Page 46 of 49 FirstFirst ... 364243444546474849 LastLast
Results 901 to 920 of 969

Thread: God of War

  1. #901
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default



    Μάλιστα.....

  2. #902
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Νωρίς-νωρίς τα μαντάτα αυτή την φορά, αλλά θα μου πεις PS4 baseline έχει το development.

    - - - Updated - - -

    Ώπα άκυρο, νόμιζα ότι ήταν το νέο God of War (όχι ότι θα αργήσει πολύ κι αυτό όπως πάει η δουλειά)!

    Τουλάχιστον στην κονσόλα το έχουμε κάτω από €20 σε δισκάκι, ενώ σε Steam/EGS θα έχει κανά 50άρι day 1...

  3. #903
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post

    Τουλάχιστον στην κονσόλα το έχουμε κάτω από €20 σε δισκάκι, ενώ σε Steam/EGS θα έχει κανά 50άρι day 1...

    Αυτό τι είναι, schadenfreude για παρηγοριά;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #904
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Αυτό τι είναι, schadenfreude για παρηγοριά;
    Δεν θα έδινα ποτέ €50 για κοπανιστό αέρα... όχι ότι δεν τα έχω, απλά για λόγους αρχής. Ούτε στην Valve, ούτε στην Sony, ούτε πουθενά αλλού.

    Αν γίνουν όλα digital-only, απλά θα περιμένω να πέφτουν στο 20άρι (ιδανικά με όλα τα DLC). Ήδη στα physical έχω πολύ καιρό να αγοράσω day 1/full-price παιχνίδι με όλα αυτά που γίνονται.

  5. #905
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Από την μία χαίρομαι που βγαίνουν σε pc τα αποκλειστικά για λόγους διατήρησης, από την άλλη μου φαίνεται πως χάνουν κάτι απο την αίγλη τους οι κονσόλες.

    Σίγουρα το γεγονός οτι βγαίνουν χρόνια μετά και όχι day1 παίζει τον ρόλο του αλλά αυτή η κατεύθυνση που έχει πάρει η sony επί Ryan με ξενερώνει απίστευτα.

  6. #906
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by fistikis View Post
    Από την μία χαίρομαι που βγαίνουν σε pc τα αποκλειστικά για λόγους διατήρησης, από την άλλη μου φαίνεται πως χάνουν κάτι απο την αίγλη τους οι κονσόλες.
    Αν μιλάς για το ενδεχόμενο να πάει η Sony σε ARM ISA στο PS6, θα συμφωνήσω, γιατί δεν το βλέπω να έχουμε PS4/5 BC (τα έχουμε ξαναπεί, δεν είναι όλες οι εταιρίες σαν την Apple ή ακόμα και την Microsoft με πιο limited BC).

    Quote Originally Posted by fistikis View Post
    Σίγουρα το γεγονός οτι βγαίνουν χρόνια μετά και όχι day1 παίζει τον ρόλο του αλλά αυτή η κατεύθυνση που έχει πάρει η sony επί Ryan με ξενερώνει απίστευτα.
    Κι εμένα τα ίδια. Δεν ψήνομαι να χρηματοδοτήσω τις εξορμήσεις™ του στρατιώτη Ryan στα χωράφια της PCMR, οπότε το πορτοφόλι μου παραμένει ερμητικά κλειστό (ό,τι δώσαμε, δώσαμε). Καθείς «ψηφίζει» κατά συνείδηση. Από το bargain bin σε κανά Black Friday και βλέπουμε.

    ΥΓ: Πάντα να θυμόμαστε ότι φράγκα uber alles. Δεν υπάρχουν ιδεολογίες* (αυτά είναι για τους αφελείς/χρήσιμους ηλίθιους που τα πιστεύουν/χάφτουν). Ή πιο σωστά η μόνη «ιδεολογία» που ενώνει ΟΛΟ τον κόσμο (ασχέτως φυλών/θρησκειών/εθνών/κρατών) είναι το χρήμα και μόνο το χρήμα. Αν δεν υπήρχε το χρήμα, η ανθρωπότητα θα είχε καταρρεύσει προ πολλού.

    * Πως είναι οι ποδοσφαιρικές ομάδες που ο κοσμάκης πορώνεται με τον τάδε διάσημο ποδοσφαιριστή και πόσο «αγαπάει» την ομάδα του; Μέχρι που μια μέρα λαμβάνει μια πιο ελκυστική προσφορά από άλλη ομάδα και όλη η... ιδεολογία περί «φυλής» καταρρέει σαν χάρτινος πύργος.

    Καλό είναι να τα απομυθοποιούμε κάποια πράγματα, κι ας πηγαίνει κόντρα στο (tribal) DNA μας.

  7. #907
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,216
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα πραγματα εχουν αλλαξει. Η αγορα δυστυχως ή ευτυχως υποδεικνυει το πως οι εταιρειες θα κινηθουν βαση ανταγωνισμου, συνθηκων κλπ.

    Δεν με νοιαζει τοσο εφοσον οπως εχουμε πει μιλαμε για μια 3ετια 4αετια.

    Αυτο που με ενοχλει ομως (και δεν θα ερπεπε, ημαρτον) ειναι τα κομπλεξικα μαλακισμενα ελιτιστακια της PC κοινοτητας (και οχι γενικα η PC κοινοτητα μην παρεξηγηθω) που ξαφνικα τα walking simulators γινανε GOTY materials και που τα παιχνιδια επιτελους ηρθαν στην πλατφορμα που τους αξιζε, γιατι λενε προσπαθησαν να τα παιξουν στο Προ και πονεσαν τα ματακια τους...

    Αυτο που αυτα τα βλαμμενα νομιζουν οτι επειδη εφτιαξαν ενα PC ξαφνικα ζουν στην πολυτελεια και το κοκορευονται, αληθεια με ξεπερναει... Η πλακα ειναι οτι μεγαλη μεριδα αυτων τρεχει στα βιντεο της apple και κραζουν τα iphone για τις τιμες!

    Γιατι με ενοχλει αυτο θα μου πειτε και θα εχετε απολυτο δικιο, αλλα δε ξερω, μου αναβει λαμπακι οταν ο αλλος γραφει λες και ζει σε επαυλη επειδη εφτιαξε ενα PC των 2-3 χιλιαδων ευρω και νομιζει οτι εγινε μεγιστανας της τεχνολογιας ενα πραγμα.

  8. The Following 7 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (21-10-2021),Lefteris_X (21-10-2021),mihalis13 (21-10-2021),Nodens (21-10-2021),obione (17-01-2022),psx3 (21-10-2021),WolfRathmA (21-10-2021)

  9. #908
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δεν έχεις άδικο Val. Αν μισώ σφόδρα κάτι στην PCMR είναι αυτή η γ@μημένη νοοτροπία κακομαθημένου πλουσιόπαιδου (σόρρυ, ποτέ δεν χώνεψα αυτή την τάξη, αλλά δεν είναι της παρούσης να το αναλύσω) και κατά δεύτερο λόγο τα τεχνολογικά (περιορισμοί/bottlenecks κλπ). Που αν τους δεις στην πραγματική ζωή οι περισσότεροι είναι neckbeards χωμένοι σε mancaves δίχως άλλα ενδιαφέροντα. Η επιτομή της nerdίλας.

    Δεν έχω πρόβλημα με τους μετριοπαθείς (που δυστυχώς καπελώνονται από την ηχηρή μειοψηφία), ούτε με όποιον μπορώ να συζητήσω ανθρώπινα και ξέρει κάτι παραπάνω από κατσαβίδιασμα (όχι, δεν είναι γνώσεις αυτό να το παινεύονται, ούτε είναι ανώτεροι έναντι των "console peasants").

    Ναι, κάποιοι έχουμε τα φράγκα να πάρουμε και το γαϊδούρι το Mac Pro με το cheese grater, άλλο αν δεν το κάνουμε. Σιγά μην κολλήσουμε σε ένα PC build των 2-3k €.

    Συνειδητή επιλογή είναι κάποια πράγματα (console gaming), όχι ότι είμαστε «φτωχοπλυμούτσηδες» που «ζηλεύουμε» το μεγαλείο της glorious PCMR. Γελάω και μόνο που το σκέφτομαι!

    Τελοσπάντων, θα συμφωνήσω ότι όντως η αγορά έχει αλλάξει, τα ποσοστά της PC gaming πειρατείας έχουν πέσει δραστικά (δεν έχει εξαφανιστεί, απλά πλέον περισσότερος κόσμος αγοράζει τα παιχνίδια του) συγκριτικά με το -όχι και τόσο μακρινό- παρελθόν (90s/2000s), οπότε η Sony λιμπίζεται ζεστά φράγκα άκοπα, αβάδιστα, αβασάνιστα:

  10. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    cocous (21-10-2021),Lefteris_X (21-10-2021)

  11. #909

  12. #910
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Πφφφ... Toxicity παντού

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #911
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Πφφφ... Toxicity παντού
    Καλά, θεώρησέ το δεδομένο ότι ο Jim Ryan έχει λάβει death threats ήδη (δεν το εγκρίνω φυσικά, αλλά ξέρω σε τι κόσμο ζούμε). Είμαι σίγουρος ότι είναι αρκετά thick-skinned πάντως.

    Και φυσικά όσοι έχουν δίκαιες ενστάσεις απλά θα χαθούν στο πλήθος, γιατί... «ξέρετε, λαμβάνουμε death threats». Θέλω να πω πάντα τους βολεύει να υπάρχουν και μερικοί χρήσιμοι ηλίθιοι, άλλο αν δεν θα το παραδεχτούν ποτέ.

    Αυτά παθαίνεις άμα μπερδεύεις ένα hobby με θρησκείες/cults...

  14. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (21-10-2021)

  15. #912
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default



    Απλά το ποστάρω έτσι για να δούμε με τι βαθμίδας PC hardware ισούνται οι σάπιες σαπακο-κονσόλες του 2013...

    Νεραϊδόσκονη (TM) ή μη, console hardware + low level API = punching above its weight.

    DirectX 11 vs GNM...

  16. The Following 5 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    geogoku (10-01-2022),obione (17-01-2022),PDS (07-01-2022),spartan (10-01-2022),Valkyre (07-01-2022)

  17. #913

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post


    Απλά το ποστάρω έτσι για να δούμε με τι βαθμίδας PC hardware ισούνται οι σάπιες σαπακο-κονσόλες του 2013...

    Νεραϊδόσκονη (TM) ή μη, console hardware + low level API = punching above its weight.

    DirectX 11 vs GNM...

    Απο περιεργια googlαρα την προτεινομενη καρτα γραφικων και στο σκρουτζ κοστιζει πανω απο 450,00€.

  18. The Following User Says Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    obione (17-01-2022)

  19. #914
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Άστα, είναι δράμα η κατάσταση και κάποιοι το είχαν προφητεύσει χρόνια πριν τι θα συνέβαινε, αλλά ποιός τους πίστευε τότε:

    https://www.extremetech.com/gaming/2...nsoles-by-2022
    https://www.tomshardware.com/news/pc...ing,39182.html

  20. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (10-01-2022),obione (17-01-2022),Stefanos (10-01-2022)

  21. #915
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Διθυραμβικές κριτικές για το μέχρι πρότινος cinematic "movie":

    REVIEW: GOD OF WAR FEELS SO MUCH BETTER ON PC

    EVEN IF YOU’VE PLAYED GOD OF WAR ON THE PS4, IT’S MORE THAN WORTH GOING BACK FOR ANOTHER TRIP UP THE MOUNTAIN

    https://www.videogameschronicle.com/...god-of-war-pc/

  22. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    geogoku (16-01-2022)

  23. #916
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Διθυραμβικές κριτικές για το μέχρι πρότινος cinematic "movie":

    REVIEW: GOD OF WAR FEELS SO MUCH BETTER ON PC

    EVEN IF YOU’VE PLAYED GOD OF WAR ON THE PS4, IT’S MORE THAN WORTH GOING BACK FOR ANOTHER TRIP UP THE MOUNTAIN

    https://www.videogameschronicle.com/...god-of-war-pc/
    Οι "προτιμαω να παιζω...αν ηθελα θα πηγαινα σινεμα ή θα εβαζα καμια ταινια στο netflix" μεταλλαχθηκαν σε "χαχαχαχα προβατα της Sony εμεις θα τα παιξουμε ολα στο PC με τον καιρο κ με καλυτερα specs..."

    Αν η Sony παιξει σωστα τα χαρτια της με την νεα υπηρεσια θα υπαρξει κ αλλη μεταλλαξη σχετικα με το gamepass...
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  24. The Following User Says Thank You to geogoku For This Useful Post:

    psx3 (16-01-2022)

  25. #917
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μην νομίζεις φίλτατε, εγώ το βλέπω σαν ένα ενδιαφέρον κοινωνιολογικό πείραμα... δεν είναι μόνο η Sony που κάνει κωλοτούμπες α λα Κομανέτσι.

    Τι εννοείς με την μετάλλαξη;

  26. #918
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ας βγαζει η Σονη τα exclusive στις κονσολες και μονο και ας βγαινουν στα pc μετα απο 3 -5 χρονια να παιζουν ultimate 8κ και πιο smooth και better experience. με καρτες που κοστιζουν οσο κοστιζουν και με το οτι αυτο συνεπάγεται.

    οποιος θελει και μπορει ας κινηθεί συμφωνα με οτι του ευχαριστεί να κανει.

    Εγω αγοραζα οτι παιχνιδομηχανή αγοραζα για συγκεκριμένο λογο .



    Πιστευω οτι ακομα και η σονη να κανει το λαθος και τα παιχνίδια της να βγαινουν day 1 στα pc τοτε ειμαι σίγουρος ολο και καποια αλλη εταιρία θα βγει με τον καιρο κΙ θα κανει παλι παιχνιδομηχανές οπως παλιά κτλ κτλ κτλ..

    Υπαρχει και η Νιντεντο..
    μια χαρα θα τις κατσει αν γινει κατι τετοιο.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    Lefteris_X (16-01-2022),Stefanos (17-01-2022)

  28. #919
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δεν μπαίνει άλλος παίκτης στην αγορά και η Nintendo δεν είναι ηλίθια να κυνηγήσει AAArms race. Έχει βρει το market niche της.

  29. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    obione (17-01-2022)

  30. #920
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Αυτή την στιγμή Ε τσι φαίνεται ,μελλοντικά όμως κάνεις δεν ξέρει.

    Ε γω προσωπικά αν γίνουν όλα digital και PC φάση ισωσ πάω με την Νιντεντο..που συνεχίζει δισκάκια κασετουλεσ και ίσως κάνει λ ιγο πιο δυνατό μηχάνημα για μουλτι κτλ
    Γ ενικα ποτέ δεν ξέρεις..
    Ε γω προσωπικά την μουσική μου και τα βιβλία μου ακόμα τα αγοράζω σε φυσική μορφή.
    Μόλις αγόρασα και μια συνεκτική τον muse σε βινιλιο και Γ ενικα Β λεπω ακόμα και με τon digital παροξυσμό...
    Επιλογές υπάρχουν.

  31. The Following 3 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    mihalis13 (17-01-2022),psx3 (17-01-2022),Stefanos (17-01-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •