Page 28 of 31 FirstFirst ... 182425262728293031 LastLast
Results 541 to 560 of 618

Thread: Days Gone

  1. #541
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το παιχνίδι θα κυκλοφόρησει και σε PC την άνοιξη και θα ακολουθήσουν και άλλα αποκλειστικά της Sony
    18 Μαΐου για PC



    - Ultrawide monitor support
    - Unlocked framerate
    - Increased LOD
    - Foliage draw distances
    - Graphical Customization
    - Super Resolution Photo mode
    - MxK supported
    - Full controller support



  2. #542
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Γεια σου ρε Σονάρααααααααααα.

    Σου εύχομαι GoW 3 ταυτόχρονο launch σε PS5 και PC (όπου εκεί θα το φτιάξεις να παίζει αρκετές κλάσεις ανώτερα)!!!

    Άντε βρε, και του χρόνου GT 7 σε PC μην ξεχαστείς!

  3. #543
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έτσι όλα τα exclusives σε καλύτερες εκδόσεις στο PC!!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #544
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Pattern/πρόβλεψη: οποιοδήποτε 1st party μπαίνει στο PS+ (εννοώ αφού έχει κλείσει ο εμπορικός του κύκλος και ξεφτιλίστηκε η εμπορική του αξία), θα βγαίνει και σε PC λίγο καιρό μετά.

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Έτσι όλα τα exclusives σε καλύτερες εκδόσεις στο PC!!!
    Τα λιγουρεύεστε (τα PCMR rigs);

    Να υπήρχαν και διαθέσιμες PC GPUs καλά θα ήταν! Πάνε για milking, αλλά εντελώς λάθος timing.

  5. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    djpar (15-04-2021)

  6. #545
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Days Gone

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Pattern/πρόβλεψη: οποιοδήποτε 1st party μπαίνει στο PS+ (εννοώ αφού έχει κλείσει ο εμπορικός του κύκλος και ξεφτιλίστηκε η εμπορική του αξία), θα βγαίνει και σε PC λίγο καιρό μετά.


    Τα λιγουρεύεστε (τα PCMR rigs);

    Να υπήρχαν και διαθέσιμες PC GPUs καλά θα ήταν! Πάνε για milking, αλλά εντελώς λάθος timing.
    Όχι. Λιγουρευομαι το κράξιμο που θα φάει η Sony και ίσως αναγκαστει να φερει παρόμοιες αναβαθμίσεις και στο PS5.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #546
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Όχι. Λιγουρευομαι το κράξιμο που θα φάει η Sony και ίσως ανάγκασε να φερει παρόμοιες αναβαθμίσεις και στο PS5.
    Δεν νομίζω να ιδρώσει το αυτί τους (τουλάχιστον όσο πουλάνε). Αν πέσουν δραστικά οι πωλήσεις (βλ. PS3 2006-2008 era), το συζητάμε.

    Θυμίσου την Rockstar που πούλησε 100+ μύρια κόπιες GTAV. Έβγαλαν ποτέ PS4 Pro (ή XB1X) patch; Το πιο μοσχοπουλημένο AAA παιχνίδι ever.

    Πάνε κι αυτοί για milking με paid re-remaster. Ούτε τα δωρεάν updates άλλων publishers τους απασχολούν ιδιαίτερα.

  8. #547
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Έχω μια ερώτηση σχετικά με το gameplay. Κάποιες φορές βλέπω στο minimap ένα μπλε ερωτηματικό το οποίο παραμένει για δευτερόλεπτα στην οθόνη και μετά σβήνει. Αναφέρεται σε κάποιο συμβάν το οποίο τελειώνει ή σε κάτι άλλο;

  9. #548
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Έχω μια ερώτηση σχετικά με το gameplay. Κάποιες φορές βλέπω στο minimap ένα μπλε ερωτηματικό το οποίο παραμένει για δευτερόλεπτα στην οθόνη και μετά σβήνει. Αναφέρεται σε κάποιο συμβάν το οποίο τελειώνει ή σε κάτι άλλο;
    Ναι αν δεν κανω λαθος και θυμαμαι σωστα ειναι world events τα οποια ερχονται και φευγουν. Δεν χανεις κατι. Θα ξανασυμβουν.

  10. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Kane (16-04-2021)

  11. #549
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Κ Εγώ Αν θυμάμαι καλά, συνήθως ήταν πολίτες που κινδύνευαν από τα ζόμπι κ μπορούσες να τους βοηθήσεις (έχει κ τροπαιο)

    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    Kane (21-04-2021)

  13. #550

    Default

    το ξεκινησα στο ps4, επαιξα καμια ωριτσα δεν ξετρελαθηκα να πω την αληθεια...τεσπα, θα παιξω λιγο ακομα να δω πως παει...αλλα γενικοτερα, απο ατμοσφαιρα, χειρισμο κτλ, δεν μου γεμιζει το ματι...

  14. #551
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Προσωπικά δεν το πάλεψα καθόλου. Μισή με μια ώρα και delete από το πς5.
    Αν το είχα παίξει στο πς4 με 30 φπς κιόλας μέλλον θα το είχα σβήσει στα 10 λεπτά (σιχαίνομαι τα ζόμπι).

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    tomic20 (17-04-2021)

  16. #552
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Δώστε του λίγο χρόνο ακόμα...

    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    tomic20 (17-04-2021)

  18. #553
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Κι εγώ πρώτη φορά το αγόρασα όταν βγήκε και το πούλησα την επόμενη μέρα.Πάνω στο τρίωρο.

    Το ξαναπήρα το καλοκαίρι που πέρασε σε τιμή χώμα μπας και το είχα πάρει στραβά την πρώτη φορά και τελικά ήταν απ΄τα καλύτερα που έπαιξα σε ps4.Πιο πολύ ευχαριστήθηκα την φάση με την μηχανή να πω την αλήθεια.Θα το προτιμούσα χωρίς τα πολλά πολλά, δηλαδή φτιάξε molotov,γέμισε βενζίνη κτλ, να ήταν δηλαδή πιο ακόμα πιο arcade.Η ιστορία επίσης μου άρεσε, ούτε μελό, ούτε βαρύ, μία μίξη walking dead με sons of anarchy, γενικά κύλησε ευχάριστα.

    Νομίζω ήταν πολύ λάθος η εισαγωγή του, φορτωμένη με πολλά και κούραζε.Από κάποια φάση και μετά ανοίγει το παιχνίδι, οπότε θέλει το χρόνο του όπως λέει και ο Ηλίας από πάνω.

    Επίσης παίχτηκε σε base ps4 χωρίς προβλήματα, λογικά είχε διορθωθεί με τα updates. Κρίμα που δεν παίχτηκε σε ps5.

  19. #554
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Δώστε του λίγο χρόνο ακόμα...
    Είπα να του ξαναδώσω μια ευκαιρία, πάλι στο πς5, γύρω στις 20 μέρες αφότου το είχα σβήσει.
    Δυστυχώς δεν το άντεξα.
    Για δυο λόγους:

    - πραγματικά σιχαίνομαι τα ζόμπι: τους ήχους τους, την κίνηση τους. Οτιδήποτε αφορά ζόμπι (παιχνίδια, ταινίες, σειρές) ειλικρινά με αηδιάζει και δεν το παρακολουθώ (μια εξαίρεση: η υπέρ-μπούρδα σειρά walking dead. Υπέρ-μπούρδα για εμένα πάντα).

    - το ότι καβαλάω μηχανή (όντας μηχανόβιος με racing μηχανές στην κανονική ζωή) με κανει να μην «αντέχω» να ξεκαβαλαω και να απομακρύνομαι από τη μηχανή. Όλη την ώρα νιώθω άγχος. Συνέχεια. Και αυτό με ενοχλεί παρά πολύ, δεν με αφήνει να διασκεδάσω.

    Μόνο και μόνο οι δυο αυτοί λόγοι με έκαναν να το ξανασβησω και αυτή τη φορά οριστικά χωρίς επιστροφή. (Δευτερεύοντες λόγοι: δεν με βόλεψε καθόλου το UI/UX του inventory-map-skills και το στορυ κυριολεκτικά μου φάνηκε αδιάφορο)
    Last edited by Lefteris_X; 17-04-2021 at 23:10.

  20. #555
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Προσωπικά με εξαίρεση το TLOU, ούτε εμένα μου αρέσει το (πολυφορεμένο) zombie/apocalypse theme. Μάλιστα όταν είχε ανακοινωθεί το TLOU1 δεν ψηνόμουν ιδιαίτερα με τέτοιο theme.

    Γενικά όλο αυτό το theme με zombies, σπλατεριές, φεύγουν χέρια/πόδια (gore) είναι λίγο κάπως... υπάρχει όμως και (άρρωστος?!) κόσμος που φτιάχνεται κάργα! Δώστου εκεί mutated βυζιά και αίμα και χυμένα μυαλά και πάρ' του την ψυχή, χαχαχα!

    Τουλάχιστον η ND είχε και ένα story να το στηρίξει και δεν έβγαλε απλά ένα mindless zombie game ("a dime a dozen" τα περισσότερα).

  21. #556
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Λευτέρη παίξτο μέχρι να ξεκλειδώσεις το ελικόπτερο, του κάνεις upgrade βάζοντάς του ρουκέτες και καθαρίζεις τις ορδές των ζόμπι γρήγορα κι εύκολα σε μερικά δευτερόλεπτα.

  22. #557
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Είπα να του ξαναδώσω μια ευκαιρία, πάλι στο πς5, γύρω στις 20 μέρες αφότου το είχα σβήσει.
    Δυστυχώς δεν το άντεξα.
    Για δυο λόγους:

    - πραγματικά σιχαίνομαι τα ζόμπι: τους ήχους τους, την κίνηση τους. Οτιδήποτε αφορά ζόμπι (παιχνίδια, ταινίες, σειρές) ειλικρινά με αηδιάζει και δεν το παρακολουθώ (μια εξαίρεση: η υπέρ-μπούρδα σειρά walking dead. Υπέρ-μπούρδα για εμένα πάντα).

    - το ότι καβαλάω μηχανή (όντας μηχανόβιος με racing μηχανές στην κανονική ζωή) με κανει να μην «αντέχω» να ξεκαβαλαω και να απομακρύνομαι από τη μηχανή. Όλη την ώρα νιώθω άγχος. Συνέχεια. Και αυτό με ενοχλεί παρά πολύ, δεν με αφήνει να διασκεδάσω.

    Μόνο και μόνο οι δυο αυτοί λόγοι με έκαναν να το ξανασβησω και αυτή τη φορά οριστικά χωρίς επιστροφή. (Δευτερεύοντες λόγοι: δεν με βόλεψε καθόλου το UI/UX του inventory-map-skills και το στορυ κυριολεκτικά μου φάνηκε αδιάφορο)
    Για το πρώτο δεν μπορώ να πω κάτι. Αν δεν αρέσουν τα ζομποπαιχνιδα, δεν σαρέσουν. Τέλος.

    Για το άλλο, μάλλον είσαι ψυχακιας!!!!!!! Χτυπάς μια βαλεριανα πριν ξεκινήσεις κ θα είσαι άρχοντας!!!!!!! Εννοείτε πως κάνω πλάκα. Να μην παρεξηγηθώ.

    Εμένα προσωπικά μου άρεσε. Ήταν από τα καλύτερα της γενιάς μαζί με τα horizon Κ tsushima. Γενικά μ'αρέσουν τα open world κ το θεμα επιβίωση με ζόμπι.

    Spoiler!

  23. #558

    Default

    τι ηλιθιο save system εχει το παιχνιδ!!??? ελεος πια...

    με εκνευρισε και το εσβησα, εβαλα το ratchet που το χρωστουσα και ειναι παιχνιδαρα...
    Last edited by tomic20; 18-04-2021 at 12:29.

  24. #559
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @ilias78

    χααχχαχααχαχαχχα ναι είμαι ψυχάκιας όσο αφορά την μηχανή μου (τόσο στην πραγματική ζωή, ακολούθως και στο παιχνίδι) : να φανταστείς δεν μπορούσα να πάω με την μηχανή για ποτό/φαγητό γιατί κάθε 2 λεπτά έβγαινα έξω να δω αν είναι καλά η μηχανή, αν πάει κάποιος να την κλέψει (στην εποχή της και στην κατηγορία της ήταν το Νο 1 μοντέλο).........μέχρι που αποφάσισα να βγαίνω με το αμάξι.

    500 χρόνια μετά, αυτό το "άγχος" ξαναβίωσα με το Days Gone!

    Δηλαδή όλη την ώρα πρόσεχα πως την οδηγούσα (έλεγα "μα είναι πράματα αυτά; μέσα στα κατσάβραχα τέτοιο μηχανάκι; δεν είναι endouro/MX/καθαρόαιμο/trial!!!! απαράδεκτο!), όλη την ώρα έψαχνα για βενζίνη (χωρίς να μου χρειάζεται, είχα πάθει ψυχολογικό να μην μείνω από ρεζέρβα αχαχαχαχαχ).

    Ε, βάλε και την αποστροφή στα ζόμπι...

  25. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Brazhlias (19-04-2021)

  26. #560
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by mania View Post
    ... δηλαδή φτιάξε molotov,γέμισε βενζίνη κτλ, να ήταν δηλαδή πιο ακόμα πιο arcade.....
    Αυτό μέχρι στιγμής μου ξυνίζει μιας και πρέπει να είναι τρύπιο το ντεπόζιτο. Δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια κατανάλωση. Κάνω 200m και καίω 15% βενζίνη. Και έχω ήδη μια αναβάθμιση στο ντεπόζιτο. Επίσης είναι λίγο ανυπάκουο στην επιλογή όπλων κλπ. Ειδικά Pipe bombs και μολότωφ τα μπερδεύει συνέχεια.
    Στο νόρμαλ το παίζω και δεν έχω κανένα πρόβλημα σε προμήθειες. Το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι.

  27. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    mania (21-04-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •