Page 8 of 49 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 141 to 160 of 969

Thread: God of War

  1. #141
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Τι σημαίνει GaaS φιλαράκι;
    Games as a Service
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Kane (09-01-2018)

  3. #142
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Για μενα το παιχνιδι εξελισσεται ως το πιο ενδιαφερον exclusive που εχουμε να περιμενουμε αυτη τη στιγμη (εξαιρω το LOU2 που ειναι μια κατηγορια μονο του) κυριως για τον λογο που αναφερει και ο Λεωνιδας σε προηγουμενο ποστ.
    Ο Βarlog εχει ξεκαθαρο vision του τι θελει να ειναι το παιχνιδι και απο ολα οσα εχω παρακολουθησει (panels απο e3,psx) ειναι προφανες οτι προκειται για πολυ δουλεμενο reimagining.
    Στο πρωτο showing μου εδωσε την εντυπωση ενος project που θελει να σοκαρει την fanbase και να κινησει το ενδιαφερον με αλλαγες εντυπωσιασμου, κατι που οπως φαινεται δεν ισχυει καθολου.
    Το βλεπω να ειναι η ευχαριστη εκπληξη στα first party exclusives αυτης της γενιας.


  4. #143

    Default

    Παρολα τα οσα γραφτηκαν πιο πισω ουτε εγω ειμαι υπερ της ολης εξελιξης του God Of War,αν και αυτο το συστημα μαχης/καμερα απο τα λιγα που εχω δει μαρεσουν περισσοτερο απο του 3.
    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι για ποιο λογο μεχρι και σημερα δεν εχουμε μια επισημη ημερομηνια κυκλοφοριας απο την ιδια την Sony για τον τιτλο. Τι ακριβως περιμενουν,να δουν ποτε θα βγει το Red Dead μην πεσει πανω στην ιδια ημερομηνια με αυτο?

  5. #144
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,010
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Εγω παλι ειμαι σε ολα υπερ της εξέλιξης.Δεν φοβάμαι να δω κατι καινουριο οσο και διαφορετικό να ειναι και φυσικα θα το κρινω εκ του αποτελέσματος. Το συγκεκριμένο gow δειχνει να ειναι ενα καλοδουλεμένο παιχνιδι με μερακι και ταλέντο ,που φωναζει οτι εχει κατι καλο να μας δώσει.Απο ιστορια απο γραφικά , γενικα εισαι περιεργος φοκους στο να δεις πως και τι μεσολαβεί απο το 3 στο 4 και την ιστορια του.Αν εισαι φαν ..ενα παραπανω.Αν ηταν ο κρατος και τον τραβουσε μια δυνη και πήγαινε σε παράλληλο σύμπαν και πολεμαγε ζομπις...τοτε ναι θα το εκραζα..γκουυυχ γκουυχ..Προσωπικη άποψη παντα.

  6. #145

    Default

    Βασικα και εγω ειμαι υπερ του να δουμε κατι φρεσκο στην σειρα αλλα απο την στιγμη που κρινανε οτι θελουν να κανουν reboot ειδικα με αυτο τον τιτλο,ας ειχε εστω αλλο κεντρικο χαρακτηρα αφου ο kratos οτι ηταν να κανει το εκανε.Αντε να βγει να δουμε τελικα αν δικαιολογει τον οποιο ντορο εχει δημιουργηθει γυρω απο αυτο.

  7. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    obione (09-01-2018)

  8. #146
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Παρολα τα οσα γραφτηκαν πιο πισω ουτε εγω ειμαι υπερ της ολης εξελιξης του God Of War,αν και αυτο το συστημα μαχης/καμερα απο τα λιγα που εχω δει μαρεσουν περισσοτερο απο του 3.
    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι για ποιο λογο μεχρι και σημερα δεν εχουμε μια επισημη ημερομηνια κυκλοφοριας απο την ιδια την Sony για τον τιτλο. Τι ακριβως περιμενουν,να δουν ποτε θα βγει το Red Dead μην πεσει πανω στην ιδια ημερομηνια με αυτο?
    Αυτό με το Read Dead το έχω σκεφτεί και εγώ. Αν βγουν ίδια περίοδο θα κάνει μεγάλη ζημιά στο GOW.
    Spoiler!

  9. #147
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι για ποιο λογο μεχρι και σημερα δεν εχουμε μια επισημη ημερομηνια κυκλοφοριας απο την ιδια την Sony για τον τιτλο. Τι ακριβως περιμενουν,να δουν ποτε θα βγει το Red Dead μην πεσει πανω στην ιδια ημερομηνια με αυτο?
    Ακομα και το PSN εχει αποκαλυψει την ημερομηνια κυκλοφοριας του για τις 22 του Μαρτη (εξαλλου ο Μαρτης ειναι ο μηνας που εχουν κυκλοφορησει ολα τα GOW). Φανταζομαι οτι θελουν να σιγουρευτουν προτου το ανακοινωνουν και επισημα για να μην φαει τελευταια στιγμη κανα delay (φαινεται οτι πλεον η Sony και τα studios ειναι ιδιαιτερα προσεκτικα για να παραδωσουν τα project στην ωρα τους).

    Οσον αφορα την ιστορια,ειμαι γω ειμαι περιεργος να δω πως θα την παρουσιασουν για να μας εξηγησουν πως ο Κρατος κατεληξε εκει (παρολου που δεν μου αρεσει και τοσο η ιδεα αυτη).

  10. #148
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Βασικα και εγω ειμαι υπερ του να δουμε κατι φρεσκο στην σειρα αλλα απο την στιγμη που κρινανε οτι θελουν να κανουν reboot ειδικα με αυτο τον τιτλο,ας ειχε εστω αλλο κεντρικο χαρακτηρα αφου ο kratos οτι ηταν να κανει το εκανε.Αντε να βγει να δουμε τελικα αν δικαιολογει τον οποιο ντορο εχει δημιουργηθει γυρω απο αυτο.
    Δεν είναι reboot. Evolution το λένε οι ίδιοι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #149
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    Ακομα και το PSN εχει αποκαλυψει την ημερομηνια κυκλοφοριας του για τις 22 του Μαρτη (εξαλλου ο Μαρτης ειναι ο μηνας που εχουν κυκλοφορησει ολα τα GOW). Φανταζομαι οτι θελουν να σιγουρευτουν προτου το ανακοινωνουν και επισημα για να μην φαει τελευταια στιγμη κανα delay (φαινεται οτι πλεον η Sony και τα studios ειναι ιδιαιτερα προσεκτικα για να παραδωσουν τα project στην ωρα τους).

    Οσον αφορα την ιστορια,ειμαι γω ειμαι περιεργος να δω πως θα την παρουσιασουν για να μας εξηγησουν πως ο Κρατος κατεληξε εκει (παρολου που δεν μου αρεσει και τοσο η ιδεα αυτη).
    22 Μαρτη = 2018? Πολυ νωρις δεν ειναι ρε παιδια για να μην το εχουν πει ξεκαθαρα ακομα? Κομματακι δυσκολο μου κανει...

  12. #150
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μη το αποκλειεις Δημήτρη, γιατι ο τίτλος λογικά αναπτύσεται κοντά μία πενταετία, προπερσι στην Ε3 ανακοίνωσαν τον τίτλο με gameplay demo κ κάποια στιγμή πέρυσι (πριν την ε3) ο Barlog είχε δηλώσει ότι το παιχνίδι είναι playable από την αρχή μέχρι το τέλος. Συνυπολογισε ότι με το σημερινό hardware τα πράγματα είναι πιο απλά για τους devs κ ότι αναπτύσονται παράλληλα τόσα exclusives για τα οποία σιγουρα η Sony θα εχει κάνει τον προγραμματισμό της έτσι ώστε να μην κυκλοφορήσουν την ίδια εποχή. Βάσει ολων των παραπάνω, όλα δείχνουν ότι ισχύει αυτη η ημερομηνία κυκλοφορίας κ ελπίζω να μην αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    spartan (10-01-2018),Valkyre (10-01-2018)

  14. #151
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Απο Gamestop:




    • Full Game
    • 9" Kratos & Atreus Statue by Gentle Giant
    • Limited Steelbook Case
    • 2" Huldra Brothers Carvings
    • Exclusive Lithograph
    • Cloth Map
    • Stone MasonΆs Ring
    • MimirΆs Head Talking Keychain
    • 2" Horse and Troll Carvings
    • Digital Contents Include:
      • Defender of the Chosen Shield
      • DeathΆs Vow Armor Set
      • ExileΆs Guardian Shield
      • God of War Digital Comic #0 by Dark Horse
      • God of War Digital Mini Artbook by Dark Horse
      • Dynamic Theme

  15. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Nikoladim (18-01-2018)

  16. #152
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Παίζει να κυκλοφορήσει Ευρώπη;

  17. #153
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Λογικα θα κυκλοφορησει παντου η συγκεκριμενη εκδοση εφοσον προσφατα ανεβηκε για preorder και στο Amazon.

    --------------------------------------------------------------

    God Of War's Developers On Finally Finishing The Game (no seasson pass)



    Απομενει τωρα ενα trailer με την ημερομηνια κυκλοφοριας.

  18. #154
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

  19. The Following 12 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (23-01-2018),BillyFlo81 (23-01-2018),Christos33 (23-01-2018),hakoo (23-01-2018),Leon_DiZ (23-01-2018),mihalis13 (23-01-2018),ntsmrtz (24-01-2018),obione (23-01-2018),spartan (23-01-2018),tonybsg (23-01-2018),Valkyre (24-01-2018),Viper (23-01-2018)

  20. #155
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Συμβουλή μου, μη το δείτε αν μπορείτε να κρατηθείτε.

    Μου φάνηκε λιγότερο εντυπωσιακό από το reveal οπτικά + η φωνή του Kratos αρκετά διαφορετική συγκριτικά με το reveal επίσης.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (24-01-2018)

  22. #156
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	39821621812_f5a841ad53_h.jpg 
Views:	115 
Size:	405.6 KB 
ID:	10508

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Συμβουλή μου, μη το δείτε αν μπορείτε να κρατηθείτε.

    Μου φάνηκε λιγότερο εντυπωσιακό από το reveal οπτικά + η φωνή του Kratos αρκετά διαφορετική συγκριτικά με το reveal επίσης.
    Εμενα δεν μου φανηκε καποιο downgrade στην μηχανή γραφικων του.Παντως αυτή την στιγμη απλα προσπαθω να μαζεψω τα σαγονια μου από το πατωμα.





    - - - Updated - - -



    Παει για day one η συγκεκριμενη εκδοση
    Last edited by spartan; 23-01-2018 at 18:45.

  23. #157

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Οτι δηλαδη η πηγη για την νεα κυκλοφορια του god of war 4 ειναι το Ελληνικο σκρουτζομαγαζο gamescom ετσι?

    και αντε πες παει στο καλο,για ποιο λογο δεν το επιβεβαιωνει αυτο ουτε ενα μεγαλο ξενο site αυτο?

    - - - Updated - - -

    http://www.vg24.gr/vg24-exclusive-go...-release-date/
    Παλι καλα που ''επεσε'' μεσα το Ελληνικο gamescom(που ειχε γινει και ειδηση πιο παλια,γελανε και οι πετρες

  24. #158
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    4K Screenshots

    Spoiler!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    DJTaurus (23-01-2018)

  26. #159

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Παλι καλα που ''επεσε'' μεσα το Ελληνικο gamescom(που ειχε γινει και ειδηση πιο παλια,γελανε και οι πετρες
    καλα σιγα την ειδηση,εγω το ειχα ποσταρει κ λαθος μου που πιστεψα μια τυχαια αναρτηση στο fb.λες κ ειμαι κανα πιτσιρικας!
    δε πειραζει,βγαινει νωριτερα τελικα.καλυτερα για μας.

  27. #160
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Click image for larger version. 

Name:	39821621812_f5a841ad53_h.jpg 
Views:	115 
Size:	405.6 KB 
ID:	10508

    Παει για day one η συγκεκριμενη εκδοση
    Εγώ να πω ότι ως συλλέκτης εκνευρίζομαι λίγο που η ανώτερη collector's edition (που μάλλον θα μας ζητήσει κανένα 150ευρω) δεν έχει το κανονικό Dark Horse artbook και αντ' αυτού έχει digital μορφή.
    Δηλαδή, μας παίρνετε που μας παίρνετε τα λεφτά, μας αναγκάζετε κιόλας να αναζητήσουμε το artbook ξεχωριστά σε φυσική μορφή.

  28. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    spartan (24-01-2018)

Page 8 of 49 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •