Page 21 of 49 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast
Results 401 to 420 of 969

Thread: God of War

  1. #401
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως και εγώ πιστεύω πως η ιδανική δυσκολία είναι το hard. Το δοκίμασα και στο normal, αλλά για μένα χάνει πάρα πολύ από πλευράς gameplay και στρατηγικής πάνω στην μάχη.
    Θα ήθελα να δοκιμάσω και το Very Hard (Give a God of War challenge) αλλά το ότι δεν μπορείς να ρίξεις την δυσκολία με αποθάρρυνε.

    Spoiler!

  2. #402
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    1.12 σημερα. Εμενα εχθες εκτος απο κολληματα στον ηχο με headphones ομως, κολησε ο αντρικος σε ενα σημειο και εκανε σβουρες.

  3. #403

    Default

    το ιδανικο για τον καθενα ειναι υποκειμενικο.εγω θεωρω ιδανικο το normal. αμα δεν μαθεις να χρησιμοποιεις την ασπιδα αλλα κ τo dodge,μια χαρα ξυλο τρως.

  4. #404

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    τα framedrops που τα ειδατε ρε παιδια?αλλο παιχνιδι παιζω εγω? δεν εχω βρει απολυτως τιποτα που να με χαλασε στο απειροελαχιστο μεχρι στιγμης. ειναι παιχνιδι υποδειγμα για το πως πρεπει να ειναι τα παιχνιδια τεχνικα κ οπτικα κ να τα βλεπουν καλα οι υπολοιποι developers αυτα.
    Ειχε αναφερθει και πιο παλια οπως μπορεις να δεις και εσυ στο 15:30 και μετα

  5. #405
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Ήμουνα λίγο επιφυλακτικός μέχρι τον 1ο αρχηγό αλλά από εκεί και μετά ουσιαστικά ξεκινάει το παιχνίδι
    εχει απ όλα ,γραφικά , μουσικαρα ωραίο στορυ και το νέο σύστημα μάχης είναι πολύ καλό .
    Όσοι αποφασίσουν να παίξουν στο hard υπάρχει αρκετό ζόρι στην αρχή αλλά όσο προχωράς και εξοικειώνεσαι με το νέο
    συστημα μάχης τα πράγματα γίνονται πολύ καλύτερα

  6. The Following 2 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    kostasb13 (22-04-2018),mihalis13 (22-04-2018)

  7. #406

    Default

    @fulgore

    τι να σου πω φιλε μου,εγω μιλαω βασει αυτων που βλεπω στην οθονη της τηλεορασης μου κ δεν εχω δει ουτε μισο framedrop. να σημειωσω οτι παιζω στο favour resolution.

  8. #407

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    @fulgore

    τι να σου πω φιλε μου,εγω μιλαω βασει αυτων που βλεπω στην οθονη της τηλεορασης μου κ δεν εχω δει ουτε μισο framedrop. να σημειωσω οτι παιζω στο favour resolution.
    Αλλο το favor resolution,εκει ναι ειναι σχεδον συνεχεια στα 29-30fps και δεν καταλαβαινεις κατι.

  9. #408
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    το ιδανικο για τον καθενα ειναι υποκειμενικο.εγω θεωρω ιδανικο το normal. αμα δεν μαθεις να χρησιμοποιεις την ασπιδα αλλα κ τo dodge,μια χαρα ξυλο τρως.
    Συμφωνώ. Για αυτό είναι καλό που υπάρχει επιλογή δυσκολίας έτσι ώστε ο καθένας να μπορεί να επιλέξει βάση του skill αλλά και το τι εμπειρία θέλει να αποκομίσει από το παιχνίδι.

    Για framedrops που αναφέρεται πιο πάνω ούτε εγώ έχω κάποιο θέμα. Σε PS4 απλό παίζω.
    Spoiler!

  10. #409
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    και αλλο update 1.12 - ενταξει αυτο δειχνει οτι βγηκε λιγο rushed το παιχνιδακι,αλλα αυτο το ειχαμε καταλαβει.
    rurhed?Εγω δεν εχω αντιμετωπιση καποιο πρόβλημα παντως με το performance του παιχνιδιού.

  11. #410
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    και αλλο update 1.12 - ενταξει αυτο δειχνει οτι βγηκε λιγο rushed το παιχνιδακι,αλλα αυτο το ειχαμε καταλαβει.
    Καθόλου rushed....το παιχνίδι είναι όπως πρέπει, παίζεται χωρίς κανένα πρόβλημα και από εκει και πέρα αν η SM έχει βρει ότι πρέπει να διορθώσει κάτι πολύ καλά κάνει και βγάζει τα updates.Αυτο δείχνει και την εξαιρετική υποστήριξη που έχει το παιχνιδι από τους devs.
    Το μονο ζήτημα είναι οι μαύρες μπάρες που εμφανίζονται σε κάποιους το οποίο έτσι και αλλιως είναι πολύ περιεργο και δεν νομιζω ότι είναι θεμα "rushed".

  12. #411
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αλλο το favor resolution,εκει ναι ειναι σχεδον συνεχεια στα 29-30fps και δεν καταλαβαινεις κατι.
    Ειχα πει και τις προηγουμενες μερες ότι το performance mode είναι αχρείαστο από τη στιγμή που δεν είναι locked 60fps. Δεν ξερω γιατί επέλεξαν να το βάλουν, αν και δεν το έχω δοκιμάσει να δω αν υπάρχει κάποιο πραγματικό πρόβλημα. Όσοι παίζουν έτσι ας μας πουν.
    Από εκεί και πέρα όπως λες και εσύ στο resolution mode που παίζω και εγώ δεν υπάρχει προβλημα, όπως δεν υπαρχει και στο base ps4.

  13. #412

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Καθόλου rushed....το παιχνίδι είναι όπως πρέπει, παίζεται χωρίς κανένα πρόβλημα και από εκει και πέρα αν η SM έχει βρει ότι πρέπει να διορθώσει κάτι πολύ καλά κάνει και βγάζει τα updates.Αυτο δείχνει και την εξαιρετική υποστήριξη που έχει το παιχνιδι από τους devs.
    Το μονο ζήτημα είναι οι μαύρες μπάρες που εμφανίζονται σε κάποιους το οποίο έτσι και αλλιως είναι πολύ περιεργο και δεν νομιζω ότι είναι θεμα "rushed".
    Κοίτα όταν πατσαρεις day one και μάλιστα με 6 γίγα,δεν είναι change requests ούτε nice to have περιεχόμενο.
    Είναι tasks που απλά έγιναν mitigate για να προλάβουν το launch.
    Το ότι το παιχνίδι είναι rushed Δεν μειώνει την ποιότητα του,αλλά είναι ξεκάθαρο ότι έχει μικρό glitches.

    Πχ όταν ο μικρός μεταφράζει τους ρουνους,εάν ο Kratos σταθεί μπροστά του,τον μετατοπίζει αριστερά και δεξιά.
    Η μερικές φορές όταν πεθάνεις, σε περιβάλλον με snow textures δεν σε δείχνει.
    Και τέλος φυσικά οι μαύρες μπάρες.

    Όπως προείπα δεν σου χαλάνε το gameplay αλλά υπάρχουν

  14. #413

  15. #414
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρες!

    Λοιπόοοοοοον, έπαιξα για αρκετή ώρα κι εγώ (σχεδόν από την αρχή) το GoW, σε 4K TV, graphics mode και PS4 Pro.

    Το παιχνίδι είναι φανταστικό, τρομερή παραγωγή, attention to detail, το HDR δίνει τα ρέστα του, στόρυ, μάχες, διάλογοι.

    Δυστυχώς το παλικάρι που είχα πάει στο σπίτι του, είχε βάλει ελληνικά = μου ακουγόταν εντελώς περίεργο όλο το σκηνικό. Δεν ξέρω, εμένα λόγω συνήθειας στα αγγλικά (αμερικάνικα) μου ακούγονται πολύ περίεργα τα ελληνικά, ιδιαίτερα η (σπαστική για τα γούστα μου) φωνή του Ατρέα. Αντιθέτως ΠΕΘΑΝΑ στα γέλια με τη φωνή (αυτά που λέει δηλαδή) του μαγαζάτορα.

    Τα δικά μου μάτια πέτυχαν frame drops. Το παιχνίδι είναι "'έξυπνο" και κρύβει το γεγονός με motion blur, εντούτοις σε μερικές σκηνές το frame drop είναι εμφανές. Το αξιοσημείωτο της υπόθεσης είναι ότι τα frame drops είναι στιγμιαία= είναι εύκολο να μην τα δει το μάτι. Υπάρχουν όμως.

    Και δεν είναι αραιά και που, καθώς στις 2 ώρες ενασχόλησης πέτυχα αρκετά στιγμιαία frame drop. Δεν αναφέρομαι σε μεγάλα frame drop, δηλαδή δεν πέφτει στα 20 fps, αλλά στα 24-26 fps σίγουρα πέφτει, απλώς είναι σε μισό του μισού του δευτερολέπτου και δεν "πιάνονται" εύκολα από το μάτι. Είναι δε τόσο πολύ στιγμιαία, που θα τα έλεγα "στιγμιαίο staggering", τόσο μικρή δηλαδή χρονική διάρκεια έχουν.

    Τεράστιο ρόλο παίζει και η εκάστοτε τηλεόραση, καθώς αρκετές έχουν ρυθμίσεις που βελτιώνουν (motion interpolation) αμυδρά το frame rate. Αυτό το "αμυδρά" και οι "στιγμιαίες μισό του μισού δευτ. σκηνές με frame drop" = σε πολλούς φαίνεται ότι το παιχνίδι δεν χάνει κανένα frame, ενώ στην πραγματικότητα όντως χάνει.

    Ως παραγωγή το παιχνίδι είναι απίστευτο. Μπορεί να είναι εντελώς εκτός γούστου μου (σωστά δηλαδή είχα προβλέψει ότι δεν θα το κάνω κέφι = δεν θα το αγοράσω), αλλά πραγματικά (αντικειμενικά) το παιχνίδι έχει θέσει νέο πήχη για όλη τη βιομηχανία. Επίσης, κι εμένα και του φίλου μας φάνηκε ΠΑΛΟΥΚΙ στο normal και το γυρίσαμε σε easy. Δεν μας ενδιαφέρει να μας βγει το λάδι (και να μάθουμε την σωστή χρήση των combo) για να σκοτώσουμε τους εχθρούς, αλλά μας ένοιαζε να έχει εύκολη ροή το παιχνίδι. Καθαρά θέμα γούστου κι αυτό όμως, άλλοι κάνουν κέφι το challenge / δικαίωμά τους.

    Εν κατακλείδι, συγχαρητήρια στη Santa Monica.
    Last edited by Lefteris_X; 23-04-2018 at 11:31.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (23-04-2018),spartan (23-04-2018)

  17. #415

  18. #416
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	31124061_1804511603177225_2058999469582095270_n.jpg 
Views:	126 
Size:	49.6 KB 
ID:	10806

  19. The Following 5 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    christos-sonyboy (23-04-2018),DJTaurus (23-04-2018),Dragonpaul (23-04-2018),mihalis13 (24-04-2018),Nek_Food (24-04-2018)

  20. #417
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Click image for larger version. 

Name:	31124061_1804511603177225_2058999469582095270_n.jpg 
Views:	126 
Size:	49.6 KB 
ID:	10806
    Κακίες
    Spoiler!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Nek_Food (24-04-2018),Nikoladim (23-04-2018)

  22. #418
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι, αλήθεια γιατί τόση κακία; Τι φταίνε οι xbox χρήστες, αφού η μαλακία ανήκει αποκλειστικά στην MS;

    Μη νοτ λάικ ατ ολ. (μάλλον έχω δαιμονιστεί δεν εξηγείται αλλιώς)

  23. #419
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ναι, αλήθεια γιατί τόση κακία; Τι φταίνε οι xbox χρήστες, αφού η μαλακία ανήκει αποκλειστικά στην MS;

    Μη νοτ λάικ ατ ολ. (μάλλον έχω δαιμονιστεί δεν εξηγείται αλλιώς)
    Δεν είναι αυτό Λευτέρη. Να σου πω την αλήθεια γέλασα κιόλας γιατί το God of War είναι εκτός από "Dream Destroyer" και όλα αυτά:


    Last edited by Sir_Teraflop; 23-04-2018 at 23:33.

  24. #420
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παιδια μια πλακα εγινε για το xbox σε φορουμ για ps4 και το μαμησαμε και ψοφησε.
    Και επειδη ξερουμε τον nikoladim και τον Lnds500 χρονια τωρα, γνωριζουμε οτι δεν υπαρχει ουτε στο ελαχιστο διαθεση για χλευασμο(console wars).

    Η αντιδραση σου(ερχομενος φορτωμενος απο το resetera γιατι ασχολουνται με το...god of war) δειχνει με εμφατικο τροπο και το ποια πλευρα απο τις 2 ειναι η φανατισμενη.

    Ισονομια, οσο και να χαλαει καποιους θα υπαρχει εδω(επειδη πηγαινει σε μενα αυτο).
    Απλα ισως για καποιους ισονομια δεν ειναι το 50-50. Εκει δεν μπορεις να κανεις κατι καλυτερο.
    .

  25. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Nikoladim (23-04-2018),spartan (24-04-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •