Page 24 of 49 FirstFirst ... 1420212223242526272834 ... LastLast
Results 461 to 480 of 969

Thread: God of War

  1. #461
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ακούω τώρα τα podcasts και έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Στην αρχή ένα ένα μικρό story που μιλάει για το lore και μετά οι δημιουργοί του παιχνιδιού μιλάνε για διάφορα στοιχεία (το πρώτο είχε να κάνει κυρίως με τα runes). Τώρα είμαι στο δευτερο.

    Μπορεί κάποιος που το έχει παιξει να μου πει αν οι τίτλοι των κομματιων του soundtrack έχουν spoilers;

    https://itunes.apple.com/us/album/go...ack/1370190783
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    DJTaurus (25-04-2018)

  3. #462
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ακούω τώρα τα podcasts και έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Στην αρχή ένα ένα μικρό story που μιλάει για το lore και μετά οι δημιουργοί του παιχνιδιού μιλάνε για διάφορα στοιχεία (το πρώτο είχε να κάνει κυρίως με τα runes). Τώρα είμαι στο δευτερο.

    Μπορεί κάποιος που το έχει παιξει να μου πει αν οι τίτλοι των κομματιων του soundtrack έχουν spoilers;

    https://itunes.apple.com/us/album/go...ack/1370190783
    Δεν εχουν major spoilers αλλα σε προδιαθετουν για την πορεια του παιχνιδιου. Ολο το soundtrack ακολουθει την ιστορια χρονολογικα και οι τιτλοι μπορουν να σε κανουν να περιμενεις καποια πραγματα που θα αντιμετωπισεις, καποιες τοποθεσιες που θα επισκευθεις καποιους χαρακτηρες (οχι κατι major ομως) και διαφορα αλλα πραγματακια.

    Εγω προσωπικα δεν θα ηθελα να δω τους τιτλους των κομματιων πριν τελειωσω το game. Τωρα αν το βαλεις να παιζει χωρις να κοιταξεις τους τιτλους εισαι οκ.

  4. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Leon_DiZ (25-04-2018)

  5. #463

    Default

    Quote Originally Posted by rosnos View Post
    Ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις ?? Αρχικά έχω το ps4 όχι το pro με 4κ τηλεόραση .Βάζω δισκάκι φορτώνει μου βγάζει 1080p 60fps και δεν μου δίνει την επιλογή να διαλέξω το hdr επίσης μου βγάζει μαύρες μπάρες περιμετρικά της οθόνης ...??.Θα έπρεπε να παίζει και 4κ?Επίσης στην επιλογή της γλώσσας δεν μου δίνει Ελληνικά μόνο ελληνικούς υπότιτλους .Όταν έβαλα το δισκάκι δεν μου έβγαλε να κάνω κάποιο update δεν θα έπρεπε??Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη
    Για τις μαυρες μπαρες https://www.polygon.com/2018/4/24/17...der-how-to-fix
    Για το update των 6.2gb αυτο αφορα μονο τους κατοχους ps4 pro,το ιδιο και για το 4κ.

  6. #464
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Αν βγω dashboard κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου και ξαναμπω βγαζει περιμετρικα της οθονης μπαρες!

    Συμβαινει σε ολους?

  7. #465
    Advanced Member ary4022's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    503
    PSN ID
    ary4022
    Name
    Χαρης

    Default

    ΤΟ glitch για το unlimited xp υπαρχει ακομα ή με το patch το διόρθωσαν?



  8. #466
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Τελικά βλέπουμε κάπου ώρες/ποσοστό ολοκλήρωσης;


  9. #467

    Default

    Για οσους τελειωσουν το παιχνιδι
    Spoiler!


    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Τελικά βλέπουμε κάπου ώρες/ποσοστό ολοκλήρωσης;
    Ποσοστο ολοκληρωσης βλεπεις στον χαρτη σε καθε realm(στο αριστερο μερος της εικονας) ή περιοχη(στο δεξι μερος κυριως για την κεντρικη περιοχη που εχει το περισσοτερο περιεχομενο σε πραγματα για να μαζεψεις),αλλα δεν χρειαζεται να τα εχεις ολα 100% για το platinum.Για το platinum χρειαζεται να βρεις τα Artefacts,τα κορακια και τους θησαυρους(αρχικα τον χαρτη και μετα το σημειο του).
    Για τις ωρες in game οχι δεν υπαρχει τροπος να δεις ποσες ωρες εχεις,δεν ξερω αν προστεθει ισως αργοτερα με καποιο patch/update.

  10. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    tonybsg (26-04-2018)

  11. #468
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Για τις μαυρες μπαρες https://www.polygon.com/2018/4/24/17...der-how-to-fix
    Έχει ήδη αναφερθεί από το #312 του παρόντος

    Συγνώμη υπάρχει κάποιος που δεν το έχει κάνει αυτό εξαρχής στην κονσόλα του; Για αυτό λοιπόν, όταν το έφτιαχνε κάποιος χρήστης στο God of War, μετά παραπονιόταν ότι είναι λάθος η απεικόνιση στα υπόλοιπα παιχνίδια, γιατί δεν το είχε φτιάξει σωστά εξαρχής και έβαζε τα υπόλοιπα παιχνίδια να προβάλλονται σε λάθος πλαίσιο εικόνας. Ευκαιρία λοιπόν να το φτιάξουν σωστά όλοι... ορίστε λοιπόν το game breaking bug του God of War που δεν είναι καθόλου bug τελικά.

  12. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    panos74gr (26-04-2018)

  13. #469
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Νεκτάριε, δεν υπάρχει λάθος αλλά ούτε και σωστό. Τα παιχνίδια ,κανονικά, έχουν από μόνα τους auto upscale για να γίνονται fit με την τηλεόραση.

    Για παράδειγμα, στο FIFA, εκεί που είναι οι γωνίες στην οθόνη (στα settings), σου βάζει το UI του παιχνιδιού στο συγκεκριμένο σημείο. Παράδειγμα, τα ονόματα των παιχτών εμφανίζονται εκεί που θα έχεις κάνει adjust τις γωνίες κτλ. Το ίδιο ισχύει και αν παίζεις ένα fighting game με τις μπάρες ενέργειας. Μπορεί κάποια φορά (οι μπάρες ενέργειας) να είναι μεγαλύτερες από την οθόνη και να χάνεις αυτή τη πληροφορία. Εκεί έρχεται να βοηθήσει το adjust από τις ρυθμίσεις.

    "This setting is effective only for some applications." Για αυτό το αναφέρει κιόλας αυτό.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #470
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Χμ, εγώ από τα πρώτα πράγματα που είχα φτιάξει ήταν αυτό, μάλλον τώρα που το σκέφτομαι επειδή το είχα πετύχει να "απαιτείται" σαν ρύθμιση από άλλο παιχνίδι που έπαιζα για να έχω την σωστή εικόνα χωρίς πλαίσια (ακόμη και αν το ίδιο το παιχνίδι έχει παρόμοια ρύθμιση, καμιά φορά δεν είναι αρκετή για να πιάσει όλο το πλαίσιο της τηλεόρασης). Δηλαδή εκτός το God of War πολλά παιχνίδια έχουν το ίδιο "θέμα" και παρουσιάζουν το ίδιο φαινόμενο με πλαίσια αν δεν γίνει η ρύθμιση αυτή και μου φαίνεται περίεργο πως δεν είχε γίνει τόσο θέμα μέχρι σήμερα, ίσως επειδή το God of War ξαφνικά ασχολείται πολύ περισσότερος κόσμος ταυτόχρονα μάλιστα και συμμετέχει/ψάχνεται στα διάφορα φόρουμ για το παραμικρό.

  15. #471
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ σαν το Νεκτάριο. Το είχα φτιάξει από την αρχή με το που πήρα το ps4. Ίσως για αυτό δεν είχα και κανένα θέμα στο GOW.
    Spoiler!

  16. #472
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εχω προχωρησει αρκετα, δεν εχω ιδεα που ακριβως βρισκομαι στην εξελιξη του main αλλα υποθετω οτι ειμαι σιγουρα μετα τη μεση του παιχνιδιου.
    Για τα γραφικα δεν εχω να πω κατι ιδιαιτερο, απλα ο,τι καλυτερο εχουμε δει μεχρι στιγμης σε κονσολα (θα ελεγα και γενικοτερα αλλα δεν εχω επαφη με το pc οποτε απλα δεν ξερω), τα production values του παιχνιδιου ειναι ο,τι περιμενεις απο ενα high profile exclusive της Sony και κατι παραπανω.
    Το voice acting ειναι εξαιρετικο, η μουσικη του Mccreary υπεροχη, η καλλιτεχνικη δουλεια στα περιβαλλοντα εντυπωσιακη και γενικα ειναι κατι παραπανω απο προφανες οτι εχουν ριξει τρελο homework πανω στην Σκανδιναβικη μυθολογια, κατι που (θα συμφωνησω με τον Valkyre) δεν ειχαν κανει στον ιδιο βαθμο με την Ελληνικη. Ηταν πολυ πιο επιδερμικη/χολιγουντιανη η προσεγγιση στην δικη μας μυθολογια.
    Για το σεναριο δεν θελω να πω απολυτως τιποτα για να μην χαλασω κανενος την εμπειρια, για το storytelling ομως αυτο που μπορω να πω ειναι οτι φαινεται να εχουν παρει ρεβασακι απο την ND για το πως μπορει ενας companion να ειναι μερος του storytelling και οχι απλα combat buddy. Πολλες φορες οι συζητησεις με τον μικρο μου θυμισαν Nate-Sully απο το Uncharted, με δυναμικο τροπο δλδ το παιχνιδι σου λεει πραγματα για το lore και τον κοσμο. Η εκτελεση ειναι εξαιρετικη, με συζητησεις να διακοπτονται και να συνεχιζουν απο εκει που ειχαν μεινει ala Uncharted. Με αυτο τον τροπο το treversing ειναι κατι παραπανω απο get from point A to point B.
    Το combat system η αληθεια ειναι οτι εχει ενα learning curve, τις πρωτες 3-4 ωρες θεωρησα οτι δεν θα ειναι και απο τα αγαπημενα μου κομματια στο παιχνιδι αλλα εκανα λαθος. Απο τη στιγμη που μαθαινεις τη φιλοσοφια, κανεις καποιες αναβαθμισεις και αρχιζεις να προσεχεις τη στρατηγικη σου αναλογα με τον τυπο των εχθρων το αποτελεσμα ειναι απλα απολαυστικο, μπορεις να εισαι απιστευτα badass χωρις ομως να ειναι button mashing.
    Περα απο τα πολλα θετικα στοιχεια του τιτλου, για μενα το απολυτο win και το κερδισμενο στοιχημα αυτου του παιχνιδιου ειναι το world building. Δεν μου κανει εντυπωση που οι παντες εχουν εντυπωσιαστει, μιλαμε για μια βιομηχανια που τα open world παιχνιδια εχουν κουρασει και χρειαζεται κατι φρεσκο. Δεν ανακαλυπτει τον τροχο, απλα το παιχνιδι αυτο υλοποιει αυτο που θελει ο κοσμος, δλδ ενας κοσμος που ειναι μεν ανοικτος αλλα οχι χαοτικος, που εχει side πραγματα να κανεις αλλα εχουν απο πισω τους lore, νοημα και ανταμοιβη και δεν ειναι ενα τεραστιο checklist απο αγγαρειες λες και πας στο σουπερ μαρκετ και πρεπει να τα παρεις ολα για το αυριανο παστιτσιο.
    Απλα διεγνωσαν την αναγκη του κοσμου και χρησιμοποιοντας επιτυχημενες συνταγες του παρελθοντος (zelda, metroidvania games) παρεδωσαν εναν πολυ εξυπνα δομημενο κοσμο, που σου δινει ελευθερια αλλα δεν σε χαωνει.
    Τελος, εχει γινει εξαιρετικη δουλεια με το AI του Atreus, νομιζω οτι αναλογες δουλειες εχουμε δει μονο στις περιπτωσεις του Last of Us με την Ellie και του Bioshock Infinite με την Elizabeth, πραγματικα ενα απροβληματιστο feature του παιχνιδιου που μονο θετικα στοιχεια προσφερει στο παιχνιδι σε επιπεδο combat, puzzle solving και storytelling.
    Μεχρι στιγμης συνολικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το παιχνιδι, ευγε στην Santa Monica.


  17. The Following 9 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    DJTaurus (26-04-2018),isildur83 (26-04-2018),Kane (26-04-2018),modecris (26-04-2018),Nek_Food (26-04-2018),obione (26-04-2018),PDS (26-04-2018),spartan (27-04-2018),Valkyre (26-04-2018)

  18. #473
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Άσχετη ερώτηση όσοι πήρατε προπαραγγελια σαν έστειλαν δύο κωδικούς;
    Έβαλα τον πρώτο εγώ μου έδωσε λέει 12 πράγματα, εγώ βλέπω μόνο της ασπίδες.
    Μετά στον δεύτερο κωδικό λέει είναι 9 αλλά δεν δέχεται να περάσει μου βγάζει κωδικό λάθους.
    Edit
    Έχουν κ κάτι όνοματα που δεν βγάζω άκρη.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #474
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Επίσης στις ιστορίες που λέει ο Κράτος στον μικρό, είναι μύθοι του Αισώπου. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό;


    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Άσχετη ερώτηση όσοι πήρατε προπαραγγελια σαν έστειλαν δύο κωδικούς;
    Έβαλα τον πρώτο εγώ μου έδωσε λέει 12 πράγματα, εγώ βλέπω μόνο της ασπίδες.
    Μετά στον δεύτερο κωδικό λέει είναι 9 αλλά δεν δέχεται να περάσει μου βγάζει κωδικό λάθους.
    Edit
    Έχουν κ κάτι όνοματα που δεν βγάζω άκρη.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Και εγώ. Ο δεύτερος κωδικός δεν εξαργυρώνεται.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #475

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Άσχετη ερώτηση όσοι πήρατε προπαραγγελια σαν έστειλαν δύο κωδικούς;
    Έβαλα τον πρώτο εγώ μου έδωσε λέει 12 πράγματα, εγώ βλέπω μόνο της ασπίδες.
    Μετά στον δεύτερο κωδικό λέει είναι 9 αλλά δεν δέχεται να περάσει μου βγάζει κωδικό λάθους.
    Edit
    Έχουν κ κάτι όνοματα που δεν βγάζω άκρη.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στο κομματι αυτο αν δεν κανω λαθος παιζει το εξης πραγμα.

    1)Στο κομματι των pre order μονο ορισμενα καταστηματα εδιναν καποια ψηφιακα πραγματα,κοινως δεν εδιναν ολα τα μαγαζια. Οσα εδιναν αν δεν κανω λαθος το ψηφιακο περιεχομενο ηταν ειτε 3 ασπιδες(που ναι ειναι οι ιδιες απλα με διαφορετικο χρωμα),ειτε ενα talisman για παραπανω xp και gold.
    2)οι αλλοι κωδικοι(αν μιλαμε για limited ή collectors)αφορουν το dynamic theme αν δεν κανω λαθος,μια ασπιδα και ενα αρχικο gear για τον Kratos και τον Ατρεα αν δεν κανω λαθος.

    Αν τωρα δεν μπορουν να μπουν και οι δυο κωδικοι ταυτοχρονα αυτο δεν το γνωριζω μιας και το καταστημα που εγω αγορασα δεν εδινε κωδικους.Παρολα αυτα οπως διαβαζω και αλλοι εχουν το προβλημα καλη ωρα
    http://community.eu.playstation.com/...e/m-p/25634831

  21. #476
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παιδια ναι..αυτο μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση ! Απιστευτη λεπτομέρεια στην Σκανδιναβική μυθολογια.
    Φυσικα απο την μια πολυ καλα εκαναν διοτι γενικα θα έπρεπε να παρουσιασουν κατι φρεσκο και καλα δομημένα σεναριο..απο την αλλη με κανει να αναρωτιέμαι πως θα ηταν η οριτζιναλ τριλογια με τους Ελληνες θεους αποτυπωμένη ακριβως οπως το νεο god of war...

  22. #477

    Default

    Βασικα σε αυτο βοηθαει πολυ ο side χαρακτηρας
    Spoiler!

  23. #478

    Default

    Λοιπον μετα απο αρκετες εξαιρετικα διασκεδαστικες ωρες παιχνιδιου ενα εχω να πω: ΔΕΝ ΤΟ ΧΟΡΤΑΙΝΩ!!!

    Ενταξει,μπορει οι γριφοι να ειναι παιδικοι,αλλα το gameplay ειναι απιστευτο!
    Αυτο που εχει αρχισει να με εκνευριζει τρελα ειναι οταν ο μικρος φωναζει "Father,father"¨οταν πεφτει η ενεργεια μου στην μαχη - το βλεπω ρε τσογλανι,ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    panos74gr (27-04-2018),WolfRathmA (27-04-2018)

  25. #479
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως ειναι κριμα που δεν εχει new game plus το παιχνιδι με φυσικα αυξημενο level εχθρων σε αντιστοιχο επιπεδο. Θα ηταν ωραιο να μπορουσες να εχεις ολες τις αναβαθμισεις σου απο την αρχη του παιχνιδιου (αν και το design σιγουρα δημιουργει καποια θεματα, μιας και καποια μονοπατια ειναι κλειστα χωρις αναβαθμισεις.

  26. #480

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Λοιπον μετα απο αρκετες εξαιρετικα διασκεδαστικες ωρες παιχνιδιου ενα εχω να πω: ΔΕΝ ΤΟ ΧΟΡΤΑΙΝΩ!!!

    Ενταξει,μπορει οι γριφοι να ειναι παιδικοι,αλλα το gameplay ειναι απιστευτο!
    Αυτο που εχει αρχισει να με εκνευριζει τρελα ειναι οταν ο μικρος φωναζει "Father,father"¨οταν πεφτει η ενεργεια μου στην μαχη - το βλεπω ρε τσογλανι,ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!
    Εμενα πιο πολυ με νευριασε να λεει συνεχεια Νυστα(στα Ελληνικα)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •