Page 5 of 31 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 81 to 100 of 618

Thread: Days Gone

  1. #81
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οχι και 6-7 ρε συ το ριχνεις πολυ πιστευω! Εγω το εχω για 8αρακι
    Να σου πω.
    Πχ το Mad Max το χάρηκα πολύ σαν παιχνίδι, το Shadow of Mordor που το έπαιξα σε φίλο δεν μου άρεσε. Αντικειμενικά τα παιχνίδια είναι παρόμοια.
    Αλλά για κάποιο λόγο το Mad Max μου άρεσε αρκετά.
    Και είναι σε μια λίστα παιχνιδιών που για μένα είναι τα τίμια 7αρακια. Που αν σε κάποιον αρέσουν αρκετά γίνονται και 8 ενώ αν δεν σου αρέσουν γίνονται 5-6 (ανάλογα το ποσό αυστηρός είσαι)
    Έτσι όπως το βλέπω και για μένα στο 8 κινηθεί, αλλά δεν θα μου κάνει και άσχημη εντύπωση αν δω βαθμολογίες 6-7.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  2. #82

    Default

    καθαρο 9αρι το παιχνιδι κ day one αγορα!

  3. #83
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μερικες ακομα πληροφοριες για το παιχνιδι (επελεξα καποιες απο αυτες να τις βαλω σε spoiler - ειδικα το δευτερο spoiler θα σας προτεινα να μην το ανοιξετε!)

    Days Gone Length, Story Details Revealed in Interview With Creative Director


    As part of the massive Game Informer cover story coverage of Days Gone, the magazine asked Creative Director John Garvin more than 150 questions about the game in around eight minutes. Through this style of interview that has become signature for Game Informer cover stories, we learn a lot of interesting Days Gone info, such as where the name of the main character came from, some details about trophies, and a little about the larger story we’ll encounter when the game releases next year. We even get the Days Gone length revealed. If you don’t want to watch through the video yourself, we’ve covered the notable news bits here:


    • The word "zombie" never appears in the game (they are called "freakers"€)
    • Freaker bear is both a boss fight and a general enemy
    • It’s not a bummer game, it’s an awesome game
    • Garvin is sick of The Last of Us comparisons
    • Only similarity to TLOU is that it is a third-person action-adventure game where you are killing "creatures that aren’t zombies"€
    • Deacon was the name of Garvin’s pet, St. John was a street he grew up on
    • We will care about Deacon, he’s a good and funny guy
    • Deacon is the only playable character
    • Deacon can swim, but doesn’t in the game for narrative reasons
    • No outfit customization
    • In certain situations, Deacons hat will rotate from brim backwards to brim forwards
    • Game is approximately 30 hours long on the "golden path"
    • Better muffler on the motorcycle gives noise suppression for better stealth
    • Deacons bike can and will break down
    • His tires cannot pop (either deflate or pop-a-wheelie)
    • You get points for doing stunts
    • You can lose the motorcycle and will have to go find it
    • You can upgrade the motorcycle’s paint job, exhaust, speed boost, handling
    • There will be motorcycle chases
    • There will be no sidecar for the motorcycle
    • Days Gone has fast travel
    • Will run at 30 frames per second, even with PS4 Pro enhancements (checkerboard 4K)
    • Lots of collectibles
    • There will be different weather patterns in the game
    • There is "sort of"€ a photo mode (Garvin says it’s not in yet)
    • No multiplayer
    • Stats are tracked, like how many freakers you’ve killed
    • You can keep playing the game after you finish
    • Uses the touchpad for the menus in a variety of ways
    • Lots of "punny"€ and "jokey"€ trophies
    • This game will be tough
    • You cannot do a zero-kill playthrough
    • Currency in the game is "credits"€
    • There are massive metropolitan areas in the game
    • There are playable flashbacks throughout the game
    • You build up encampments as bases throughout the game
    • You can communicate with home base while on your bike
    • There are no rumors of a place free from infection
    • Minnesota is underwater
    • This is a global epidemic

    Spoiler!
    • The game is broken up into chapters
    • You can "kind of"€ choose allegiances

    Spoiler!

    • The game will not have a big showing at E3
    • Days Gone release date is early 2019


    source: http://www.playstationlifestyle.net - Gameinformer

  4. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (10-05-2018)

  5. #84
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    To διάβαζα σήμερα το σχετικό άρθρο και το ειδικά το spoiler 2 το έχουν φόρα παρτίδα όλα τα site. Να πω την αλήθεια δεν φταίνε τα site γιατί έτσι ήταν η συνέντευξη.

    Πάνε καλά?

    Εκτός και αν παίζει κάτι άλλο...

  6. #85
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Και μενα μου κανε μεγαλη εντυπωση και ψιλοξενερωσα οταν το διαβασα... Ελπίζω να τους ξεφυγε εσκεμμενα και να μας επιφυλάσσουν καποια εκπληξη μεσα στο παιχνιδι.

  7. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (10-05-2018)

  8. #86
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Να σου πω την αλήθεια δεν είναι χαζοί. Αυτό σκέφτηκα γιατί κάνει ΚΡΑ αυτό το πράγμα. Φαντάσου που εγώ δεν έχω PS, εντυπωσιάστηκα από αυτό και ξενέρωσα σαν gamer και λέω τι κάνουν ρε οι μ@@κες.

    Μετά φυσικά πονηρεύτηκα και λέω θα είναι κάποιο surprise


    Edit: Να πω την αλήθεια μιας και είμαι σίγουρος ότι οι devs ξέρουν ότι όλος ο κόσμος θα λέει Nα άλλο ένα zombie game, θεωρώ ότι δεν είναι τυχαίο ότι θα λένε τα zombie freakers και αυτό περί του το Boss ίσως να είναι και trollia στα resident evil, κατέβηκαν τα alien και κάνανε Possess όλον τον κόσμο ή μας χάλασε η συσκευή και τα έπαιξε η Γη.

    Αν είναι μάγκες θα βάλουν καινούργιο twist.
    Last edited by Sir_Teraflop; 10-05-2018 at 21:57.

  9. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    BillyFlo81 (10-05-2018)

  10. #87
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έχουν πει ότι δίνουν έμφαση στην ιστορία;

    • Deacon can swim, but doesn’t in the game for narrative reasons
    LOL, ok
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #88

  12. The Following User Says Thank You to ramin231 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (11-05-2018)

  13. #89

  14. #90

    Default

    στο gameplay που ειδα παραπανω,να αλλαξουν επειγοντως τον τροπο που τρεχει κ τον τροπο που παιρνει τα items. επισης μου φαινεται διαφορετικο απο αυτο που περιμενα,δε μου αρεσει αυτο το αφηγηματικο. ειναι alpha gameplay ομως κ θα διορθωσουν πολλα μεχρι την τελικη του εκδοση.

  15. #91
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Τι εννοεις να αλλαξουν τον τροπο που τρεχει? Δεν βρισκω καποιο προβλημα, ασε που τετοιο πραγμα δεν νομιζω να αλλαξει μιας και ειναι απο τα βασικα συστατικα που θεωρω οτι θεωρειται ηδη ληξαν απο την ομαδα αναπτυξης.

  16. #92
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ειναι λιγο περιεργο το animation παντως.

    https://imgur.com/vrQ5LSH

  17. #93
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Aπο οσο ειδα στο ντεμο δεν τρεχει ετσι κανονικα σε φλατ επιφανειες. Τρεχει ετσι οταν ειναι κατηφορικο/ανηφορικο κομματι. Που σε αυτην την περιπτωση ειναι αρκετα ρεαλιστικο να ειμαι ειλικρινεις. Φανταζομαι οτι στο ντεμο glitch-αρε, οπως glitch-αραν και αλλα αρκετα πραγματα πχ σε καποια φαση (40:51) παει να κανει melee kill σε freaker και τον σβουρναει γυρω γυρω πιρουετες αλλα dancing with the stars Kαι γενικα απο αυτο το σημειο που σου περιγραφω, δες μετα που κανει sprint και τρεχει. Eμενα μου φαινεται μια χαρα το animation, απλα σε καποιες φασεις λογο Α build τα φτυνει.

  18. #94
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Ειναι λιγο περιεργο το animation παντως.

    https://imgur.com/vrQ5LSH
    Απλά τον φαντάζομαι να λέει "χοπ χοπ χοπ χοπ χοπ χοπ χοπ χοπ χοπ"
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #95
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το παιχνίδι από ότι φαίνεται έχει πολύ δουλειά ακόμα. Δεν έκατσα να το δω όλο το βίντεο, είδα κάποιες απλά στιγμές. Έχουν 1 χρόνο μπροστά τους. Δεν μου άρεσε ότι είδα, με ενόχλησε που πέφτει μαύρο φόντο, cut scene, μαύρο φόντο πάλι κτλ. Κόβει την ροή του παιχνιδιού. Το τρέξιμο όντως είναι περίεργο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #96
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στο τρεξιμο πρεπει να φτιαξουν λιγο το ανοιγμα των χεριων του ειναι σα να εχει συγκαει στις μασχαλες...

    Γενικα σε τετοια παιχνιδια survival το animation παιζει μεγαλο ρολο αφου χρειαζεται να τρεχεις πολλες φορες . Επισης πρεπει να υπαρχει stamina bar δεν γινεται ο αλλος φουλ αρματωμενος να τρεχει με τον ιδιο ρυθμο για 5 χλμ ξερωγω. Λεπτομερειες αλλα απο αυτες τις λεπτομερειες εξαρταται το immersion.

    Spoiler!

  21. #97
    Member Sparrow71993's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Καλαμπάκα
    Posts
    80
    PSN ID
    GhostFirefly_
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Στο τρεξιμο πρεπει να φτιαξουν λιγο το ανοιγμα των χεριων του ειναι σα να εχει συγκαει στις μασχαλες...

    Γενικα σε τετοια παιχνιδια survival το animation παιζει μεγαλο ρολο αφου χρειαζεται να τρεχεις πολλες φορες . Επισης πρεπει να υπαρχει stamina bar δεν γινεται ο αλλος φουλ αρματωμενος να τρεχει με τον ιδιο ρυθμο για 5 χλμ ξερωγω. Λεπτομερειες αλλα απο αυτες τις λεπτομερειες εξαρταται το immersion.
    Πάντως υπάρχει stamina bar που πέφτει και πολύ γρήγορα κιόλας. Από το λίγο που έχω δει.

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #98

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Τι εννοεις να αλλαξουν τον τροπο που τρεχει? Δεν βρισκω καποιο προβλημα, ασε που τετοιο πραγμα δεν νομιζω να αλλαξει μιας και ειναι απο τα βασικα συστατικα που θεωρω οτι θεωρειται ηδη ληξαν απο την ομαδα αναπτυξης.
    τον τροπο που τρεχει ο χαρακτηρας εννοω,σαν καθυστερημενος παει. μαλλον καταλαβες το τροπο που τρεχει το παιχνιδι.
    επισης οπως αναφερα παραπανω.....way too much cutscenes.
    Last edited by christos-sonyboy; 11-05-2018 at 13:38.

  23. #99
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^^
    Εδω θα διαφωνησω. Επαιξα το God of War που στηριζεται αρκετα στο story telling με αρκετα cutscenes και καπακι παιζω το Last of Us Remastered που ειναι αυτο που περιγραφεις , gameplay, μαυρη οθονη , cutscenes , αρκετα συχνα.

    Το storytelling αυτου του παιχνιδιου δεν θα ξεπεραστει ποτε. Αυτο ακριβως ειναι που σε βαζει να εισαι ο Joel , ο Kratos , ο οποιοσδηποτε.

    Spoiler!

  24. #100
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ειδα σχεδον ολο το opening hour, νομιζω πως η Sony Bend ξεκαθαρα επελεξε να δωσει αρκετο υλικο και να αρχισει το promotion για να αλλαξει λιγο την αποψη του κοσμου μιας και για καποιον περιεργο λογο το παιχνιδι εχει κατακραχτει. Και λεω για εναν περιεργο λογο γιατι τα πολυ αρνητικα σχολια που ακουγονται ολο αυτο τον καιρο για μενα ειναι το λιγοτερο υπερβολικα. Το ειπαμε εξ αρχης οτι το παιχνιδι ειναι σε ενα κορεσμενο genre, ok, προφανως. Ειναι ενα open world game που επισης σαν genre ειναι κορεσμενο, ξαναοκ.
    Αλλα απο αυτο μεχρι τις υπερβολες που εχουν ακουστει θεωρω οτι υπαρχει μια αποσταση.
    Εγω βλεπω ενα ομορφο παιχνιδι με υψηλα production values, που εχει φυσικα διαφορα θεματα αλλα και ενδιαφερον, με narrative κομματι, με εναν δυναμικο κοσμο και ενα sandbox κομματι επι της ουσιας που μπορεις να κανεις το ιδιο πραγμα με αρκετους διαφορετικους τροπους.
    Δεν θελω να κανω συγκρισεις με αλλα ομοειδη προιοντα γιατι δεν εχω καμια διαθεση για flame αλλα ξαναλεω, θεωρω οτι τα σχολια που ακουει η Bend ειναι καπως υπερβολικα.
    Στα δικα μου ματια ειναι ενα exclusive που μπορει να μην ειναι god of war και last of us, αλλα θα ειναι solid.


  25. The Following 4 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    isildur83 (11-05-2018),mihalis13 (11-05-2018),ramin231 (11-05-2018),Valkyre (11-05-2018)

Page 5 of 31 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •