Μετά τα 30 giga update που έφαγε με το που το έβαλα , σκέφτομαι .. αν ειχε βγει σήμερα , με τις διορθώσεις κτλπ , άραγε τι κριτικές θα είχε ?!
    Δεν ειναι το update που κανει την διαφορα αγαπητε. Το οτι το πηρες το παιχνιδι 20ευρω και πηγες και με χαμηλες προσδοκιες ειναι που σου δημιουργησαν την ως τωρα πολυ καλη εντυπωση.

    Παιζει τεραστιο ρολο η τιμη σε πολλα παιχνιδια για την τελικη αποψη που δημιουργειται.Λιγα ειναι τα παιχνιδια σε single player μερια που να δικαιολογουν πραγματικα τα 60ευρω αρχικης τιμης για τον περισσοτερο κοσμο. Το καταλαβανε αυτο και οι ιδιες οι εταιρειες,γιαυτο και γεμισαμε με Open world παιχνιδια,στα οποια ο στοχος ειναι απλα να μπορουν να γραψουν πολλες ωρες με το πηγαινε ελα για να δικαιολογησουν στα ματια του κοσμου τα 60ευρω(κατι πολυ εμφανες ειδικα στην περιπτωση της Ubisoft).

  19. #513
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δεν ειναι το update που κανει την διαφορα αγαπητε. Το οτι το πηρες το παιχνιδι 20ευρω και πηγες και με χαμηλες προσδοκιες ειναι που σου δημιουργησαν την ως τωρα πολυ καλη εντυπωση.

    Παιζει τεραστιο ρολο η τιμη σε πολλα παιχνιδια για την τελικη αποψη που δημιουργειται.Λιγα ειναι τα παιχνιδια σε single player μερια που να δικαιολογουν πραγματικα τα 60ευρω αρχικης τιμης για τον περισσοτερο κοσμο. Το καταλαβανε αυτο και οι ιδιες οι εταιρειες,γιαυτο και γεμισαμε με Open world παιχνιδια,στα οποια ο στοχος ειναι απλα να μπορουν να γραψουν πολλες ωρες με το πηγαινε ελα για να δικαιολογησουν στα ματια του κοσμου τα 60ευρω(κατι πολυ εμφανες ειδικα στην περιπτωση της Ubisoft).

    Εχεις δικιο περι χαμηλες προσδοκιες και σιγουρα και η τιμη παιζει μεγαλο ρολο .
    Ανεφερα το update γιατι πραγματικα με αυτα που διαβαζω , bugs ,glitches και γενικα πολλα προβλημα που υπηρχαν και εκαναν το παιχνιδι unplayable ,
    πλεον εχουν διορθωθει σε μεγαλο βαθμο , το οποίο σιγουρα βελτιωνει την συνολικη εικονα του .
    Spoiler!

  20. #514

    Default

    Επειδη το επαιξα το παιχνιδι τον πρωτο καιρο,unplayable τοτε δεν ηταν σε καμια περιπτωση,τουλαχιστον οχι στην περιπτωση μου.

  21. #515
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Days Gone Gets Huge 25GB Update Ahead of PS5

    The patch notes are as follows:
    • Added operational stability improvements
    • Addressed crashing issues
    • Fixed framerate drop and lag issues
    • Performance and stability performance
    Το παιχνίδι για εμένα είχε τεράστια τεχνικά θέματα στο δεύτερο μισό κυρίως, τουλάχιστον ελπίζω να το έφτιαξαν τώρα για οσους το παίξουν πρώτη φορά. Να δούμε ποιο θα είναι το επόμενο patch.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    geogoku (30-10-2020),tonybsg (29-10-2020)

  23. #516
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    https://twitter.com/bendstudio/statu...127325187?s=21

    Μέχρι 60fps και 4Κ στο PS5
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (03-11-2020),PDS (03-11-2020),tonybsg (03-11-2020)

  25. #517
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αψογα, θα παιχτει στο PS5
    .

  26. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    tonybsg (03-11-2020)

  27. #518
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Άρα θα πάρει ps5 patch; Από ότι θυμάμαι το παιχνίδι δεν έχει quality graphics vs performance mode

  28. #519
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Άρα θα πάρει ps5 patch; Από ότι θυμάμαι το παιχνίδι δεν έχει quality graphics vs performance mode
    Έχει βγει ήδη patch, ίσως να είχε κρυφό support για το PS5
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  29. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (03-11-2020)

  30. #520
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αψογα, θα παιχτει στο PS5
    Ή θα ξανα πεχτει Κ στο ps5.....

    Spoiler!

  31. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    PDS (03-11-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •