Page 29 of 31 FirstFirst ... 1925262728293031 LastLast
Results 561 to 580 of 618

Thread: Days Gone

  1. #561
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Διάβασα ότι μαζεύει ο κόσμος υπογραφές για να βγει κ 2ο μέρος..... έχουν συγκεντρωθεί κάπου στις 53.000
    Για να δούμε αν θα ιδρώσει το αυτί της sony


    Spoiler!

  2. #562
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Διάβασα ότι μαζεύει ο κόσμος υπογραφές για να βγει κ 2ο μέρος..... έχουν συγκεντρωθεί κάπου στις 53.000
    Για να δούμε αν θα ιδρώσει το αυτί της sony
    Με 53,000 υπογραφες? Ουτε καν...

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (21-04-2021),Lefteris_X (21-04-2021)

  4. #563
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    1.000.000 υπογραφές είναι ΠΑΡΑ πολύ λίγες.

    Διότι ακόμα και 1 μμύριο να φτάσουν, δεν σημαίνει ότι όλοι από αυτούς θα το αγοράσουν day 1 (όπως είπε και ο dev, όταν το αγοράζεις σε έκπτωση μετά από καιρό δεν δίνεις θετικό μήνυμα στον publisher).

    Στις 5 μμύρια υπογραφές αρχίζουν και ρίχνουν μια ματιά τα μεγαλοστελέχη.

    Στα 10 μμύρια το συζητούν μεταξύ τους αρκετά σοβαρά.

    Στα 20 μμύρια το αποφασίζουν με κλειστά μάτια.

    Κοινώς: με 53.000, άντε πες 100.000 έως το τέλος της εβδομάδας, είναι όνειρο θερινής νυκτός.

  5. #564
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Καλά κι αυτός πάντως, είπε μεγάλη μπαρούφα.Σε καινούριο ip ρε συ πώς να σου δώσω 70αρι χωρίς να ξέρω καν τι παίζει με το παιχνίδι σου?Ξαναφέρτε πίσω τα demos όπως είχαμε σε παλιότερες γενιές να δοκιμάσουμε,βγάλτε σωστή δουλειά να τρέχει το παιχνίδι σωστά από πρώτη μέρα κυκλοφορίας και όχι πάρ το και θα το φτιάξουμε (βλέπε cyberpunk φιάσκο) και μετά τα ζητάς.Δηλαδή κάπου καλύτερα να μασάς.Οι προσφορές στο store υπάρχουν και για κάποιο λόγο και εννοείται πολλοί τις χρηισμοποιούμε,οκ δεν γίνεται να αγοράζουμε τα πάντα day one 70€.Καλά, για κάτι νέες περιπτώσεις destruction all stars που ζητάγανε και 80αρι στην αρχή, κανονικός τραγέλαφος.
    Τώρα σε ip δοκιμασμένο με sequel κτλ, οκ, να το καταλάβω.
    Last edited by mania; 21-04-2021 at 16:20.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to mania For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (21-04-2021),Kane (22-04-2021),Leon_DiZ (21-04-2021)

  7. #565
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σωστός!

    Άλλη τρισμέγιστη, τιτανοτεράστια υπερ-παπαριά η έλλειψη demo.

    Ανύπαρκτα αυτή τη γενιά (βέβαια το κακό, κάκιστο πανηγύρι είχε ξεκινήσει από ΠΣ3 εποχές και το κάναμε γαργάρα).

    Θες να σε πληρώσω αδρά day 1;
    Βγάλε ρε άρρωστη Σονυ (και κάθε 3rd publisher) ένα demo.

    ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ δηλαδή!

    Τυφλοί είναι;

    Πως σκατά το έκαναν ΤΟΣΑ χρόνια και ΧΩΡΙΣ ίντερνετ μάλιστα; (λέγε με περιοδικό, ανεπίσημο και επίσημο, με δωρεάν κασσέτες, αργότερα δισκέτες, μετά CD και μετά DVD)

    Ήμαρτον.

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Giannis1979 (27-04-2021),Kane (22-04-2021),mania (21-04-2021),thanosa75 (21-04-2021)

  9. #566
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Οι κωδικοί για το δωρεάν dynamic theme ισχύουν μόνο για σήμερα!


  10. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Kane (27-04-2021),volyros (26-04-2021)

  11. #567
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Για δώστε μου τα φώτα σας. Το παιχνίδι το είχα παίξει, το ειχα πλατιναρει κ το είχα πουλήσει. Σκέφτομαι να το ξαναπάρω όμως για να βγάλω τα τρόπαια κ για το challenge mode. Θυμάμαι μόνο ότι είχα την ελληνική έκδοση. Αν βρω μτχ ελληνική έκδοση, το save θα δουλέψει?

    Spoiler!

  12. #568
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αν δεν αλλάζει το CUSA code, ναι.

  13. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    ilias78 (20-08-2021)

  14. #569
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    Το παίζω πρώτη φορά αυτό τον καιρό.....είμαι περίπου στη μέση κ η αλήθεια είναι ότι το έχω ψιλοβαρεθει....δεν λέω είναι καλό αλλά για μένα δεν...το παίζω απλά κ μόνο για να το τελειώσω.....ίσως να είχα άλλη άποψη αν το είχα παίξει πριν το ΤLOU 2....
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  15. #570
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οτι θυμιζει Last of Us ειναι για εμενα ο βασικος λογος για τον οποιο η Sony δεν θελει να δωσει συνεχεια στο Franchise. Φυσικα παιζουν ρολο και οι πωλησεις που ηταν μετριες (και ας ειχε κερδος) και οι κριτικες που επισης ηταν μετριες. Αλλα πιστευω ο βασικος λογος ειναι οτι παραθυμιζει TLOU.

    Δεν ειναι τυχαιο οτι στο reveal ΟΛΟΙ πιστευαμε τα πρωτα δευτερολεπτα οτι ηταν το TLOU2...

    ΑΠο εκει και περα και για εμενα το παιχνιδι overstayed its welcome σε καποια σημεια, δεν μπορω να πω οτι βαρεθηκα, αλλα ειχε ψεγαδια και ελλατωματα αρκετα (ιδιως στην αρχη). Παρολαυτα το θεωρω τιμια πρωτη προσπαθεια απο την εταιρεια που δεν ειχε μεγαλη πειρα σε μπλοκμπαστερ παραγωγη.

  16. #571
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αν δεν αλλάζει το CUSA code, ναι.
    Τώρα αυτό δεν μπορώ να το ξέρω. Οπότε άκυρο, δεν νομίζω να ασχοληθώ.

    Spoiler!

  17. #572
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Τώρα αυτό δεν μπορώ να το ξέρω. Οπότε άκυρο, δεν νομίζω να ασχοληθώ.
    CUSA-XXXXX και βρίσκεται στην ράχη της θήκης.

    Είναι SKU/region-locked τα saves.

  18. #573
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    CUSA-XXXXX και βρίσκεται στην ράχη της θήκης.

    Είναι SKU/region-locked τα saves.
    Ναι βρε το ξέρω που το γραφει. Απλά δεν ξέρω τι έγραφε η θήκη σε αυτό που είχα παίξει.

    Αν είναι region locked τα saves, τότε δεν θα έχω θέμα Αν βρω ελληνική έκδοση.

    Spoiler!

  19. #574
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Very late to the party, το παιχνίδι το είχα στο backlog άπειρο καιρό και εν τέλει περίμενα να το παίξω στο PS5 και πραγματικά άξιζε (αξίζει).

    Δεν φαντάζομαι τι προβλήματα θα είχε σε απλό PS4 (το Fallen Order πχ ήταν τραγικό), εδώ πάει σφαίρα προφανώς.

    Το παιχνιδάκι λοιπόν χωρίς τεχνικά προβλήματα το απολαμβάνω πάρα πολύ. Δεν το έχω τελειώσει ακόμη αλλά οδεύω προς το τέλος πιστεύω (είμαι εκεί που

    Spoiler!
    ).

    Όπως φαντάζομαι θα έχει ειπωθεί πολλάκις είναι ένα κράμα Sons of Anarchy / Walking Dead, και έχοντας κόψει τόσα χρόνια το WD, μια χαρά μου κάθισε μια zombie apocalypse ιστορία του ίδιου στυλ.

    Οκ, δεν προσφέρει κάτι επαναστατικό στο είδος, αλλά είναι αξιόλογη προσπάθεια. Σίγουρα όταν έχεις παίξει RDR2 όλα σου φαίνονται πιο φτωχά, αλλά οκ, το προσπερνάς πολύ νωρίς αυτό.

    O χάρτης σε καμία περίπτωση δεν σε πνίγει, ενώ ξεδιπλώνεται με ωραίο τρόπο ανακαλύπτοντας αυτά που μπορείς να κάνεις. Είναι πολλές ώρες ρε παιδί μου χωρίς όμως να νιώθω ότι κάνω αγγαρείες.

    Επίσης θυμάμαι είχε κακή υποδοχή και λόγω του white male protagonist, εντάξει υπερβολλές (χωρίς να το έχω παρακολουθήσει πολύ το ζήτημα και τι μπορεί να ενόχλησε ακριβώς). Αντιθέτως θα έλεγα ότι το game βγάζει μια ψυχή στην δημιουργία του, με τους χαρακτήρες του, κάποιες ωραίες στιγμές, κάποιες όχι και τόσο, αλλά μου βγάζει μια τιμιότητα.

    Δεν ξέρω πώς θα τελειώσει η ιστορία και αν θα σήκωνε sequel, αλλά θα παρακαλουθήσω με ενδιαφέρον την επόμενη προσπάθεια της Bend.


  20. The Following 3 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Kane (08-09-2021),toninio (12-03-2022),Valkyre (08-09-2021)

  21. #575
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δεν θα ελεγα οτι ειχε κακη αποδοχη απο τους παικτες λογω του λευκου πρωταγωνιστη. Το IGN ειχε κανει χοντραδα οταν ενας δηθεν αντι-ρατσιστης previewer ειχε γυρισει και εχει αποκαλεσει τον Deacon ως "gruff white male protagonist", πραγμα που εριξε τα dislikes βροχη και γενικα εκανε ιστορια την ολη υποθεση.

    Κατα τα αλλα, κανενας λογικος ανθρωπος δεν ειχε θεμα με το χρωμα ή το φυλο του πρωταγωνιστη. Τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω...

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    jimspy (08-09-2021),Kane (08-09-2021),tonybsg (08-09-2021)

  23. #576
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default


  24. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Stefanos (06-01-2022),tonybsg (06-01-2022)

  25. #577
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμένα μου φαίνεται ότι δεν ήταν ούτε θέμα metascore, ούτε θέμα πωλήσεων (καθώς οι αποδείξεις δείχνουν ότι δεν υπήρχε ουσιαστικό πρόβλημα με κανένα από τα δύο στοιχεία).

    Απεναντίας, όταν ένα πολύ πολύ μικρό στούντιο βγάζει τον πρώτο τίτλο open world, που βασίζεται σε ένα θεμελιώδες στόρυ και έχει αυτές τις επιδόσεις σε πωλήσεις και metascore (πωλήσεις ισάξιες έως μεγαλύτερες του Τσουσίμα)......τότε λες "συγχαρητήρια" και "πάρτε τα λεφτά για το sequel που έχετε υπόψη σας. Θα σας προσφέρουμε εκτός από χρήματα και μεθόδους διοίκησης/logistics πολλών ατόμων, καθώς θα πρέπει να αυξήσετε αρκετά τους υπαλλήλους σας".

    Αυτό που "μυρίζω" είναι ότι το παιχνίδι δεν είχε "σύγχρονους" χαρακτήρες.

    Ξέρετε τι εννοώ: την υπερ-σούπερ γυναίκα που τα κάνει όλα, τα αντέχει όλα, τα γ@μάει όλα και δέρνει, που παράλληλα έχει φιλοσοφικές ανησυχίες, που έχει ένα μυστήριο παρελθόν και που φυσικά πλαισιώνεται από μια "αδικία της ζωής/κοινωνίας", που έχει κάποιον μέντορα (που θα χάσει από τη ζωή της).
    Ακόμα καλύτερα αν υπάρχει LBGTQ χαρακτήρας ή υπερ-καλύτερα περισσότεροι.
    Η εμετική σύγχρονη κλισεδούρα που εμένα (και πάαααααρα πολλούς άλλους, που πλέον "φοβούνται" να το ξεστομίσουν) με απωθεί ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.


    "Δυστυχώς" το Days Gone δεν είχε τίποτα από αυτά.
    "Δυστυχώς" είχε στους βασικούς χαρακτήρες cis στρέητ λευκούς άντρες και μάλιστα ο cis-male πρωταγωνιστής ψάχνει απεγνωσμένα να βρει την cis-female σύζυγό του (γάμος; άνευ διαζυγίου; απαπαπαπαπα αυτά είναι εντελώς old school).

    Εκεί πιστεύω "σκόνταψε" το Days Gone.

    Παρόλο που είχε προοπτικές για ένα ΠΟΛΥ καλό Days Gone 2.
    Last edited by Lefteris_X; 06-01-2022 at 13:50.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (06-01-2022),Stefanos (06-01-2022)

  27. #578
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τα θυμάμαι Λευτέρη τα «παράπονα» των "reviewers" για τα λευκά (aka "white privilege") ζόμπια... στο IGN δεν ήταν;

    Λες και ξέρω γω αν βιώσεις zombie invasion σε νοιάζει πολύ αν είναι λευκό/μαύρο/κίτρινο/whatever, αντί να σώσεις τον πωπουδάκο σου!

  28. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (06-01-2022),Stefanos (06-01-2022)

  29. #579
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άντε μωρέ με τους woke μαλάκες της υφηλίου (εν γένει).

    Θυμάμαι τις ΠΑΠΑΡΙΕΣ που ξεστόμιζαν 500 χρόνια πριν, όταν βγήκε το RESI 5, που επειδή ήταν στην Αφρική κατ' επέκταση τα ζόμπι ήταν μαύροι είχε γίνει χαμός.
    Δηλαδή στην Αφρική ποιον περιμένεις να βρεις; Ινουίτ; (το σωστό όνομα των Εσκιμώων)

    Έλα τώρα ντε. Έχουν καταντήσει αηδία.

    Όνειδος.

  30. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    gonzalez (06-01-2022),psx3 (06-01-2022),Stefanos (06-01-2022)

  31. #580
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Και ένα άλλο μεσαιωνικό game (πως λεγόταν, δεν θυμάμαι) που το κράζανε (στο Eurogamer?) επειδή στην Βοημία του Μεσαίωνα ήταν όλοι λεύκοι...

    Δεν ξέρω, εγώ πάντως θα ξενέρωνα αν ένα παιχνίδι διαδραματιζόταν στην Αφρική του 1500 π.Χ. και έβλεπα λευκούς (μόνη εξαίρεση: οι albino Αφρικανοί, που όμως και πάλι δεν είναι Καυκάσια φυλή).

    Γενικώς η ιστορική ακρίβεια είναι κάτι που δεν βλέπω να ενδιαφέρει πολλούς... all-inclusive ομογενοποιημένη σούπα και όποιος αντέξει!

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •