Page 18 of 31 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast
Results 341 to 360 of 618

Thread: Days Gone

  1. #341

    Default

    πολυ χαλια οι βαθμολογιες. δεν το περιμενα αυτο!


  2. #342
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Δυστυχως περιμενα περισσοτερα απο αυτο το παιχνιδι.Οι βαθμολογιες με εκαναν πισω στο να το παρω day one.Σε ποιο χαμηλη τιμη όμως θα παιχθεί σιγουρα.

  3. #343

    Default

    Το αν οι βαθμολογιες ή κριτικες ειναι υπερβολικες,μονο ενας τροπος υπαρχει για να το διαπιστωσει καποιος και αυτος ειναι να το παιξει ο ιδιος το παιχνιδι οπως παντα.

    Σε exclusives κονσολων παντως,πολυ σπανια η γενικη αποψη να πεσει εξω,ειδικα σε single player παιχνιδια.

  4. #344
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Αναλυτικοτατο το review του Slay, διαβασα και καποια ακομα. Απ' οσο μπορει να καταλαβει καποιος διαβαζοντας μονο reviews νομιζω οτι το παιχνιδι μπαινει στη λουμπα των open world παιχνιδιων αλλα δεν θεωρω οτι φταιει αυτο για τις μετριες βαθμολογιες (γιατι κακο δεν το λες ενα παιχνιδι στο 70+). Τα περισσοτερα open world παιχνιδια γινονται repetitive, δεν νομιζω οτι εμποδισε καποια απο το να σκοραρουν καλυτερα. Το spiderman ας πουμε εκτος main story δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, το ιδιο και πολλα ακομα παιχνιδια που βαθμολογηθηκαν με 85+.
    Οποτε υπαρχουν και αλλα θεματα, καποια περιεγραψε και ο Slay πολυ ωραια στο review του.
    Να σταθω μονο λιγο στα τεχνικα θεματα, θεωρω οτι οποιος περιμενε ενα τετοιο παιχνιδι να μην εχει τεχνικα θεματα μαλλον ηταν πολυ αισιοδοξος. Προσωπικα ειναι απο τις ελαχιστες φορες που δεν τα δικαιολογω ακριβως, αλλα καταλαβαινω απολυτα γιατι μπορει ενα τετοιο παιχνιδι να προκαλεσε πονοκεφαλους στους devs.
    Fully open world, dynamic weather system, day/night cycle, δεκαδες χαρακτηρες στην οθονη και ολα αυτα με γραφικα μιας ΑΑΑ παραγωγης.
    Πολυ απλα ΔΕΝ γινεται να τρεξει αυτο το πραγμα χωρις προβληματα στο hardware του ps4.
    To παιχνιδι θα το παιξω σιγουρα, δεν ειναι κατι επαναστατικο σιγουρα αλλα στα δικα μου ματια ειναι μια πολυ τιμια προσπαθεια απο ενα studio που δεν εχει ουτε το μεγεθος της ND, ουτε την τεχνογνωσια της Guerilla. Μου αρεσει που προσπαθουν να αποδωσουν narrative σε ενα open world περιβαλλον.


  5. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (25-04-2019)

  6. #345
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απο αυτα που ειδα στο DF το Προ δειχνει να τρεχει αρκετα καλα ως επι το πλειστον και μονο σε συγκεκριμενες καταστασεις οπως ειπε και ο Slay εμφανιζει θεμα. Με τη μηχανη κανει μερικες πτωσεις αλλα δειχνουν μικρες. Στο PS4 το προβλημα δειχνει μεγαλυτερο.

    Παντως hakoo δεν νομιζω οτι συμφωνω με αυτο που λες και νομιζω οτι οπως και ο slay αλλα και το DF υπονοουν ειναι θεμα optimization. Δηλαδη σου δειχνει καποια σημεια που τα καρε ξαφνικα πεφτουν στα 15 και κυριολεκτικα δεν υπαρχει τιποτα πολυπλοκο στη σκηνη. Ευτυχως αυτα τα σημεια τουλαχιστον στο προ λενε οτι ειναι πολυ λιγα.

    Επισης ειναι ενθαρρυντικο οτι βγηκε νεο patch που το αναφερει και το DF οτι ισως κανει την διαφορα στα θεματα αυτα κατι που το θεωρω τρομερα πιθανο.

    Τωρα για το παιχνιδι οκ το περιμενα λιγο παραπανω κοντα στο 8 αλλα εχω παψει να κοιταω νουμερα σε κριτικες και επειδη ημουν καιρο σε φαση αποχης απο το gaming, και τωρα νιωθω εντονη την αναγκη να παιξω κατι νεο, θα του δωσω την ευκαιρια ξεκινωντας το με μικρο καλαθι. Αλλα βλεπω πολλα σχολια που με κανουν να ελπιζω οτι θα περασω ευχαριστα την ωρα μου. Οτι ο κοσμος συμφωνα με το DF ειναι πολυ καλοφτιαγμενος και πειστικος, οτι το στορυ ειναι μεγαλο focus του παιχνιδιου και οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι ενδιαφερον και γενικα οτι το παιχνιδι δοκιμαζει καποια πραγματα που του δινουν λιγο ξεχωριστη ταυτοτητα.

    θα το δοκιμασω.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (25-04-2019),Slay (25-04-2019),tsakali GR (26-04-2019)

  8. #346
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  9. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Slay (25-04-2019),tsakali GR (26-04-2019)

  10. #347
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Οι βαθμολογιες δεν είναι καλές, το 5 του gamespot πχ είναι θάψιμο, αλλά νομίζω ότι δεν πέφτουμε και από τα σύννεφα.
    Εξαρχής βλέπαμε ότι το παιχνίδι έχει θέματα, κάποια από αυτά φαίνεται ότι τελικά δεν ξεπεράστηκαν και το παιχνίδι δεν είναι αυτό που θα θέλαμε να είναι. Οκ, δεν χρειάζεται κάθε Sony exclusive να είναι σούπερ, 85+, ειδικά από μια εταιρία όπως η Bend που δεν είναι ούτε ND, ούτε SM ούτε Guerilla.
    Προσωπικά θα το αποφύγω για τώρα, όταν πέσει η τιμή του βλέπουμε.

  11. #348

    Default

    Επεσε εξω ο παραπανω στην προβλεψη του και τωρα ''απορει'' με το γιατι

    https://twitter.com/PS4_Trophies/sta...56397299310593

  12. #349

    Default

    ενταξει ειδα κριτικες απο 4-5 καναλια που παρακολουθω κ τα θεωρω σοβαρα,τα οποια εδωσαν 7,5 με 8 στο παιχνιδι. δεν παρακολουθω κριτικες απο καναλια που κανουν παραπονα επειδη ειναι λευκος ο πρωταγωνιστης. κατι τετοια καναλια στο youtube ειναι για γελια.
    παντως η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να εχει τοσο αναμεικτες βαθμολογιες. 8 και 9 περιμενα αλλα επεσα τελειως εξω τελικα.

  13. #350
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Peteoklis View Post
    Δεν εχω διαβάσει όλα τα review για να δω τι τους ενοχλησε τοσο πολυ, αλλα εχω την αισθηση ότι είδαν διάθεση απο τον κοσμο για θαψιμο, και απλα ακολουθησαν. ΔΕΝ μπορω να βλεπω π.χ. στο IGN, να λεει..
    Fun in small bursts, but Days Gone's repetition, bland world, and meandering story make for an unremarkable ride
    Στο Mad Max όμως που έιχε πολυ περισσοτερη επαναληψη, ποιο αχαρο κοσμο, και μια ιστορια που το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηθελε να φτιαξει ενα σουπερ αμαξι, ολα αυτα δεν τους ενοχλησαν και του ειχαν βαλει 8,4. Το παιχνίδι δεν είναι ουτε τελειο, ουτε φέρνει καμια επανασταση, αλλα αυτο μπορω να το πω για ολα σχεδον τα παιχνιδια αυτης της γενιας. Βαθμολογίες 5 και 6 είναι απλα άδικες για το παιχνίδι.

  14. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (26-04-2019)

  15. #351
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Νομίζω όσο βλέπω τις αναλύσεις του digital foundry τόσο αντιλαμβάνομαι πόση δουλειά έριξαν στο παιχνίδι και νομίζω ανυπομονώ πλέον να παίξω (αν και θα αργήσω). Για κάποιο λόγο είναι το μοναδικό παιχνίδι που έχω δει τόσα reviews και ο ένας λέει ότι έχει «οκ γραφικά» και ο άλλος λέει «πραγματικά φοβερο με ζωντανό κόσμο». Ομοίως και για το gameplay και τους χαρακτήρες και το στορυ οι μεν λένε μια χαρά και όλα καλά και οι άλλοι λένε ότι είναι ένα βαρετό πραμα χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  16. #352

    Default

    ειδα μερικα reviews της συλλεκτικης στο youtube και δε μ'αρεσε,θα την ακυρωσω. 150 ευρω για εναν αλληθωρο deacon,NOPE. γενικα το αγαλματιδιο δε με τρελαινει. το παιχνιδι θα το παρω αργοτερα,θα περιμενω να πεσει λιγο η τιμη του.στα 40-45 θα ειναι μια χαρα!

  17. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (26-04-2019)

  18. #353
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Α ρε mediamarkt το έστειλε νωρίτερα!
    Πολύ όμορφη και περιποιημένη η special..
    Όσο για τα reviews εμπιστεύομαι τον slay και άλλους 5-6 που ακολουθώ...δεν προβληματίστηκα..βλέπω πρώτες αντιδράσεις από κόσμο που παίζει και λένε πολύ καλά λόγια...
    Τελικός κριτής ο ίδιος μου ο εαυτός!!να το ευχάριστηθουμε όλοι παιδες καλό Πάσχα!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. The Following 7 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Christos33 (26-04-2019),johnnyman25 (28-08-2019),MajereMP44 (26-04-2019),mihalis13 (26-04-2019),Slay (26-04-2019),Snk (26-04-2019),tonybsg (26-04-2019)

  20. #354
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ από Media Markt το πήρα τελικά.
    Στα public δεν είχαν φέρει την special edition
    Γενικά το public δεν μας τα λέει καλά φέτος

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 26-04-2019 at 16:07.
    Spoiler!

  21. #355
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Γενικά τα ελληνικά καταστήματα δεν μας τα λένε καλά.Πάλι από amazon πήρα collectors μετά από άκυρο για δεύτερη φορά από public. Περιμένω να δω αν θα βγάλουν για ελλάδα την συλλεκτική του Rage 2 αν όχι πάλι amazon θα επιλέξω.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  22. #356
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Εγω τη special απο public την πηρα. Κ με εκπτωση 10 ευρω επειδη εφαγα ακυρο για τη συλλεκτικη

    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    Kapa (26-04-2019)

  24. #357
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ Ηλία από τα Public περίμενα, αλλά τίποτα. Πήγα από εκεί και μου λένε μόνο απλές εκδόσεις έχουμε και δεν ξέρουμε πότε και αν μας φέρουν τις άλλες.
    Ε τώρα για τα 10€ δεν κάθισα να περιμένω πότε και εάν και πήγα Media Markt που είχα κάνει και εκεί παραγγελία.
    Γενικά φέτος από τα Public είμαι πολύ δυσαρεστημένος

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  25. #358
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Διαβάζω πάντως και κάποια reviews από ελληνικά sites και βλέπω ότι λένε πολύ καλά λόγια. Και για την ιστορία τους χαρακτηρες και για τον κόσμο γενικά του παιχνιδιού, τα πράγματα που κάνεις και πως εξελισσεται στην πορεια. Για τα γραφικά και τα production values όλοι λένε τα καλυτερα.
    Πιθανοτατα οι "μεγαλοι" του χωρου στα media δεν σεβαστηκαν τοσο το παιχνιδι γιατι πισω απο αυτη ειναι η Bend και οχι η ND πχ.
    Από αυτά που διαβάζω το 5 του gamespot πχ ή το 6.5 του ign δεν μπορώ να καταλάβω από που προκύπτουν.
    Το παιχνίδι θα παιχτεί κάποια στιγμή σίγουρα, περιμένω και από τα παιδιά εδώ να πουν τις εντυπώσεις τους.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    chronohill (26-04-2019),Slay (26-04-2019)

  27. #359
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Διαβάζω απο αρκετούς για το πως μπορείς να τη πατήσεις στην αρχή, να βαρεθείς και να χάσεις το ενθουσιασμό σου.

    Αρχίζει και θυμίζει RDRII η φάση. Όσοι προχωρήσετε κάντε ένα κόπο και γράψτε επ' αυτού..

    Με αυτά χθές ακύρωσα τη Special...

  28. #360
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχοντας παίξει 3-4 ώρες μπορώ να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος από το παιχνίδι.
    Είναι όπως το περίμενα. Και το stealth δουλεύει ωραία και ο κόσμος του σου βγάζει να τον εξερευνήσεις, γενικά μου φαίνεται πολύ καλοδουλεμένο.
    Ένα πράγμα που με ξενίζει είναι η εναλλαγή Gameplay/cutscene. Θεωρώ πως γίνεται λίγο απότομα και σε βγάζει για λίγο από το κλίμα.
    Προβλήματα με την απόδοση δεν έχω συναντήσει (σε απλό PS4 παίζω) και γενικά κυλάει ομαλά.
    Από ιστορία καλό φαίνεται αν και ακόμα είναι πολύ αρχή και γενικά βλέπω στον χάρτη έχει αρκετά πράγματα να κάνεις.
    Η λογική είναι αρκετά Ubisoft θεωρώ.
    Θεωρώ πως θα μου αρέσει πολύ σαν παιχνίδι και παρότι γεβικα τον τελευταίο καιρό δεν πολυπαίζω, σήμερα το 4ωρο έφυγε χωρίς να το καταλάβω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  29. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (27-04-2019),Dragonpaul (27-04-2019),jimbrav (27-04-2019),menel34 (27-04-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •