^^ Πιστεψε με πολλα, πααααρα πολλα μου φαινονται περιεργα με τα βραβεια. Σε τετοιο βαθμο, που οπως εχω δηλωσει αρκετες φορες στο παρελθον, πλεον δεν δινω δεκαρα τσακιστη για τα βραβεια. Παλια καθομουν και στηνομουν να βλεπω VGA, Oscars κλπ. Πλεον απλα δεν με νοιαζει. Προφανως και πιστευω οτι σε ενα βαθμο ειναι κατευθυνομενα και οτι παιζουν πολλα κλπ. Eννοειται! Οπως αντιστοιχα δεν δινω ιδιαιτερη σημασια και για τις βαθμολογιες πλεον... με καμμια παναγια στα ματια μου δεν αξιζει το 97 metacritic το Red Dead. Δεν μπορω να δεχθω οτι καθε φορα που βγαζει αυτη η Rockstar παιχνιδι το 97 metacritic ειναι η βαση.... ημαρτον δηλαδη.

Γι αυτο και πλεον δεν ασχολουμαι. Πολλες φορες μιλαει ο ενθουσιασμος, μιλανε τα εκαστοτε κοινωνικοπολιτιστικα δρωμενα της εποχης, η μαζα, τα social media, τα δωρακια κλπ κλπ.

Οποτε δεν με νοιαζει ποσα βραβεια πηρε το GOW ή ποσα δεν πηρε το Red Dead. Ειναι και τα δυο αξιοθαυμαστες δημιουργιες και σιγουρα ο κοσμος τα εχει εκτιμησει δεοντως. Απλα οτι αξιζει σαν δουλεια να παρει βραβεια σε εναν ουτοπικα αντικειμενικο κοσμο, αξιζει. Τα ιδια θα ελεγα και αν ηταν αναποδα τα πραγματα και το Red Dead ειχε κερδισει ολα αυτα και το GOW λιγα και εσυ μου ελεγες οτι το παρακανανε με το Red Dead.