Page 2 of 49 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 969

Thread: God of War

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Στο 2:20 ο Kratos τα παίρνει με το μικρό και πάνω αριστερά φαίνεται ότι γεμίζει το rage meter που είχε στα προηγούμενα. Μετά που ηρεμεί, ξαναπέφτει. Δεν ξέρω αν θα παίζει κάποιο ρόλο στο παιχνίδι αλλά μου φάνηκε ωραία λεπτομέρεια.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    teras1 (14-06-2016)

  3. #22
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Εμενα το ολο στησιμο μου θυμισε Tomb Raider. Δεν συγκρινω παιχνιδια, απλα το οτι επικεντρωνεται στο συναισθημα του ηρωα, η θεση της καμερας πισω απο τον χαρακτηρα, το upgrade system που λογικα θα εχει μαζευοντας πραγματα δεξια και αριστερα, το semi-open world στοιχειο.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Desmond (14-06-2016),thomaskarkas (22-06-2016)

  5. #23
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εγω παλι βλεποντας ξανα το demo στην υψηλοτερη διαθεσιμη ποιοτητα δεν μπορω να πω οτι αλλαξα αποψη, απο τις λιγες φορες που δεν ξερω ακριβως τι αισθανομαι για ενα παιχνιδι. Απο τη μια ειναι θετικο οτι εχει υποστει δραματικες αλλαγες, απο την αλλη καποιες επιλογες δεν μου αρεσουν για action game. Η προοπτικη για παραδειγμα, ναι μεν κολακευει το παιχνιδι οπτικα αλλα για ενα action game δεν θεωρω οτι μπορει να δουλεψει σωστα. Επισης, θετικο οτι φαινεται να προσπαθουν να δωσουν λιγο βαθος με τον companion αλλα το GOW δεν ειναι Last of us οπως επισης ο Kratos δεν ειναι Joel. Το οτι λειτουργησε σε ενα συγκεκριμενο setting και genre δεν σημαινει οτι μπορει να λειτουργησει σε ολα. Για τα γραφικα δεν εχω τιποτα να πω, ισως τα καλυτερα που εχουμε δει μεχρι στιγμης σε ολες τις πλατφορμες.
    Για τη δικη μου αισθητικη ηταν λιγο... αμηχανο το συγκεκριμενο reveal, δεν μπορω να το χαρακτηρισω καπως αλλιως.
    Παρολα αυτα εχω εμπιστοσυνη στον Cory Barlog, δεν το ξεγραφω ακομα.
    Τελος, ο λογος που επιλεχθηκε παλι ο Kratos ειναι προφανης ρε παιδια, καλως κακως ειναι brand του playstation, το παιζουν safe σε αυτο και αλλαζουν ολα τα υπολοιπα.
    Θα δουμε αν και κατα ποσο θα τους βγει.


  6. #24

    Default

    ειδα την παρουσιαση της sony απο την αρχη κ ηταν το πρωτο game που εδειξε.δε ξερω τι λετε.....εγω με το που ειδα τα γνωστα αυτα μουτρα (πανομοιοτυπα με του kratos) συγκινηθηκα. ο λογος που ειχα παρει ps3 ηταν το god of war 3. εξου κ η συγκινηση με το 4.

  7. #25
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγω θα σας πω ένα αρνητικό που είδα.
    Όταν χτύπαγε ο Kratos τους εχθρούς κάποια στιγμή είχαμε slow motion. Βασικά δεν είναι αρνητικό απλά θεωρώ πως μετά από κάποια στιγμή θα κουράσει.
    Ωραίο εφέ αλλά αν το βλέπεις συνέχεια θα είναι βαρετό κατά τη γνώμη μου.
    Κατα τ'αλλα το παιχνίδι μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον.
    Spoiler!

  8. #26

    Default

    το παιχνιδι επρεπε να χε καινουριο brand name και οχι God of War.Κατα τα αλλα δεν φανηκε ασχημο πιστευω στο επομενο E3 θα δουμε κατι πιο απτο και ολοκληρωμενο

  9. #27
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το παιχνιδι ειναι απλα χαρμα ιδεσθαι!!!!!! Δηλωνω ενθουσιασμενος!!!!!!! I mean... Κοιταξτε γραφικα!!!!! Concept, που, οκ, θυμιζει εντονα TLOU, αλλα ποσο ταιριαζει με αυτο που θελουν να κανουν. Ωστοσο...
    Το παιχνιδι, κατα την ταπεινη μου γνωμη, καταρχην, δεν θα επρεπε να λεγεται "God of War", απλουστατα επειδη δεν ειναι GOW!!!!! Ειναι κατι τελειως διαφορετικο, μα τελειως ομως, και απλα χρησιμοποιουν τον Kratos για βασικο χαρακτηρα. Σα να παιζεις, ξερω 'γω, GTA και για χαρακτηρα να εχεις τον Drake. Εαν, ομως, επρεπε να λεγεται σωνει και ντε, GOW, τοτε ας χρησιμοποιουσαν, οπως ειπε ηδη ο Δημητρης, εναν αλλον χαρακτηρα. Πως θα συνδεσουν τωρα την νεα μυθολογια με την παλια, δε ξερω...
    Κατα τα αλλα, καλως να ερθει!!!! Θα το τιμησω δεοντως!!!!!!

    Υ.Γ. Κοντεψα να κλαψω στο τελος με το ελαφακι...

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    spartan (15-06-2016),teras1 (14-06-2016)

  11. #28
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ωστοσο...
    Το παιχνιδι, κατα την ταπεινη μου γνωμη, καταρχην, δεν θα επρεπε να λεγεται "God of War", απλουστατα επειδη δεν ειναι GOW!!!!! Ειναι κατι τελειως διαφορετικο, μα τελειως ομως, και απλα χρησιμοποιουν τον Kratos για βασικο χαρακτηρα. Σα να παιζεις, ξερω 'γω, GTA και για χαρακτηρα να εχεις τον Drake. Εαν, ομως, επρεπε να λεγεται σωνει και ντε, GOW, τοτε ας χρησιμοποιουσαν, οπως ειπε ηδη ο Δημητρης, εναν αλλον χαρακτηρα.
    Δεν θα συμφωνήσω. Η μια ομάδα θεών της σκανδιναβικής μυθολογίας, οι Εσίρ, είναι θεοί του πολέμου. Και οι Βίνκιγκς, τουλάχιστον όπως τους ξέρουμε, ήταν πολεμοχαρείς.

  12. #29
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μαλλον δε με καταλαβες, Γιαννη. Προφανως και σαν υφος ταιριαζει, απλα εννοουσα πως θα συνδεσουν την ελληνικη μυθολογια με την σκανδιναβικη. Οταν λεω οτι δε θα επρεπε να λεγεται GOW, θελω να πω πως επειδη αλλαξε ΤΕΛΕΙΩΣ υφος, θα επρεπε να λεγεται αλλιως το παιχνιδι. Αλλα για προφανεις λογους δημοτικοτητας του τιτλου, εμεινε ως εχει. Αλλιως θα πουλησει ενας τιτλος GOW και αλλιως ενας τιτλος, πψ, "The Scandinavian Battles".

  13. #30
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Μαλλον δε με καταλαβες, Γιαννη. Προφανως και σαν υφος ταιριαζει, απλα εννοουσα πως θα συνδεσουν την ελληνικη μυθολογια με την σκανδιναβικη. Οταν λεω οτι δε θα επρεπε να λεγεται GOW, θελω να πω πως επειδη αλλαξε ΤΕΛΕΙΩΣ υφος, θα επρεπε να λεγεται αλλιως το παιχνιδι. Αλλα για προφανεις λογους δημοτικοτητας του τιτλου, εμεινε ως εχει. Αλλιως θα πουλησει ενας τιτλος GOW και αλλιως ενας τιτλος, πψ, "The Scandinavian Battles".
    Το πώς θα συνδέσουν τις δύο μυθολογίες δεν το ξέρω. Είναι καλό ερώτημα, όμως. Αν και νομίζω θα βρουν κάτι και δεν θα ξανασχοληθούμε με την ελληνική μυθολογία ξανά.
    Πάντως, το ύφος, αν και έχουν γίνει κάποιες αλλαγές, νομίζω δεν έχει ξεφύγει τελείως από το πνεύμα της σειράς. Δες ας πούμε τις μάχες. Θα μπορούσες να τις δεις και σε κάποιο από τα προηγούμενα. Τώρα για το πιο συναισθηματικό κομμάτι, νομίζω είναι ένα βήμα μπροστά, που θα μπορούσε να είχε γίνει στο πρώτο παιχνίδι (νομίζω ο Kratos είχε αναμνήσεις από την κόρη και την γυναίκα του, αλλά δεν θυμάμαι πώς είχε εκτελεστεί η ιδέα).

  14. The Following User Says Thank You to Ezio For This Useful Post:

    panos74gr (15-06-2016)

  15. #31
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Γιαννη, δεν εχουν γινει "καποιες αλλαγες". Μιλαμε για αλλο παιχνιδι!!!!!! Εντελως!!!!!! Απο το πνευμα εαν εχει ξεφυγει θα το δουμε, αλλα απο το προηγουμενο gameplay, απεχει ετη φωτος!!!!!

  16. #32
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Προσωπικά, θεωρώ ότι το gameplay έχει εξελιχθεί. Επίσης, δεν έχουμε δει κάποιο κομμάτι του παιχνιδιού με περισσότερους εχθρούς. Αν δούμε ένα τέτοιο κομμάτι σε καμιά psx ας πούμε, θα δούμε και πιο καλά την μαγεία και κάποιο άλλο όπλο και ίσως παραπάνω τρόπους που ο Kratos εκτελεί κάποιον εχθρό.

  17. #33
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Εξαιρετική αλλαγή σε σχέση με το κλασικό GoW. Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ αυτό που είδαμε. Πάντως μου μοιάζει σαν μια προσπάθεια μετάβασης σε νέο χαρακτήρα. Εκπαίδευση του πιτσιρικά ο οποίος θα αποτελέσει τον κύριο χαρακτήρα στα επόμενα παιχνίδια??? Ίσως...


  18. #34
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κι όμως ξέρετε πως το βλέπω; Ότι δεν χρειάζεται να "παντρέψει" καθόλου την ελληνική μυθολογία με την νορβηγική.

    Ίσα-ίσα, που ο Κράτος είπε "άει σιχτήρ" σε οτιδήποτε ελληνικό, αφού έζησε βίος και πολιτεία καταστάσεις, Θεούς και Δαίμονες..........και σηκώθηκε κι έφυγε.

    Τράβηξε βόρεια, γνώρισε μια γυναίκα κι εκεί εγκαταστάθηκε, έκανε έναν γιο. Πέρασαν τα χρόνια, εξ ου και γερασμένος + γενειάδα (με ελαφρώς γκρίζες τρίχες) και τώρα ξεκινάει νέο saga, αλλά υπό την ομπρέλα "να μάθω στον γιο μου τι εστί ζωή, μάχη και επιβίωση"...

  19. The Following 5 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (14-06-2016),Gazof (15-06-2016),panos74gr (15-06-2016),spartan (15-06-2016),teras1 (15-06-2016)

  20. #35
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αυτο ειναι και το πιο πιθανο σεναριο...

  21. #36
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Ακόμα και ο Kratos δεν την πάλεψε και... αναχώρησε για εξωτερικό, εξαιρετική επιλογή η Σκανδιναβία, μπράβο του

    Πέρα από την πλάκα, θέλει λίγο συνήθεια η αλλαγή αυτή. Σίγουρα ξενίζει, αλλά το κυριότερο είναι ότι παρουσιάζει ενδιαφέρον. Ο οπτικός τομέας πάντως είναι χάρμα οφθαλμών!

    Επικροτώ το γεγονός ότι τολμούν και κυνηγούν το διαφορετικό. Αν ήταν ίδιας φιλοσοφίας με τα προηγούμενα, θα ξέραμε πάνω κάτω τι να περιμένουμε και σε αυτό το GOW.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  22. The Following 5 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (24-06-2016),Kapa (15-06-2016),PDS (15-06-2016),teras1 (14-06-2016),Valkyre (15-06-2016)

  23. #37
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Χα χα χα δεν κατάλαβα ότι είναι ο μπαμπάς ο Kratos! Παρότι είδα τα κόκκινα τατουάζ. Νόμιζα ότι δεν θα έχει Kratos το νέο παιχνιδι ή αν είχε θα είναι το παιδί. Πολύ τον γέρασαν ρε παιδί μου...

    Λέτε να θέλουν οπως και η naughty dog να δώσουν ένα ωραιο κλείσιμο στον χαρακτήρα, και να τον δούμε να συνδέεται επιτέλους με το συναίσθημα στο τέλος της ζωής του;
    Γιατί οπως τον κόβω μια χαρά μακακας μπαμπάς ειναι.

  24. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    teras1 (15-06-2016)

  25. #38
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Gazof View Post
    Ακόμα και ο Kratos δεν την πάλεψε και... αναχώρησε για εξωτερικό, εξαιρετική επιλογή η Σκανδιναβία, μπράβο του
    Χαχαχα κλαιω!!

  26. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Gazof (15-06-2016)

  27. #39
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    While you assume complete control of Kratos, you also passively control his son throughout the entire game, and both characters grow and evolve. There’s a single button dedicated to your son, and its use depends on the context. He becomes an active participant in combat, traversal, exploration, and puzzle-solving. In this, the game is about passing knowledge onto your child. At the beginning of your journey, you teach a reluctant child how to fire a bow and hunt. As you progress through the game, that becomes second-nature to the boy, and it’s clear that your knowledge has been passed on.
    This bond isn’t the only new, surprising element of God of War. The entire game is presented as a single, uninterrupted shot. Once you’re in, you’re in. No load screens, no cinematics, no fades to black. Kratos and his son’s journey across the world of Norse mythology -- which takes place an undisclosed amount of time past God of War III -- will be told in a wholly singular, and honestly unique manner.
    Right from the get-go, it was apparent that this was a very different God of War game. We now view the world from behind Kratos’ shoulders, with the previously-static camera now being controlled using the right stick. This part is important, because the world is rife with hidden paths, secret nooks, and collectables hidden all over the place. During my extended demo, we wandered off the beaten path and discovered a number of crafting resources, pieces of armor, and idols. God of War will feature larger, much more in-depth RPG systems, something Sony will discuss further down the road.
    While the E3 demo was a quieter, more character-driven look at the game, Barlog assured me that the series isn’t shrugging off its bombastic, cinematic roots. The reason they didn’t focus the E3 demo on a huge, spectacle-filled set piece is that it's a given that the game will have those. Barlog and Sony Santa Monica have mastered those moments, so with this demo, they wanted to surprise fans and non-fans of the series with the unexpected.
    Kratos believes that being a god is a disease, and that rage is a side effect of that disease, and he’s terrified that he’s passed it on to his son
    This game is about Kratos teaching his son how to be a god, and his son teaching Kratos how to be human again
    We’ve already told the story of The Hulk. We want to tell the story of Banner now
    Πηγή.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Ezio For This Useful Post:

    Leon_DiZ (15-06-2016),panos74gr (15-06-2016),teras1 (15-06-2016),Viper (15-06-2016)

  29. #40
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    PS4 Exclusive God of War Gets Tons of Info on Norse Setting, Gameplay, Kratos and His Son

    Spoiler!


    source: Dualshockers


  30. The Following 4 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (15-06-2016),teras1 (15-06-2016),Viper (15-06-2016)

Page 2 of 49 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •